Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Zvočniki do 3k
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 20, 21, 22  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 17, 2019 20:48    Naslov sporočila: Zvočniki do 3k Odgovori s citatom

Zdravo,

Malce je trajalo, da sem prodal zvočnike zdaj bi se pa malo resneje lotil nakupa. Tole spodaj sem gledal, več modelov sem tudi že slišal, tale SHL5, ki se je prodajal na tem forumu je sicer vmes že izginil, nekako me pa zanimajo taki in podobni modeli kot so spodaj. Najbolj pomembno mi je da zvočniki čim bolje izginejo iz obzorja, se pravi ocena abbildung, če gremo po stereoplayevi lestvici. Najboljše kar se tega tiče sem slišal pri Wilsonih, vendar imam pri tej firmi velik manko izkušenj pa tudi dražji so. Kak Watt/Puppy bi se dobil po relativno ugodni ceni in bi se recimo človek malce stegnil glede cene, če bi bilo to tisto pravo.

Tole sem poslušal do sedaj. Noben zvočnik ni idealen:
http://www.studio-hifi.com/images/SCM40-stereoplay419.pdf
https://www.connect.de/testbericht/dynaudio-focus-360-312263-5906.html
https://www.connect.de/testbericht/focal-electra-1038-be-ii-811650-6545.html

Telih na žalost nisem, sem samo 30.1:
https://www.harbeth.co.uk/assets/uploads/readings/apr15-germanstereoplay-slh5p.pdf

Kar se kategorije "abbildung" tiče, so Atc na vrhu, ostali podobni. Mi pa pr Atc tudi ni vse všeč. Predvsem sičniki se pogosto slišijo zelo očitno. Za v studio je to verjetno super, sicer pa zna motit, če je na posnetkih tega veliko. Raje feinauflosung malo manj in abbildung malo več Mr. Green

No kaj mi še predlagate, da poslušam. In ali je kdo slišal Watt/Puppy in kakšni so vtisi?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 17, 2019 22:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kar se tice shl5p - 30.1 naj bi bili mehkejsi. Drugace pa vreden poslusanja se Spendor 2/3 - poznam vsaj enega, ki ob tem predlogu odlocno kima Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 17, 2019 23:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pocekiraj se od Opere zvocnike in pa Unison Max 1. Od sejma do danes mi je v uho najbolj padel aktivc Neumann KH310A. Ce bi bil zacetnik ali bi ne imel nic, bi segel po njih. Je zelo poslusljiva zadeva z veliko drajva. Ni analiticar. Za ATC ugotavljas podbno kot jaz. Zna utrudit s sicniki na dolgi rok.

Harbeth SHL5 Plus imam in sem kontempliran z njimi ze nekaj let. Spendor kot predlagano je super, ima podobno signaturo kot Harbeth. Oboje je tudi BBC sola. In pa Grahame pocekiraj, tudi ista sola.
Priporocam se Cantone, ce jih kje zasledis. Rabljene in nove od Vento serije. Imel sem pred leti Canton Vento 807DC in s pravim ampon ti daje veliko, veliko glasbe in cena zna biti ugodna za second hand.

lp, D.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
civo666



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 20:36
Prispevkov: 58
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 17, 2019 23:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz zadnjič v Audioscapu poslušal PMC in sem bil navdušen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 18, 2019 13:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za ideje. Mogoce bom sel res kake cantone reference serijo poslusat. Pri pmcjih nikoli nisem bil ravno navdusen, niso pa tudi ne slabi. Spendor ne poznam.
Rad bi dobil se nek uau faktor. Zdi se mi da so dosedanje ideje, vkljucno z mojimi bolj ali manj zelo podobne. So ok, ampak....
Mislim da bo treba wilson audio bolje proucit, ce je to zadeva, ki na lica narise nasmeh ali le se ena izmed variacij kompromisov.
Mogoce bi moral razmisljati tudi o manjsih 2 sistemcih, ki najlazje izginejo med reprodukcijo glasbe.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 18, 2019 13:48    Naslov sporočila: Re: Zvočniki do 3k Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
...Tole spodaj sem gledal, več modelov sem tudi že slišal, tale SHL5, ki se je prodajal na tem forumu je sicer vmes že izginil...


Izginil je zato, ker je šel na Hrvaško.
SHL5+ so dobri, muzikalični zvočniki, vendar imajo za moj okus nekoliko zaokrožene visoke tone in malo jim manjka basov. Zato jih nekateri uporabljajo v kombinaciji s subom.

Vsekakor navijam za Focus 360, ki pa seveda zahtevajo velik prostor (stati morajo najmanj 3m narazen).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 18, 2019 13:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Hvala za ideje. Mogoce bom sel res kake cantone reference serijo poslusat. Pri pmcjih nikoli nisem bil ravno navdusen, niso pa tudi ne slabi. Spendor ne poznam.
Rad bi dobil se nek uau faktor. Zdi se mi da so dosedanje ideje, vkljucno z mojimi bolj ali manj zelo podobne. So ok, ampak....
Mislim da bo treba wilson audio bolje proucit, ce je to zadeva, ki na lica narise nasmeh ali le se ena izmed variacij kompromisov.
Mogoce bi moral razmisljati tudi o manjsih 2 sistemcih, ki najlazje izginejo med reprodukcijo glasbe.


LP

UUUUUUaaaaaaaaUUUUUU faktor dobiš, ko so izpolnjeni vsi pogoji, najprej prostor, pol pa še ostali del sistema, vključno z kabli seveda... ... 101krat preverjeno !!!
Seštet je potrebno tudi vse "prejšnje izkušnje", če jih ni, jih je treba pridobit s "poslušanjem" ni "krajših poti" žal, če ne se hitro zgodi zgodba, da ti kakšen resnično "hud sistem" sploh ne bo všeč in ne bo Uuuuaauuu efekta, tukaj prebrani testi nimajo "nobene teže", "napisana zgodba" se ne "sliši" Shocked Laughing Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 18, 2019 14:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Focus 360 in 380 se pogosto pojavljajo po relativno dobrih cenah. Postavitev dynaudio zna bit kar problematicna, mislim da harbethi tudi zahtevajo pozicijo dalec od sten.
Malo se bojim bolj povprecne, sterilne reprodukcije pri dynaudio. Nic ne izstopa nic pa tudi ne navdusi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 18, 2019 14:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka v kaksnem placu jih zelis postaviti? Koliko m2?

lp, D.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 18, 2019 15:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tole zna it cisto v napacno smer. Zaenkrat bi blo bolje teoreticno razlabljat o zvocnikih, ki ti ne izpraznijo fonda za penzijo, hkrati pa ti dajo nek x factor, ki navdusuje. Mene pri hifiju najbolj potegne holografska prezentacija, ki jo zvocniki obvladajo z razlicno mero uspesnosti. Temu dajem prednost. Koliko bo stanja s kabli in postavitvijo naj ostane v drugem planu. Najprej bi rad ugotovil ali sploh lahko teoreticno dobim to kar iscem za normalen denar.
Kdo je torej slisal watt/puppy recimo 8ko in kako je to igralo. Ali pa neko sophio recimo, ceprav to je ze drazje spet...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 18, 2019 15:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:

Kdo je torej slisal watt/puppy recimo 8ko in kako je to igralo. Ali pa neko sophio recimo, ceprav to je ze drazje spet...


To bo tudi napačna smer, in sicer glede na naslov teme.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 18, 2019 15:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo telegrafsko glede holografije z mojimi zvocniki, ki sem jih imel.

Canton Vento 807DC. Tu sem zacel najprej z A/V receiverjem, kasneje kupil resnejsi amp Musical Fidelity A308. Ampak mi je se vedno nekaj falilo. Zvocniki so pa izginili, ko sem gor povezal Gryphon Tabu. Uporabil sem Nordost SuperFlatline zvocniske kable in Red Dawn interkonekte na nekem budget Marantz CD playerju, ki sploh ni bil svoh. Je bil UaU efekt. Velih zvok, ki te je zaobjel. Preko pricakovanj in odlicno za ne prevec denarja.

Anthony Gallo 3.5, kao holografski ze na papirju zaradi tweeterja, ki je imel 270 disperzijo. Ampak me je motila odsotna telesnosti in sredine. Ni pomagal noben amp, tudi Gryphon ne, tudi vrhunski CDP ne, niti kabli. Sem se prevec ukvarjal z opremo in so odsli.

Harbeth SHL5+, konec moje hi-fi nakupovalne poti. To je to. Dragih bizuterijskih kablov ne potrebujes. Priporocljiv pa je amp na nivoju. Jih furam z Gryphon Callisto 2200. V UK je zelo priljubljen Quad. Je glasbe kok ces. Neutrudljiva, izjemna sredina, tudi dovolj basa v prostoru, kjer stojita. Tu pozabim na opremo.

lp, D.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 18, 2019 15:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Audiomarka je napisal/a:

Kdo je torej slisal watt/puppy recimo 8ko in kako je to igralo. Ali pa neko sophio recimo, ceprav to je ze drazje spet...


To bo tudi napačna smer, in sicer glede na naslov teme.


No naslov je res do 3, ampak napisal sem tudi da je mozno prekrsiti limit, ce gre za pravo stvar. Lahko da bo to tudi zakljucek. Pare na sunce Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 18, 2019 15:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa nimaš svojih ušes sam se odloči pusti harbe pa dinije imaš veliko boljšega novega za 3k. Če kupuješ kupuj po svojem okusu če boš kupoval po nasvetu drugih ne boš nikamor prišel. Če si avdiofil moraš kupovati zase in za svoja ušesa ne pa po željah drugih. Drugo ti ne preostane kot sejem high end tam lahko slišiš in vidiš vse od a do ž.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 18, 2019 16:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imas prav, vseeno je fino pokramljati tudi po forumu. Vec ljudi ima vec izkusenj. Bo zgleda treba na hrvasko malo poslusat. Pri nas wilsonov ni menda, tam bodo vedeli kaj vec povedat. Ce so wilsoni tudi nastimani za 5m zadaj.... pol ne bo slo, samo zdi se mi da sem nekje bral, da igrajo tudi v manjsih prostorih. Kar se harbeth in dynaudio tice bi pa verjetno po slisanem vseeno raje vzel atc ali focal. Mogoce se najbolje sopro, ko se cene spustijo.
Na sejmih je verjetno tudi loterij ali predstavljajo top model ali budget. Kakorkoli, ce je kdo slisal puppy vabljen da kaj pove. Za duette so pa itak ze konstrukcijsko izhajali, da se jih postavi tik ob steno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 20, 21, 22  Naslednja
Stran 1 od 22

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe