Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

CD ali DAC
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mario1



Pridružen/-a: Sre Feb 2013 10:00
Prispevkov: 12
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 30, 2018 20:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Ne vem kaj vi slišite, ampak programski predvajalniki nimajo nobene povezave z kvaliteto zvoka.
Kvaliteta zvoka je pri digitalnem zapisu odvisna samo od zapisa (vzorčenje, biti, kompresija) in DAC-a.
........ne bo tako,,,,, vem kaj pomeni dober predvajalnik sam sem tudi spisal eno minimalisticni audio player pa se slisi ali poslusas kr nekaj kar je splosno dostopno v winih ali linux ali kar je namensko brez motecih dejavnikov ki vplivajo na zvok velja tako za cd playerje,gramafone itd...bolj ko odstranis eleminiras ocistis temu primerno je tudi zvok pa 1 ali 0 gor ali dol,enostavno v winih tece ogromno procesov niti,manj kot jih je hitreje se racunalnik odziva programsko,isto velja za zvok,ne hitreje samo precej se slisi bolje stage 3d ,,,,,,zvocniki igrajo kar jim izvor da,,,,,,kaj a ni prijetno poslusat glasbo ko se ta slisi med zvocniki ki dobesedno izginejo se instrumenti pojavljajo po visini in globini,opisano velja tudi za digitalijo pa se kako,ne samo analogijo,kako pa smo mi dojemljivi in senzibilni do tega stvar posameznika in raspolozenja
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 30, 2018 20:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Govorim o predvajalnikih ne operacijskem sistemu. Torej različni predvajalniki na istem sistemu.
Glede operacijskih sistemov sem pa malo prej nekaj napisal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mario1



Pridružen/-a: Sre Feb 2013 10:00
Prispevkov: 12
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 30, 2018 21:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audio predvajalniki na istem sistemu,odvisno od programske sheme tistega ki je spisal program katere stvari in koliko procesov tece v samem predvajalniku in koliko direct se vpne na zvocno ali usb dac ne glede ali win linux,sam sem preskocil koliko je bilo mozno in znanja,da je bilo sonicno najbolje zame,,,torej zakaj se nekateri predvajalniki slisijo tko tko,drugi pa zelo ali odlicno

Nazadnje urejal/a mario1 Čet Avg 30, 2018 21:14; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 30, 2018 21:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Razlike med operacijskimi sistemi so možne (dvomim, da so sicer slišne), zaradi resemplanja.
Na Linuxu lahko nastavljaš kvaliteto resamplanja.

Meni se na Linux-u pogosto sesuva PulseAudio, ko uporabljam Audacity. Če kaj na velko kopiraš med poslušanjem se zgodi, da prekinja (čeprav je sedaj precej bolje kot je bilo). Tako da nisem preveč zadovoljen z audiom na Linux-u. Nikoli pa nisem slišal razlike med Windows-i, Linux-om, ali OpenBSD-jem v kvaliteti, čeprav je v teoriji možna.


No jaz imam diy linux predvajalnik, brez večje "navlake". Brez monitorja, miške tipkovnice. Samo za glasbo. MPD. Sistem se postavi v 30s in preko smart phona ali tablice navigiraš vse ostalo. Pa nobenega resamplanja.
Pri meni je razlika med win in linux zelo slišna. Win mi preveč barva zvok. Sploh preko Jriverja. Z Foobar2000 je boljše.

lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mario1



Pridružen/-a: Sre Feb 2013 10:00
Prispevkov: 12
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 30, 2018 21:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simon to bo zate https://www.snakeoil-os.net
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 30, 2018 21:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simon740 je napisal/a:
Pa nobenega resamplanja.

A si ziher?
Jaz sem ugotovil, da moja zvočna ne podpira 44100Hz, ampak je najnižje 48000Hz. Večina glasbe je pač 44100Hz, torej mora resamplat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 30, 2018 21:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
simon740 je napisal/a:
Pa nobenega resamplanja.

A si ziher?
Jaz sem ugotovil, da moja zvočna ne podpira 44100Hz, ampak je najnižje 48000Hz. Večina glasbe je pač 44100Hz, torej mora resamplat.


Ziher ziher.
Pa jaz imam zunanji usb dac.
Mislim pa, da zdaj že malo smetimo temo.

lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 30, 2018 21:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mario1 je napisal/a:
simon to bo zate https://www.snakeoil-os.net


Zanimivo.
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 30, 2018 21:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mario1 je napisal/a:
koliko direct se vpne na zvocno ali usb dac ne glede ali win linux

Mimo operacijskega sistema ne more.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 30, 2018 21:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simon740 je napisal/a:
Pa jaz imam zunanji usb dac.

Jaz tudi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mario1



Pridružen/-a: Sre Feb 2013 10:00
Prispevkov: 12
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 30, 2018 21:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
simon740 je napisal/a:
Pa nobenega resamplanja.

A si ziher?
Jaz sem ugotovil, da moja zvočna ne podpira 44100Hz, ampak je najnižje 48000Hz. Večina glasbe je pač 44100Hz, torej mora resamplat.
,,,,,Večina zvočnih PC- kartic vsebuje digitalno-analogni pretvornik, ki lahko deluje na domači strani v 44,1 kHz ali 48 kHz. Nekateri starejši procesorji vključujejo le 44,1 kHz izhod, nekateri cenejši novejši procesorji pa vsebujejo le 48 kHz izhod, ki zahtevajo, da računalnik izvede digitalno pretvorbo hitrosti vzorčenja za izpisovanje drugih vzorcev. Podobno imajo kartice omejene stopnje vzorcev, ki jih podpirajo za snemanje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 30, 2018 21:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mario1 je napisal/a:
nekateri cenejši novejši procesorji

Če se 100€ šteje za cenejše, potem ja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bigi7



Pridružen/-a: Tor Okt 2013 14:54
Prispevkov: 54
Kraj: LOGATEC

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 03, 2019 11:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Kupujem dober hi- end streamer ( za ne preveč denarja).
Imam zunanji DAC Audio-gd NFD7.Potrebujem streamer brez Dac-a.

Kaj mi priporočate?

Hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041525054
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 03, 2019 11:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Temu kar iščeš, se ne reče strimer (ker le ta vedno vsebuje tudi dac), ampak digital bridge, tudi digital transport.
Tak Auralic bridge sem pred kratkim videl v AudioSerumu.
Sicer pa poglej na audio sejmu, ki bo ta vikend.
lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
bigi7



Pridružen/-a: Tor Okt 2013 14:54
Prispevkov: 54
Kraj: LOGATEC

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 26, 2020 12:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Omenjeni DAC GD-AUDIO NFD7, bi rad zamenjal z modulom Accuphase DAC 40.

Kako se obnese DAC modul z Accuphase ojačevalci v primerjavi z zunanjim Dacom. Zanima me glede zvoka,ima kdo izkušnje s tem.


lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041525054
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 4 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe