Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Zvočniki do 3k
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 20, 21, 22  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
gero



Pridružen/-a: Sob Dec 2011 15:03
Prispevkov: 196

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 04, 2019 11:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kakšni so pa to heroglifi? Shocked

TEHNI?KE KARAKTERISTIKE:

Sestav: 3-way
Tip ohi�ja: compression
Mo? (long/short term): 150/200W
Frekven?na karakteristika: 45 Hz - 22000 Hz �2 db
Frekven?ni rez: 800/3000 Hz
Ob?utljivost: 90 dB/1W/1 m
Impedanca: 4 Ohms
Dimenzije (Vx�xD) (HxWxD): 960 x 320 x 390 mm
Te�a: 30 kg/pc

pdf-iconPDF ZA PODROBNEJ�E INFORMACIJE


jpgVISOKA LO?LJIVOST FOTO
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 04, 2019 18:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gero je napisal/a:
Kakšni so pa to heroglifi? Shocked

Še vedno ne znajo UTF-8 uporabljati. Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 05, 2019 07:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.gallus-audio.com/index.php?option=com_content&view=article&id=58&Itemid=56&lang=sl

Ko bodo popravljali internetno stran bi dobro še popraviti ime AldebEran - AldebAran. Sem poudaril razliko. Na vrhu strani pa tudi podmeniju Izdelki je ena varianta imena, stilizirani napis spodaj pa druga varianta.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kalti



Pridružen/-a: Pon Jan 2014 3:48
Prispevkov: 1
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 29, 2019 19:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Mislim da je nekaj bilo tudi od teoretiziranja.
Poskus na domu bi bil dober, samo bi rabil vec zvocnikov skupaj. Tega ne mores pocet ce isces second hand, vseeno pa mislim da je nabor nekoliko zozen, nekaj stvari bo potrebno se poslusat.
Hvala vsem za debato in nasvete.


Z zanimanjem sem spremljal debato o zvočnikih, dokler se ni izrodila v kreg parih forumašev. Osebno se strinjam s habo66, ki pravi, da najlažje izginejo monitorji, se pravi "bookshelf" zvočniki. Dodatno pomaga še, če to niso "škatle" s paralelnimi stenami, ampak trapezastih ali zaobljenih oblik - zaradi preprečevanja nastanka stojnh valov po ohišju.

Ker tudi sam spremljam Stereoplay (pa tudi preference zvoka imam podobne), mi je nedavno padel v oči test Cabasse Murano, ki ima za Abbildung (se pravi prostorsko sliko) oceno 15, kar je še višje od Focal Sopra No.1, ki jo trenutno gledam za zamenjavo svojih B&W 805S. Cabasse Murano ji je bil enakovreden po vseh kriterijih razen Feinauflosung (resolucija), kjer so rekli, da ne igra prav detajlno kot razni B&W ali Focali, zato pa toliko bolj "analogno". Po ceni je za 50% nad tvojimi 3.000 EUR, je pa trenutno na https://www.audiofile.nl/ pod ponudbo za 3.350,- EUR, če "padaš" na črn klavirski lak.

Po moje konkreten kos zvočnika z vrhunskimi koaksialnim srednjetoncem/tweeterjem BC-13, kakršen je vgrajen tudi v njihove najboljše zvočnike La Sphere:
https://www.cabasse.com/en/cabasse_product/murano/

Nasploh imajo po mojem mnenju zvočniki s "koaksialci" najboljšo "prostorsko sliko", pa naj bodo to KEF ali Tannoy, pa tudi ta Cabasse Murano.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 29, 2019 21:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem ubral malo drugačno pot. Imam že ene monitorje, čakam še druge. Z dostavo se sicer malce vleče...
Oboji skupaj me bodo prišli cca 3k, no brez prevoza... bo kar zanimivo za primerjat.
Hvala za predlog, ja tudi Sopra me je že mikala, mogoče mi bo še žal, da nisem kar sopro nabavil Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mzi.perx



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 0:06
Prispevkov: 160
Kraj: PIRAN

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 29, 2019 23:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kalti je napisal/a:
Audiomarka je napisal/a:
Mislim da je nekaj bilo tudi od teoretiziranja.
Poskus na domu bi bil dober, samo bi rabil vec zvocnikov skupaj. Tega ne mores pocet ce isces second hand, vseeno pa mislim da je nabor nekoliko zozen, nekaj stvari bo potrebno se poslusat.
Hvala vsem za debato in nasvete.


Z zanimanjem sem spremljal debato o zvočnikih, dokler se ni izrodila v kreg parih forumašev. Osebno se strinjam s habo66, ki pravi, da najlažje izginejo monitorji, se pravi "bookshelf" zvočniki. Dodatno pomaga še, če to niso "škatle" s paralelnimi stenami, ampak trapezastih ali zaobljenih oblik - zaradi preprečevanja nastanka stojnh valov po ohišju.

Ker tudi sam spremljam Stereoplay (pa tudi preference zvoka imam podobne), mi je nedavno padel v oči test Cabasse Murano, ki ima za Abbildung (se pravi prostorsko sliko) oceno 15, kar je še višje od Focal Sopra No.1, ki jo trenutno gledam za zamenjavo svojih B&W 805S. Cabasse Murano ji je bil enakovreden po vseh kriterijih razen Feinauflosung (resolucija), kjer so rekli, da ne igra prav detajlno kot razni B&W ali Focali, zato pa toliko bolj "analogno". Po ceni je za 50% nad tvojimi 3.000 EUR, je pa trenutno na https://www.audiofile.nl/ pod ponudbo za 3.350,- EUR, če "padaš" na črn klavirski lak.

Po moje konkreten kos zvočnika z vrhunskimi koaksialnim srednjetoncem/tweeterjem BC-13, kakršen je vgrajen tudi v njihove najboljše zvočnike La Sphere:
https://www.cabasse.com/en/cabasse_product/murano/

Nasploh imajo po mojem mnenju zvočniki s "koaksialci" najboljšo "prostorsko sliko", pa naj bodo to KEF ali Tannoy, pa tudi ta Cabasse Murano.



Papir vse prenese Laughing
Pozorno poslušanje pa da drugačne rezultate. Če sediš v fokusu je prostorska slika OK. Če pa se premakneš malo v stran, nekaj ven z nje se ravno koaksalci pokažejo kot huda nočna mora, zvočna slika pade v vodo Crying or Very sad Crying or Very sad .Vse se splošči kot deska, še najbolj se to pozna na Tannoyih morda, nekaj manj na "sferi" Cabassa in najmanj na TADih, ampak ti niso poceni Crying or Very sad Wink

Pozdrav Wink
_________________
MZI.PERX
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: -
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 30, 2019 12:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kar se cabasse tice, nimam pojma o teh zvocnikih. Nekako dvomim, da jih clovek lahko proda, ce mu ne odgovarjajo. To bi bilo treba najprej slisat....test na stereoplayu je ze ok, vendar na podlagi testov delati zakljucke ni najbolj smiselno.
Zaenkrat bom malo primerjal atc in focal, pol bom pa videl kaj naprej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 31, 2019 22:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.hifimuseum.de/lautsprecher-wissen-1984-1.html
http://www.hifimuseum.de/lautsprecher-wissen-1984-2.html
http://www.hifimuseum.de/lautsprecher-wissen-1984-3.html


https://www.lencoheaven.net/forum/index.php?topic=14492.0
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 02, 2019 19:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za linke. Kolikor sem razbral so zvocniki super za nekatere zvrsti glasbe....
To sicer ni tisto kar bi si zelel, je pa zadeva eventuelno za poslusat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 02, 2019 21:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To so old-school Cabasseji, do leta 1991. Čisto nekaj drugega, kot po l. 1991, ko je George Cabasse prodal fabriko, in nikoli več stopil skozi vrata.
Za moj okus daleč najbolj naraven in verističen zvok, sploh za akustiko, klasiko, jazz, vokale. Ni pa highlight za rock, pop. Ni ropotulja.

https://www.youtube.com/watch?v=yZS7r67giRg
https://vimeo.com/233653045
https://www.funnydog.tv/video/cabasse-albatros-v-part-1/bR0lVa2cu78
https://www.youtube.com/watch?v=oTJZv4PcX5c

Novejši so komerciala, niso pa švoh.

Dobra serija je Iroise 500, ta ima vse kvalitete Cabasseja, tudi bas.
https://www.forumcabasse.org/wiki/Iroise#Iroise_500
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 03, 2019 10:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kalti je napisal/a:

.....
Ker tudi sam spremljam Stereoplay (pa tudi preference zvoka imam podobne), mi je nedavno padel v oči test Cabasse Murano, ki ima za Abbildung (se pravi prostorsko sliko) oceno 15, kar je še višje od Focal Sopra No.1, ki jo trenutno gledam za zamenjavo svojih B&W 805S.
.....
Nasploh imajo po mojem mnenju zvočniki s "koaksialci" najboljšo "prostorsko sliko", pa naj bodo to KEF ali Tannoy, pa tudi ta Cabasse Murano.

Kar bom napisal ni nasvet in ni namenjeno nobenemu prepričevanju ali vsiljevanju, še posebej ni namenjeno ortodoksnim prepričancem, ki zato ne potrebujejo izvajati stereotipov o tem kaj kdo zna in kaj kdo zmore.

Tako, zle duhove smo pregnali in večina je že uganila, da bo šlo za nekaj kar ponavadi ne gre kar tako 'dol'.

Tudi meni je nekaj padlo v oči - test Technics SB G90 in tudi tu gre za koaksialca. Floorstander za 4k€ v Italiji, verjetno bo 'street price' nižji.
Vse meritve ravne kot napeta špaga, waterfal prazen kot le kdaj, resolucija da ni bilo videti takšne v tem razredu in tudi v absolutnem merilu na področju koaksialca vrhunska (še za 5/6dB globlji 'uvid' kot je pri odličnem Kef koaksialcu)
Potem pa še opis zvoka s poudarkom na izjemni prostornosti stereo slike, basist ki igra pet metrov izza zvočnikov in cel meter bolj desno od desnega zvočnika, ves zvok komplet izven zvočnikov, ki so tam kao 'slučajno'. Opis timbrike pa začne s tem, da je težko se koncentrirat na timbriko, ko te prevzame tak zvočni pejsaž.
Revjuver zaključi, da večina testiranih zvočnikov mu zatone v pozabo po sivini rezultatov - ta zvočnik si bo močno vtisnil v spomin po izjemni resoluciji in stereo sliki.

Potem pa še pogled na fotografije kako je narejeno: od tega da so zvočniki privijačeni na dodatni plošči izza prednje in to na magnetne pole direkt, česar nisem še nikoli videl, je pa zelo logično; pa naprej od underhung voice coila na srednje visokih tja do kretnice ki je posebej odspodaj v svojem prostorčku.

Potencialni razstavljalci sedaj vedo, morda bodo poskrbeli za sejemsko presenečenje..

ps: koaksialce se postavlja nekoliko bolj skupaj za optimalno stereo sliko.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 03, 2019 15:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz bi si zelel, da je zvocnik ropotulja, ceprav se to po nepotrebnem slisi zelo omalovazujoce. Pogovarjamo se o polni dinamiki in ne vem zakaj bi le ta v veristicnem duhu pomenila kaj manj kot mikrodinamika.
Fasciniran sem nad wilsonom, ker to enostavno igra vse in to na nivoju. Zvocnik, ki je oropan dinamike v veristicnem smislu nikoli ne more biti dorasel, ima pa seveda neke parcialne kvalitete, ki lahko zadovoljijo dolocen okus. Koliko je to dejansko veristicno je pa vprasanje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 03, 2019 18:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Jaz bi si zelel, da je zvocnik ropotulja, ceprav se to po nepotrebnem slisi zelo omalovazujoce. Pogovarjamo se o polni dinamiki in ne vem zakaj bi le ta v veristicnem duhu pomenila kaj manj kot mikrodinamika.
Fasciniran sem nad wilsonom, ker to enostavno igra vse in to na nivoju. Zvocnik, ki je oropan dinamike v veristicnem smislu nikoli ne more biti dorasel, ima pa seveda neke parcialne kvalitete, ki lahko zadovoljijo dolocen okus. Koliko je to dejansko veristicno je pa vprasanje.

Vedno manj je tega problema. Dandanašnji je občutljivost 90dB/W že normala, kar je za ca 4dB višje povprečje kot dvajset let nazaj. Poleg tega so v rabi povečini kovinske membrane, ki z odvajanjem toplote iz špule poskrbijo da ni termične kompresije.
Čeprav zmanjšane so še vedno med zvočniki razlike v dinamiki in vedno bodo - za prave emocije v tej smeri se je dobro ogledati z raznimi trobljami in res velikimi membranami.
Ta parameter prva žrtev že pri snemanju, česa vse ne naredijo da potamanijo dinamiko.

Nadalje tudi elektronika (ojačevalci) ni vsaka enaka. Eni so kot njiva kamilic, slow motion. Začne že pri phono stage-u. Potem so tu predojačevalci in ojačevalci. Pa ne bom omenil kateri so zasloveli ravno z dinamiko.
CD playerji (in tudi drugi digi izvori) se razlikujejo v dinamiki - jitter dela hudiča in razlike so res enormne. Ko probaš doma player od 6/7 tisočakov navzgor postane marsikaj jasno.

Eno z drugim in tretjim, pa se nabere. Če je dinamika kriterij je potrebno negovati celotno verigo v tej smeri.
Verjetno največ odnese zvočnik. A tudi zelo dinamičen zvočnik se da ubiti s primerno terapijo, hahaha... Kabli v prvi vrsti.
------
Wilsoni so dobri. A kar sem imel prilike slišati so redno parjeni z zelo dobro elektroniko in playerji na nivoju in debelimi kabli. Tako da njihova živahnost bi lahko bila živahnost tudi od drugih, če bi jih poganjala ista mašinerija. Ali drugače povedano, daj to v roke 'pravemu' in ne bo od te dinamike nič več od povprečja.
Samo toliko v razmislek.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 03, 2019 21:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj je cena skrajnosti? Zdaj gremo v drugo smer....
Maksimum neke lastnosti kot cilj.
Jaz sem za allrounderja, v nobeni lastnosti sicer najboljsi, ampak tudi nikjer sramotno slab.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 05, 2019 08:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Kaj je cena skrajnosti? Zdaj gremo v drugo smer....
Maksimum neke lastnosti kot cilj.
Jaz sem za allrounderja, v nobeni lastnosti sicer najboljsi, ampak tudi nikjer sramotno slab.

Že razmišljanje o nakupu zvočnikov ki stanejo več kot mali avto je za večino prebivalstva skrajnost Laughing ; tako da ne bi tega tako postavil.

Tudi jaz sem na strani zvočnikov ki ne gredo na meje možnega, ker gre to vedno na račun drugih lastnosti.
Želel sem pa samo spomniti, da zvočniki sami po sebi ne delajo zvoka, rabijo ojačevalec in izvor zvoka. Za dobiti živahen zvok ni dovolj dinamičen zvočnik. To ni nič skrajnega, samo pri sestavi/izbiri sistema paziti tudi na to.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 20, 21, 22  Naslednja
Stran 10 od 22

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe