Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Integrirani ojačevalec - kaj kupiti
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 36, 37, 38 ... 41, 42, 43  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
steel



Pridružen/-a: Ned Nov 2013 1:56
Prispevkov: 35
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 02, 2019 00:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj bi pa prišlo v upoštev tudi brez USB?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
steel



Pridružen/-a: Ned Nov 2013 1:56
Prispevkov: 35
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 02, 2019 01:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

delfinus:
Hvala za potrplenje in nasvet
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 02, 2019 01:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kar se tice vprasanje glede sprememb skozi leta. Z leti je postalo v budget linijah kvecjemu slabse, ker proizvajalci sparajo do konca. Dobri stereo ojacevalci pa so postali ekskluziva s cenami v nebesih. Poganjati B&W je praviloma j... in zal tukaj rabis moc in tok, to pa stane. Marskdo, ki je imel B&W ti bo tudi lahko to potrdil. Vprasaj uporabnika "aleksander". Se mi zdi, da je razprava glede problema B&W in amplifikacije bila omenjene ravno ene dva tedna nazaj. Zal ne najdem sedajle.

Resitve kot so optika in USB pa je ponavadi pri teh top stereo ojacevalcih dodana se kot opcija z dodatnimi +1000EUR nekje. Torej tezka bo.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 02, 2019 01:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Verjetno se da tudi precej ceneje skozi priti, s prav tako zadovoljivimi rezultati.

NAD M32, 2 x 180 W, okrog 4400 €
Micromega M-One 150, 2 x 150 W, 5000 €
Devialet Expert 140 Pro, 2 x 105 W, 5000 €
Hegel H190, 2 x 150 W, 2700 €
Peachtree Nova 150, 2 x 150 W, 1700 €
Rotel RA-1572, 2 x 250 W, 1100 €
Lyngdorf TDAI-3400, 2 x 200 W, 5000 €
Auralic Polaris, 2 x 120 W, 2800 €
Gold Note IS-1000, 2 x 125 W, 5000 €


Pa še marsikaj se najde. Sicer ima precej močnejših integrircev za ta denar ojačevalce D klase, ampak če špila...
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 02, 2019 02:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

steel je napisal/a:
Za filme je Denon povsem OK. Za poslušanje glasbe pač ne. Rad bi imel stereo ojačevalec z možnostjo priklopa preko audio usb, oziroma priklopa na PC. Zvočnikov ne bi rad menjal.

Jaz recimo nikoli nebi kupil ojačevalca z vgrajenim DACom..Dac je pač za moje pojme samostojna enota,da jo lahko sčasoma menjaš(amp pač ne menjuješ pogosto)..Pa tudi kvaliteta teh dacov je vprašljiva..Če je pa vse ločeno v samo napravi pa spet stane hoho..in si spet pri tem,da raje kupiš zadeve posamično-ločeno..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
steel



Pridružen/-a: Ned Nov 2013 1:56
Prispevkov: 35
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 02, 2019 14:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Iskreno opravičilo vsem, ki sem jih zavedel z mojim vprašanjem glede nakupa ojačevalca. Zvočniki, ki jih imam niso b&w 626 s2 temveč B&W 686 S2. Verjetno bi bili odgovori drugačni.

ps
post novoletni sindrom Embarassed
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kaljetko



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:14
Prispevkov: 106
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 02, 2019 16:01    Naslov sporočila: Re: Integrirani ojačevalec - kaj kupiti Odgovori s citatom

MAre007 je napisal/a:
Imam 3-sistemske, relativno zahtevne zvočnike KEF reference 102/2, 4 ohm, 50-150 W, pa bi rad kupil kakovosten, enostaven integrirani ojačevalec, lahko tudi stereo receiver, lahko tudi s CD-jem in USB vhodom, ki bo delal najmanj 20 let, cenovnega razreda 500-1000 € oz. nekaj več, če vsebuje še tuner ali CD.

Do sedaj sem imel Luxmana L- 525, odličen ojačevalec, vendar želim nekaj novega, minimalističnega (lahko brez gramofonskega vhoda) na daljinca.

Ima kdo kakšno idejo, katere komponente bi dobro poganjale KEF zvočnike?









mogoče kej takega ...http://www.audio-kontakt.com/index.php?page=view_ad&id=21547
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 02, 2019 19:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

steel je napisal/a:
Iskreno opravičilo vsem, ki sem jih zavedel z mojim vprašanjem glede nakupa ojačevalca. Zvočniki, ki jih imam niso b&w 626 s2 temveč B&W 686 S2. Verjetno bi bili odgovori drugačni.

ps
post novoletni sindrom Embarassed


V bistvu ne, še vedno so zvočniki s slabo občutljivostjo (84 dB at 2.83V, 1m), ki jih lahko primerno poženejo šele ojačevalci z malce več mišic (2 x 100 W, lahko tudi manj, če gre za primerno topologijo)... Edino kar se spremeni je to, da se verjetno res ne plača stegovati do nekih pretirano dragih naprav, glede na vrednost (in kvaliteto ter frekvenčni razpon) zvočnikov.

In glede ojačevalca z vgrajenim DACom je res vprašljivo, kako se bo vse skupaj obrnilo v nekaj letih. Če bo npr. kodiranje MQA (ali kaj podobnega) postalo kar naenkrat vseprisotno, potem moraš namesto menjave DACa menjati vse skupaj. Sam ojačevalec pa seveda ne bo kar zastarel...
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
steel



Pridružen/-a: Ned Nov 2013 1:56
Prispevkov: 35
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 02, 2019 19:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Trenutno si ogledujem Yamaho RN602. Ima vse kar potrebujem, cenovno je v mojem rangu, če pa je zadeva dobra bo mogoče povedal kdo drug. Seveda bom pred nakupom spremljal vaše predloge.
Glede DACa vzeto na znanje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 02, 2019 19:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,
Glede na A/V receiver ne vem, ce bo kaj posebno boljsega prinesel, ampak poskusiti ni greh. Gre za vstopni model Yamahce. Najboljs, je ce bi si jo lahko sposodil pred nakupom in vidis/slisis, ce ti prinese bistveno izboljsanje glede na A/V receiver.

Tudi js sem bil na A/V receiverju in sel cez nekaj stereo ojacevalcev, da sem na koncu spoznal, da moras narediti ornk preskok, da ima nek bistven efekt izboljsanja. V nasprotnmem samo nekaj mencamo na mestu. Dejstvo je, da tile B&W so tezki za poganjanje in moras poskusit, ce se splaca tovrstna nadgradnja.

Glede na osebne izkusnje bi lahko samo poudaril, da so resitve s kaksnimi solidnimi aktivci boljse kot je lovljenje dobrega ampa za B&W, sploh pa za ta vstopni model. Aktivci ti lahko prinesejo vec zadovoljstva za manj denarja.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Carlito149



Pridružen/-a: Pon Dec 2010 23:03
Prispevkov: 11
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 02, 2019 23:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

steel je napisal/a:
Trenutno si ogledujem Yamaho RN602. Ima vse kar potrebujem, cenovno je v mojem rangu, če pa je zadeva dobra bo mogoče povedal kdo drug. Seveda bom pred nakupom spremljal vaše predloge.
Glede DACa vzeto na znanje.


To Yamaho sem si lastil in ti jo odsvetujem. Kupi raje navaden stereo ojacevalec v tem cenovnem razredu in bos veliko bolj zadovoljen. Kaj pa Marantz 6006?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vasko85



Pridružen/-a: Ned Apr 2016 21:17
Prispevkov: 38
Kraj: Šentjur

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2019 01:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Steel, priporočam ti tale ojačevalec, ki že ima vgrajen DAC:

http://www.bolha.com/avdio-in-video/avdio/hi-fi-komponente/ojacevalci/creek-audio-evolution-50-z-dac-1339364273.html?aclct=1543959368&kw=creek

Sam imam Creeka in sem zelo zadovoljen z njim. Brez težav bo poganjal tvoje B&W 686 S2! Tukaj imaš že vgrajen DAC modul (dodatno dodana enota), tako da z malo boljšim USB kablom enostavno predvajaš muzko iz računalnika. V kolikor te v bodoče zamika tudi gramofon, enostavno dokupiš phono modul za 150 EUR in imaš praktično vse.

Realna cena za ojačevalec, ki se prodaja na bolhi, je po moji oceni 1.000 EUR - če je res vse kot mora biti! Kontaktiraj prodajalca, pojdi na test (osebno ne poznam prodajalca tako da ne špekuliram, poznam samo znamko Creek)!

LP Valerij
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 031817402
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2019 12:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V rubriki subwoofer imaš milijonkrat boljšo rešitev, le prodaš B&W
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2019 23:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tole poglej

http://www.audio-kontakt.com/index.php?page=view_ad&id=21577


Mnogo bolje od Yamahe in Creeka.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
goldenEar



Pridružen/-a: Čet Apr 2010 20:18
Prispevkov: 8
Kraj: EU

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 04, 2019 01:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moj glas gre Creeku.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 36, 37, 38 ... 41, 42, 43  Naslednja
Stran 37 od 43

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe