Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

High end zvočnik z odličnim basom
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 39, 40, 41  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 23, 2018 10:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Odločilen je " ČE" Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

ČE bi imel prostor, ČE bi imel denar, ČE bi žena dovolila, ČE bi bil zadosti izkušen, če, če, čeeeeee Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Laughing Laughing Laughing




Po mnenju mnogih, eden najbolj impozantnih sistemov na letošnjem HI END 2018 ...
Ampak smo zopet pri "ČE" ... ... Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 23, 2018 15:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko je tudi ceneje: https://www.youtube.com/watch?v=eoSUc_U-tWg
Ampak spet je "ČE".
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 23, 2018 15:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pravega, živega zvoka, predvsem basa, ne moreš dobiti ven iz lenih zvočnikov.
Vsak ki je slišal kak basovc velikega premera (380+) bo vedel o čem je govora.

Neglede na bas respons pri enem vatu je realnost ta, da mali premeri wooferja komprimirajo dinamiko že od 100Hz pa navzdol. Neglede na zveneče ime fizika terja davek. Da se izogneš ti rabijo najmanj trije dobri wooferji od 20cm v prostorih do 30/40m2 ali dobra mera avtosugestije.
Če debatiramo o odličnem basu na high end zvočniku.

Samo tako malo kot je deset vatov na 40Hz spravi v tilt 99,5% zvočnikov. Če na 100Hz prebavi naprimer 200W (za recimo 113dB spl), pomeni da je 40Hz komprimiranih za 10dB. Ob pogoju da prebavi 10W na 40Hz, sicer je tudi več. Če sploh gre linearno do 40Hz, kar jih je malo, presneto malo.

Izpade kot neko žongliranje s številkami, ma to dejstvo se plača ob zvenu denarcev. Če hočemo kolikor toliko realistično nihati zrak na nizkih frekvencah.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mzi.perx



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 0:06
Prispevkov: 160
Kraj: PIRAN

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 23, 2018 23:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Pravega, živega zvoka, predvsem basa, ne moreš dobiti ven iz lenih zvočnikov.
Vsak ki je slišal kak basovc velikega premera (380+) bo vedel o čem je govora.

Neglede na bas respons pri enem vatu je realnost ta, da mali premeri wooferja komprimirajo dinamiko že od 100Hz pa navzdol. Neglede na zveneče ime fizika terja davek. Da se izogneš ti rabijo najmanj trije dobri wooferji od 20cm v prostorih do 30/40m2 ali dobra mera avtosugestije.
Če debatiramo o odličnem basu na high end zvočniku.

Samo tako malo kot je deset vatov na 40Hz spravi v tilt 99,5% zvočnikov. Če na 100Hz prebavi naprimer 200W (za recimo 113dB spl), pomeni da je 40Hz komprimiranih za 10dB. Ob pogoju da prebavi 10W na 40Hz, sicer je tudi več. Če sploh gre linearno do 40Hz, kar jih je malo, presneto malo.

Izpade kot neko žongliranje s številkami, ma to dejstvo se plača ob zvenu denarcev. Če hočemo kolikor toliko realistično nihati zrak na nizkih frekvencah.




Ambasador pišeš eno, hvališ drugo. B&W si jih že večkrat favoriziral, tukaj pa o zvočnikih 380+ in o lenih zvočnikih . To je kar B&W nima (380 +) in kar ima (lenobo) ! Laughing

Pozdrav Wink
_________________
MZI.PERX
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: -
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 25, 2018 11:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Laughing
Ja, na zadnjem sejmu me je impresioniral Bowers 800. Kar se sposobnosti na basu tiče (kompresija) - ima dva basovca od 25cm premera (po površini ekvivalent 4 basovcem od 20cm ali enemu od 30cm). Z enim vatom ga spraviš iznad 90dB/m. Srednjetonci jim z istim vatom gredo na 95dB in so tišani s kretnico. Tako da je lenoba pogojna/ pa se mora uporabiti konkretna končna stopnja ojačevalca, da ni problema.
Jasno pa nikoli ne more biti tako eruptiven/dinamičen ko en ogromen woofer a je potrebno upoštevati da je to zvočnik prvenstveno za akustično glasbo, kjer je paragon tisto kar slišimo v živo. Za razliko od elektrificirane glasbe, ki na koncertih presega vse mere dobrega okusa in omejitve sluha. Potem si prisiljen tudi doma uporabiti nekaj takega kar te lahko spravi v tilt (da je podobno kot v živo, magari dva metra od koncertnih zvočnikov).

Za večje prostore pa se dodajajo subwooferji po potrebi. Količina/pritisk na basu je zelo odvisen od volumna prostora. V zelo malih prostorih greš skozi tudi z manjšimi basovci - si tudi bližje zvočniku.

-------------------------------------------------------------------------------------
Haha, še dobro da nisi posplošil na najmanjši zvočnik ki ga Bowers izdeluje. Saj bom povedal in pojasnil, kolikor pač vem, ni potrebno se sprenevedati/skrivati vprašanja na tak način.
--------------------------------------------------------------------------------------
Tudi posploševanje v drugi smeri, češ dva 25cm basa sta zadosti je zelo odvisno od kakovosti izdelave wooferjev.
Tako lahko omenim še 802D3 ki sicer debelo presega povprečje tistega kar zmoreta dva wooferja od 20cm:
106dB max na 40Hz (cca 50W input-a kjer so drugi na 2ali3W) in v primerjavi s preostankom spektra ki gre na 116dB max je 10 dB spodaj. Z enim vatom pa je samo 2dB spodaj. Toda do vrednosti 106dB naredi samo 0,3dB kompresije na basu. Zaključek je jasen - dokler ne pride na 106dB praktično nima kompresije, potem pa začne stiskati. Ergo, če ga uporabljaš do tam, ni problema. In to je ena redkih svetlih izjem.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 25, 2018 15:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz bi ti predlagal da nenudoma odpotuješ v Worthing in Gary-u Geavesu poveš kaj, in kako se mora slišati ter kako naj se stvari lotijo. Morebiti te vzamejo za njegovega namestnika.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 25, 2018 18:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Je "razgrajal" v Italiji tam nekje 2010 ~ 2011 "Magico audio virus" Laughing

Se ne spomnim točno ko so "nekje objavili" test MAGICO V 2 in ga primerjali z B&W 802 ... Zmagoslavje v prid Magica je bilo tako nazorno, da so Italijani svoje B&W na veliko prodajali in menjali za V2 ...

Tudi naš audio kolega, ki službeno živi v Milanu, mi je omogočil slišati ti kombinaciji. In res Magico V2 vs B&W 802D, po velikosti "podobna", pogonske enote "podobnih dimenzij" oziroma V2 ima eno pogonsko enoto manj, a odziv na glasbo popolnoma drugačen ... 802 zvok "cinglja" majhno, zavrto, trdo, leno, pri velikih glasnostih se matra, pri majhnih glasnostih še nekako OK ...
V2 zvok velik poln, zelo telesen, zelo čisto igra na velikih, zelo velikih glasnostih, oder bistveno večji od 802, skratka efekt preklopa V2 na 802, kot bi 5 luči ugasnil in bi gorela samo ena !!! !!!



PS.: Zanimivo je tudi to, da B&W ne more igrati sredine če sta zvočnika malo bolj narazen, medtem ko Magico igra tudi , če sta zelo zelo narazen !!! Rolling Eyes
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 26, 2018 09:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zadnja D3 verzija ima krepko izboljšane base.
Če je 802D letnik 2007 zdržal 20W na 40Hz (izplen 103dB), jih D3 sedaj prebavi 50W (106dB). Pa resolucijo basa so tudi krepko izboljšali in je sedaj v špici.
Kaj je v primerjavi z Magico, ali je boljši ali kako kaj cinglja prepuščam drugim interesentom.

Osebno kar sem poslušal na sejmu me je D3 impresioniral, posebej model 800 ki je neto iznad 802, posebej na basu. Po mojem mnenju, seveda. Bi pa, če bi imel možnost izbire, za isto ceno raje videl doma Bowersa 802 kot pa cenovno ustreznega Magica, ki me nikoli ni prepričal. Ne bom ga kritiziral, niti me ne briga. Tisto kar jaz iščem /holografski sound - impresija kot da so instrumentalisti živi pred menoj/ sem pri D3 slišal, tam pač ne. Ob normalni postavitvi, Magice so pa vedno imeli zelo narazen, res. A zaman, zame.
Ampak to so samo moje fobije Laughing Laughing in nimajo neke strašne povezave z impresivnimi basi.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 26, 2018 10:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

longplay je napisal/a:
Jaz bi ti predlagal da nenudoma odpotuješ v Worthing in Gary-u Geavesu poveš kaj, in kako se mora slišati ter kako naj se stvari lotijo. Morebiti te vzamejo za njegovega namestnika.


Meritve iz testov so objavljene in jih je potrebno razumeti in prevesti v kaj to pomeni v praksi. To je vse. Ne razumem kako te lahko tako impresionira, da to smatraš že za nivo projektivnega biroja in soljenja pameti projektantom Laughing Laughing
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 26, 2018 12:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Zadnja D3 verzija ima krepko izboljšane base.
Če je 802D letnik 2007 zdržal 20W na 40Hz (izplen 103dB), jih D3 sedaj prebavi 50W (106dB). Pa resolucijo basa so tudi krepko izboljšali in je sedaj v špici.
Kaj je v primerjavi z Magico, ali je boljši ali kako kaj cinglja prepuščam drugim interesentom.

Osebno kar sem poslušal na sejmu me je D3 impresioniral, posebej model 800 ki je neto iznad 802, posebej na basu. Po mojem mnenju, seveda. Bi pa, če bi imel možnost izbire, za isto ceno raje videl doma Bowersa 802 kot pa cenovno ustreznega Magica, ki me nikoli ni prepričal. Ne bom ga kritiziral, niti me ne briga. Tisto kar jaz iščem /holografski sound - impresija kot da so instrumentalisti živi pred menoj/ sem pri D3 slišal, tam pač ne. Ob normalni postavitvi, Magice so pa vedno imeli zelo narazen, res. A zaman, zame.
Ampak to so samo moje fobije Laughing Laughing in nimajo neke strašne povezave z impresivnimi basi.



LP

Ni problem v "globini basa" in glasnosti, gre za telesnost, lenobo ...
Ma ne moreš od kupca zahtevat, da priklopi 4 končne stopnje, da dobiš "glasbeno telo" !



V2 je bil "nevtralen" zvočnik, žal ga ne delajo več (je bil prepoceni Laughing ), si lahko imel veliko izbiro ojačevalcev, medtem ko je zaradi lenosti B&W zelo zelo omejen v tem pogledu Crying or Very sad Crying or Very sad





Celo na lampice SE 24W je šlo, žal pri B&W to nikakor ne gre Laughing Crying or Very sad

Še en zvočnik,ki se lahko pohvali s "telesom", Eggleston, relativno majhen zvočnik a z zelo velikim odrom, daleč nad zvočnikom, tudi pri "manjših modelih" Shocked


_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 26, 2018 13:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
Ni problem v "globini basa" in glasnosti, gre za telesnost, lenobo ...
Ma ne moreš od kupca zahtevat, da priklopi 4 končne stopnje, da dobiš "glasbeno telo" !

Z lenobo misliš, da ima bas veliko zakasnitve?
B&W ima na papirju večji izkoristek. 50W imaš čez glavo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 26, 2018 15:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

...Ma ne moreš od kupca zahtevat, da priklopi 4 končne stopnje, da dobiš "glasbeno telo" !...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nihče od kupca ne zahteva niti da kupi problematičen zvočnik. Če greš to pot veš kaj te čaka.
Sicer pa je 800D3 igral božansko (s pravim telesom) na Octave lampaše. Verjetno se da še bolje v biampingu s štirimi monobloki. A kot rečeno je laufalo enkratno že z lampašem. Tudi 802D3 so spravilo v audio 'nebesa' z Zanden 70W lampašem. Za akustično glasbo, seveda.

In potem je tu štorija z JBL 4365 -
JBL je imel letos zelo podoben model (4367) na sejmu v Minhnu in slučajno smo pridrveli tja deset minut pred zaprtjem sejma - pa si je razstavljalec s hudomušnim izrazom privoščil: zašraufal volume Mark Levinsona da nas je 'zrukala' kasa od bobna. Ne verjamem da lahko to isto naredi integrirc s 40vati pa gre lahko še tako lepo skupaj. Pa Bowers da ne vem kaj priklopiš ne more tega spraviti ven.
Vsakemu svoje.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
markoni



Pridružen/-a: Pon Mar 2009 23:09
Prispevkov: 541
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 26, 2018 16:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

????? 😳🤪🤨
_________________
Only trust your hart (ears) ! Elephant man ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 26, 2018 22:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
ajka je napisal/a:
Ni problem v "globini basa" in glasnosti, gre za telesnost, lenobo ...
Ma ne moreš od kupca zahtevat, da priklopi 4 končne stopnje, da dobiš "glasbeno telo" !

Z lenobo misliš, da ima bas veliko zakasnitve?
B&W ima na papirju večji izkoristek. 50W imaš čez glavo.



LP

Len zvočnik, ga nafilaš z 100, 200W ven pride ena počasna žalost, nesproščen, suh zvok iz "vakuma" z majhnim zvočnim odrom in "pikčastimi" instrumenti ...
Vse kar glasba NI ...
Se to ne da popolnoma opisat, je treba slišat ... Se pa iz številk ne da razbrati živega, sproščenega od mrtvega zvoka, ker številke lahko pokažejo ravno obratno Shocked
Ni pa vedno kriv zvočnik, je tudi sinergija vsega, že ptički čivkajo o tem Wink


Ena redkih kombinacij z B&W, ki je igrala veliko, polno, sproščeno brez naprezanja ...
Sistem :
B&W Nautilus;
pre CAT SL 10 ;
CD-DAC Teac;
končne stopnje Hovland Stratos;
kabli Purist Audio ;
prostor kar poštiman;
postavitev zvočnika tudi OK ... ...
Sistem postavil Lorenzo Zen, poznavalcem znan audio guru Wink


Hovland Stratos
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 27, 2018 19:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
Se to ne da popolnoma opisat, je treba slišat ... Se pa iz številk ne da razbrati živega, sproščenega od mrtvega zvoka, ker številke lahko pokažejo ravno obratno Shocked

Vprašanje je, če lahko pravilno izmeriš vse številke in, če jih znaš pravilno interpretirati. Veliko stvari je težko izmerit. Brez gluhe komore in ostalih pripomočkov, pa sploh. Tudi težko je vedeti kako bo vplivalo na psihoakustiko, ker ljudje nismo mikrofoni.

Jaz proizvajalcev, ki ne podajo podatkov (ki, jih je enostavno izmerit in jih imajo) ne jemljem resno. Številke niso vse, ampak so veliko več kot besede.

Mene osebno JBL najbolj prepriča. Tako po tem kar sem slišal in podatkih, ki jih brez zadržkov pokažejo. So tudi zelo inovativni glede meritev in delajo slepe teste. Njihovi kompresijski driverji so izjemni. Ampak na koncu so tako kot vsi zvočniki predragi (večinoma ne gledam cen, tako da težko primerjam).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 39, 40, 41  Naslednja
Stran 28 od 41

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe