Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

GRAMOFON - ROČKA - ODJEMNA DOZA - PHONO OJAČEVALEC
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 82, 83, 84 ... 90, 91, 92  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 17, 2018 11:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:
Gledam MC glave, ki so cenovno najbolj dostone. Ali je še kakšna MC glava cenovno v rangu DL 110 in DL 103.

lp



LP

Le zakaj MC Rolling Eyes Dober MM je "zlata" vreden Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 17, 2018 11:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:
Gledam MC glave, ki so cenovno najbolj dostone. Ali je še kakšna MC glava cenovno v rangu DL 110 in DL 103.

lp

Nazadnje da je bilo kaj hrupa okoli cenejših glav je šlo za modele Hana od ExcelSounda.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 21, 2018 10:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
submat50 je napisal/a:
Gledam MC glave, ki so cenovno najbolj dostone. Ali je še kakšna MC glava cenovno v rangu DL 110 in DL 103.

lp



LP

Le zakaj MC Rolling Eyes Dober MM je "zlata" vreden Wink

submat50 - Da še jaz pristavim piskerček glede glave. Katero glavo mi priporočate za Jelco TS 550S ročico. Na drugi ročici imam MM glavo tako da bi dal na to ročico MC glavo. Predojačevalec je Leema Essentials, ki ima MM in MC vhod. Pripravljen se na strošek nekje do 400 EUR.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Vprašanje je že bilo postavljeno nekaj strani nazaj.
Osebno sem na Jelco montiral Stanton in nisem si vzel časa da bi testiral MC. Ki potem itak imam same Denonce v raznih omakah Laughing

Medtem ko se MM glavice dokaj predvidljivo obnašajo, pa MC zaradi konstrukcijske posebnosti (igla preko žičke pripeta direkt na ohišje) zelo vibrira in se različna ohišja v kombinaciji z ročico dosti nepredvidljivo obnašajo.
No, pri Jelcu je možno kombinirati/uporabiti drugi shell in s tem 'loviti' kompatibilnost.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 22, 2018 00:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
ajka je napisal/a:
submat50 je napisal/a:
Gledam MC glave, ki so cenovno najbolj dostone. Ali je še kakšna MC glava cenovno v rangu DL 110 in DL 103.

lp



LP

Le zakaj MC Rolling Eyes Dober MM je "zlata" vreden Wink

submat50 - Da še jaz pristavim piskerček glede glave. Katero glavo mi priporočate za Jelco TS 550S ročico. Na drugi ročici imam MM glavo tako da bi dal na to ročico MC glavo. Predojačevalec je Leema Essentials, ki ima MM in MC vhod. Pripravljen se na strošek nekje do 400 EUR.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Vprašanje je že bilo postavljeno nekaj strani nazaj.
Osebno sem na Jelco montiral Stanton in nisem si vzel časa da bi testiral MC. Ki potem itak imam same Denonce v raznih omakah Laughing

Medtem ko se MM glavice dokaj predvidljivo obnašajo, pa MC zaradi konstrukcijske posebnosti (igla preko žičke pripeta direkt na ohišje) zelo vibrira in se različna ohišja v kombinaciji z ročico dosti nepredvidljivo obnašajo.
No, pri Jelcu je možno kombinirati/uporabiti drugi shell in s tem 'loviti' kompatibilnost.


LP
Ena od pikantnih omak Laughing

DENON 103 z graphite HD ohišjem + bor "palčko" in shibata "iglico"


_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 22, 2018 08:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

103R mi je bil retipan tu, v Izoli (ESE Lab) - boron cantilever+microline igla.
Navadno DL103 pa mi je retipal SoundSmith - ruby cantilever+microline.
Microline je fina zadeva - proizvaja zelo nizek šum drsenja igle po brazdi, poleg tega da izvleče iz brazde teksture, ki jih konična igla samo sanja. Za pop/rock nima nekega pomena, je pa vitalno za poslušanje orkestra, ko se na desetine instrumentov 'gnetejo' istočasno in ima vsak instrument sorazmerno manj prostora v zvočni sliki.

V mojih pogojih z boronom ni rahlo steklenega prizvoka ruby-a, slednji pa nudi boljšo čvrstino srednjega basa. R verzija (14 ohm) gre opazno bolje s tokovnim phono stage Nibiru kot navadna 103 (40 ohm).
Nibiru sedaj ulaufavam po najnovejši posodobitvi, letvica je vedno višje postavljena.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 22, 2018 18:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imam še eno vprašanje. Če sem prav razumel je pravilna nastavitev VTA zelo pomembna posebno še pri MC glavah. Kako pa to nastaviš pri RB300, ki nima VTA nastavljanja.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 23, 2018 10:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Rega je kar spodobna ročka. Če imaš še ostalo v sistemu primerno ročki, je škoda, če ne moreš nastaviti VTA. Moj predlog je na tem naslovu:
http://www.soundsupports.com/rega-dept
http://www.soundsupports.com/shop/categories/Rega%20Shop
Če ti se zdi nesprejemljivo, potem je še improvizacija:
1. podloške med odjemno dozo in šelom(VTA+)
2. podloške pod nosilcem ročke in bazo(VTA-)
3. še ena vinilka pod vinilko(VTA+)
.
4. zamenjati celo ročko za drugo ročko

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 23, 2018 11:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:
Imam še eno vprašanje. Če sem prav razumel je pravilna nastavitev VTA zelo pomembna posebno še pri MC glavah. Kako pa to nastaviš pri RB300, ki nima VTA nastavljanja.

lp


na Ebayu dobiš podloške za Rego v raznih debelinah...če se prav spomnem obstaja custom made mounting vložek za Rego kjer lahko nastaviš VTA...
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 23, 2018 12:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:
Imam še eno vprašanje. Če sem prav razumel je pravilna nastavitev VTA zelo pomembna posebno še pri MC glavah. Kako pa to nastaviš pri RB300, ki nima VTA nastavljanja.

lp

Lepo je pojasnil @GoldProf.
Tukaj bi za popestritev dodal še, da je projektant te ročice Roy Gandy tip, ki je odločno proti VTA paranoji. Zato je predvidel spreminjanje VTA s podložkami/obročki. Prednost je dal togosti pritrditve (olajšan prenos vibracij), ki je kompromitirana če se vzpostavi cenen mehanizem regulacije - oziroma zelo podraži ročico če je dovolj dobro narejeno.
--------------------------------------------------------------------------------------------
In potem je tu še to, da za spremembo VTA za 1° dvigneš/spustiš ročico za cca 5mm. Kar je enormno za videt. Za isto vrednost se ti lahko spremeni VTA (od glavice do glavice različno) s spremembo obtežitve za samo tako malo kot je 0,1g.
Potem imamo na eni strani zelo picajzlasto reguliranje desetink stopinje z regulacijo VTA na drugi ti pa sloni bežijo Laughing z lahkomiselnim nastavljanjem obtežitve.
Spreminjanje VTA z obtežitvijo ne gre jemati z levo roko - elastičnost damperja igle se spreminja s temperaturo, pa tudi nasplošno ima eno toleranco izdelave, ki ziher presega +/- 0,1 do 0,2g.
Tako da je za natančen VTA potrebno od glavice do glavice (čeprav isti model!!) natančno najti pravilno obtežitev. Ki za povrh ni ista pri poletnih +28°C ali pozimi ko ima marsikdo samo 18°C (jaz naprimer imam rad pozimi malo hladneje v poslušalnici, tudi zato ker ne ogrevam stalno ampak samo kadar grem poslušat).
Kot rečeno, obtežitev igle direkt spreminja VTA in to 10x in več vpliva, kot pa milimeter ali dva gor dol regulacije z višino ročice.
Proizvajalci glavic podajajo tolerance obtežitev in kar sem imel priliko sprobat, se to lahko koristi za regulacijo VTA igle napram brazdi.
Stvar je dovolj dobra za navadne igle, zakomplicira se pri zelo ostrih, boljših, dragih profilih igle, kjer je ipak dobro imeti vsako regulacijo strogo ločeno. Ma tam je problem tudi kotna napaka kratkih ročic, že mora iti proti dimenzijam ribiške palice Laughing Laughing .
---------------------------------------------
No, in sedaj če prestavimo v stvarnost, ko ti valovanje plošče dviga in spušča glavico in jo pri tem tudi zaniha (zaradi vztrajnosti jo zašlata u luft-zmanjša obtežitev, ko se spusti pa jo zabije navzdol) - kje so tu desetinke stopinj? Ali če ni resonanca glavice res dobro dušena in jo razni impulzi kar naprej jugajo...
Potem se lažje razume Rego, ki smatra VTA paranojo za to kar je - paranoja.
Tudi ker v praksi pri poslušanju ni neke panike, vsaj dokler ne pripeljemo performanse na limite, ko se bije bitka za vrhunsko reprodukcijo. Ma to je malo dosti izven dometa ročic za ceno tisočaka ali dva.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Pet Nov 23, 2018 12:53; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sivagriva



Pridružen/-a: Ned Apr 2009 9:41
Prispevkov: 16
Kraj: o'bala

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 23, 2018 12:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ambasador,
kolikšen VTF pa imaš nastavljen za retipano 103R? (imam enako)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 41706196
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 23, 2018 13:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala lepa za izčrpna pojasnila. Tale forum je res zlata vreden.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 23, 2018 13:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sivagriva je napisal/a:
@ambasador,
kolikšen VTF pa imaš nastavljen za retipano 103R? (imam enako)

Za SoundSmith je nastavljeno manj od standardnih 2,5g za DL103/ je tudi v spremnem dopisu navedel obtežitev 1,85g/. Opazil sem, da je njegov ruby cantilever za ca 0,5mm daljši kot je standardno.
Tudi pri ESElab retipu imam obtežbo manjšo - 2g.
Pri tem naj povem, da imam na vertikalnem gramofonu možnost spreminjanja VTA in delno VTF med igranjem istočasno s tem da krožnik premikam naprej/nazaj. je posebnost te konstrukcije.
Moram reči, da tudi tu med spreminjanjem ni velikih slišnih razlik in samo na uho fino nastavim in se ne sekiram več.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sivagriva



Pridružen/-a: Ned Apr 2009 9:41
Prispevkov: 16
Kraj: o'bala

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 23, 2018 13:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za odgovor, zanimalo me je, ker tudi sam imam nastavljen manjši VTF od standardno priporočene, 2,2g (103R ESElab retip) na Micro 505L ročici.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 41706196
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 23, 2018 14:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
sivagriva je napisal/a:
@ambasador,
kolikšen VTF pa imaš nastavljen za retipano 103R? (imam enako)

Za SoundSmith je nastavljeno manj od standardnih 2,5g za DL103/ je tudi v spremnem dopisu navedel obtežitev 1,85g/. Opazil sem, da je njegov ruby cantilever za ca 0,5mm daljši kot je standardno.
Tudi pri ESElab retipu imam obtežbo manjšo - 2g.
Pri tem naj povem, da imam na vertikalnem gramofonu možnost spreminjanja VTA in delno VTF med igranjem istočasno s tem da krožnik premikam naprej/nazaj. je posebnost te konstrukcije.
Moram reči, da tudi tu med spreminjanjem ni velikih slišnih razlik in samo na uho fino nastavim in se ne sekiram več.


koliko pride retip pr ESE?...imam par glav za retiping...
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 23, 2018 14:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fjaka je napisal/a:
ambasador je napisal/a:
sivagriva je napisal/a:
@ambasador,
kolikšen VTF pa imaš nastavljen za retipano 103R? (imam enako)

Za SoundSmith je nastavljeno manj od standardnih 2,5g za DL103/ je tudi v spremnem dopisu navedel obtežitev 1,85g/. Opazil sem, da je njegov ruby cantilever za ca 0,5mm daljši kot je standardno.
Tudi pri ESElab retipu imam obtežbo manjšo - 2g.
Pri tem naj povem, da imam na vertikalnem gramofonu možnost spreminjanja VTA in delno VTF med igranjem istočasno s tem da krožnik premikam naprej/nazaj. je posebnost te konstrukcije.
Moram reči, da tudi tu med spreminjanjem ni velikih slišnih razlik in samo na uho fino nastavim in se ne sekiram več.


koliko pride retip pr ESE?...imam par glav za retiping...


LP

Ja, tudi mene zanima, mam jih tudi jaz, kar nekaj na zalogi Rolling Eyes Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 82, 83, 84 ... 90, 91, 92  Naslednja
Stran 83 od 92

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe