Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

GRAMOFON - ROČKA - ODJEMNA DOZA - PHONO OJAČEVALEC
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 81, 82, 83 ... 90, 91, 92  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 15, 2018 09:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom


_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 15, 2018 12:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nisem preprican ce je serij 8 glede igel koompatibilna z seijo 9 za katere so pri Soundsmithu naredili nove svoje igle in so preverjeno super ce imas ta gramofon ko mislim da imas je lastnik imel isto mislim da f9 in je bila super kombinacija isto sem leta nazaj imel doma thorensa 160 z to kombinacijo, vecina nima zelje po cem boljsem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 16, 2018 09:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:
Da še jaz pristavim piskerček glede glave. Katero glavo mi priporočate za Jelco TS 550S ročico. Na drugi ročici imam MM glavo tako da bi dal na to ročico MC glavo. Predojačevalec je Leema Essentials, ki ima MM in MC vhod. Pripravljen se na strošek nekje do 400 EUR.

lp

Na gramofonu namenjenem hčeri/zetu, sem na tak Jelco postavil Stanton 681eee.
Jih ne izdelujejo več, potrebno poiskati na second hand trgu. Nove igle pa se bodo dobile še dolgo časa.
Stanton mi je bil od vedno všeč, ker je zame imel tisti pravi ugriz za rock glasbo ob tem pa je tudi klasiko predstavil na meni všečen način.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
avolites



Pridružen/-a: Sre Nov 2013 15:41
Prispevkov: 10
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 17, 2018 21:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če uspeš najti Grace F9 odjemno dozo,je to preizkušena kombinacija z 707 ročico.Meni se odlično obnese Thorens 160 Super+Grace 707+Grace F9E+Soundsmith 9Eb+Audio Research preamp.Z Grace F8 žal nimam izkušenj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 17, 2018 21:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

........

lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.


Nazadnje urejal/a simon740 Čet Sep 06, 2018 10:32; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 18, 2018 12:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simon740 je napisal/a:
Pozdravljeni,

glave zaenkrat ne iščem druge. Prodajalec gramofona je namreč doma imel F8c, ki jo je pred nekaj leti kupil kot NOS. Za sabo naj bi imela 15 "zaigranih" LPjk.

Sedaj rabim samo primeren phono preamp. Pa nekoga, da mi malo "pregleda" in morda nastavi LP12.

lp,
Simon
ne rabiš nobenega... youtube, malo potrpljenja in mirno roko... mogoče nov jermen in to je to za ta denar... isto velja za ročico... edino VTA... to si nastaviš po želji... neka pravila obstajajo... za začetek paralelno s plato...
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 18, 2018 12:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ja...@fjaka Smile
Saj veš, da nisem "doma" na tem področju Wink
Še sam si to rekel Wink Smile
Ne, jaz res nisem za takšna "fina" dela Sad
Bom to prepustil nekomu, ki obvlada.

Hvala vseeno za predlog Smile

lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 18, 2018 20:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V začetku meseca septembra grem k g.Rudiju Korošec na poslušanje njegovih mojstrovin. Morda se najde kaj tudi zame Smile
Še pred tem pa v Pear Audio Wink

lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 29, 2018 09:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pred dnevi sem se praskal po glavi na vprašanje 'avdiofila iz Ajdovščine' - kateri MC step-up trafo na balansirani MM vhod?

V katalogu hifi izdelkov nisem našel step-up trafota ki bi to ponujal. Vsaj deklarirano ni bilo.

Pri pregledu Lundahl ponudbe je skočilo ven tole LL1931 in LL1933:
http://www.lundahl.se/wp-content/uploads/datasheets/1931Ag.pdf

pri shemi ožičenja se vidi kako se to priključi tako za razmerje 1:8 kot 1:16 balansirano in single ended.

Razlika med modeloma je v materialu jedra (1931 s strahovito ambienco, 1933 več topline instrumentov). Oba sta v verziji s Cardas OFC bakreno ali srebrno žico.
https://www.lundahltransformers.com/ll1931-ll1933/

Cena LL1931 287€/kos - https://www.don-audio.com/Lundahl-transformers_1
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 31, 2018 11:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bolj poceni LL1931 225 eur tukaj:

http://www.jacmusic.com/


Lp,
Miran
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 31, 2018 13:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ne vem zakaj ne 9206 . odlićni normalno pod 100 eur kos. drugaće pa direktno še manj ampak Lars več ne hodi naokrog po sejmih odkar je taglavni Per pa so malo manj ustrežljivi vsekakor se da poskusiti in verjamem da je to za večino dovolj je pa vsaj enih 6 različic vezave in ponavadi ni bilo problema nastavitve kakekoli impedance
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 05, 2018 11:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

samo toliko za info....včeraj sem bil pri g. Rudiju Korošec. Sem poslušal njegove mojstrovine Shocked Very Happy fino fino. Sem užival Smile
Zvok ki boža ušesa in dušo Smile
G. Rudi pa je itak zakon Smile Zelo prijeten možakar. Res.
Edino žalostno je to, ker Grace F8c ni uporabna Crying or Very sad
Igla je fuč. Zamenjave ni za dobiti, tu in tam se pojavi, a to je brezveze - predrago.
Zato iščem drugo glavo za Grace 707 Mk2 ročko.


lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 07, 2018 11:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja pa saj ma Rudi fasntastično glavo, boljše za te peneze itask ne boš dobil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 07, 2018 11:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vojko je napisal/a:
Ja pa saj ma Rudi fasntastično glavo, boljše za te peneze itask ne boš dobil.


Ni primerna za Grace 707 Confused
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 17, 2018 10:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gledam MC glave, ki so cenovno najbolj dostone. Ali je še kakšna MC glava cenovno v rangu DL 110 in DL 103.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 81, 82, 83 ... 90, 91, 92  Naslednja
Stran 82 od 92

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe