Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Priklop subwooferja
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 02, 2019 18:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Globoktonca ponavadi avdiofili nočejo zato ker ima za njih premehke globoke tone. Mehki so pa ravno tisti globoki toni kateri gredo zelo zelo globoko ti se pa občutijo. Mora pa to biti definicija. To je boljše kot pa eno trdo nabijanje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 02, 2019 18:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

GoldProf je napisal/a:
... Na wooferju samo izberem na kretnici rezno frekvenco 45Hz za večje in 55Hz za manjše, odvisno kateri par poslušam. Nastavim glasnost in to je to. Kje ti vidiš "kretničarja", mi ni jasno...
lp

Kretničarja vidim prav tukaj. Nastavljaš frekvence in glasnost.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 02, 2019 18:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vse to ubadanje s kretnicami je neobhodno ce hoces subwoofer uspesno upariti z glavnim sistemom, pomemi da ga moras uskladiti frekvencno, jakostno, casovno in fazno. Ko je temu zadosceno se sw skrije in prida sistemu in psihoakustiki. Ponavadi vecina sistemov pogresa najnizjo oktavo.
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 02, 2019 19:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz imam dva, ne vidim nobenega problema pri tem "kretnicarstvu". Frekvenca se nastavi enkrat glede na ostalo opremo in prostor in je to to. Res je, da na zacetku poskusas razlicne nastavitve in variante in na koncu pac najdes pravi kompromis in pozicijo, ki je najboljsa. To je pac del tega nasega hobija in pri tem se lahko samo zabavas. Se pa sedaj ne spomnim, kdaj sem nazadnje dirnil kaksno nastavitev na subu. Pomoje v casu dopusta, ko sem ju popolnoma izklopil.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 02, 2019 19:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
GoldProf je napisal/a:
... Na wooferju samo izberem na kretnici rezno frekvenco 45Hz za večje in 55Hz za manjše, odvisno kateri par poslušam. Nastavim glasnost in to je to. Kje ti vidiš "kretničarja", mi ni jasno...
lp

Kretničarja vidim prav tukaj. Nastavljaš frekvence in glasnost.

@benma,
res ne razumem tvoje teorije o "kretničarjih".
Kako pa misliš, da so porazdeljene rezne frekvence pri trosistemskih zvočnikih,
oz. kako je narejena kretnica?
Ravno to je čar nastavitve, ker tega ne moreš početi pri klasičnem 3 steznem zvočniku, razen če ne odpreš omarice in se lotiš popravljanja kretnice, ali pa, da je kretnica izven ohišja in se greš "upgrade".
Nastaviš 1x in konec, dokler ne zamenjaš osnovnega para zvočnikov z drugačnimi parametri.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 02, 2019 19:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Problem je v tem, da ne zna vsak nastaviti kretnice oziroma se jo sploh ne da dovolj natančno.
Ko kupiš zvočnik nekako pričakuješ, da ima pravo kretnico.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 02, 2019 19:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da ne bo nesporazuma, ne želim polemizirati o smiselnosti uporabe subov.
Spomnil sem se samo naših debat o kretnicah v zvočnikih. Bilo je nekaj skeptičnih pripomb o kakovosti kretnic, ki jih vgrajujejo v zvočnike in o vprašljivi strokovnosti nekaterih proizvajalcev zvočnikov kar zadeva dizajn kretnice. Se pravi, da izdelava in nastavljanje kretnic ni ravno mačji kašelj. Pred časom sem celo slišal, da nekateri high-end zvočniki kretnic sploh nimajo, ker le-te predstavljajo šibko točko.
Pri subih pa vlogo kretničarja (dizajnerja kretnice) prevzamemo amaterji. Ali smo lahko sigurni, da je umetno dodana in ročno nastavljena kretnica v sistemu (v subu) nastavljena optimalno (če pustimo psihoakustiko ob strani)? Tudi membrane na subih so v večini primerov iz povsem drugačnega materiala kot tiste na osnovnih zvočnikih. Ali tu ne trpi homogenost sistema?
No, to je moje laično razmišljanje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 02, 2019 20:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Noben zvocnik ni brez neke vrste kretnice... pasivne ali aktivne. Vecina vseh sw ima vgrajene aktivne kretnice s precej osnovnimi opcijami nastavitev, in po vecini 90% ljudi se tega ni v stanju spravit skupaj, za karkoli konkretnejsega pa je treba poseci po konkretnejsih processorjih ki omogocajo bolj natancne nastavitve in tudi vec opcij pri nastavljanju. Vecina se s tem niti ne sreca, stvari nastavijo kakor pac jih in potem pridejo negativni komentarji....vecina zivi v sveto 50 hz + in jih sw na zacetku precej moti. Seveda obstajajo merilni sistemi in softweri ki so v pomoc pri nastavljanju in pa par uses z mozgani vmes
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 02, 2019 21:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dvojni post
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 02, 2019 22:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ko berem tole debato imam občutek, da bo bolj kot homogenost zopet trpela denarnica Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vasko85



Pridružen/-a: Ned Apr 2016 21:17
Prispevkov: 38
Kraj: Šentjur

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2019 01:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bom še sam izkoristil to temo, ker imam podobne težave Very Happy Imam ATC HTS11, soba dimenzije 4x8m, ki se v L odpira naprej v jedilnico in kuhinjo. Midrange je odličen, manjkajo mi basi (poslušam predvsem stari rock). Odločam se za nakup sw, da si popravim zvočno sliko.

Trenutno gledam REL T/5i:
https://rel.net/shop/powered-subwoofers/serie-ti/t5i/

Ima kdo izkušnje z njim? Mi lahko priporočite še kakšno drugo znamko v tem cenovnem razredu in kvaliteti?

Moji ATC imajo razpon 40Hz–22kHz, torej če prav razumem bi moral kretnico sw nastavit na 50Hz?

Hvala.

Lp Valerij
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 031817402
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2019 09:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,
tole lahko pocekiras. Britanski proizvod, podobno RELu za manj denarja. BK Electronic. Klik
Ali pa npr SVS - klik

Js imam Harbeth SHL5+ in REL B2. Harbethi imajo razpon po specifikacijah med 40Hz–20kHz, ±3dB. Rez na RELu imam nastavljen na 30Hz. Prej sem imel Anthony Gallo 3.5 (34Hz - 20kHz, ±3dB) in sem imel rez nastavljen podobno, mislim da 28Hz. Nic kaj bistveno drugace. V glavnem pri tej frekvenci se mi najboljse zblendajo v celotno sliko. Rez na 30Hz ne pomeni, da je od tam naprej konec. Ce nastavim visje sub ga slisim in zacne malce izstopati in mi to ni OK. Koliko bo pri tebi bos poskusil ali pa zmeril. V glavnem glasba mora biti preko main in suba kot celota in ne da sub nekaj posebej opleta. To bos optimiziral z nastavitvijo rezne frekvence, glasnosti, postavitve in pa nastavitve faze. Je nekaj igrackanja in poslusanja raznorazne glasbe, ampak ni prezahtevno.

Lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2019 10:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ko sem imel WLM La Scala monitor, sem "najnižje" oktave "dodal" z REL Strata III.
REL-a se da res odlično integrirati v sistem. Delfinus@ mi je dal nekaj nasvetov kako in kaj...po nekaj dneh igračkanja, je woofer popolnoma "izginil" v sistemu. Igralo je res kot celota. Priporočam.

lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2019 11:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ko so testirali ATC komplet z 'on wall' zvočniki za HT, so zapisali tudi tole:

...
In terms of partnering them with a sub, the C1 is still a fine device but there is no escaping the fact it is relatively pricey. The tremendously good value BK P300SB has proved a fantastic partner as well and using this would get the price of a 5.1 pack below £3,000 which is a useful psychological price point. I’ve found in both cases, a 60Hz crossover has been most effective for a seamless handover
...
https://www.avforums.com/review/atc-hts7-av-speaker-system-review.13716
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2019 11:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Namesto velikih sistemov, znešenih z vseh vetrov, ki so tudi dragi je dobra rešitev:
TEAC Network Player
http://audio.teac.com/product/nt-503/specifications/
Yamaha zvočniki, aktivni, z dvojno možnostjo prilagoditve zvoka prostoru:
Yamaha HS8 https://www.thomann.de/gb/yamaha_hs_8.htm?sid=0ff0a08c33b4576013e4c048aa0e3708
Yamaha sub HS8S https://www.thomann.de/gb/yamaha_hs_8s.htm
Posebnost tega suba je, da ima low cut, to je pa tisto, ki se rabi in je edino prebavljivo na subih.

Priklop suba na klasični način (sateliti gredo samo skozi) je dosti sporen, ker sploh ne osvobodi satelitov nizkih tonov ampak le dodaja in žal prekriva ojačan nizkofrekvenčni obseg z volumnom zraka. Ali drugače, opisani HS8S reže glavne zvočnike naprej navzdol na izbrani rezni frekvenci. S tem pridobimo največ. Sateliti se osvobodijo nasilnih ekskurzij na basih, reda 1cm ali več in s tem pridobimo veliko bolj zračno in natančno srednjetonsko območje kot opisuje @Ambasador. Edino, kar je potrebno vedeti je, da se sub lahko uporablja le do 70-80Hz, pozneje pridobi ali kvari smerno karakteristiko, prostorsko sliko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe