Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nakup pasivnih zvočnikov

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jani e90



Pridružen/-a: Ned Maj 2019 22:47
Prispevkov: 20
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 05, 2019 23:04    Naslov sporočila: Nakup pasivnih zvočnikov Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Sem v nakupu dveh 15" pasivnih zvočnikov, ki jih imam namen uporabljati za domačo uporabo, in za kakšne zabave s prijatelji. Tako, da sem pripravljen odšteti do cca. 400 EUR po komadu.

Gledal sem:
Yamaha CBR 15
Yamaha C115 V
JBL JRX 225
LD Systems Stinger 15 G3
EV ZLX 15
EV ELX 115
HK audio Premium Pro 15
Wharfedale pro impact 215
Turbosound TPX 153

Vzel bi nekaj od zgoraj naštetega, ampak, ker sem nov v tem svetu in se ne spoznam toliko na takšne zvočnike, vas prosim za mnenje in kaj bi mi svetovali. Kateri imajo dober zvok?

Priključil bi jih na the t. amp TA1050 MK-X ojačevalec in mešalno ploščo Wharfedale Connect 1202FX.

Hvala v naprej.
LP, Jan!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 05, 2019 23:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen jani e90

Nekaj zelo primernega in ugodnega je na našem oglasniku:
http://www.audio-kontakt.com/index.php?page=view_ad&id=22032

Sicer pa izbrana ojačevalnik in mešalna miza najverjetneje ne bosta zadovoljila pričakovanj domačega hifija.

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jani e90



Pridružen/-a: Ned Maj 2019 22:47
Prispevkov: 20
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 06, 2019 14:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zadovoljila v kakšnem smislu?

Sicer pa sem gledal še mešalno ploščo the t. mix 1202FX, ali so kaj slabše v primerjavi z Wharfedale?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 06, 2019 14:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Različne aparature različno igrajo.
Če bi primerjal med sabo kako se to sliši, bi ti bilo takoj jasno o čem pišem. In NE, nima dosti veze cenovni razred.
Behr ali Wharf, isto ...
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jani e90



Pridružen/-a: Ned Maj 2019 22:47
Prispevkov: 20
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 06, 2019 15:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, pri meni bi bil malo problem preizkušati nove ojačevalce in zvočnike, ker bi naročil nove. Ima kolega takšno kombinacijo ojačevalca TA1050 in Wharfedale mešalke, priklopljene na 15" RCF zvočnike in zame igra več kot odlično, za moje potrebe seveda.

Kakšne pa so kaj razlike v zvoku med samimi firmami, npr. EV, LD Systems, Yamaha, HK Audio in Turbosound? Kateri igrajo bolj mehko, bolj trdo, visoke frekvence, glasnost itd.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 06, 2019 16:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Razlike velike a ni za posploševati.
Je odvisno od letnikov, serij, kdo je kaj razvijal, kakšen material se je uporabljal, nenazadnje tudi kje je bilo izdelano in kolikšne so bile želje po zaslužku.
Tisti 1050 mislim da je zelo zelo podoben nekemu modelu QSCja, s tem da niti približno ni enak material noter.
Vem kaj te fascinira pri prijateljevem sistemu - dinamika, zvok v obraz, brez pocukranosti. To tudi mene, zato pa sem pristaš profi robe.
Če že imaš 1050, ga obdrži. ko bo čas za boljše pa boš že našel.
Če mešalke še nimaš si omisli kak hifi predojačevalnik ali pa vsaj kako malenkost boljšo.
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 06, 2019 16:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dvojna
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jani e90



Pridružen/-a: Ned Maj 2019 22:47
Prispevkov: 20
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 06, 2019 16:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za odgovore, imam časa še dosti, tako, da bom vse skupaj še premislil, kaj bi bilo najboljše.

Za kakšno nejasnost bom pa kar tu vprašal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe