Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Listening modes - težave

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
donCORLEONE



Pridružen/-a: Pon Jan 2017 12:27
Prispevkov: 5
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 01, 2019 21:20    Naslov sporočila: Listening modes - težave Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

prosim za pomoč. Ob prenovi hiše sem v strop namestil dva zvočnika, tako da imam 7.1 sistem, pripravljen za Dolby Atmos. Ob tem imam AV sprejemnik Onkyo TX-NR636, ki Atmos omogoča.
V navodilih od AV sprejemnika je zapisano malo morje opcij polsušalnih modusov (Listening modes), od stereo, direct, mono, multichannel, dolby, TV logic, DTS, TrueHD, Atmos itd itd.. Težava je, ker jih nikakor ne morem nastaviti. Imam samo osnovne, tistih ki bi si želel (TrueHD ali Atmos in mnogo drugih), pa ne.

Sprva sem mislil, da sem prišel do odgovora. In sicer, da Androd TV preko ARC HDMI kabla ne pošilja v AV sprejemnik Atmosa in podobnih zvočnih sledi. In da jih zato na sprejemniku tudi ni mogoče nastaviti. Ker se s tem nisem zadovoljil, semposkusil sem tudi s prenosnikom, ki sem ga preko HDMI kabla priključil direktno na Onkyo sprejemnik, zgodba pa enaka. V kolikor sicer izberem modus "Direct", je zvok, ki pride skozi, najbrž res Atmos (vsaj tako dobro se sliši). Ampak zakaj tega ne moram izbrati na sprejemniku? Prav tako med spreminjanjem modusov na zaslonu sprejemnika ne vidim majhnih ikonic, ki kažejo kateri zvočniki so na katerem modusu aktivni. Skratka, zelo omejen nabor funkcij sprejemnika.

Kakšna ideja? Hvala!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 01, 2019 21:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AV nastavi na auto in naj receiver sam izbere in pove kaj mu pošiljaš. Poizkusi s kakšnim dobrim BR filmom ali pa ripom, za keterega veš, da vsebuje željeni format.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
donCORLEONE



Pridružen/-a: Pon Jan 2017 12:27
Prispevkov: 5
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 01, 2019 23:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Absolutno preizkušam to z viri, za katere vem, da imajo takšno zvočno sled. Avtomatske opcije pa AV menda nima...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 02, 2019 00:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ti pridem to nastavit da se ne boš mantral z tem seveda z velikim veseljem zastonj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 02, 2019 09:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tam, kjer izbiraš stereo, direct ..itd, je zanesljivo tudi opcija "auto".
Lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe