Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Je MQA prihodnost digitalnih glasbenih formatov?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 19, 2019 15:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
ambasador je napisal/a:
Razglabljati na pamet nima nekega smisla.

Res je, zato pa pokaži. Ti si priŔel s trditvijo.

Bi dobro da se držiŔ teme, ne da kar naprej fehtaŔ nekaj drugega.
Moj drobni tisk (kot offtopic) je bil odgovor na enega prejŔnjih postov v zvezi z refluxom.
Ob vsej tej vnemi predlagam da odpreÅ” novo temo, da ne smetimo tu
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matej



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 574
Kraj: laŔko

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 20, 2019 08:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Reflux refluxa na reflux: Morda sem bil napaĆØno razumljen. Se precej strinjam z napisanim v drobnem tekstu, (tekst je izgleda namenjen le tistim z mladimi oĆØmi Shocked) vendar je to posploÅ”evanje. Napisano velja predvsem za nizkotonske enote, za srednje/visokotonske enote prej velja ravno obratno. Govorim na podlagi lastnih izkuÅ”enj, o tem se seveda lahko prepriĆØa vsakdo, ki to želi in zmore. Osebno ne uporabljam elektrostatskih, B&W kevlarskih, PA enot ipd., ki imajo lahko prepoznaven peĆØat (Å”tempelj), ki ga nekateri opisujejo z izrazom RESOLUCIJA. That's all Folks! Wink

Pa Ŕe malo za zabavo:
https://fran.si/iskanje?View=1&Query=resolucija&hs=1/
https://sites.google.com/site/tp4fotografija/e-skripta/resolucija-slike-in-njena-velikost/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 20, 2019 10:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

matej je napisal/a:
Reflux refluxa na reflux: Morda sem bil napaĆØno razumljen. Se precej strinjam z napisanim v drobnem tekstu, (tekst je izgleda namenjen le tistim z mladimi oĆØmi Shocked) vendar je to posploÅ”evanje. Napisano velja predvsem za nizkotonske enote, za srednje/visokotonske enote prej velja ravno obratno. Govorim na podlagi lastnih izkuÅ”enj, o tem se seveda lahko prepriĆØa vsakdo, ki to želi in zmore. Osebno ne uporabljam elektrostatskih, B&W kevlarskih, PA enot ipd., ki imajo lahko prepoznaven peĆØat (Å”tempelj), ki ga nekateri opisujejo z izrazom RESOLUCIJA. That's all Folks! Wink

Pa Ŕe malo za zabavo:
https://fran.si/iskanje?View=1&Query=resolucija&hs=1/
https://sites.google.com/site/tp4fotografija/e-skripta/resolucija-slike-in-njena-velikost/

ImaÅ” odgovor na ZS. Da ne smetim.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
akacjan



Pridružen/-a: Tor Maj 2010 19:39
Prispevkov: 207
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 21, 2019 10:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Å e mojih pet centov...ko sem pred letom in pol prviĆØ sliÅ”al MQA na ( usranem ) Explorerju 2 , sem rabil samo 10 minut, da sem s police pospravil Å”aro : DAC& usb-spdif, zunanjo uro, baterijsko napajanje...
eto...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 21, 2019 12:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

akacjan je napisal/a:
Å e mojih pet centov...ko sem pred letom in pol prviĆØ sliÅ”al MQA na ( usranem ) Explorerju 2 , sem rabil samo 10 minut, da sem s police pospravil Å”aro : DAC& usb-spdif, zunanjo uro, baterijsko napajanje...
eto...


Na, zdej si pa pohodou veĆØina AK javnega mnenja, kako morÅ”, kako si upaÅ”.. Very Happy Very Happy NapiÅ”i kaj veĆØ o teh svojih izkuÅ”nja v primerjavi z prejÅ”njim prepriĆØanjem...

Torej, vzel sem komad, ki ga je navedel @benma, v zobe in priÅ”el do zakljuĆØka, ki gre v smer nezanesljivosti testa local us Tidal stream zaradi 34 verzij, izdaj, reizdaj konkretnega albuma. Sam hudiĆØ ve, kaj imajo na Tidalu, verjetno varianto z najcenejÅ”o licenĆØnino. Tako da je ogromno možnosti za razliĆØen zvok local us Tidal stream iz tega naslova za ta konkreten album. Ker sem že sliÅ”al "streamer" zvoziti Tidal stream enako kot local file na zelo resnem sistemu, bi mogoĆØe ne bi bilo napak vsaj kanĆØek razlogov pripisati tudi lokalni predvajalni maÅ”ineriji.

MQA pa doda Å”e nekaj dodatne vernosti reprodukciji, niĆØ slabega v tem. Na trgu so že CD-ji z MQA, CDP-ji, DAC-i, ampak zadeva ima možnost zaživet le v primeru, ĆØe bi npr. YouTube postal plaĆØljiv. V nasprotne bo le drag Å”pas redkih posameznikov.

Pa Ŕe nekaj misli v amabasaderjevemu stilu ala sokolje oko...



Tako kot razliĆØni CDP-ji razliĆØno proizvedejo zvok iz istega ploÅ”ĆØka, tako ga kvaĆØkajo tudi razliĆØni "digital" predvajalni sistemi. Tisti, ki mu je vsaj malo blizu elektrotehniĆØni hw, bo lahko le prikimal, da je koliĆØina hw materiala in zahtevnost CPU arhitekture bistveno viÅ”ja kot v nekem diskretnem HW-ju, recimo CPD-ju. Pred 40,50 leti je hardweare, ki niti sluĆØajno ni bil zmogljivostno primerljiv z danaÅ”njim iPadom, obsegal stotine kvadratnih metrov povrÅ”ine in kuril megavate energije. Ampak koncept arhitekture okoli binarnega seÅ”tevalnika se pa v teh ĆØasih ni spremenil.
ƈe zmore kdo pogoltniti cmok kljub naÅ”em danaÅ”njem življenju v t.i. "digitalni dobi", ga bo v želodcu žgeĆØkalo spoznanje, da naziv digitalno pravzaprav pripada le obliki zapisa pOdAtkov, vso ostalo premetavanje teh podatkov pa proizvajajo elementki, ki jih vodi popolnoma enaka fizika, kot pri napravah, ki prevažajo in obdelujejo "analogne podatke". Z vsemi pozitivnimi in nezaželenimi fizikalnimi pojavi vred.
Narest dober "streamer" oz. digi predvajalnik je v bistvu bolj zahtevno, kot dober cpd. Z vklopom kanĆØka samokritiĆØnosti bi bilo tako med audiofili morda modro t.i. "zvoĆØni podpis" digitalije, takÅ”ne in drugaĆØne, najprej pripisati z SW-jem kontroliranemu predvajalnemu HW-ju. Ko se prepriĆØa, da je datoteka s podatki na obeh koncih identiĆØna.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 21, 2019 13:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NCC2000 je napisal/a:

Torej, vzel sem komad, ki ga je navedel @benma, v zobe in priÅ”el do zakljuĆØka, ki gre v smer nezanesljivosti testa local us Tidal stream zaradi 34 verzij, izdaj, reizdaj konkretnega albuma. Sam hudiĆØ ve, kaj imajo na Tidalu, verjetno varianto z najcenejÅ”o licenĆØnino. Tako da je ogromno možnosti za razliĆØen zvok local us Tidal stream iz tega naslova za ta konkreten album. Ker sem že sliÅ”al "streamer" zvoziti Tidal stream enako kot local file na zelo resnem sistemu, bi mogoĆØe ne bi bilo napak vsaj kanĆØek razlogov pripisati tudi lokalni predvajalni maÅ”ineriji.


@NCC2000: Me veseli, da si ugotovil enako. Kot sem ti že napisal v ZS, je razlika med CD in Tidalom (vkljuĆØno z "master" variantami) opazna na vseh CDjih, ki jih posluÅ”am lokalno na svojem sistemu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 21, 2019 14:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tidal je za maso ljudi ne za avdiofile.Tidal ima vse komprimirano. VarĆØujejo z prostorom na strežnikih. Visoke frekvence in bitna globina tukaj niĆØ ne pomenita. Flac je navadno pomije za avdiofila z 384/32 pa si tudi nimaÅ” kaj zaĆØeti ĆØe je stiskan na 768 kb/s.Iz slona muho narediti ni problem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 21, 2019 15:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, FLAC je brez izgub (niĆØ ne spremeni), ampak ĆØe kompresiraÅ” drek je Å”e vedno drek.
Jaz mislim, da gre za "remastre" brez dinamike in Å”e ĆØesa.

Bi bilo pa zanimivo, ĆØe bi se izkazalo, da imajo oni samo AAC-je pa jih potem servirajo konvertirane v visoko kvaliteto. Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 21, 2019 17:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@longplay
napaĆØno si razlagaÅ” kbps pri flacih, to nima nobene veze s popaĆØenjem datoteke. Že veĆØrat razloženo.

@benma
se strinjam, ta album ni primeren za test, se pa lahko najde kak drug, kjer bo produkcija jasno definirana in kot taka kompetentno primerljiva. ƈe je volja, seveda.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
akacjan



Pridružen/-a: Tor Maj 2010 19:39
Prispevkov: 207
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 21, 2019 20:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na hitro... imam lp ( Jugoton) C. Cross in Tidal Mqa 192/24. Na mojem Kuzmafonu4pBenz Lp S sta si skoraj ista...ok,akademsko bi se lahko nategoval ali so vsi visoki enaki ( je morje enih informacij ) zame je to isto ( veĆØ ali manj )
e pa sad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 22, 2019 09:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

akacjan je napisal/a:
C. Cross

Christopher Cross?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
akacjan



Pridružen/-a: Tor Maj 2010 19:39
Prispevkov: 207
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 22, 2019 10:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 22, 2019 10:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

akacjan je napisal/a:
Na hitro... imam lp ( Jugoton) C. Cross in Tidal Mqa 192/24. Na mojem Kuzmafonu4pBenz Lp S sta si skoraj ista...ok,akademsko bi se lahko nategoval ali so vsi visoki enaki ( je morje enih informacij ) zame je to isto ( veĆØ ali manj )
e pa sad


Na Tidalu ne najdem nobene njegove 24/192. Sklepam, da gre za njegov album iz leta 1983. Na mojem DACu piŔe "96k". Nimam CDja za primerjavo.

Sem pa opazil, da na Tidalu remastered verzije albumov obiĆØajno zvenijo bolje kot prvotne verzije.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 22, 2019 10:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

VeĆØino mastrov je izgleda dobrih: http://dr.loudness-war.info/album/list?artist=Christopher+Cross
Zelo primerno za primerjavo Vinyl, CD, MQA, ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 13, 2021 20:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

SluĆØajno sem naletel na ta zanimiv zapis znanega proizvajalca hifi opreme. MQA tematiko predstavlja z druge, ne tehniĆØne, plati:

https://www.linn.co.uk/blog/mqa-is-bad-for-music
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
Stran 5 od 8

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe