Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Focal Kanta - mnenja
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 10, 2018 11:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se strinjam, bom moral pogledat tudi malo "čez svoj plot".

Sem na kratko slišal tudi Sopro 2 in mi je bilo takoj jasno, da je zvočnik boljši od Arije 948. Seveda pa je uradna cena 12 k€ tudi 4-5x večja od Arije 948.
Kante 3 nisem slišal, in ne bi komentiral, se pa strinjam, če zvočnik ne pokaže ob prvem poslušanju kvalitet, da je potrebna previdnost.
lp Jože
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 12, 2018 20:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vidim, da je nekdo zožal temo, ne vem zakaj, ampak saj niti ni važno. Glede na to, da je tukaj več lastnikov Focalov me zanima naslednje. Sam "rocking ability" sistema preverim kar z muziko, ki mi je všeč, ne glede kako je posneta in glej ga zlomka ogromno sistemov poklekne .... Zanima me kako se na sistemih s Focali sliši naslednji komad:
https://www.youtube.com/watch?v=BfOdWSiyWoc

Samo po možnosti nek flac ne direkt z youtuba.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 12, 2018 20:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem, kako se to sliši na Focalih, pa me tudi ne zanima, ker tega ne poslušam. Se mi pa dozdeva, da za tako glasbo kakšnega posebej zmogljivega sistema ne potrebuješ. Za gotovo ne highend, prej lowend. S stališča mojega glasbenega okusa je to običajno drtje.

Žal mi je, ampak imam pač pravico do svojega mnenja.

Mi pa tvoji posti vse bolj imponirajo kot provokacije, spominjajoče na nekega forumaša, ki je bil pod različnimi nicknameji že 2x skrečan.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 12, 2018 22:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hmm... nisem si ravno predstavljal takega odziva. Če nekomu sede samo klasika ok. Post je bil mišljen kot nasvet pri nakupu zvočnikov, da se človek potem ne sreča z nezadovoljstvom doma, ko ne vrti samo komadov ki so uber dobro posneti, ampak mora živeti z glasbo, ki mu je dejansko všeč.

Še vedno me zanima kako se to sliši na ostalih Focalih, ker mnogi zvočniki takega low enda ne zmorejo igrati. Ne morem pomagati, če mi je tudi taka glasba všeč in če avtorji niso bili v stanju narediti boljšega posnetka. Je pa tako, da si jaz predstavljam, da hiend s tem ne bi smel imeti težav. V nobenem smislu ni moj namen provocirati, saj sem šel poslušat Focale z resnim interesom. Sploh pa se ti ni potrebno vključevati v temo, če te realni performans Focalov ne zanima.

Utopia me niti ne zanima, ker je predraga. Zanimajo me zvočniki, ki igrajo vso glasbo. In verjel ali ne, še vedno iščem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 12, 2018 22:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Je pa tako, da si jaz predstavljam, da hiend s tem ne bi smel imeti težav.

Saj nima težav. Sliši se tako kot je posneto.
Ne vem kaj pričakuješ?

Jaz včasih "popravim" glasbo z equalizerjem (zadušim visoke tone, ki jih je pogosto preveč).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 12, 2018 22:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na kanti je bilo to slišat tako, da bi kar ugasnil zadevo. Pa večina drugega tudi, čeprav sem imel samo en slab posnetek na ključku. Na harbeth 30.1 npr., je pač to zvočnik z malo basa, ni bilo dobro kar se rocka tiče, premalo dinamike, ni to zvočnik za rock. Ne glede na to je kanta pri vsem ostalem napram harbethom zvenela kot razštelana škatla s slabim odrom, vprašljivim frekvenčnim odzivom... medtem ko bi harbetha vzel domov. Harbeth ima problem samo z rockom, medtem, ko je kanta zvočnik zelo slabih performans z vseh zornih kotov napram harbethom. Oba zvočnika se imel za resna contenderja. No v bistvu sem mislil, Sopro poslušat.

https://www.youtube.com/watch?v=0XcN12uVHeQ
Evo low end masterpiece. Na žalost.

Pričakujem zvočnik za ljubitelje glasbe. Zelo raznolike glasbe.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 12, 2018 23:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Harbeth shl5+ ima boljši bas kot 30.1. To je splošno znano. Ni zvočnika za normalno ceno, ki bi dobro igral vse genre. To ljudje navadno dosežejo z dvema različnima sistemoma.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 13, 2018 00:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Ne glede na to je kanta pri vsem ostalem napram harbethom zvenela kot razštelana škatla s slabim odrom, vprašljivim frekvenčnim odzivom.

Če ima visoko ceno še ni high-end.

Tole je zame masaker: https://www.avsforum.com/forum/89-speakers/709291-focal-jm-lab-owner-s-thread-249.html#post56186932
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 13, 2018 07:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Zanima me kako se na sistemih s Focali sliši naslednji komad:
https://www.youtube.com/watch?v=BfOdWSiyWoc
Laughing
To kar si slišal na focale je bilo pravilno! Laughing RHCP, a ti to resno??
Ti boš še dolgo iskal svojo audiomarko zgleda... Smile

Še najbližje bi bil recimo JBL, tam fajn pribije bass - slammm!
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 13, 2018 08:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot prvo, je potrebno primerjalne teste izvajati z enakim pogonom. Da bi tako dragi zvočniki ne igrali, zares težko vejamem. Seveda pa so jih v razvoju preganjali s kakšnimi nizko impedančnimi, plemenskimi, studijskimi Brystoni, ker te, na fino uglašene, zapletene kretnice, so za kakšen lampaš ali vintage težka uganka in vodi v mrtvilo. Rabiš vsaj kakih 200W ta pravih na kanal, in to moderne, nizko impedančne, ultra hitre, simetrične zasnove, tipa FO ali podobno, s korektnim napajalnikom. Kot je nekdaj rekel oglas na Študentu: "Ponoči je vsaka krava črna, če pa boste v temi posvetili v krave s Saturnusovimi halogenskimi žarometi, se vam bodo krave prikazale v vseh barvah"
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 13, 2018 08:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oh ste težki. Lahko je pljuvati vse znamke razen tistih, ki jih imate doma. Jaz nisem obremenjen z nobeno. Po moje bi dynaudio znali biti še najbolj prizanesljivi. Res pa je, da sem tokrat zelo verjetno pri Focalih poslušal prenizko serijo, vendar fantje bila je 7 jurjev. Jacoby kar pojdi poslušat Kante in potem govori, da je to pravilno. To je daleč od resnice. Kante so naravnost zanič. Verjetno jih sploh nisi slišal.
Electro sem poslušal v različnih izvedbah in se spomnim, da so imele svoje čare, pri Kantah ni nič. Ne govorite na pamet. Pri electri me skrbi, da bodo preostre za slabe posnetke, preizkusiti jih je pa težko, ker jih ni več v produkciji. Poleg tega me skrbi isto kot pri soprah:
https://www.whathifi.com/focal/sopra-no1/review
To je, da ne bodo dovolj sunile. Pa ne gre samo za RHCP ampak cel kup glasbe potrebuje sunek. Mnogi focali ga nimajo.

Sploh pa me ne zanima pravilno. Zanima me kaj bo igralo vse. Slabe in dobre posnetke, blues in jazz in vse ostale zvrsti. Nekaj kjer boš navdušen nad dobrimi posnetki, pri slabih pa te ne bo bolela glava. Nekaj kar bo spodobno odigralo trio z ženskim vokalom in hendrixa.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mzi.perx



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 0:06
Prispevkov: 160
Kraj: PIRAN

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 13, 2018 08:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jacoby je napisal/a:
Audiomarka je napisal/a:
Zanima me kako se na sistemih s Focali sliši naslednji komad:
https://www.youtube.com/watch?v=BfOdWSiyWoc
Laughing
To kar si slišal na focale je bilo pravilno! Laughing RHCP, a ti to resno??
Ti boš še dolgo iskal svojo audiomarko zgleda... Smile

Še najbližje bi bil recimo JBL, tam fajn pribije bass - slammm!


Kar večina rokerskih komadov je posnetih brez telesa, tanko, z bolj ali manj našpičenimi visokimi. To pa ne gre z Focali, ki so tudi bolj na svetli strani in igrajo bolj trdo z malo telesa ,še manjše utopije igrajo tako , konfekcija toliko bolj. Hudo precenjen zvočnik ta Kanta Rolling Eyes Wink

Lp
_________________
MZI.PERX
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: -
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 13, 2018 08:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mzi.perx je napisal/a:
Hudo precenjen zvočnik ta Kanta Rolling Eyes Wink

Lp

Se strinjam! Pa ne samo Kanta...ves hi end!
So pa novejši Focali vse slabši in ceneno narejeni, razen Utopije.
Zdej, če pa nekdo želi malo koloracije ali efekt zavese za "popravit" zanič produkcijo, potem kak SF, Harbet itd. to naredi zelo dobro! Wink
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 13, 2018 09:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na žalost ne naredi dobro. Harbeth so zelo slabi za rock. Kanta so pa slabi za vse.
In ne skrbite sem imel tudi rock z basom s seboj.
S podcenjevanjem ne bo šlo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 13, 2018 09:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Lahko je pljuvati vse znamke razen tistih, ki jih imate doma. Jaz nisem obremenjen z nobeno.

Jaz nimam nobene znamke doma, tako da nisem obremenjen z nobeno in lahko pljuvam vse. Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Naslednja
Stran 2 od 11

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe