Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Meritve električne napeljave
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 08, 2018 13:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joj .. kaj se to tebi dogaja..

zadnjič preko UPS-a ni brnelo, sedaj brni ...

si kaj ugotovil?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 11, 2018 16:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če bo slučajno koga zanimalo za probat, sem narisal vezje in nekaj kosov že čakam iz Kitajske. Teden, dva, pa bo tukaj.

Nazadnje urejal/a joztom Tor Feb 05, 2019 10:50; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 11, 2018 18:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NCC2000 je napisal/a:
joj .. kaj se to tebi dogaja..

zadnjič preko UPS-a ni brnelo, sedaj brni ...

si kaj ugotovil?


Sedaj čakam na rezultate meritev distributerja. Predvidoma naslednji teden. Sporočim.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 11, 2018 18:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mogoče bodo oni kaj "častili"...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
viljano



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 12:47
Prispevkov: 39
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 01, 2019 10:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
NCC2000 je napisal/a:
joj .. kaj se to tebi dogaja..

zadnjič preko UPS-a ni brnelo, sedaj brni ...

si kaj ugotovil?


Sedaj čakam na rezultate meritev distributerja. Predvidoma naslednji teden. Sporočim.


Zakaj bi trafo brnel? Po moje samo, če je preobremenjen.
Kakšen "ground loop".
_________________
lp,v
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 01, 2019 10:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

razlogov je vec. Razprava o njih je pa tukaj: klik.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
viljano



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 12:47
Prispevkov: 39
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 01, 2019 12:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

delfinus je napisal/a:
razlogov je vec. Razprava o njih je pa tukaj: klik.

lp, d.


Seveda je razlogov lahko več. V "dobri" opremi, narejeni z dobrimi komponentami je tudi transformator ustrezne kvalitete. Slednji je ustrezno varovan na 220v delu in na sekundarju. Pritrjen je na ohišje tako, da vibracije in magnetno polje čim manj vplivata na ostale komponente in sam ne proizvaja nam slišnih frekvenc na normalni razdalji.
To, da obračanje vtiča kaže različne simptome meni pove, da je nekaj narobe z uzemljitvijo.
Poskusil bi izolirati vzrok:
1. odklopil bi vse komponente razen ojačevalca (iz štroma in med seboj)
celo bi onemogočil "električen" stik med njimi

Kakšne simptome bi takrat imel?

...
_________________
lp,v
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 01, 2019 12:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

viljano je napisal/a:
delfinus je napisal/a:
razlogov je vec. Razprava o njih je pa tukaj: klik.

lp, d.


Seveda je razlogov lahko več. V "dobri" opremi, narejeni z dobrimi komponentami je tudi transformator ustrezne kvalitete. Slednji je ustrezno varovan na 220v delu in na sekundarju. Pritrjen je na ohišje tako, da vibracije in magnetno polje čim manj vplivata na ostale komponente in sam ne proizvaja nam slišnih frekvenc na normalni razdalji.
To, da obračanje vtiča kaže različne simptome meni pove, da je nekaj narobe z uzemljitvijo.
Poskusil bi izolirati vzrok:
1. odklopil bi vse komponente razen ojačevalca (iz štroma in med seboj)
celo bi onemogočil "električen" stik med njimi

Kakšne simptome bi takrat imel?

...


O tem se je že vse debatiralo...imajo fantje dovolj izkušenj tudi na tem področju.
Pa verjemi, da trafoti tudi v 10k+ vrednih komponentah brnijo...lahko marsikdo to potrdi

Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
viljano



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 12:47
Prispevkov: 39
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 01, 2019 12:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simon740 je napisal/a:
viljano je napisal/a:
delfinus je napisal/a:
razlogov je vec. Razprava o njih je pa tukaj: klik.

lp, d.


Seveda je razlogov lahko več. V "dobri" opremi, narejeni z dobrimi komponentami je tudi transformator ustrezne kvalitete. Slednji je ustrezno varovan na 220v delu in na sekundarju. Pritrjen je na ohišje tako, da vibracije in magnetno polje čim manj vplivata na ostale komponente in sam ne proizvaja nam slišnih frekvenc na normalni razdalji.
To, da obračanje vtiča kaže različne simptome meni pove, da je nekaj narobe z uzemljitvijo.
Poskusil bi izolirati vzrok:
1. odklopil bi vse komponente razen ojačevalca (iz štroma in med seboj)
celo bi onemogočil "električen" stik med njimi

Kakšne simptome bi takrat imel?

...


O tem se je že vse debatiralo...imajo fantje dovolj izkušenj tudi na tem področju.
Pa verjemi, da trafoti tudi v 10k+ vrednih komponentah brnijo...lahko marsikdo to potrdi

Simon


Če je prisoten kakšen DC offset bi z ločilnim trafojem odkril in odpravil (kot je ck predlagal). Vsekakor bi to bil korak naprej v reševanju.
_________________
lp,v
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 01, 2019 13:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
NCC2000 je napisal/a:
joj .. kaj se to tebi dogaja..

zadnjič preko UPS-a ni brnelo, sedaj brni ...

si kaj ugotovil?


Sedaj čakam na rezultate meritev distributerja. Predvidoma naslednji teden. Sporočim.


Daj @benma napiši, če se je kaj v zvezi z "meritvami distributerja" tudi zgodilo, me resno zanima...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 01, 2019 15:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne verjamem, da se bo distributer ukvarjal, če nekaj brenči.

Nazadnje urejal/a joztom Tor Feb 05, 2019 10:51; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarkoMarko



Pridružen/-a: Sre Jan 2019 18:00
Prispevkov: 2
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 04, 2019 18:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
Ne verjamem, da se bo distributer ukvarjal, če nekaj brenči.
Ploščica DC filtra za vgradnjo:



Kako lahko pride to te anomalije v el.toku 230V, do istosmerne komponente?

Danes smo krcati z el.napravami in bi, po moje, se kaj nagajalo?

lp,
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 04, 2019 19:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NCC2000 je napisal/a:
benma je napisal/a:
NCC2000 je napisal/a:
joj .. kaj se to tebi dogaja..

zadnjič preko UPS-a ni brnelo, sedaj brni ...

si kaj ugotovil?


Sedaj čakam na rezultate meritev distributerja. Predvidoma naslednji teden. Sporočim.


Daj @benma napiši, če se je kaj v zvezi z "meritvami distributerja" tudi zgodilo, me resno zanima...


Sem čisto pozabil, da je to ostalo odprto. Trije tehniki iz Elektro Maribor so se kmalu za mojim zadnjim sporočilom res oglasili pri meni. S seboj so imeli neko zelo drago (njihova izjava) napravo. Priključili so jo na moje električno omrežje in izvedli več vrst meritev (ne vem točno katere). Med drugim so mi pokazali tudi zelo pravilno sinusoido, ki se je izrisala na zaslonu te naprave. Po njihovem mnenju je z električnim tokom v mojem stanovanju vse v najlepšem redu. Njihov transformator je zelo blizu (50m) naše hiše.

Davorin je bil tako prijazen in mi je prinesel DC filter, ki pa ni prav nič pomagal.

Očitno je problem v trafu v mojem ampu. Sem se pogovarjal z lastnikom hi-end ampa in mi je rekel, da njegov amp še bolj brni od mojega in ga to sploh ne moti, ker se med glasbo ne sliši. Morda pa sem res malo preobčutljiv na brnenje, ki se res sliši samo v zelo tihih delih skladb in pa v pavzah.

Kljub temu pa je ostala nerazjasnjena skrivnost zakaj trafo ni brnel, ko sem amp priklopil na UPS, in sicer z obrnjeno električno fazo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 04, 2019 20:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Sem se pogovarjal z lastnikom hi-end ampa in mi je rekel, da njegov amp še bolj brni od mojega in ga to sploh ne moti, ker se med glasbo ne sliši.

Ehh, hi-end. Sad

Pri enem Kenwood ojačevalcu sem tudi slišal brnenje, ampak je tako tiho, da se sliši samo če si čisto zraven v tišini.
Ali to dejansko brni iz transformatorja (ne iz zvočnikov)?
Ali gre za ne-toroidni transformator (pravokotne oblike)?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 04, 2019 20:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Toroidni (okrogli 😁) 500W
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 5 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe