Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Focal Kanta - mnenja
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 07, 2018 13:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Je res tako enostavno? Kolikor meni izkusnje nesejo klipsch ni ravno zvocnik fines, sonus pa ne rokerska zverina. Ce hoces oboje se mi ne zdi da so tole dobre resitve.
Dynaudio, focal, atc se mi zdijo dosti boljse. Kii ali pa dutch&dutch 8c, so baje dobre zadeve, ce ze govorimo na pamet.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 07, 2018 16:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ei niš baje trgajo membrane od količine basov rušijo vse rekorde in tudi kakšen dimnik se podre pri poslušanju. Po hifi choisu in eisa awards najboljši zvočnik za gluhoneme avdiofile kateri količine basov so nenasitni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gero



Pridružen/-a: Sob Dec 2011 15:03
Prispevkov: 196

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 08, 2018 00:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

longplay je napisal/a:
Ei niš baje trgajo membrane od količine basov rušijo vse rekorde in tudi kakšen dimnik se podre pri poslušanju. Po hifi choisu in eisa awards najboljši zvočnik za gluhoneme avdiofile kateri količine basov so nenasitni.


Cool Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 08, 2018 10:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Je res tako enostavno? Kolikor meni izkusnje nesejo klipsch ni ravno zvocnik fines, sonus pa ne rokerska zverina. Ce hoces oboje se mi ne zdi da so tole dobre resitve.
Dynaudio, focal, atc se mi zdijo dosti boljse. Kii ali pa dutch&dutch 8c, so baje dobre zadeve, ce ze govorimo na pamet.

Podal sem en izbor - tisto kar mene prepriča. Daleč od tega da je to vse kar trg premore, še kateri šampion bi se našel - pod pogojem, seveda, da ko slišiš ime, ne bi kar naenkrat roketiral na rok zverini, ko slišiš za bolj rokerski zvočnik bi violiniral na elektrostatu.. Laughing Laughing Na ta način res ostaneš na zvočniku ki je doma in te stori hrepeneti po čem boljšem. Ta je pa dober za vse glasbene zvrsti že vrsto let in še bo tako. Pa makar bil to Ei Niš Laughing Laughing
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 08, 2018 23:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poslušal Electro, če koga zanima. Kakorkoli je berilijev tweeter dober ali najboljši med kovinskimi ali karkoli je že, se čisto tudi še ni znebil ostrine. Na trenutke se zdi malce kovinskega prizvena, motečih trenutkov pri sičnikih. Zgornji frekvenčni del je na splošno malce trd. Mogoče je to cena, ki jo moraš plačat za visoko resolucijo in detajle, ki jih nudi. Mikrodinamika na nivoju, makro bi si želel malo več. Oder ni pripomb, pač dober oder, ki ga škatle ponujajo. Najbolj me je razočaral bas. Zelo lep, dober, definiran..., ampak nekje ga kar zmanjka in ga ni več. Globina odrezana. Zvočnik je ena varianta, ne vem pa če pričara nasmeh na moj fris.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 09, 2018 00:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kolikor sem gledal meritve Focal-ov njihovi visokotonci niso preveč dobri.
Berilij je dober za visokotonce, ampak če je slabo narejen je tudi aluminijast, papirnat, ali plastičen visokotonec lahko boljši.

Bas je precej odvisen od sobe, tako da če nisi poslušal doma ne moreš vedeti, kako bo doma.

Zakaj vztrajaš pri Focal-ih, če ti ne ustrezajo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 09, 2018 00:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom




_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 09, 2018 08:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tale je odličen, ampak ko sem gledal meritve Electre in Kante je izgledalo precej drugače. Tukaj je omenjena Utopia.
Ali gre za isti visokotonec?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 09, 2018 09:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Tale je odličen, ampak ko sem gledal meritve Electre in Kante je izgledalo precej drugače. Tukaj je omenjena Utopia.
Ali gre za isti visokotonec?


Meritev pokaže nekaj za enostavno primerjavo, nikakor pa ne dokončne slike kvalitete.
Moraš vedeti. da je glasba zelo kompleksen signal in ni samo sinusni sweep.
Tam se pokaže kvaliteta, ki je zelo težko merljiva predvsem zaradi narave glasbenega signala. Odzivni čas tu že pove malenkost več.
2, celo 5-+db pa v primerjavi z našimi ušesi(zelo različnimi) niti ni slabo Wink
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 09, 2018 10:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit @ ali so vsi Be visokotonci Focal za vse njihove zvočnike enaki, pač ne vemo. Zelo verjetno, da ne.

Se spominjam nekaj let nazaj, ko je Focal dobavljal driverje Wilson Audiu, vendar nikdar enot iz njihove Utopia serije. Na koncu so se, med drugim tudi zaradi tega, razšli.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 09, 2018 10:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, res je tukaj manjka še precej grafov, kot recimo popačenje.
Če tudi sinusa ne more igrati dobo, kako bo potem kompleksno glasbo?

+-5dB (odvisno kje) je precej slabo, to vem iz lastnih izkušenj z mojimi visokotonci. Hribček 5dB pri 11,5kHz naredi činele zelo nadležne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 09, 2018 10:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Tale je odličen, ampak ko sem gledal meritve Electre in Kante je izgledalo precej drugače. Tukaj je omenjena Utopia.
Ali gre za isti visokotonec?

Seveda da Utopia TW ni enak Electra TW! Poglej samo cenovno razliko!?
Je pa to "trickle down" tehnologija iz Utopia serije.
Membrane so identične, ohišja in motorji pa ne.
Namen grafa je bil razjasniti, kateri material je boljši in kateri slabši za audio reprodukcijo.

V odgovor @berni, seveda grafi niso glasba, ampak, če nek transducer zmore do 40KHz, bo vsekakor zvenel bolje in z manj popačenj kot nek Alu, ali soft dome, ki gre do 20+KHz. In to se dejansko sliši.
Tisti ki doma niste imeli Utopia Be, ali Electra Be, boste težko napisali kaj relevantnega na to temo.
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 09, 2018 10:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Berilij je seveda boljši materijal, ampak ScanSpeak, Vifa in ostali delajo tudi precej dobre soft-dome.
Boljši materjal ne garantira, da je visokotonec boljši. To je samo teoretično, odvisno je tudi od same konstrukcije.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 09, 2018 11:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@Light,

prav tako nek software ne garantira dobrega zvočnika, je le teoretična simulacija. Wink
Ali ti dvomiš v Be tehnologijo Focal-a, recimo glede na uspeh in dobre review-e Utopie Be?
BTW, soft dome-i skandinavcev so pa največji nateg za tak denar. In je še vedno samo soft dome, stara tehnika 50let. Najcenejša tehnologija za izdelavo, vsak ga zna naredit, še Ei Niš. Laughing
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 09, 2018 11:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem trdil kaj drugega glede simulacije?
Audiomarka je poslušal Electro in ne Utopio.

Cen skandinavcev pa ne poznam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Naslednja
Stran 8 od 11

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe