Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nakup novega receiverja - začetnik
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Sibuns



Pridružen/-a: Pet Nov 2018 19:14
Prispevkov: 2
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 02, 2018 19:17    Naslov sporočila: Nakup novega receiverja - začetnik Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Sem v fazi nakupa novega receiverja. Na te stvari se zelo malo spoznam, zato bi prosil za vašo pomoč. S pomočjo interneta sem dodal par artiklov v izbor in bi vas prosil, če lahko malo pogledate in pokomentirate, katerega bi vi priporočali. Če je slučajno kakšen rugi artikel boljši in ga ni v mojem izboru mi prosim napišite (Če je seveda v tem cenovnem rangu). Torej moj izbor je to:

Yamaha V483 - 394
Denon AVRX 1400H
Yamaha RX- v585 -
Pioneer VSX- 933

Hvala za pomoč
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 02, 2018 19:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Brez da bi vedeli kaj misliš gor priklopit bo težko.
Bolj opiši, kaj rabiš.

Kakšne zvočnike boš gor priklopil? Katere izvore? ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sibuns



Pridružen/-a: Pet Nov 2018 19:14
Prispevkov: 2
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 02, 2018 19:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vbistvu bosta za začetek 2 zvočnika samo pa tv. Zvočnika sta neka BOSE ampak več ne znam povedat Sad . Stereo receiverja nisem hoto zbrat, zaradi prihodnosti, če bom slučajno še več zvočnikov priklopil.

Predvsem mi je važno povezljivost (muzika iz telefona, računalnika, ipd..). Žal mi je da ne morem dat več informacij.

Tisti pionerjev ima recimo, če prav razumem že vgrajen chromecast (kar je pomoje kr vredu zadeva). Ima tudi možnost priklopa brezičnih zvočnikov...

Kako bi se ti odločil, glede na specifikacije teh modelov katere sem dal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 02, 2018 22:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kar se tiče samega ojačevanika mi po specifikacijah (pomankljivih kot ponavadi) izgledajo enaki.

Funkcionalnosti imajo vsi ogromno, ampak teh modernih zadev (Chromecast, MusicCast, AirPlay, DTS Play-Fi, stream storitve) ne poznam, tako da težko svetujem.
Lahko pričakuješ, da bodo te stvari hitro zastarele. To večinoma ni standardizirano.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 02, 2018 22:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsak smart tv ima ze vgrajen Chromecast, ce ne, pa kupis Chromecast audio za cca. 40€, ga priklopis na receiver in imas stvar reseno.

Imajo pa v playroomu in v sonusartu pester nabor teh igrack in najbolje, da kar tam povprasas.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JJAB



Pridružen/-a: Sob Apr 2014 0:05
Prispevkov: 197
Kraj: Moon

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 02, 2018 23:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri Denonu imajo vsi novejši možnost brezžicnega prenosa, tako k zvočnikom (Heoss), kot k receiverju (bluetooth/wifi ...).

Meni je bila pri receiverju pomembna samodejna kalibracija zvoka (to imata vsaj Denon in Marantz - Audyssey). Yamaha mislim da ime nek svoj proprietary sistem kalibracije YPAO, nekatere ocene tega sistema niso pozitivne.

Kaj pa 3.1 receiver? Stereo + center + sub? Razmisli kaj bi rad v prihodnosti. Kaj prostor omogoča? Poln 5.1 (ali več) za filme ali dober stereo za glasbo?

"(Če je seveda v tem cenovnem rangu)" Katerem cenovnem rangu?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 03, 2018 10:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

je res kar se piše da ima yamaha malo bolj zakomplicirane nastavitve,predno jo sploh zaženeš k igranju?govorimo o novejših modelih...ko bo meni marantz sr4200 shodil(igra cca 17 let)bo tud težka pri izbiri...lp.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rookie



Pridružen/-a: Tor Jan 2019 18:08
Prispevkov: 25
Kraj: Gradac

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 22, 2019 18:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo!
Da ne odpiram nove teme...
Tudi sam iščem sprejemnik.
Gor bi priključil tv, ps3, prenosnik in še v prihodnosti kaj.
Tv ni 4k, bo pa naslednji verjetno.
V mojem primeru bi bilo70:30 za glasbo.
Gledam Denona x1100, pioneer vsx1020, itd.
Receiver nekje okrog 200 eu.
Zvočniki zaenkrat kar imam doma, v prihodnosti pa kaki b&w, infinity, wharfedale...
Kakšn mnenja?
Hvala!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Likalnik



Pridružen/-a: Tor Dec 2013 2:51
Prispevkov: 46
Kraj: Lesce

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 28, 2019 11:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo,

če te zanima jaz imam av reciever viška...deluje že nekaj let brez težav...ima pa vse moderne priključke....vse to kar bi ti gor priklopil imam tudi sam...več info na linku

https://europe.yamaha.com/en/products/audio_visual/av_receivers_amps/rx-a730/index.html

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rookie



Pridružen/-a: Tor Jan 2019 18:08
Prispevkov: 25
Kraj: Gradac

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 04, 2019 22:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kakšna mnenja o marantz sr5007?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 05, 2019 12:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede na budget in zahteve cisto spodoben A/V receiver in soliden zacetek. Marantz ti bo ponujal priklope, ki si jih specificiral. Glede na zvocno signaturo omenenega modela ne vem. Sam imam SR6003 in me zadovoljuje v vseh ozirih ze skoraj 10 let. Nima vseh najnovejsih modernih priteklin, ampak jih ne potrebujem pri gledanju filmov.
Ce ti je vsec design SR5007 potem vsekakor ja, ce pa ne, pa pocekiraj se kaj druga. Ampak v razmislek, proizvajalci teh novejsih A/V receiverjev bolj in bolj forsirajo plastiko, kjer te je vcasih strah, ko ze regler za glasnost obrnes in te plasi, da ti slucajno ne ostane v rokah. Marantz se se malce drzi v tem oziru, ampak tudi slednji ni imun Smile.
Ti bo pa A/V receiver omogocal tudi nadgradnjo, ce si bos v dolocenem momentu zazelel, da bi slednje izboljsal z dodatkom stereo jacevalca, ki bo namenjen poslusanju glasbe.
Sicer sem pa tudi sam zivel kaksni stiri leta samo z A/V receiverjem, ki je bil v rabi tako za filme kot glasbo. Takrat Marantz SR5500. Ampak so z leti postali apetiti vecji.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rookie



Pridružen/-a: Tor Jan 2019 18:08
Prispevkov: 25
Kraj: Gradac

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 05, 2019 13:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Marantza 5007 gledam na ebay kleinzeingen in mi je prodajalec ponudil le bank transfer, čemur pa ne zaupam.
Ima kdo izkušnje z nakupom iz tujine?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 05, 2019 13:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vecinoma kupujem v tujini. Tudi preko kleinzeige sem ze kupoval parkrat. A moras s prodajalcem vzpostaviti taksno komunikacijo, kjer bo jasno, da prodajalec tocno ve kaj prodaja in da je jasno v kaksnem stanju je zadeva. Ponavadi se poslika zadeva, zraven pa da tudi list s tvojim imenom. Tudi osebna, ce gre za visje zneske. Tudi pregledas kaj trenutno prodaja, kaksne so njegove reference prejsnjih prodaj, kdaj se je registriral ipd.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 05, 2019 15:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tudi sam se se ze posluzeval nemske bolhe,..... do sedaj je vse stimalo 100%. Hitro, sigurno, in predvsem v veliko primerihceneje kot E-bay (
isti prodajalec)
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
rookie



Pridružen/-a: Tor Jan 2019 18:08
Prispevkov: 25
Kraj: Gradac

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 05, 2019 15:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A s plačilom preko bančnega nakazila?
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe