Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Fono dan 2019 - Hotel Lev
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 27, 2019 12:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:

Takih razmerij dimenzij pa ne vidim prav pogosto.
Škoda, ker imajo kar nekaj prednosti. Recimo postavitev ob steno je manj problematična (in tudi so blizu stene).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 27, 2019 12:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa še fotografije sodelujočih iz preddverja, da ne bi slučajno s strani le teh zavladalo kakšno pretirano ljubosumje.














[


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 27, 2019 13:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
nek_do je napisal/a:

Takih razmerij dimenzij pa ne vidim prav pogosto.
Škoda, ker imajo kar nekaj prednosti. Recimo postavitev ob steno je manj problematična (in tudi so blizu stene).

Tako, tole sem imel tudi sam upacano in še vedno imam, ker so za ob steno, za v dnevno, visok izkoristek, pa dela ane, edin mal dragi so, sploh teli s hemp membrano pa Alnico Smile razen kit varianta..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 27, 2019 18:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za fotografije!

Na Facebook strani Hi-Fi Ljubljana sta še dva albuma fotografij:

HFLJ FONO DAN 2019
Foto: IZTOK ZUPAN

... oziroma kako fotogenično se vrhunski zvok, odlična glasba in dobri ljudje obnesejo pred črno-belo kamero.

HFLJ FONO DAN 2019
Foto: MILOS X MILOS VIDEOGRAPHY


HFLJ FONO DAN 2019
Foto: Audio Kontakt


Ko v roke primeš vinilno ploščo in si vzameš čas, da jo položiš na gramofon, je to zavestno dejanje ... nekaj, kar je v času hitrega tempa in globalne digitalizacije, samo tvoje. Ko zavrtiš ploščo, glasbi izkažeš spoštovanje. To je bistvo kulture zavednega poslušanja, ki smo jo negovali na zimski ediciji srečanja Hi-Fi Ljubljana, Zvok z razgledom. Fono dan je bil dan, ko smo se vrnili h koreninam zvočne reprodukcije. Za dobro vzdušje in odlično glasbo smo skrbeli izključno z analognimi viri zvoka in se poklonili pionirju kulture zavednega poslušanja - gramofonu.
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tomahawk



Pridružen/-a: Sre Okt 2013 23:02
Prispevkov: 95
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 01, 2019 17:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Izmed vseh gramofonov, ki ste jih videli:
Je bil kakšen res kakovosten paket predstavljen, s ceno do 2000 EUR ?
in sicer takšen, da je v paketu nekako optimirano in ne da prodajalec takoj reče, samo še ročico(glavo) in iglo zamenjal, pa bo v rangu tegale tukaj..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matej



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 573
Kraj: laško

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 03, 2019 12:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Morda najbližje temu je bil domači Holbo. Brez glave.

Iz moje virtualne beležke: „Tokrat smo lahko prisostvovali predstavitvi sistemov z izključno analognimi viri (gramofoni). Bilo je svega i svačega. Sistem 1: Krepka popačenja. Sistem 2: Fantastična kompresija za katero ni odgovoren gramofon. Sistem 3: Soliden a povprečen zvok s standardnimi napakami značilnimi za marsikatero gramofonsko integracijo. Sistem 4: Zvok, pri katerem je zavidljiva doza stabilnosti in avtoritete ostala sramežljivo zakrita. Zanimiva izkušnja.“

P.S. Domov sem nenadejano odnesel en dvojni LP.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damirc



Pridružen/-a: Sre Okt 2014 19:45
Prispevkov: 5
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 03, 2019 19:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Z velikim pričakovanjem sem prišel na sejem, zelo pazljivo sem poslušal glasbo v vseh sobah, pa tudi nekaj predstavitev, pri tem pa se mi je pojavilo nekaj dilem, ki bi jih rad delil z ostalimi, ki ste obiskali to prireditev.

Vsi sodelujoči so posvetili veliko pozornost izboru komponent, napajanja, kablov, a vendar se mi je zdelo, da sta bila začetek in konec verige malo zanemarjena: Poslušali smo stare vinilke, pričakoval pa sem plošče, ki se odlikujejo po kvaliteti posnetka in/ali vinila, na koncu verige so bili v vseh sobah zvočniki nekako srednjega razreda. Zaradi tega tudi zvočna izkušnja po mojem mnenju in vtisih ni (mogla) biti - zaradi relativno slabega izvora in povprečnih zvočnikov - vrhunska, tisto največ, kar analogna tehnologija lahko predstavi.

Odličen pa je bil primer iz stare DG testne plošče, katere namen je bil (seveda mnogo desetletij nazaj) prikazati zvočno razliko med takrat standardnim in (takratnim) hifi zvokom. Verjamem, da bi bilo mogoče takšno primerjavo narediti tudi na primeru sedanjega visokega nivoja analogne reprodukcije.

Prodajalci so imeli v prodajnem izboru - tako se mi zdi - vrhunske plošče (180g, 45 obratov, direct cut sicer nisem videl). Z veseljem sem kupil eno, izdelek harmonia mundi, vendar me je nakup žal razočaral - plačal sem 30 € za vinilko, ki ima sicer dober zvok, a drugo stran pokvarjeno z zarezami, ki onemogočijo zbrano poslušanje.

Za enako ceno - 30 eur - sem prejšnji mesec kupil posnetek DG z BP, narejen v tehniki MQA na UQ CD plošči. Universal Music Japan v škatlo korektno vloži dve plošči - eno 176/24, drugo pa 44/16. Tako kot sem od založbe 2L (za ceno 22 eur) dobil dve plošči - eno SACD in eno BluRay Audio 24/352. Tako da - brez zamere - za moja ušesa oziroma sluh ne vidim razloga, da bi glasbo poslušal ali še naprej kupoval vinilne plošče. čeprav imam doma lepo zbirko in delujoč dober gramofon. Vsem, ki v analognem zvoku uživajo, želim, da maksimalno uživajo še naprej, prav tako jim verjamem, pa tudi zavidam, da jim daje takšno poslušanje večji užitek.

Naj se na koncu prisrčno zahvalim organizatorjem za ves vloženi trud, ki je bil poplačan z očitnim zadovoljstvom velikega števila obiskovalcev. Ljubljana ima zavidljivo število hifi salonov in prireditev, kjer ljubitelji glasbe uživamo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 03, 2019 22:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

damirc je napisal/a:
Prodajalci so imeli v prodajnem izboru - tako se mi zdi - vrhunske plošče (180g, 45 obratov, direct cut sicer nisem videl). Z veseljem sem kupil eno, izdelek harmonia mundi, vendar me je nakup žal razočaral - plačal sem 30 € za vinilko, ki ima sicer dober zvok, a drugo stran pokvarjeno z zarezami, ki onemogočijo zbrano poslušanje.

Jaz sem tudi pred pol leta kupil ploščo in bil razočaran. Je bila sicer manj kot 15 €.
Ima ogromno presluha pa prav umazana je. Nobena stara plošča ni tako zanič.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 04, 2019 17:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

damirc je napisal/a:
....

Vsi sodelujoči so posvetili veliko pozornost izboru komponent, napajanja, kablov, a vendar se mi je zdelo, da sta bila začetek in konec verige malo zanemarjena: Poslušali smo stare vinilke, pričakoval pa sem plošče, ki se odlikujejo po kvaliteti posnetka in/ali vinila, na koncu verige so bili v vseh sobah zvočniki nekako srednjega razreda. Zaradi tega tudi zvočna izkušnja po mojem mnenju in vtisih ni (mogla) biti - zaradi relativno slabega izvora in povprečnih zvočnikov - vrhunska, tisto največ, kar analogna tehnologija lahko predstavi.
........
Vsem, ki v analognem zvoku uživajo, želim, da maksimalno uživajo še naprej, prav tako jim verjamem, pa tudi zavidam, da jim daje takšno poslušanje večji užitek.

Naj se na koncu prisrčno zahvalim organizatorjem za ves vloženi trud, ki je bil poplačan z očitnim zadovoljstvom velikega števila obiskovalcev. Ljubljana ima zavidljivo število hifi salonov in prireditev, kjer ljubitelji glasbe uživamo!

Nekaj stavkov na to temo:
Format LP plošče se na sodobnih - ne velikih zvočnikih, optimiranih za digi zvok ne obnese najbolje.
Razlogi so v tem, da imajo zvočniki skoraj vsi po vrsti navite visoke tone, da se prikrije slaba resolucija na srednjih tonih. Za nameček je pri tihem poslušanju resolucija še slabša. Tako ne pridejo do izraza kvalitete ki jih LP sicer nudi, ampak se potencira šum, pokljanje, prasketanje itd.

Za povrh se namesto MM montira MC glavice tam, kjer jim absolutno ni mesto (preslabe ročice, prešvoh pogon, prevelik flutter) po možnosti na tranzistorski MC vhod za nekaj sto evrov. Ta cenena MC praksa, ki avdiofilom deluje kot bližnjica do boljšega zvoka, prinaša samo razbalansiran tanek zvok z močno poudarjenimi defekti plošč..

Po drugi strani, normalno tonalno uravnoteženi zvočniki z dovolj resolucije; na normalni glasnosti ne pustijo slišati šuma plošče in tudi eventuelne razelektritve statične elektrike (prasketanje, pokljanje) se komaj slišijo čisto v ozadju, praktično nemoteče kadar si koncentriran na glasbo.
---------------------------------------------------
Pojdite si poslušat kak neozvočen koncert v dvorano in potem ta isto glasbo doma preko zvočnikov da slišite kako smo zašli s hifi poti (vernosti). Že na koncertu se boste spraševali kdo je izklopil visokotonce Laughing
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Pon Mar 04, 2019 17:56; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 04, 2019 17:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

damirc je napisal/a:
... Vsem, ki v analognem zvoku uživajo, želim, da maksimalno uživajo še naprej, prav tako jim verjamem, pa tudi zavidam, da jim daje takšno poslušanje večji užitek.


Zelo lepo napisano. Tudi jaz se ne vidim v analognem svetu, verjamem pa, da mnogi zelo uživate ob poslušanju analognega zvoka, če je, kot piše @ambasador, zadovoljeno vsem dokaj strogim pogojem.

Poraja se mi vzporednica s fotografijo. Zanima me kdaj se bo na področju glasbe zgodilo, kar se je zgodilo na področju fotografije kjer je že zdavnaj prevladal digitalni zapis.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 04, 2019 18:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
damirc je napisal/a:
... Vsem, ki v analognem zvoku uživajo, želim, da maksimalno uživajo še naprej, prav tako jim verjamem, pa tudi zavidam, da jim daje takšno poslušanje večji užitek.


Zelo lepo napisano. Tudi jaz se ne vidim v analognem svetu, verjamem pa, da mnogi zelo uživate ob poslušanju analognega zvoka, če je, kot piše @ambasador, zadovoljeno vsem dokaj strogim pogojem.

Poraja se mi vzporednica s fotografijo. Zanima me kdaj se bo na področju glasbe zgodilo, kar se je zgodilo na področju fotografije kjer je že zdavnaj prevladal digitalni zapis.

Saj je tudi v glasbi že zdavnaj prevladalo digitalno. Osebno imam doma vsaj šest naprav sposobnih predvajati CD, kje je še vse ostalo.
To da pretežno poslušam iz gramofona je čisto moj problem. No, tu je še peščica tistih ko to isto tudi počnejo.
Za vse tiste, ki bi radi bolje poslušali LP je živa debata o problematiki. Slednja velikokrat ne izvira iz samega formata, kot sem v prejšnjem postu opisal, ampak iz okoliščin (prevlada digi okolja) in pa slabe prakse avdiofilov. Analogno ni plug and play, za dober play je potrebno marsikaj postoriti in predvsem ne zgrešiti sestavljenke.

ps: na fotografijo se ne razumem, pa zlahka verjamem da za digitalno ni noben problem preseči resolucijo 6x6 formata negativa, ki ima ekvivalent 400 megapikslov. To so naredili šele lani:
https://www.hasselblad.com/press/press-releases/hasselblad-introduces-the-h6d-400c-ms/
Maksi format 4''x5'' pa je še vedno izza vogala.
https://kenrockwell.com/tech/4x5.htm
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zmatjaz



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 17:45
Prispevkov: 59
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 04, 2019 19:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tomahawk je napisal/a:
Izmed vseh gramofonov, ki ste jih videli:
Je bil kakšen res kakovosten paket predstavljen, s ceno do 2000 EUR ?
in sicer takšen, da je v paketu nekako optimirano in ne da prodajalec takoj reče, samo še ročico(glavo) in iglo zamenjal, pa bo v rangu tegale tukaj..



V sobi KAT smo do 2000€ imeli Kuzma Stabi S + Stogi S.
_________________
KAT
www.katltd.si
Matjaž 068650802
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 068650802
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 04, 2019 22:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Pojdite si poslušat kak neozvočen koncert v dvorano in potem ta isto glasbo doma preko zvočnikov da slišite kako smo zašli s hifi poti (vernosti). Že na koncertu se boste spraševali kdo je izklopil visokotonce Laughing

Treba je povedat, da to ni neposredno krivda digitalnih zapisov.
Posredno morda je, ker so orodja cenješa, kot analogna orodja (equalizerji, kompresorji, limiterji, exciterji, ...).
V modernih poop/wannabe rock posnetkih bobni zvenijo kot čihanje.

Če bi posneli tako kot je prav, večina ljudi ne bi skoraj nič slišala (samo špice). Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 05, 2019 13:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
damirc je napisal/a:
... Vsem, ki v analognem zvoku uživajo, želim, da maksimalno uživajo še naprej, prav tako jim verjamem, pa tudi zavidam, da jim daje takšno poslušanje večji užitek.


Zelo lepo napisano. Tudi jaz se ne vidim v analognem svetu, verjamem pa, da mnogi zelo uživate ob poslušanju analognega zvoka, če je, kot piše @ambasador, zadovoljeno vsem dokaj strogim pogojem.

Poraja se mi vzporednica s fotografijo. Zanima me kdaj se bo na področju glasbe zgodilo, kar se je zgodilo na področju fotografije kjer je že zdavnaj prevladal digitalni zapis.


Ko bo digitalija parirala 8" x 10" DIA bo preteklo se veliko veliko vode, je pa dejstvo, da postaja DIGI fotografija vedno boljsa, in tistih zacetnih ošpic je vedno manj. Jaz se najvecji problem vidim v tem da vecina NIMA POJMA kaj delati za RAW posnetki,....vecina tam zajebe vse, in skrajen cas je da fotografi zacnejo tretirat fotoaparate kot scannerje.
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 05, 2019 20:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Je približno ista zgodba kot pri muziki.

Če v ambientu,na lokaciji ne veš kaj loviš, iščeš in to znaš ujet, ti noben raw, resolucija, 2k, 4k, 6k , peglanje v photoshopu ne pomaga.

Berlinerji l. 1947, Miles Davic, Coltraine so še vedno najboljši posnetki, pa so na par oz. dva mikrofona, in posneto v parih ponovitvah, praktično v šusu.

Tehnologija je med tem 400x napredovala, brezšumna digitalija, neomejeno kanalov brez šuma, editiranje,...name it.

PA nič iz tega. Špilat je treba znat.

Digi izgleda bolj naraven kot na začetku, atmosfere pa še vedno ne zna ujet
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 4 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe