Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Cizek vintage
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, sreĆØanja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mzi.perx



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 0:06
Prispevkov: 160
Kraj: PIRAN

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 06, 2019 18:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

"Piha ali ne piha to je sedaj vpraŔanje ?" Laughing Laughing

Meni zadaj na bas refleksu cca 30 cm proĆØ, kar ornk liste rože premika Wink

LP Wink
_________________
MZI.PERX
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: -
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 06, 2019 18:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smetimo temo, smo pa veseli poroĆØil o delovanju Cizekov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 08, 2019 09:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mzi.perx je napisal/a:
"Piha ali ne piha to je sedaj vpraŔanje ?" Laughing Laughing

Meni zadaj na bas refleksu cca 30 cm proĆØ, kar ornk liste rože premika Wink

LP Wink

Hahaha, kaj se mi je zgodilo: med preskuÅ”anji postavitev MA zvoĆØnikov je bilo potrebno zamaÅ”iti eno reflex luknjo (odzadaj). Sledi testni komad in v enem momentu tum, tum, tum - fuk ven - je izstrelilo plastiĆØno cev reflexa z zamaÅ”kom vred Laughing Laughing da se je zakotalila po tleh...
----------------------------------------------------------------------------------
@andrejS:
zadnja ugotovitev:
C2 sem postavil ležeĆØki na stojala viÅ”ine suba, sub pa je poleg, nekoliko bolj nazaj.
Bistveno bolj brez vibracij kot ĆØe je na subu. Se zelo pozna na definiciji, je mid bistveno bolj bogat z informacijami.
Tako se pridobi Ŕe dodaten vpliv, ker se lahko sub dokaj neodvisno postavlja.
ZvoĆØno pa kar padeÅ” v dvorano, je že magija na delu.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 11, 2019 09:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ambassador:

Pa sej ti pravim, da lezecki. Glede pozicije suba sem pa kar odnehal.

Razlog je sledec. Pri 200Hz valovna dolzina ~1.7m in dejansko bi se dalo nekaj tunat, pa sem se raje odlocil, da porinem na zid, da dobim vso emisijo naprej in sem cisto zadovoljen. Poleg tega, da je rezultat odvisn od kje sedis, velikosti sobe itd..
Mozno je, da obstaja bolj optimalna resitev, a ne zivim sam, in nek kompromis mora obstajat.

Probaj, sej je bookshelf zvocnik.


A.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 11, 2019 10:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

...Probaj, sej je bookshelf zvocnik...
VeÅ” da je tudi to v repertoarju preskusov. Je opcija, ni pa magija od zvoka.
PrepriĆØalo me je predvsem ko sem same dvojke postavil v regal in jih zadelal vse okoli s ploÅ”ĆØami in knjigami, da so bili kot v studiju poravnani z okolico.

Tako s subom pa C2 1,3m od zida spredaj, 3m narazen in Å”e vedno je skoraj meter do boĆØnega zida. Sub pa 'Å”etam' okoli - eno zaradi fazne razlike, drugo je valovna dolžina na rezu in poslediĆØno izbira razdalje. Seveda je zaƦinjeno z akustiko prostora, da je bolj nepredvidljivo. Sicer pa, magija.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 11, 2019 11:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Me veseli, da nisem edini, ki je prepoznal ta mali cudez.
Se pa sprasujem, kako je tak zvocnik sel mimo vsega,
brez da bi kdo opazil. Na njegovim zelniku pa rastejo svetnovne firme.

A.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 28, 2019 09:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Velik prostor ima to prednost, da so problematiĆØni odboji pomaknjeni nižje po spektru in je midbas avtomatsko jasnejÅ”i. Prav v zvezi s prostorom se kažejo zanimive ugotovitve: vlada (upraviĆØeno za veĆØino) prepriĆØanje, da so za velike zvoĆØnike potrebni bass trap-i za ublažitev bobnenja in so veliki prostori neobhodni. A že praksa japoncev, ki ogromne troblje nameÅ”ĆØajo v mini apartmaje/za povrh vezane na lampaÅ”e ki niso biser kontrole basov/ kaže na to, da je problem drugje.

No, ko primerjam bas podroĆØje Cizek sistema (C2+MG27) na eni strani in MonitorAudija (gold20) je to po glasnosti in balansu kar podobno. Po kakovosti pa je velika razlika: medtem ko bas reflex MA-ja bolj približno odigra ta del, je Cizek izrezljan, definira vsako noto in njen zven. PoslediĆØno eden 'muti', drugi odigra base lahkotno, transparentno, zraĆØno, se ĆØudiÅ” da tako velike kiÅ”te ne momljajo in zasitijo prostora z basi. Pri reflexu pa si želiÅ” veĆØ definicije in zlahka padeÅ” v skuÅ”njavo tube trapov. Sigurno nekaj spucajo a izvirni greh oĆØitno ni v akustiki prostora, nego v (ne)resoluciji basa. V bistvu ko zvoĆØniku daÅ” eno frekvenco, on ti jih sproducira zraven Å”e cel Å”opek izmiÅ”ljenih, poleg tega da podaljÅ”a trajanje vseh not. - to umestiÅ” v prostor, ki samo ĆØaka - in je Å”agra tu.

Pri tem je dobro vedeti da ima moj MA dva reflexa, enega spredaj drugi zadaj - eden na 40Hz, drugi na 60Hz (dual tuning). Tako ni problemov s potenco basov, a je po kakovosti zasrano celo podroĆØje izpod 150Hz. Da se ne bi narobe razumeli, bas od tega modela mi je bistveno bolj vÅ”eĆØ od veĆØine konkurence. Lahko reĆØem najmanjÅ”e zlo.

Niti ko smo testirali MC2 kilovatni ojaĆØevalec na Cizek sistemu ni bilo problemov z bobnenjem ali zasitenjem 18m2 prostora. Zanimivo, ane?

VĆØeraj mi je na domu pel Slovenski oktet, ĆØista uživancija.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 28, 2019 11:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AndrejS je napisal/a:


Seveda membrana ne premakne dovolj zraka, da bi premaknila
20kg tezko ohisje. Masa membrane je dovoljsna, da se zvocnik delno odrine od nje (zelo malo vsako krat).
Pocasi pa vidis da koraka iz svoje pozicije. In tudi sam trdim, da je potrebno samo ustrezno blokirat zvocnik, kar sploh ni treba dosti.

Kot sem omenil, predstavljaj si nekoga, ki na kotalkah vrze medicinsko zogo in ga pri tem odnese malo nazaj. Ali drugace, 2 drsalca, ki si podajata zogo in pocasi lezeta narazen zaradi tega poceja.



Andrej, ali Å”e vedno vztrajaÅ” na tezi, da se zvoĆØnik premakne zaradi delovanja membrane na zrak okolice, ali je mogoĆØe "premikanje zvoĆØnika" po drsni povrÅ”ini vseeno posledica neustreznih duÅ”enj vibracij ohiÅ”ja zvoĆØnika pri reprodukciji nizkih frekvenc? Very Happy

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 28, 2019 12:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vintagesonic je napisal/a:
AndrejS je napisal/a:


Seveda membrana ne premakne dovolj zraka, da bi premaknila
20kg tezko ohisje. Masa membrane je dovoljsna, da se zvocnik delno odrine od nje (zelo malo vsako krat).
Pocasi pa vidis da koraka iz svoje pozicije. In tudi sam trdim, da je potrebno samo ustrezno blokirat zvocnik, kar sploh ni treba dosti.

Kot sem omenil, predstavljaj si nekoga, ki na kotalkah vrze medicinsko zogo in ga pri tem odnese malo nazaj. Ali drugace, 2 drsalca, ki si podajata zogo in pocasi lezeta narazen zaradi tega poceja.



Andrej, ali Å”e vedno vztrajaÅ” na tezi, da se zvoĆØnik premakne zaradi delovanja membrane na zrak okolice, ali je mogoĆØe "premikanje zvoĆØnika" po drsni povrÅ”ini vseeno posledica neustreznih duÅ”enj vibracij ohiÅ”ja zvoĆØnika pri reprodukciji nizkih frekvenc? Very Happy

LP



Vintage,

Bos moral enkrat videt v zivo.
Takrat bos najbrz posvecal pozornost popolnoma drugim stvarenm.

Nisem pa nikoli rekel to kar si ti spodaj napisal. Preberi se enrkat.

Saj si dovolj star, da razumes stvari. Skoda je tipkovnice, pa tudi
nekoliko sem obupal deliti znanje, ker se vedno najde nekdo, ki mu
napisano ni po godu. Torej nic Wink bo slo tudi brez mene.

Andrej


Nazadnje urejal/a AndrejS Čet Mar 28, 2019 12:29; skupaj popravljeno 4 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 28, 2019 12:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Pri tem je dobro vedeti da ima moj MA dva reflexa, enega spredaj drugi zadaj - eden na 40Hz, drugi na 60Hz (dual tuning). Tako ni problemov s potenco basov, a je po kakovosti zasrano celo podroĆØje izpod 150Hz. Da se ne bi narobe razumeli, bas od tega modela mi je bistveno bolj vÅ”eĆØ od veĆØine konkurence. Lahko reĆØem najmanjÅ”e zlo.

Ne poznami sicer tvojih zvoĆØnikov, ampak lahko probaÅ” obložiti port z filcom. Sploh 60Hz port.
Bass reflexi so zelo slabi že zelo malo pod resonanco. Premikanje membrane se poveĆØa in v portu nastane vihar, zvoka pa ni (razen popaĆØenja zaradi poplesovanja membrane in turbolence v portu).
Zaprta Ŕkatla je precej bolj kontrolirana pod resonanco. Seveda ima to svojo ceno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 28, 2019 12:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vintagesonic je napisal/a:
AndrejS je napisal/a:


Seveda membrana ne premakne dovolj zraka, da bi premaknila
20kg tezko ohisje. Masa membrane je dovoljsna, da se zvocnik delno odrine od nje (zelo malo vsako krat).
Pocasi pa vidis da koraka iz svoje pozicije. In tudi sam trdim, da je potrebno samo ustrezno blokirat zvocnik, kar sploh ni treba dosti.

Kot sem omenil, predstavljaj si nekoga, ki na kotalkah vrze medicinsko zogo in ga pri tem odnese malo nazaj. Ali drugace, 2 drsalca, ki si podajata zogo in pocasi lezeta narazen zaradi tega poceja.



Andrej, ali Å”e vedno vztrajaÅ” na tezi, da se zvoĆØnik premakne zaradi delovanja membrane na zrak okolice, ali je mogoĆØe "premikanje zvoĆØnika" po drsni povrÅ”ini vseeno posledica neustreznih duÅ”enj vibracij ohiÅ”ja zvoĆØnika pri reprodukciji nizkih frekvenc? Very Happy

LP

Glede na to, da sem ta pojav opazoval na istih takih zvoĆØnikih, bi dodal Å”e en vzrok, ki se mi zdi verjetnejÅ”i: reakcija zvoĆØnika v stiku s tlemi.
ƈe zvoĆØnik obesiÅ” na elastike - mimogrede Danley-i priESE Lab so preko elastik obeÅ”eni na alu okvir okoli zvoĆØnika - ostane samo vibracija stranic kot stranski produkt.
ƈe pa je postavljen tako, da je spodnja povrÅ”ina v stiku s tlemi, pride do refleksij vibracij: v tem primeru imamo dva wooferja enega iznad drugega, ki pri vibriranju zaradi razdalje od tal tvorita moment. Za veĆØino frekvenc je zvoĆØnik fiksiran (z maso in pa ozemljen), obstajajo pa doloĆØene frekvence, ki v kombinaciji z maso ohiÅ”ja in elastiĆØnostjo vpetja (postavitev na tla ni dovolj toga, vsaj za vse frekvence ne) - povzroĆØi rekacijo (odboj nekaterih frekvenc) in to stori ohiÅ”je vibrirat, tokrat naprej - nazaj okoli vrtiÅ”ĆØa (sprednji rob ohiÅ”ja v stiku s tlemi - oziroma bolj verjetno enega od sprednjih vogalov, ker stik roba ni perfektno raven s tlemi).
Tako sem razmiŔljal, podstavil filc na tla in nanj sub - et voila - problem je izginil. Prej pa se je zgornja Ŕkatla s tresenjem sprehajala.

Lahko bi poskusil s konicami, a glede na to, da imam lesen pod, bi se samo Ŕe ta tresel in bi problem premaknil iz enih frekvenc na druge.
--------------------------------------------------------------
To Å”e ne pomeni, da se stranice zvoĆØnikov ne tresejo, niti da niso tudi one lahko udeležene v tem plesu vibracij.
Kakorkoli, fenomen sprehajanja zvoĆØnika se je pojavljal pri reprodukciji zelo nizkih frekvenc, ki so izven spektra tresenja stranic (kot gledam meritve Stereophila, se te nahajajo v rangu 200/400Hz).

Lahko da prav razmiŔljam, lahko ne. Vsekakor pa velja ta recept preizkusiti.
Vem pa, da se pri meritvah zvoĆØnikov v laboratorijih podstavi filc izpod naležne povrÅ”ine.
Zelo preprosto se preveri ali je ohiÅ”je kot celota dovolj pri miru: s prstom na Å”pici vogala zvoĆØnika.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 28, 2019 13:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PrepreĆØitev obraĆØanja g. Isaaca v grobu verjetno ni namen tega foruma, zato bi podal je en osebni nasvet:

@ambasador, ne naredi napake!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 28, 2019 13:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:

Glede na to, da sem ta pojav opazoval na istih takih zvoĆØnikih, bi dodal Å”e en vzrok, ki se mi zdi verjetnejÅ”i: reakcija zvoĆØnika v stiku s tlemi.
ƈe zvoĆØnik obesiÅ” na elastike - mimogrede Danley-i priESE Lab so preko elastik obeÅ”eni na alu okvir okoli zvoĆØnika - ostane samo vibracija stranic kot stranski produkt.
ƈe pa je postavljen tako, da je spodnja povrÅ”ina v stiku s tlemi, pride do refleksij vibracij: v tem primeru imamo dva wooferja enega iznad drugega, ki pri vibriranju zaradi razdalje od tal tvorita moment. Za veĆØino frekvenc je zvoĆØnik fiksiran (ozemljen), obstajajo pa doloĆØene frekvence, ki v kombinaciji z maso ohiÅ”ja in elastiĆØnostjo vpetja (postavitev na tla ni absolutno toga, vsaj za vse frekvence ne) - povzroĆØi rekacijo (odboj nekaterih frekvenc) in to stori ohiÅ”je vibrirat, tokrat naprej - nazaj okoli vrtiÅ”ĆØa (sprenji rob ohiÅ”ja).
Tako sem razmiŔljal, podstavil filc na tla in nanj sub - et voila - problem je izginil. Prej pa se je zgornja Ŕkatla s tresenjem sprehajala.

Lahko bi poskusil s konicami, a glede na to, da imam lesen pod, bi se samo Ŕe ta tresel in bi problem premaknil iz enih frekvenc na druge.
--------------------------------------------------------------
To Å”e ne pomeni, da se stranice zvoĆØnikov ne tresejo, niti da niso tudi one lahko udeležene v tem plesu vibracij.
Kakorkoli, fenomen sprehajanja zvoĆØnika se je pojavljal pri reprodukciji zelo nizkih frekvenc, ki so izven spektra tresenja stranic (kot gledam meritve Stereophila, se te nahajajo v rangu 200/400Hz).

Lahko da prav razmiŔljam, lahko ne. Vsekakor pa velja ta recept preizkusiti.
Vem pa, da se pri meritvah zvoĆØnikov v laboratorijih podstavi filc izpod naležne povrÅ”ine.


IzhodiÅ”ĆØe za omenjeno debato je bil moja dobronamerna replika in sicer:

vintagesonic je napisal/a:
AndrejS je napisal/a:
PS: Bodi pozoren, da ti CII ne pade iz suba dol. Pri visokih glasnosti se kaze vztrajnost 8" membrane driverja tako, da rada premika box naokrog.


ƈe se vibracije bass driverja prenaÅ”ajo na samo ohiÅ”je zvoĆØnika, to ni ravno impresivna informacija za kvaliteto izdelave in konstrukcijo samega ohiÅ”ja zvoĆØnika.

LP


S tem sicer nisem hotel niĆØesar prejudicirati, hotel sem samo nakazati smer problema. ReÅ”itve omenjenega problema so nakazane v vaÅ”ih postih, vendar vzrok problema ostaja enak, se zaradi reÅ”itve ni niĆØ spremenil.

Da ne bo izpadlo da se lovimo za oslovo senco konkretna osebna izkuŔnja, ki je tudi foto dokumentirana.

ZvoĆØniki ki so na fotografijah imajo enormno zalogo moĆØi in vsled tega lahko producirajo tudi enormni zvoĆØni tlak tudi na zelo nizkih frekvencah, ĆØeprav za vsakdanje delo ali posluÅ”anje to ni nikoli potrebno. Za nizko frekvenĆØno sekcijo je moĆØi veĆØ kot 2 KW, za srednjetonsko obmoĆØje cca 600 W in za visokotonsko obmoĆØje cca. 300 W za en stereo kanal. VeĆØina obiĆØajnih zvoĆØnikov niti v totalu ne dosega moĆØi 300 W, zato nekatere dileme takoj odpadejo.



ZvoĆØniki so umeÅ”ĆØeni v monitorsko steno brez fiziĆØne pritrditve, ampak so samo položeni na ustrezno betonsko podlago preko ustrezne podloge. ZvoĆØniki so zaradi geometrije "sweet spota" precej nagnjeni, kar na nek naĆØin Å”e bolj problematizira možnost opcije, da bi ĆØez doloĆØeno ĆØasovno obdobje zaradi problema, ki je omenjen v vaÅ”ih postih, enostavno padli na tla in se po vsej verjetnosti precej poÅ”kodovali. Spodji rob zvoĆØnika je približno na viÅ”ini 1,6 m od tal. Torej imamo situacijo ki kaže, da bi Å”lo lahko vse narobe v smeri vibriranja in poslediĆØno premikanja zvoĆØnika.



Zaradi same ustrezne konstrukcije zvoĆØnika pojava ni zaslediti. ZvoĆØnik tudi pri maksimalni obremenitvi popolnoma niĆØ ne vibrira ali se "odriva". Ostaja na istem mestu že veĆØ kot 15 let brez vidnih znakov bilo kakÅ”nega drsenja.



Torej, da ne bomo razŔirili debato spet v smeri, ki ne bi nekaterim ustrezala.

Moje izhodiÅ”ĆØe je bilo samo dejstvo, da v primeru ustrezne konstrukcije zvoĆØnika nezaželjenih stranskih efektov ne bi smelo biti.

Namesto tega pa dobim replike v stilu:

AndrejS je napisal/a:
Ohisje je 3/4inch iverka, to ni problem. Nasprotno, govori o konjski konstrukciji driverja.Andrej


LightBit je napisal/a:
Sedaj meŔate premikanje celotne Ŕkatle in vibriranje stranic.

@vintagesonic, zvoĆØniki premikajo zrak, ni pa to glavni razlog za premikanje Å”katle.


Hallo?

LP

P.S.

AndrejS je napisal/a:


Vintage,

Bos moral enkrat videt v zivo.
Takrat bos najbrz posvecal pozornost popolnoma drugim stvarenm.

Skoda je tipkovnice, pa tudi nekoliko sem obupal deliti znanje, ker se vedno najde nekdo, ki mu napisano ni po godu. Torej nic Wink bo slo tudi brez mene.

Andrej


Z vsem dolžnim spoŔtovanjem, ker te imam za zelo konstruktivnega sogovornika

Ad informandum

Nisem lastnik Cizekov, zato nimam nobenih osebnih preferenc ( pro - kontra ) do teh zvoĆØnikov. Debata je zgolj na teoretiĆØnem nivoju. ObĆØasno celo zelo zanimiva, obĆØasno pa nekatere malce zanese, ampak to je njihova legitimna pravica na forumu.

Da pa zvoĆØniki zvoĆØniki "poplesujejo" po tleh, ti pa lahko brez problema popolnoma verjamem.

Ampak jaz se s tem ne bi osebno hvalil Very Happy

ƈe na koncu seÅ”tejes vse pluse in minuse zvoĆØnikov in ĆØe ti dajo ustrezen posluÅ”alski užitek je namen dosežen. Ni kaj dodati.


Nazadnje urejal/a vintagesonic Čet Mar 28, 2019 14:01; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 28, 2019 13:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Hehe, moj greh je samo v entuziazmu Very Happy ostalo je prirojeno Very Happy
_________________
Carpe Diem


Ne resno mislim, ne gre za greh, ravno nasprotno.
Naj glasbeni entuziazem prevlada audiofilskega, ne naredi napake!


P.S: vem, da si zbrisal tole zgoraj, ampak gre za najprisrĆØnejÅ”i post v tej temi, ga je Å”koda Very Happy Very Happy Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 28, 2019 14:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NCC2000 je napisal/a:
PrepreĆØitev obraĆØanja g. Isaaca v grobu verjetno ni namen tega foruma, zato bi podal je en osebni nasvet:

@ambasador, ne naredi napake!

Moj glavni greh je v entuziazmu Laughing
Mislim pa da je ta debata sploÅ”nega interesa, ker ĆØe zvoĆØnika ne uspeÅ” umiriti, nisi iz njega potegnil kar lahko nudi.

Vsekakor NE SMEÅ  dovoliti da se podloga zvoĆØnika trese, kot je to v tem primeru ko je satelit direkt na sub-u. ƈe se ne uspe, je bolje satelit postaviti na svoj dovolj visok in dober podstavek in sub potem temu primerno razmestiti.
Poglejte samo kako Bowers vpne tweeter v masivno aluminijato ohiÅ”je in vse skupaj elastiĆØno vpne na glavno ohiÅ”je. katero ima preko 90kg za model 802 recimo. Fina nihanja membrane tweeterja bi bila v nasprotnem zelo kompromitirana.

Nekje sem objavil link do Å”tudije, kjer so obravnavali problematiko tudi za mini zvoĆØnike - kdaj kateri podstavek in kateri vmesnik (konice, blue tack..) uporabiti. Zaradi posebnosti od primera do primera ni univerzalne reÅ”itve. Komercialni zvoĆØniki si paĆØ ne morejo privoÅ”ĆØiti luksuza dovolj velike mase, ki bi to reÅ”evala po defoltu.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, sreĆØanja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  Naslednja
Stran 13 od 16

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe