Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Multimedia HI-FI SHOW 2018
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 08, 2018 14:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj to je čisto v sejemskem kontekstu sicer ne s tega sejma temveč z letošnjega Rocky-ja pa vendar. Lahko pa je tudi mišljeno kot ideja za izbor majčke Multimedia HiFi showa.



Edit: To ni problem, želelli pa bi, da so slike in opisi od Multimedia in HI-FI Ljubljana Showa ter Vklopa - ločene.
LP

Admin

_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 08, 2018 21:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bilo je že v naravi ločeno, ker se oba sejma skupaj prišraufana nista mogla niti slučajno meriti s tistim parom pri Igorju v kleti na FOjih ali Simonovimi aktivci.
Slik nimam, ker ne znam spravit slik dol iz mojega iphona, na XPjih ne dela Itunes in tako dalje, stari EOS 1D markII pa je prekolast.
V M-hotelu so nas, izgleda, ven zabrisali zaradi prenove in niso dovolili prvega nadstropja, pa itak razen svetle izjeme, Mars audia v kleti, te ni zasrbelo zastati in si privoščiti poslušanje. Od Dynaudio bi kupil samo značko, ker imam D28af, tako da vem, kako lahko pojejo. Še Vintage je, ko sem bil tam, nagnal Cantato Domino, da je ta tihi, občutljivi zbor pel na glas kot na Marshallih v Hali Tivoli. Glasnost pa res ni vse, še posebej ne na tem zapletenem posnetku Propriusa.
Enaka škoda, kot pri desnem paru v 13.nadstropju, kjer kljub Draganu ni bilo poslušljivo in je jasno ferceralo zaradi glasnosti, ki je sistem žal ni prenesel, pa še basov ni bilo iz lean strukture teh modnih boxov. Slovenska posebnost, imamo nek vršni SPL za vsak box, pa še par dB headrooma za ekscese, mi bi pa za iste pare hoteli to še enkrat bolj na glas. Še najbolj enotno je bilo na Naimu, poslušljivo in v okviru razpoložljivega basa ob prisotnemu isobariku, korektno. Pri KEFu sem gruntal, kako bi človek pobrisal ceneni sitotisk s prve fronte, kjer so mali škorci s koaksialci še kar nekaj skupaj spravili. Dragocena Švica je bila solidna na Obamovih končnih stopnjah, nedosegljivo.



Tema zaklenjena za 24h zaradi neupoštevanja pravil.
Edit: Zopet odklenjeno - naslednji offtopic post bo izbrisan. Prosil bi pa tudi nekatere obstoječe prispevke s slikami, če jih lahko skopirate v za to namenjeno temo M Hotel, Lev, Vklop).
LP

Admin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 09, 2018 10:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aha, odklenjeno.
Prej ko sem pisal post v Vintage temo še ni bila.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Letos nisem šel na sejem, pa me zanima kaj so predstavili v vintage sobi na Multimediji.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 09, 2018 10:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

En sistem komplet vintage Marantz. Kateri modeli bo moral kdo, ki si je zadevo podrobneje ogledal oz. pozna povedati. Zvočniki mislim da so bili Marantz HD 880 (?). Predvidevam, da je ta mišljen kot "desni sistem" - bil je namreč postavljen desno od velikih Gallusov.

En sistem vintage Luxman + Yamaha NS-1000M. Za Yamahe mi je res žal, da jih nisem uspel sišati.

Tretji sistem zopet Marantz + meni nepoznani zvočniki (pozabil znamko).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 09, 2018 12:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala.
Ziher je kdo slišal tudi Yamaho. Neznani zvočniki pa verjetno tudi niso bili kar tako tam samo da je. Verjetno je šlo za kakšno staro slavo ki je danes ni več..
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 09, 2018 13:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gwb je napisal/a:
En sistem komplet vintage Marantz. Kateri modeli bo moral kdo, ki si je zadevo podrobneje ogledal oz. pozna povedati. Zvočniki mislim da so bili Marantz HD 880 (?). Predvidevam, da je ta mišljen kot "desni sistem" - bil je namreč postavljen desno od velikih Gallusov.

En sistem vintage Luxman + Yamaha NS-1000M. Za Yamahe mi je res žal, da jih nisem uspel sišati.

Tretji sistem zopet Marantz + meni nepoznani zvočniki (pozabil znamko).

Sem si sposodil fotke na @tuttijevem FB profilu. Izgleda, da so bili to te trije vintage sistemi.




_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 09, 2018 13:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nepoznani skrajno levi - RCF BR55
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tomahawk



Pridružen/-a: Sre Okt 2013 23:02
Prispevkov: 95
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 09, 2018 23:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Peter Mezek. Najavljen. Potrjeno sodelovanje. V zadnjem momentu odpoved.
Pa kaj se to gre. To je neodgovorno do organizatorja in obiskovalcev. Kje naj sedaj vidimo Little Johna.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 12, 2018 12:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem zakaj se mi je nehote prikradel občutek, da letošnja sejma nista požela pretiranih slavospevov. Mogoče že rahla utrujenost in pomanjkanje interesa razstavljavcev, ali pa tudi obiskovalcev?

Pred leti je na račun sejma padla kakšna bolj konkretna kritika ali pohvala, sedaj pa več ali manj mrtvilo. No, ne čisto, ampak kakšnega pretiranega odziva pa vseeno ni.

Meni osebno se zdi, da je škoda, da se je zadeva začela drobiti na vse konce in kraje. Škoda za vse.

Mislim da se nekaj podobnega dogaja tudi s tem forumom.

Še dobro da je nekaj entuzijastov, ki objavljajo fotografije in nekaj tistih, ki jim ni odveč napisati par vrstic vtisov.

Lahko da se popolnoma motim in je vse v najlepšem redu. Če se motim, me popravite. Na nek način bi želel, da živim v zmoti.



LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 12, 2018 14:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim, da si po vecini vsi zelimo enako,...razen parih izjem, ki pa delajo samo skodo sceni na racun svojega EGA.

Slovenija s svojimi nekaj 10 ljubitelji te scene je bolj razdvojena kot pa kaksna velika drzava z nekaj 1000 ljubitelji dobrega zvoka in opreme.

Nekateri se bodo morali zacet zavedat da locevanje te scane ni v interesu potrosnikov, in da nas razprtije, ki jih imate med seboj ne zanimajo nobenega potrosnika, niti nas ne zanima prepucavanje ki ga imate, vendar vseeno to pocnete na skodo scene in samih sebe, ko potrosnik to dojame gre kupit v tujino namesto k vam,....ce vam je to v interesu, izvolite se naprej.....
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 12, 2018 14:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LBaudio je napisal/a:

...
Slovenija s svojimi nekaj 10 ljubitelji te scene je bolj razdvojena kot pa kaksna velika drzava z nekaj 1000 ljubitelji dobrega zvoka in opreme.
...


Če smo slovenci razdvojeni na vseh drugih področjih, zakaj ne bi bili še na področju audia. Razdvojenost je v naših genih, že od nekdaj ...

Seveda si tega ne želim, ampak tako pač je.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 12, 2018 15:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LBaudio je napisal/a:
Mislim, da si po vecini vsi zelimo enako,...razen parih izjem, ki pa delajo samo skodo sceni na racun svojega EGA.

Slovenija s svojimi nekaj 10 ljubitelji te scene je bolj razdvojena kot pa kaksna velika drzava z nekaj 1000 ljubitelji dobrega zvoka in opreme.

.....

Kaže res tako.
Kje je tu navdušenost, predanost, ljubezen do glasbe, do umetnosti? Kako daleč so ti plemeniti vzgibi in nameni od tega v kar smo potunkani.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 12, 2018 16:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekaj slikovnega materiala (nesortiranega) lahko zasledite tukaj
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tomahawk



Pridružen/-a: Sre Okt 2013 23:02
Prispevkov: 95
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 13, 2018 19:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kako se je že imenoval tisti Novozelandski gramofon, če sem prav slišal, v sobi Audio Alto ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 14, 2018 12:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tomahawk je napisal/a:
Kako se je že imenoval tisti Novozelandski gramofon, če sem prav slišal, v sobi Audio Alto ?

A si ti tudi "mal na komot naštiman." Še glavni urednik se je potrudil pa tudi pri AA so njihov uvoznik.

https://www.audioalto.com/well-tempered-lab/


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 4 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe