Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Lampaš (prototip) 6C4C in EC8010 PushPull

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kalimero



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 21:25
Prispevkov: 283
Kraj: Šmartno pri Litiji

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 28, 2018 17:57    Naslov sporočila: Lampaš (prototip) 6C4C in EC8010 PushPull Odgovori s citatom

Na približno pol leta me zagrabi, da moram skonstruirati nekaj novega. Tokrat sem se lotil PushPull ojačevalca z rusko DHT 6C4C (analogna 2A3 s 6,3V gretjem). Na vhodu se nahaja vhodni transformator, ki je hkrati tudi že obračalec faze. Pa še signal ojača za faktor 1,5. Kot predojačevalno lampo sem uporabil EC8010 (enojna trioda, veliko ojačanje). Topologija neke vrste PP loftin white, brez interstage kondenzatorja. Moč - tam nekje okoli 15W. Z zvokom sem zelo zadovoljen. Menim, da ima ta ojačevalec potencial, da ga zaprem v eno lepšo škatlo.

shema:



Slika od zgoraj:


_________________
www.marsaudio.eu - zastopnik za Jantzen Audio in Fountek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040758875
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 28, 2018 18:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zivjo,

Pa si kdaj razmisljal, da bi to shemo poganjal kot D klaso?
Na vhod pripeljes PDM (ali DSD) in njegov inverz. Naceloma bi moralo spilat tako kot je.
Morda rabis se lowpass, za odrezat modulacijo, kar jo uspe prit cez navitje izhodnega trafota. Jasno, med praznicnimi dnevi ne rabis nastavljat glasnosti Wink

Vec pa tu:
https://www.analog.com/en/analog-dialogue/articles/class-d-audio-amplifiers.html

Sicer pa licen izdelek! Cestitke.

Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kalimero



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 21:25
Prispevkov: 283
Kraj: Šmartno pri Litiji

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 24, 2019 13:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Že pred časom je padla odločitev, da nadaljujem z projektom - da tole spravim v eno škatlo.
Škatla je narejena, hardeare privijačen, čaka pa me še lotanje










_________________
www.marsaudio.eu - zastopnik za Jantzen Audio in Fountek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040758875
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 24, 2019 20:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni je bil prototip bolj všeč. Se je več videlo. Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Erzetic



Pridružen/-a: Pet Avg 2019 16:45
Prispevkov: 7
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 04, 2019 17:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zelo lično narejeno. Pošlji še slike, ko bo v sistemu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe