Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

IzboljŔave (pra)starega glasbenega stolpa.

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
aiken



Pridružen/-a: Tor Jan 2017 13:17
Prispevkov: 26
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 13, 2019 07:26    Naslov sporočila: IzboljÅ”ave (pra)starega glasbenega stolpa. Odgovori s citatom

Najprej bi se vsem opraviĆØil za tokratno precej trivialno temo in se obenem v naprej zahvalil vsem, ki bodo kljub temu pomagali z nasveti.

Od pokojnega oĆØeta sem "podedoval" prastari mini glasbeni stolp Technics SC-HD501. Specifikacije, ki sem jih naÅ”el, so:

OjaĆØevalec:
- moĆØ 2 x 12 W nizki del
2 x 5 w visoki del
-signal/Ŕum: 75 dB

ZvoĆØniki:
- moĆØ: nizki 60 W MAX
visoki 30 W MAX
- razpon: 50 Hz do 46 kHz pri -16 dB
- obĆØutljivost: 86 dB,
- povezava bi-amp.

V teh dežju, ko nisem vedel kaj poĆØeti, sem ga zvlekel iz Å”katle in postavil v delovni prostor. Kljub prilagoditvi nastavitev, kolikor je sploh mogoĆØe, pa z zvokom Å”e zmerom nisem zadovoljen. Po pravici povedano, ĆØe me nanj ne bi vezali spomini, bi Å”el že zdavnaj "na smetiÅ”ĆØe zgodovine".

Glede na to sem razmiÅ”ljal, da bi ga nadgradil: druge zvoĆØniÅ”ke kable, mogoĆØe tudi zvoĆØnike in kakÅ”en cenejÅ”i mrežni DAC za povezavo s tem tisoĆØletjem.

VpraÅ”al bi vas, kaj oziroma s ĆØim svetujete, da ga nadgradim ?

Oziroma ali je bolje pozabiti na vse skupaj, ga spraviti nazaj v Ŕkatlo in si ob priliki kupiti kakŔen nov, manjŔi stolp, ki vse to že ima ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 13, 2019 10:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nabavi si primerne zvoĆØnike. Morajo biti lahki za poganjat, se morajo dobro sliÅ”at na tihi jakosti in morajo imeti ĆØimbolj zraĆØno reprodukcijo.

V malih oglasih AK sem videl Bose 301/aktualno verzijo/ za 250ā‚¬. Eden redkih narejen po kriterijih 'od nekoĆØ'.
http://www.audio-kontakt.com/index.php?page=view_ad&id=22005

ObiĆØajni hifi zvoĆØniki iz sodobne proizvodnje zahtevajo veliko moĆØi in se na mali jakosti ne sliÅ”ijo dobro, tako da tu ni kaj dosti iskati. Problem je da se zvok 'odpre' Å”ele ko ga nažgeÅ” s ĆØredo vatov.
Pride v poÅ”tev vintage, ki je vĆØasih moral delati z receiverjem (sprejemnikom) cele dneve na mali jakosti.
Tako ima prijatelj Dynaco A25 zvoĆØnike na receiverju Pioneer (tudi okoli 15W na kanal) ki je bil nekoĆØ vstopni model, najmanjÅ”i. Pa Å”e danes mu to krasno Å”pila.

A25 ima doloĆØeno slavo in ga prav poceni ne dobiÅ”, velja pa poskusiti. Naslednji tak ti je Advent Utility - ta je cenena verzija Advent Loudspeakerja. Je obleĆØen v tapeto namesto orehovega furnirja, drugaĆØe pa so wooferji in tweeterji identiĆØni kot v Loudspeakerju, vse skup pa veliko manj stane. Predvsem pa potiho krasno igra, to ti je osnovni pogoj, kadar imaÅ” opravka s Å”voh ojaĆØevalcem.
Tudi AcousticResearch AR6, samo mora biti tisti res stari model (z bež laneno tkanino spredaj) je enkraten za take kombinacije.
No, tega je Ŕe.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Sob Apr 13, 2019 10:44; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 13, 2019 10:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen aiken,

ĆØe bi ta stolp bil prastari bi se Å”e dalo kaj uporabiti v kakÅ”ni drugi kombinaciji, tako pa ni stolp, je kveĆØjemu stolpiĆØ, pa Å”e to relativno nov. Je kombinacija, ki se veže ena na drugo in je povsem nestandardno zaprtega tipa. Ne moreÅ” nanj priklopiti drugih zvoĆØnikov, ker je ojaĆØevalnik za biamplifikacijo, en stereo za bas sekcijo in en stereo za visokotonce. Tudi ostale komponente se vežejo preko ribbon kabla, ki je specifiĆØen samo za ta model. Kljub temu sem prepriĆØan, da ob pravilni povezavi kablov in pravilni nastavitvi parametrov na ojaĆØevalniku (nastavlja se oba ojaĆØevalnika posebaj, glej navodila), lahko da spodoben zvok. Kupovanje daca se mi ne zdi smiselno, kupi samo kabel mini jack 3,5mm na rca in se vklopi direktno z desktopa, notebooka ali telefonĆØka na stolpiĆØ. ƈe uporabiÅ” kvalitetne flace bi moralo zadovoljivo igrati.

lix
_________________
"Ne moreÅ” dobiti pudinga, ĆØe ne pojeÅ” mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 13, 2019 12:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Žalostne specifikacije.

ƈe ti ne ustreza, je najbolje da prodaÅ” (v Å”katli bo samo prostor zasedalo) in kupiÅ” nekaj drugega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aiken



Pridružen/-a: Tor Jan 2017 13:17
Prispevkov: 26
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 13, 2019 12:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Žal je navodilo bolj tako tako: http://tda.panasonic-europe-service.com/docs/2z5cb1b9fez3z1dd10z656ez706466z2azbda76e0f5b2b69a995fd2793679a7a0afb8e6634/ttips/Audio/HiFi_Systems/SC/HD501/722128/BHD501.pdf . Zdaj skuÅ”am po raznih forumih izvedeti kaj veĆØ.

Ne razumem pa ĆØisto dobro, zakaj ne bi mogel zamenjati zvoĆØnikov ?
Nekako sem bil prepriĆØan, da je edini pogoj (poleg ostalih karakteristik), da zvoĆØnik omogoĆØa bi-wire oziroma bi-amp vezavo, to se pravi, da ima vsak po 4 terminalske vijake oz. sponke za prikljuĆØitev kablov.

Kot sem napisal na zaĆØetku, povsem trivialna zadeva, me je pa ĆØisto zagrabilo Very Happy . Doma imam dokaj soliden, vsaj zame optimalno uravnotežen sistem sistem, tako da mi bolj ali manj preostane samo uživanje ob posluÅ”anju glasbe.

To pa je ĆØisto drugo. Å e "nepopisan list" na zaĆØetku.


Nazadnje urejal/a aiken Sob Apr 13, 2019 13:08; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 13, 2019 13:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

preveri, ĆØe so kretnice v zvoĆØniku ali že v ojaĆØevalcih..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 14, 2019 00:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

OjaĆØevalnik je dvojni stereo, se pravi biamping z aktivno kretnico.
Pasivne kretnice v zvoĆØnikih so zato nepotrebne.
https://elektrotanya.com/technics_se-hd501.pdf/download.html
Kot sem že napisal, ĆØe se pravilno nastavi, bi moralo zaigrati. Je pa možno, da se ni sledilo navodilom in je bilo napaĆØno priklopljeno in s tem poÅ”kodovano kak ojaĆØevalnik ali zvoĆØnik.
https://duckduckgo.com/?q=TECHNICS+SE-HD501+review+sound&t=ffsb&iar=videos&iax=videos&ia=videos
_________________
"Ne moreÅ” dobiti pudinga, ĆØe ne pojeÅ” mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 14, 2019 01:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

lix je napisal/a:
OjaĆØevalnik je dvojni stereo, se pravi biamping z aktivno kretnico.
Pasivne kretnice v zvoĆØnikih so zato nepotrebne.


ƈe je temu tako, potem tlaĆØiti druge zvoĆØnike na ta stolp ni kar tako..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aiken



Pridružen/-a: Tor Jan 2017 13:17
Prispevkov: 26
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 14, 2019 10:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kretnica je v ojaĆØevalcu. Zmerom bolj ugotavljam in se z vami strinjam, da ni kaj dosti prostora za izboljÅ”ave. Danes bom iz domaĆØega arzenala preskusil Å”e nekaj razliĆØnih zvoĆØniÅ”kih kablov, se Å”e malo poigral z nastavitvami in to bo zaekrat vse.

Hvala za nasvete in da ste mi pomagali do zakljuĆØka za katerega ste že takoj vedeli, jaz pa sem potreboval kakÅ”en dan veĆØ ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe