Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Cizek vintage
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 14, 15, 16
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 18, 2019 23:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AndrejS je napisal/a:
Ambasador, kaksen plan si imel v mislih, ko bodo morali od hise?

Andrej


@ambasador, da ne bi slučajno!!!!!!!!!!!

Zamenjaj, magari za taščo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 19, 2019 07:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem. @castor jih še ni slišal sedaj, ko so v fazi. Imel je namen MG27 uporabiti skupaj z isodinamičnimi paneli Eminent Technology (ima dva para). V bistvu je kupil ta komplet zaradi subov. Itak ima še ene C2 doma. Če se zadeva posreči bi mu vsaj en par C2 hodil viška in sem takoj kandidat.

Drugače pa se trenutno ukvarjam s projektom kompaktnega zvočnika za petstrunsko bas kitaro primeren za vadbo na domu/tudi manjši sobi. Taka kitara ima najnižji ton 32Hz in bi zvočnik lahko prevzel vlogo subwooferja. Naredil sem ga v pushpull isobarik škatli 75 litrov z dvemi 300mm wooferji za bas področje, tako da je Q izpod 0,7. Sedaj imam dve taki škatli doma in bom naredil tudi navzkrižne teste da vidim kaj ostane na situ.
Mater je bajta polna zvočnikov vsepovsod Laughing
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 07, 2019 09:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Sedaj imam dve taki škatli doma in bom naredil tudi navzkrižne teste da vidim kaj ostane na situ.

Rezultat?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 07, 2019 12:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
ambasador je napisal/a:
Sedaj imam dve taki škatli doma in bom naredil tudi navzkrižne teste da vidim kaj ostane na situ.

Rezultat?

Ni šans parirat Cizeku po globini basa, ki kot globina meji že na sizmiko, dobesedno trese sobo kadar pride do najnižjih frekvenc. Sicer vtis je, da je to tudi malo tako, da so razni testni Telarc in drugi posnetki frizirani - pa kadar imaš res pravi sub pride do pretiravanja.
Drugače pa sem C2 postavil na moj izdelek in bi se z elektronsko kretnico dalo preživeti, timbrika mojega suba ne 'škodi' celoti, se mi ne upira.

Ali kot rečejo napolitanci v svojem narečju: ogni scarrafone e bell' a mamma soja - vsak ščurek je svoji mami lep. (šele poudarjena izgovorjava zaokroži pomen: onji škarrafon e bell a mammasoja) Laughing Laughing
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 07, 2019 13:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Laughing

Morda lahko probaš kaj takega: http://sound.whsites.net/project48.htm
Če imaš dovolj wattov in Xmax-a, bi šlo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 08, 2019 09:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Laughing

Morda lahko probaš kaj takega: http://sound.whsites.net/project48.htm
Če imaš dovolj wattov in Xmax-a, bi šlo.

Točno to je naredil Cizek v svojem top sistemu KA1 + KA20 Classic sub (1979 , leto kasneje sem jih poslušal v Milanu).
Samo da je šel še dlje: uporabil je wooferje s Q faktorjem 0,4 v box-u !! in jih ekvaliziral, ker so imeli visoko resonančno frekvenco v box-u. Izpod 20Hz je strmo rezal/filtriral, tako da je krivulja iz elektronske kretnice bila trikotna - podobna koničastemu hribu s konico na 20Hz.

Za njimi so pri Celestion-u uporabili za moj okus najbolje zveneči dinamični sub kar sem jih kdaj slišal - System 6000 - dva wooferja v dipolu. Ta dipol je bil zelo majhen a zato ekvaliziran, ker je od cca 300Hz upadal s 6dB/oktavo. Jasno, uporabili so ga izpod 100Hz.
http://www.regonaudio.com/Celestial%20Sytem%206000.html

Zvočno je Cizek KA20 bil dinamično eksploziven in hiter kot se moderno reče. Celestion po drugi strani je spominjal na elektrostate - bolj umirjen a pojoč, bogat, sočen bas.
No, danes ima tako Quad kot Martin Logan prave elektrostatske subwoofer celice v njihovih top povsem elektrostatskih zvočnikih. Dinamično gledano to ni namenjeno plašenju sosedov, pa tudi se ne spogleduje s sizmiko, zato pa pa zvočno paše. Kar je problem kadar se elektrostatske dipole pari s subi. Tudi isodinamični dipoli so transparentni in tudi sicer dober sub (naprimer ex top Velodyne kot sem imel priliko slišati) paše na take zvočnike kot sedlo kravi. Laughing
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 08, 2019 10:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimiv clanek, ki navede tudi nekaj zgodovine.

https://alchetron.com/Roy-Cizek#-

Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 28, 2019 00:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AndrejS je napisal/a:
Nekoliko se moram popraviti.
Stevilo MG27 subov v Sloveniji neverjetno raste.
Po zadnjih podaktih so ze najmanj trije pari.

Pozdrav, Andrej


Ali so od prejšnjega mesega že mogoče štirje ? Very Happy Very Happy Very Happy

LP

( Greetings from Francesco - Sicilia )
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 28, 2019 10:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vintage,

Ne da bi vedel. Nihce se ni javil za vpis na listo.
Ce gre tako naprej jih drugje ne bo vec.
Lepo, cestitke novemu lastniku vsekakor.

LP, Andrej

PS: Francesco Cusa from Siciliy?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 28, 2019 19:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AndrejS je napisal/a:
Vintage,

Ne da bi vedel. Nihce se ni javil za vpis na listo.
Ce gre tako naprej jih drugje ne bo vec.
Lepo, cestitke novemu lastniku vsekakor.

LP, Andrej

PS: Francesco Cusa from Siciliy?


Aha, potem se pa opravičujem. Napačne predpostavke. Slučajna koincidenca.

LP



Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 28, 2019 22:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pojma nimam, kot tudi bi bil presenecen, ce bi se me Francesco spomnil po tolkih letih.
Kako desetletje nazaj sem spilal v njegovem orkestru, celo plato smo posneli takrat.

Vsekakor zgledajo res vredu na slikah. Cestitke novemu lastniku.

Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 29, 2019 10:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:

....Za njimi so pri Celestion-u uporabili za moj okus najbolje zveneči dinamični sub kar sem jih kdaj slišal - System 6000 - dva wooferja v dipolu. Ta dipol je bil zelo majhen a zato ekvaliziran, ker je od cca 300Hz upadal s 6dB/oktavo. Jasno, uporabili so ga izpod 100Hz.
http://www.regonaudio.com/Celestial%20Sytem%206000.html ...


V tistih letih je Bebo Moroni sestavil "sloviti" MRS sitem prav s Celestion 6000 subi, Martin Logan CLS II in Bryston 10B elektronsko kretnico in ga uvrstil v sam vrh svojih zvokovnih lestvic (ocena AA). Seveda pod pogojem , da se uporablja v primernem prostoru in z odličnim ojačevalcem.

Lp,
Miran
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 09, 2019 13:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kopirano iz teme o zvočniških kablih, interkonektih - se mi zdi ta tema primernejša ker je prisotna izkušnja z MG27 subom:

Ja, sem pozabil dodati kompletnost spektra predvsem proti basom.
To se je lepo slišalo pri Cizek sistemu z vklopom subwooferja, koliko je pridobilo na realnosti slišanega. ..
Tukaj tudi razni JBL stare, pa tudi nove šole na visokih modelih krepko prispevajo z lahkotnim sproščanjem basov.


Beseda je tekla o realizmu slišanega - kako da se izza ovinka sliši ali iz stanovanja prihaja zvok realnega instrumenta ali gre za reprodukcijo.
Stvar je sprožil @RightFi: ...Že od daleč se takoj prepozna živ instrument. Če sem kdaj vsaj malo v dilemi, malo počakam in se hitro sliši, da človek vadi. Včasih se zasliši tudi kakšen bolj hud sistem, vendar dilema živo/reprodukcija ne traja dolgo.

Me res zanima, kaj tako zelo diferencira živ zvok, tudi samo posameznega glasbila, od reprodukcije. Na takšni razdalji, kjer pobere vse visoke tone, doda se veliko šuma iz okolice, vse je nelinearno, pa je kljub vsemu takoj prepoznavno...

--------------------------------------------------------------------------------------
Videl sem prispevek o Devialetovem sistemu SAM (speaker active matching), ki dodatno osvetli problematiko:
Članek je star nekaj dni, avtor Robert E. Greene.
http://www.theabsolutesound.com/articles/speaker-active-matching-sam-technology-in-the-devialet-expert-220-pro-integrated-amplifier/

Sistem se ukvarja s fazo na basih - jo linearizira in s tem krepko izboljša realizem slišanega tudi brez uporabe velikih subwooferjev.

Tematika je zanimiva, ker študije segajo še v čase KEF Kube (1983) a je vse potihnilo, ker so bile rešitve nepraktične.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 14, 15, 16
Stran 16 od 16

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe