Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nakup pasivnih zvoĆØnikov

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jani e90



Pridružen/-a: Ned Maj 2019 22:47
Prispevkov: 20
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 05, 2019 23:04    Naslov sporočila: Nakup pasivnih zvoĆØnikov Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Sem v nakupu dveh 15" pasivnih zvoĆØnikov, ki jih imam namen uporabljati za domaĆØo uporabo, in za kakÅ”ne zabave s prijatelji. Tako, da sem pripravljen odÅ”teti do cca. 400 EUR po komadu.

Gledal sem:
Yamaha CBR 15
Yamaha C115 V
JBL JRX 225
LD Systems Stinger 15 G3
EV ZLX 15
EV ELX 115
HK audio Premium Pro 15
Wharfedale pro impact 215
Turbosound TPX 153

Vzel bi nekaj od zgoraj naÅ”tetega, ampak, ker sem nov v tem svetu in se ne spoznam toliko na takÅ”ne zvoĆØnike, vas prosim za mnenje in kaj bi mi svetovali. Kateri imajo dober zvok?

PrikljuĆØil bi jih na the t. amp TA1050 MK-X ojaĆØevalec in meÅ”alno ploÅ”ĆØo Wharfedale Connect 1202FX.

Hvala v naprej.
LP, Jan!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 05, 2019 23:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen jani e90

Nekaj zelo primernega in ugodnega je na naŔem oglasniku:
http://www.audio-kontakt.com/index.php?page=view_ad&id=22032

Sicer pa izbrana ojaĆØevalnik in meÅ”alna miza najverjetneje ne bosta zadovoljila priĆØakovanj domaĆØega hifija.

lix
_________________
"Ne moreÅ” dobiti pudinga, ĆØe ne pojeÅ” mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jani e90



Pridružen/-a: Ned Maj 2019 22:47
Prispevkov: 20
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 06, 2019 14:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zadovoljila v kakŔnem smislu?

Sicer pa sem gledal Å”e meÅ”alno ploÅ”ĆØo the t. mix 1202FX, ali so kaj slabÅ”e v primerjavi z Wharfedale?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 06, 2019 14:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

RazliĆØne aparature razliĆØno igrajo.
ƈe bi primerjal med sabo kako se to sliÅ”i, bi ti bilo takoj jasno o ĆØem piÅ”em. In NE, nima dosti veze cenovni razred.
Behr ali Wharf, isto ...
_________________
"Ne moreÅ” dobiti pudinga, ĆØe ne pojeÅ” mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jani e90



Pridružen/-a: Ned Maj 2019 22:47
Prispevkov: 20
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 06, 2019 15:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, pri meni bi bil malo problem preizkuÅ”ati nove ojaĆØevalce in zvoĆØnike, ker bi naroĆØil nove. Ima kolega takÅ”no kombinacijo ojaĆØevalca TA1050 in Wharfedale meÅ”alke, priklopljene na 15" RCF zvoĆØnike in zame igra veĆØ kot odliĆØno, za moje potrebe seveda.

KakŔne pa so kaj razlike v zvoku med samimi firmami, npr. EV, LD Systems, Yamaha, HK Audio in Turbosound? Kateri igrajo bolj mehko, bolj trdo, visoke frekvence, glasnost itd.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 06, 2019 16:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Razlike velike a ni za posploŔevati.
Je odvisno od letnikov, serij, kdo je kaj razvijal, kakŔen material se je uporabljal, nenazadnje tudi kje je bilo izdelano in kolikŔne so bile želje po zaslužku.
Tisti 1050 mislim da je zelo zelo podoben nekemu modelu QSCja, s tem da niti približno ni enak material noter.
Vem kaj te fascinira pri prijateljevem sistemu - dinamika, zvok v obraz, brez pocukranosti. To tudi mene, zato pa sem pristaÅ” profi robe.
ƈe že imaÅ” 1050, ga obdrži. ko bo ĆØas za boljÅ”e pa boÅ” že naÅ”el.
ƈe meÅ”alke Å”e nimaÅ” si omisli kak hifi predojaĆØevalnik ali pa vsaj kako malenkost boljÅ”o.
_________________
"Ne moreÅ” dobiti pudinga, ĆØe ne pojeÅ” mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 06, 2019 16:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dvojna
_________________
"Ne moreÅ” dobiti pudinga, ĆØe ne pojeÅ” mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jani e90



Pridružen/-a: Ned Maj 2019 22:47
Prispevkov: 20
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 06, 2019 16:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za odgovore, imam ĆØasa Å”e dosti, tako, da bom vse skupaj Å”e premislil, kaj bi bilo najboljÅ”e.

Za kakŔno nejasnost bom pa kar tu vpraŔal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe