Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Napajalni filtri
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1945
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 24, 2019 09:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Switcher napajanje ni slabše kvalitete, le zaloge nima neskončne, kot toroid z banko kondenzatorjev. Zadnje čase vsi switcherju dodajo klsične kondenzatorje in potem je OK. Je pa zagon sporen, ker prazni kondenzatorji vlečejo preveč toka, pa gre switcher v limp mode, se pravi počepne, pa spet nazaj pride. To za končno predstavlja lahko motnje in skuriš boxe, zato se izdelujejo posebna soft start vezja ali pa zvočniška zasčita, ki počaka 10 sekund za vklop. S tem se splača pozabavati, ker npr. 1200W switcher je presenetljivo majhen. Antisurge filtracija proti prenapetosti, streli, sunkom, radijskim motnjam, je zlata vredna in jo ima verjetno že vsak doma v priključni omarici in pred dražjimi aparaturami, drugo kondicioniranje pa žal lahko duši tranzientni dovod v odjem primarja, lahko pa na bednem napajalniku koristi. V snemalnih studijih jim koristi, ker ne prenaša pokanja vklopov drugih naprav v okolici. Se pa dobijo IEC vtičnice za aparaturo, ki imajo vgrajene te 1,4mH/0,5Ohm induktorje v seriji in 10N kondenzatorje počez. Primer enega vezja, seštej 6x po 10€ in zraven škatla, kvalitetne vtičnice, kakšna dioda proti streli, in še kaj, pa se kar nabere skupaj.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 24, 2019 12:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

delfinus je napisal/a:
Aquariusa za ceneni/vstopni sistem ni priporocal nihce. Beri sporocila uporabnikov kot celoto, kako se pocasi sestavlja sisteme in naj se ne hiti. Nekateri userji pisejo skozi svoja izkustva, ki jih imajo in kdaj govorijo tudi na splosno kaj vse jim je izboljsalo njihov sistem.

Torej se je malo za hec govorilo o filtrih v tisti temi. Tudi prav.

delfinus je napisal/a:
Dragi tweaki, ki jih nisi preizkusil te drazijo in ti sprozajo slabost in se potem impulzivno odzivas kot se. Nima smisla pomoje, ker ves kaj je prav in kaj ni in kaj je tvoja linija, ki ji sledis.

Ne, ker imam še veliko drugih preverjenih tweakov, ki jih nisem sprobal.
Ali je tolk težko rezumeti, da če bi hotel filter bi ga imel?

ck je napisal/a:
To sem opazil pri svojem ojačevalcu, ni pa nujno, da je bil problem pri njem, lahko je bil na CDju ali predojačevalcu, čeprav menm, da na CD slab štrom manj vpliva ker ima v napajalni sekciji veliko filtracije (Sony SCD -XA5400 SE), za ojačevalec (Musical Fidelity A 308) pa vem, da jo ima manj kot nekateri izdelki istega proizvajalca.

Ker vrednosti so v toleranci razen 183V.
Bom še enkrat omenil, da moje mnenje ni, da to nikoli ne pomaga. Samo menim tako kot ti, da mora biti filter tak ki rešuje težavo (če sploh obstaja), ki je odvisna on napajanja in naprave. Ne pa, kar nekaj naključnega preventivno.

Ne vem morda pa vsi v nekih luknjah živite ali kaj? Morda imam pa tako srečo, ker je trafo postaja 100m od naše hiše in daleč okrog nobene industrije.

ck je napisal/a:
Pri tebi se na tvojem Behringerju, ki ima svičersko napajanje, verjetno sploh nebi opazilo kakšne manjše anomalije v štromu, ker ima ojačevalec že sam po sebi bolj popačen zvok kot kakšni boljši (in mnogo dražji) ojačevalci.

Moj Behringer nima swithcer-skega napajanja, zato se sprašujem, kako veš kakšno popačenje ima.
Imaš pa seveda prav obstajajo boljši ojačevalci z manj popačenja in mnogo višjo ceno.
Aja, pa Ubiq-jev ojačevalec ima switcher napajalnik.

ck je napisal/a:
Če pa se ti ponudi prilika preizkusiti kakšen power conditioner pa kar, boš vsaj vedel kako in kaj.

Brez problema, če bo prilika.

joztom je napisal/a:
Primer enega vezja, seštej 6x po 10€ in zraven škatla, kvalitetne vtičnice, kakšna dioda proti streli, in še kaj, pa se kar nabere skupaj.

Kot DIY te seveda pride več, kot če kupuješ velike količine. Ampak je bližje 50€ kot 1k€. Sem malo gledal se dobi take filtre za nekaj 10€ s kitajske. Seveda kakšna je kvaliteta ne vem, ampak že tisti IsoTek mi ne zgleda ne vem kaj.
Lahko narediš en dober filter in ga prodajaš. Mislim, da je lažje in bolj donosno kot ojačevalci. Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 24, 2019 12:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Repliciraš pa kot po tekočem traku vsakega posebej. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1603
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 24, 2019 12:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:


Ker vrednosti so v toleranci razen 183V.

Moj Behringer nima swithcer-skega napajanja, zato se sprašujem, kako veš kakšno popačenje:


Če je vrednost napetosti v tolerancah, to še ne pomeni, da nima RF motenj. Lahko imaš nazivno napetost (230 V) in ogromno svinjarije gor.

Zaradi nizke cene sem domneval, da je je napajanik svitcherski. S takimi napajalniki ni nič narobe, če so dobro narejeni. Uporabljajo jih že mnoge renimorane firme na zelo dragih koponentah.
Sedaj sem si malce pogledal slike na spletu in videl velik toroid v tvojem ojačevalcu. Ni kaj, Kitajci znajo poceni narediti marsikaj.

Je pa tukaj nekaj meritev takega ojačevalca kot ga imaš ti.

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-behringer-a500-amplifier.5070/
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 24, 2019 13:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za filtre isto velja kot za napajalne kable: preskusite na televizorju. Boste presenečeni kakšne so razlike v sliki.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 24, 2019 13:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ck je napisal/a:
Če je vrednost napetosti v tolerancah, to še ne pomeni, da nima RF motenj. Lahko imaš nazivno napetost (230 V) in ogromno svinjarije gor.

Seveda, samo pravim, da ni nujno da to sploh vpliva na ojačevalec, ker vsaj pričakoval bi to sploh od tisti dragih, da ga ne zmotijo take motnje.

ck je napisal/a:
Sedaj sem si malce pogledal slike na spletu in videl velik toroid v tvojem ojačevalcu. Ni kaj, Kitajci znajo poceni narediti marsikaj.

Je pa tukaj nekaj meritev takega ojačevalca kot ga imaš ti.

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-behringer-a500-amplifier.5070/

Tale test je bil objavljen po mojem nakupu. Bral sem dva testa, ki sta izgledala solidna in gledal video na Youtubu ko je nekdo izmeril 0,3% popačenja v nekem primeru. Pa sem rekel, če ne drugega ima lep toroid in lepe hladilnike. Tale test res kaže, malce več popačenja kot bi si ga želel, ampak za to ceno nekako ni presenetljivo. Je pa tudi treba upoštevati, da je bil test narejen na ameriški izvedbi, kar pomeni, da ni nujno isto. Sem prepričan, da se ga da še precej twekat, ampak bom počakal, da garancija preteče.

Boljši je kot prejšni ojačevalec, popačenja ne slišim tudi če poslušam sinus. Pri prejšnem je na določeni glasnosti kar lepo zaklipalo. Meril ga res nisem direktno (samo celoto z mikrofonom, kjer ni mogoče, da bi zaznal 0,04%), ker tako in tako ne morem nič narest dokler je v garanciji.

Hvala za link drugače, je pa to res stvar morda za drugo temo, ki že obstaja.
Si pa potrdil mojo domnevo. Če jaz probam filter in ne slišim razlike boste rekli, da imam zanič ojačevalec. Tudi bi bilo bolj smiselno, če namenim 1k€ v ojačevalec. Še bolj pa v zvočnike, kar tudi sem (so še v izdelavi, ampak predvidel sem okrog 3k€).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 24, 2019 14:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Za filtre isto velja kot za napajalne kable: preskusite na televizorju. Boste presenečeni kakšne so razlike v sliki.

Nima nobene veze z zvokom, ampak predlagam test z fotoaparatom ali kamero.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1603
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 24, 2019 15:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:

Si pa potrdil mojo domnevo. Če jaz probam filter in ne slišim razlike boste rekli, da imam zanič ojačevalec. Tudi bi bilo bolj smiselno, če namenim 1k€ v ojačevalec. Še bolj pa v zvočnike, kar tudi sem (so še v izdelavi, ampak predvidel sem okrog 3k€).


Zaradi tega, ker ti ne slišiš razlike v zvoku po uporabi dodatnega filtra, nihče pri zdravi pameti ne more trditi, da je to zaradi tvojega ojačevalca, čeprav mnogi "vseznalci" radi tako pišejo.
Kot sem že napisal, je v igri več faktorjev zaradi katerih je možno da se razlike ne sliši, od dobrega štroma, do dobre filtracije v ojačevalcu do slabega ali neprimernega filtra, slabega sistema kot celote, naše naglušnosti,...

Jaz sem enkrat že napisal, da bi bil najbolj srečen, če bi bil zadovoljen s kvaliteto mp3, pa še mnogo denarja bi mi ostalo, ampak žal temu ni tako.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 25, 2019 13:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
ambasador je napisal/a:
Za filtre isto velja kot za napajalne kable: preskusite na televizorju. Boste presenečeni kakšne so razlike v sliki.

Nima nobene veze z zvokom, ampak predlagam test z fotoaparatom ali kamero.

Moj post nima nobene zveze s teboj. Je bil pisan za druge.
Za druge (@lightbit ne odgovarjaj):
še vedno sem napajalne kable in filtre prej preskusil na TV, potem na hifi. Kar je na TV naredilo dober vtis, je tudi na hifi pozitivno vplivalo. In obratno. Jasno, če napajalni kabel ali filter močno distorzira barve, kontraste itd, gre v zvoku pričakovati anomalije (popačenja takega ali drugačnega tipa).

Najlepše pri celi stvari je to, da na sliki takoj in izrazito vidiš ali je kabel/filter kompromitiran ali pa je korekten. Se ne more skriti blefiranja. S taboljšimi kabli slika dobesedno izskoči/preluknja ekran abnormalno. Filtra še nisem našel takega.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 25, 2019 14:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Moj post nima nobene zveze s teboj. Je bil pisan za druge.

Jaz sem tudi pisal za druge. Dal sem samo predlog.

ambasador je napisal/a:
@lightbit ne odgovarjaj

Uff, težko bi mi dal večjo spodbudo.
Če nekaj diši še ne pomeni, da je nujno okusno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 25, 2019 23:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ko berem tole temo, imam samo eno OT vprašanje:
kaj se tolk klinčite drug na drugega, če so pa vse, ama čisto vse trditve v celotni temi, od vseh posterjev, enostavno -> pravilne?????
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 26, 2019 09:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Markoni bo podal koncni odgovor Smile.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
markoni



Pridružen/-a: Pon Mar 2009 23:09
Prispevkov: 541
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 26, 2019 19:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Thats right !!!! Wink
_________________
Only trust your hart (ears) ! Elephant man ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Edvard



Pridružen/-a: Pet Apr 2011 15:50
Prispevkov: 317
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 26, 2019 19:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa še brati ni potrebno!
_________________
“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.” ― Stephen Hawking
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 26, 2019 21:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem pričakoval reklamo za AudioQuest, pa sem pozitivno presenečen. Smile

Sem imel problem z šumom oz. motnjami na DAC-u preko USB-ja. Samo napajalni filter verjetno ne bi pomagal, ker je problem napajalnik od računalnika.
Rabil bi verjetno nek USB filter. Videl sem neke dovolj ugodne filtre, ampak samo za USB 1.1.

Kot sem ugotovil tudi balansirana povezava reši to težavo (vsaj slišim je ne več), poleg tega odstrani še določen šum po zraku.
Tako, da kar se mene tiče bi balansirana povezava morala biti povsod, kjer je analogen signal, za digitalno pa optična.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 3 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe