Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Yamaha M-40

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kavka



Pridružen/-a: Sre Nov 2018 12:49
Prispevkov: 4
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 25, 2018 19:11    Naslov sporočila: Yamaha M-40 Odgovori s citatom

Pozdrav vsem. To je moj prvi post na tem forumu, se pa takoj obraĆØam na DIY-aÅ”e.
Pred par dnevi sem si omislil Yamahino koncno stopnjo. Kasneje sem imel namen naredeti recap, ki pa bo moral biti kar takoj. Po cca 3 urah je Å”la v dim. Ni bila posledica oksidacije ali yamahinih napak ampak "Å”lampastega" popravila. Kar nekaj slabih spojev na koncni stopnji. Zanima me kje kupujete (ĆØim bolj ugodno) elektrolite. Potrebujem 2 kos 22000 uF 69V (to je original). Noter se z lahkoto spravi 4 kose, tako, da bi dal 4x 15000uF 80v.


Nazadnje urejal/a kavka Ned Nov 25, 2018 22:24; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 25, 2018 21:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen kavka,

pusti si problem nabave tavelikih kondenzatorjev za konec popravila.
NajveĆØkrat se ne menjujejo, so po vseh teh letih veĆØkrat boljÅ”ih parametrov kot novi. Probaj jih pomeriti z ESR metrom, pa potežkaj jih, že teža dosti pove o zdravstvenem stanju.
Posveti se raje kvalitetnemu popravilu pokurjenine. ƈe nimaÅ” prakse s tem ne bo enostavno. Pa tudi poceni ne.

lix
_________________
"Ne moreÅ” dobiti pudinga, ĆØe ne pojeÅ” mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kavka



Pridružen/-a: Sre Nov 2018 12:49
Prispevkov: 4
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 25, 2018 22:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prakse nekaj imam, pa tudi bolj kot ne za konec sem jih pustil. Vse ostale imam noroĆØene (Nichicon), konektorji prav tako, edino trazistorje Å”e iÅ”ĆØem. 2SA1106 in 2SC2581. Na Ebayu jih ni problem kupit, se mi pa zdi, da so sami kitajci. Raje bi dobil uparjene od kakÅ”ne vsaj malo znane znamke.
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 25, 2018 22:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tukaj dobra roba:
https://www.profusionplc.com/type/transistor
mogoĆØe kaj takega (na brzino pogledano)
https://www.profusionplc.com/parts/2sa1386
Ne se omejevati na originalno nomenklaturo elementa, od nekdaj so posamezne japonske tovarne imele razliĆØno oÅ”tevilĆØenje za povsem ekvivalentne tranzistorje.
_________________
"Ne moreÅ” dobiti pudinga, ĆØe ne pojeÅ” mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kavka



Pridružen/-a: Sre Nov 2018 12:49
Prispevkov: 4
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 25, 2018 23:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za tole. Ekvivalentov niti nisem iskal, pa tudi v service manualu so že.
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe