Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Samogradnja kablov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 27, 2018 15:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gtcore je napisal/a:
Fantje, dober dan!



Se opravičujem za mogoče nerodno vprašanje, vendar sem še "audiofil v nastajanju"

Hvala!


Ostani normalen, take svetlece kombinacije vidis pri audiofilih ponavadi.

Ostane med nama a bodo sigurno trdili, da je zelo pomembno imeti dober prikljucek,
ki ga ne zmahas. Mora bit iz cistega zlata, kjer so rocno urejali strukturo atomov.

Ampak ne bo slo, ker sta receiver in DAC oba z izhodom, koncna pa z vhodom. Nekaj zakonodaje v elektrotehniki preprecuje, da bi to smiselno delovalo, mogoce je celo skodljivo za katero izmed naprav.

A ne mores DAC-a skoz receiver peljat, pa z receiverjem kontrolirat koncno?

A.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anton



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 13:09
Prispevkov: 77
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 27, 2018 15:54    Naslov sporočila: Imam narejene utp kable ...ki ti jih podarim...lp Odgovori s citatom

simonceli je napisal/a:
ksz:


Imamo tu koga, ki si je že naredil zvočniški kabel iz UTP kabla?

Recimo, da imam malo viška časa in bi se malo poigral s to "noro" idejo.
Torej, berem da niti ne igra slabo. Da igra odlično, odprto si ne bi upal trditi ( no, prepustimo se presenetitii).

V glavnem, bega me misel, da se uporablja celi kabel, torej vse žile za + in - signal.
Sam se bolj nagibam k ideji, da bi uporabil 3x UTP kabel, torej 24 žil samo za en pol.

Kaj pravite, kakšne so vaše izkušnje?

hvala!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031-246-212
mario1



Pridružen/-a: Sre Feb 2013 10:00
Prispevkov: 12
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 27, 2018 17:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

naredite cabl iz grafena,,,,kdo zna
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
markoni



Pridružen/-a: Pon Mar 2009 23:09
Prispevkov: 541
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 27, 2018 18:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako je !
_________________
Only trust your hart (ears) ! Elephant man ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gtcore



Pridružen/-a: Sre Maj 2014 9:05
Prispevkov: 15
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 28, 2018 08:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AndrejS je napisal/a:
gtcore je napisal/a:
Fantje, dober dan!



Se opravičujem za mogoče nerodno vprašanje, vendar sem še "audiofil v nastajanju"

Hvala!


Ostani normalen, take svetlece kombinacije vidis pri audiofilih ponavadi.

Ostane med nama a bodo sigurno trdili, da je zelo pomembno imeti dober prikljucek,
ki ga ne zmahas. Mora bit iz cistega zlata, kjer so rocno urejali strukturo atomov.

Ampak ne bo slo, ker sta receiver in DAC oba z izhodom, koncna pa z vhodom. Nekaj zakonodaje v elektrotehniki preprecuje, da bi to smiselno delovalo, mogoce je celo skodljivo za katero izmed naprav.

A ne mores DAC-a skoz receiver peljat, pa z receiverjem kontrolirat koncno?

A.


Andrej hvala za trud!

DAC nima fixed line out, ampka očitno ne bo šlo drugače kot tako ja... Smile hvala!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomzzi



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 22:32
Prispevkov: 205

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 11, 2019 18:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav!

Naredil bi si ene 3 pare interkonekcijskih kablov.

Gledam Mogami 2534 kabel. Ne rabim nekaj dragega oziroma bi rad naredil to čim cenejše pa dobro.

Kje pri nas oziroma v EU dobiti ta kabel na metre?
Ni pa nujno, da je točno ta kabel.
Lahko je druga firma.
Edini pogoj je, da ni pretrd in se lepo zvija.

Naredil pa bi si dva 0.5m kabla in enga 1m dolžine.

Torej kje dobiti mogami oziroma nekaj podobnega.
Pa, da ni predrago.

Konektorji bodo verjetno Neutrik-Rean...

Hvala!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 11, 2019 18:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem dobil (sicer 2549) pri avc-group.si.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomzzi



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 22:32
Prispevkov: 205

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 11, 2019 18:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala.

Pa bi bil to primeren kabel za interkonekte (med dacom ampom)?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 11, 2019 20:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tomzzi je napisal/a:
Hvala.

Pa bi bil to primeren kabel za interkonekte (med dacom ampom)?



Terna, Ljubljana....ali pa uvozniki, f.f.f. Mogami na metre, če jim je kaj ostalo, ali pa na kilometre....uporabno za vse....speaker, inter, etc.....seveda, če nisi zahteven....pa tudi če si..... Laughing ....
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 12, 2019 15:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tomzzi je napisal/a:
Hvala.

Pa bi bil to primeren kabel za interkonekte (med dacom ampom)?


Je (zelo) primeren. Na strani izvora priključiš shield na strani (pre)ampa je plavajoč.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomzzi



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 22:32
Prispevkov: 205

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 23, 2019 20:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kabel ima 2 vodnika... Moder, bel... In pač "shield"... Se prav, da na strani izvora priklopim belga (ali modrega) na ground kot tudi "shield" na ground?
Na drugi strani pač shield odrežem?
To je to?
Slika za predstavo.



Al kako?

Dobil sem kabel kot tudi konektorje. Čakam samo še na braided cable sleeving (pletenico) za zaščito in tudi malo za izgled... Wink

Ko bo končano verjetno pofotkam moje diy kable... Very Happy

Edit:
sem ugotovil, da kaj več kot sam kabel čez te konektorje ne bo šel... Rolling Eyes
Toliko o pletenici za izgled in zaščito...

Ali pa če nabavim nove rca konektorje... Morejo biti vsaj za 7-9mm kabla oziroma kabel s pletenico, skrčko skupaj.

Jih pa rabim 12! Tako, da ne bi rad nekaj dragega nabavljal. Kakšno priporočilo?

So tej za kej? https://www.ebay.co.uk/itm/4-Gold-Plated-RCA-Phono-Plug-Connectors-for-Large-Diameter-Audio-Cables-PHOPLU01/151105739021?epid=1726292659&hash=item232e9a990d:g:YrAAAOSw-89ZVM-j#rwid
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 24, 2019 11:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V Terni vem da so imeli ene Nakamichi RCA konektorje s precej veliko luknjo zadaj,....mogoce celo 12mm, definitivno pa 8-10 mm, cena je bila takrat okoli 2,5E po kosu, imeli so tudi nekaj Neutrik konektorjev od nizjih serij do Pro
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 24, 2019 11:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V Terni vem da so imeli ene Nakamichi RCA konektorje s precej veliko luknjo zadaj,....mogoce celo 12mm, definitivno pa 8-10 mm, cena je bila takrat okoli 2,5E po kosu, imeli so tudi nekaj Neutrik konektorjev od nizjih serij do Pro
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
tomzzi



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 22:32
Prispevkov: 205

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 24, 2019 15:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala. Povprašam.
Saj če ne bo pač brez zaščitne pletenice. Delal bo v vsakem primeru. Po eni strani mi je škoda, da mi teh 12 rca konektorjev stoji v predalu.
Edin če jih kdo kupi.
Po drugi pa bi si enkrat rad naredil ene solidne interkonekte...
Za premislit.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomzzi



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 22:32
Prispevkov: 205

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 29, 2019 20:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še en projekt. Zamenjava kabla za Beyerdynamic T1.
Ker mi je šel original na živce (predolg, debel) sem se odločil v diy varianto.
Uporabil sem enak tip kabla kot je original. Le, da sem odstranil zunanjo izolacijo in žice fino prepletel. Čez pa še paracord.

Ni še 100%, ker moram popravit paracord pri driverju (desni ni dobro našponan).

Je pa vse zacinano in delajo. Za prvi resni diy kabla slušalk moram rečt, da mi je solidno uspelo...
Smile

Original kabel sem itak spravil v škatlo in lahko kadarkoli spravim v prvotno stanje.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Stran 7 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe