Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

vpliv elektro tv seta na zvok komponent

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mmtic



Pridružen/-a: Pet Jun 2013 10:23
Prispevkov: 20
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 06, 2019 21:57    Naslov sporočila: vpliv elektro tv seta na zvok komponent Odgovori s citatom

RazmiÅ”ljam o nakupu elektro tv seta, ker mi utp kabel ne vleĆØe zaradi dolžine (30m). Zanima me ĆØe kdo ima kaj takega v uporabi in kako se to pozna na zvoku hifi komponent. Se zvok poslabÅ”a ?

Elektro tv set je tole:
https://www.a1.si/televizija/o-televiziji/oprema/elektro-tv-set
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 06, 2019 23:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tole dela tip top, sicer pa tvojega vprasanja ne razumem najbolje-kje je tu hifi v enacbi?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mmtic



Pridružen/-a: Pet Jun 2013 10:23
Prispevkov: 20
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 07, 2019 07:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gre zato ,da signal ne potuje po žici (utp) paĆØ pa po elektriĆØnem omrežju.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 07, 2019 09:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

UTP naj bi delal do 100m.

Jaz mislim, da se ne bi smelo poznati na zvoku, ker napajalniki poĆØistijo "Å”um".
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 07, 2019 10:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

100 metrov pri pravilni vezavi UTP-ja ustrezne kvalitete ni za 1000Mb noben problem.

Tehnologija Lan preko 220V ožiĆØenja lepo deluje.

ƈe se pohecaÅ” s spektrometrom, ko to deluje, te vrže na rit. Kompletna instalacija v bajti paĆØ deluje kot antena (kabli brez oklopa, a ne). Vpliv sevanja teh motenj na posamezne naprave je odvisen od naprav samih. Že bližina FM radia 220V instalcijskim kablom pokaže svoje...

Sam sem zadevo sprobal, lan deluje b.p., vrnil po treh dneh. Tega sranja pa mi res ni treba v bajti.

EDIT: sicer OT, a da se Ŕe malo razlijem..

Ni mi jasno, kako gospdje, ki to tehnologijo propagirajo, dobijo RSO atest za to. Aja, na test poÅ”ljejo samo naprave, brez 220V instalacije povpreĆØne bajte/stanovanja, potem pa gre...

Å e to, podoben efekt na "ĆØistost" 220V instalacije imajo tudi nekatere kitajske LED žarnice, ki lahko poÅ”teno nazobĆØijo t.i. brezhibni sinus naÅ”ih vrlih elektrodistributerjev. Pa Å”e bi se naÅ”lo...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 07, 2019 11:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NCC2000 je napisal/a:
Ni mi jasno, kako gospdje, ki to tehnologijo propagirajo, dobijo RSO atest za to.

Ko sem jaz prviĆØ sliÅ”al za to, sem bil preseneĆØen, kako da je to dovoljeno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mmtic



Pridružen/-a: Pet Jun 2013 10:23
Prispevkov: 20
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 07, 2019 11:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot reĆØeno imam potegnjen utp kabel in zadeva ne deluje. Pri A1 so mi rekli ,da deluje samo tam do nekje 20 metrov. Govorim o povezavi modem-raĆØunalnik.
Tole o sevanju ne razumem ,za kakŔno sevanje gre ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 07, 2019 12:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MogoĆØe je ruter (modem)/kabel, ki so ti ga dali tako zaniĆØ.

Gre za elektriĆØno sevanje tako kot Wi-Fi in Å”e marsikaj drugega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 07, 2019 13:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vmes daÅ” hub kot repeater.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mmtic



Pridružen/-a: Pet Jun 2013 10:23
Prispevkov: 20
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 07, 2019 17:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem ugotovil problem. V modemu ĆØetrti vhod ne deluje. ƈe vtaknem v drugi vhod deluje brez problema. Hvala vsem za odgovore !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe