Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

High end zvočnik z odličnim basom
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 39, 40, 41  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 16, 2018 14:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

coldplay33 je napisal/a:
Matjaž1 je napisal/a:
Coldplay, morda veš, kateri komad se vrti na posnetku, ki si ga prilepil?


Steve Ray Vaughn - Tin Pan Alley


Dober komad. Ne vem sicer, kako se je slišalo v MUC, ampak tudi na drugačni opremi se zelo dobro sliši (pa še s Tidala povrhu).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 18, 2018 08:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@coldplay33:
če govorimo o tem, kaj je komu všeč, se debata lahko hitro konča - o okusih nima smisla razpravljati.
Če je samo tak-pa-tak bas želja, je DIY s tem ciljem zelo poceni rešitev. Upoštevati je treba, da zvok električnega basa proizvaja zvočnik v bas reflex škatli - torej ga bo tudi doma reproduciral bolje od drugih principov delovanja basa.
--------------------------------------------------------------------------
Mene osebno zanima akustična glasba in bas v njeni funkciji.
Evo par dni nazaj sem bil na koncertu 30članskega orkestra, ki je bil tri metre oddaljen (klavir) in odzadaj najbolj proč ni šlo do 8 metrov. Je dvoranica mala.
Bas? ja, lahkoten, skoraj neopazen. Je šel nizko kolikor gre pač en kontrabas in klavir, ki sta bila 'najgloblja' inštrumenta iz tega vidika. Težišče zvoka je bilo na osnovnih tonih (zgornji bas, srednji bas do sredine) tu je bilo najglasneje in vsa masa zvoka. Res pa so igrali Rossinija in Mozarta, oba sta lahkotna. Jasno, če 20 inštrumentov igra v enem področju, je par inštrumentov na basu v primerjavi z njimi veliko tišje.

Svetlobna leta daleč od masivnih basov, nejasnih, težkih, ki se oglašajo tudi ko bi morali biti tiho. Področje kjer je največja masa zvoka (težišče, zato ker se največ instrumentov oglaša v tistem področju) mora biti resolutivno podobno kot v živo. Zanimivo, tudi mini zvočniki v taki primerjavi mi osebno zvenijo kolorirano, nejasno in obteženo na tem področju - kljub temu da je njihov bas mali in tanjši. Tankost basa (mala količina) omili težo koloracij (slabšo kakovost).
Dober dipol se mi zdi boljši približek realnosti. Zvočniki v omaricah pa redki ki opravijo res dobro ta posel (evo presenečenje zadnjega sejma Bowers 800, mi je pa manjkala na sejmu Yamaha 5000, ki menda tudi blesti po tem pitanju).
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
coldplay33



Pridružen/-a: Pet Nov 2014 13:49
Prispevkov: 107
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 18, 2018 13:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
@coldplay33:

Mene osebno zanima akustična glasba in bas v njeni funkciji.
Evo par dni nazaj sem bil na koncertu 30članskega orkestra, ki je bil tri metre oddaljen (klavir) in odzadaj najbolj proč ni šlo do 8 metrov. Je dvoranica mala.
Bas? ja, lahkoten, skoraj neopazen. Je šel nizko kolikor gre pač en kontrabas in klavir, ki sta bila 'najgloblja' inštrumenta iz tega vidika. Težišče zvoka je bilo na osnovnih tonih (zgornji bas, srednji bas do sredine) tu je bilo najglasneje in vsa masa zvoka. Res pa so igrali Rossinija in Mozarta, oba sta lahkotna. Jasno, če 20 inštrumentov igra v enem področju, je par inštrumentov na basu v primerjavi z njimi veliko tišje.



Ja sej.
Ampak jaz sem praviloma zelo zadovoljen z zvokom na večini velikih koncertov,ki jih obiščem (ampak grem redko) npr. J.M. Jarre- Stožice, David Gilmour -Dunaj, Roger Water - Arena. Ne vem kako je bilo na Kraftwerkih. Ker mi je točno takšen live zvok iz koncertov všeč in bas v njem, težim da bi tudi doma imel takšnega, Hkrati tudi sklepam da je tem muzkanterjim všeč enak sound kot meni. Zato se potem naprej ne poglabljam in menim da sem iz večine ki enako prepoznava všečnost zvoka.Za to sploh ne rabim DIY.
Tvoj pogled je drugačen. Mogoče bi lahko dobili odgovor zakaj je tako, če bi vedeli kakšno ozvočenje pa postavijo za simfonike ali jazziste - drugačnega kot za pop rock koncerte ?
Nisem sicer pristaš subwooferja ampak če sub reproducira bas drugačen od osnovnih principov njegovega delovanja, potem se sprašujem zakaj tile proizvajalci high enda (tudi bowers 800) poleg osnovnega para postavljajo sub. Prav tega je bilo na sejmu ogromno. Na eni strani hočejo prepričati z jasnim ,zdravim, originalnim zvokom, pol pa dodajo zraven sub škatlo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: 041 331 474
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 18, 2018 14:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če ti je všeč zvok profesionalnih koncertnih zvočnikov ne išči takega zvoka med hifi zvočniki. Je sicer kar nekaj proizvajalcev tudi med hajfajisti, ki uporabljajo koncertne pro komponente, a se večina vrti v krogu treh skandinavskih proizvajalcev hifi zvočniških komponent. Razlika med hifi in pro je OGROMNA. Hifi ne moreš uporabiti za pro namene, pro se odlično obnese tudi za hifi potrebe. Nekateri teh zvokov ne prenesejo, ker imajo drugačna pričakovanja in drugačne naučene vzorce, nekatei rečejo temu okus.

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 18, 2018 14:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ti boš zelo dolgo iskal odličen bas in mislim da ga ne boš našel ker primerjati koncerte kako kaj zveni tam in doma je nesmisel. Tam visi dol iz zraka eno navadno hreščanje kot je to v stožicah, in na Dunaju in vsepovsod imajo isto. To ni za poslušat sem bil na Dunaju in je isto kot v Stožicah zanič eno samo drenje in kilowati moči. Najboljše v živo brez ozvočenja. Če ne znaš slišati dobrega je pa problem. Bas ni bum bum bum močni udarci. Bas je dober nizek ki potegne diha z instrumenti in je samo tedaj slišen in občuten točno tam kjer je na posnetku, in koga ni morajo enote nenudoma utihniti. To je bas.

Nazadnje urejal/a longplay Pet Maj 18, 2018 14:34; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 18, 2018 14:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simfoniki se ozvočajo s pickupi ali mikrofoni...to pride v poštev samo odzunaj, na odprtem...če so ozvočeni s pickupi, kar je bolj redko, je sound drugačen kot z mikrofoni...lažje in cenejše je z mikrofoni...CD ima komplet Shelter pick up linijo...jazzeri ponavadi imajo lasne varijante...npr. kontrabas ozvočajo z enim ali drugim, ali z obema....vsač išče nek svoj sound...rezglas, pač tisto , kar je na razpolago...
za moj okus, najboljši sound pred leti v Arboretumu: 600 kw v stakih in 400 kw v subih...vse aktiva...direkt na mix pult...
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 18, 2018 17:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da bi ozvocenje v Stozicah imel za referenco... Shocked Decembra so se v CD-ju Kreslina s pretiranim basom cisto popacili. Pojma nimam, kaj dogaja tonskim tehnikom Question
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 18, 2018 18:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tonci so brez reference. Brez ozemljitve. Brez pink noisa. Brez hifija doma.
Tisti bolj zmerni nabijajo base na +12db, ostali še več. Line arrayi tako ali tako ne zmorejo koherentne reprodukcije srednjih tonov, vokalno področje je seštevek pikov in lukenj, tudi na visokih tonih je podobno rezka slika. Z digitalnimi mešalnimi mizami je vsega na pretek razen sounda, efekti, kompresija in noise gati se uporabljajo tudi tam, kjer sploh niso potrebni. Namesto da bi se odvzemalo neželjene frekvence se dodaja tudi tisto, kar v glasbo ne spada. Podobna slika (pattern) se kaže v vseh branžah, od politike do medicine, jasno da tudi umetnost ni izzvzeta.
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 18, 2018 18:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

... se strinjam s tem, kar zgoraj navaja @lix..
Slišati dobro, uravnoteženo ozvočen koncert, oz. prireditev je že dolgo časa redek pojav...

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
coldplay33



Pridružen/-a: Pet Nov 2014 13:49
Prispevkov: 107
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 18, 2018 22:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

raptor je napisal/a:
Da bi ozvocenje v Stozicah imel za referenco... Shocked Decembra so se v CD-ju Kreslina s pretiranim basom cisto popacili. Pojma nimam, kaj dogaja tonskim tehnikom Question


Ma niso mi Stožice referenca. Pa saj je menda Jarre privlekel zvočniško kramo in tonskega tehnika seboj ali kaj. Pa tudi Kreslinu ga ni potem posodil. Gilmour pa je imel koncert zunaj, v dvorcu Schönbrunn, ne v Stadthalle.
Ne vem ozir. vem, kako bi bilo na rock koncertih brez ozvočenja, Kitarist še sebe nebi slišal. Kaj mi bo potem referenca zvoka - rock koncert brez ozvočenja, če ta na prostem ni izvedljiv ? Torej preostane mi klasika in zborovsko petje pa cerkvena glasba - no tole zadnje mi je sicer všeč,čeprav tudi tam gre težko brez zvočnikov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: 041 331 474
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 19, 2018 02:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

če ti zborovska glasba in #cerkvena galsba" ne gre brez ozvočenja , pol se zaimisli....nad svojo percepcijo nzvoka......s čem jo boš ozvočil in kje...unbeleavible....mmmogoče na Triglavu...pa še tam bodo zvenelei svetovno....brez ozvočenja....juuhuuuuu
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
coldplay33



Pridružen/-a: Pet Nov 2014 13:49
Prispevkov: 107
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 19, 2018 07:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fjaka je napisal/a:
če ti zborovska glasba in #cerkvena galsba" ne gre brez ozvočenja , pol se zaimisli....nad svojo percepcijo nzvoka......s čem jo boš ozvočil in kje...unbeleavible....mmmogoče na Triglavu...pa še tam bodo zvenelei svetovno....brez ozvočenja....juuhuuuuu


Seveda mi gresta oba brez ozvočenja. Ampak eno je zbor ali "cerkvena glasba" v cerkvi, drugo pa je, če se "cerkvena glasba" (ne mislim s tem zbora) izvaja v nekem drugem okolju.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: 041 331 474
coldplay33



Pridružen/-a: Pet Nov 2014 13:49
Prispevkov: 107
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 19, 2018 07:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

longplay je napisal/a:
Ti boš zelo dolgo iskal odličen bas in mislim da ga ne boš našel ker primerjati koncerte kako kaj zveni tam in doma je nesmisel. Tam visi dol iz zraka eno navadno hreščanje kot je to v stožicah, in na Dunaju in vsepovsod imajo isto. To ni za poslušat sem bil na Dunaju in je isto kot v Stožicah zanič eno samo drenje in kilowati moči. Najboljše v živo brez ozvočenja. Če ne znaš slišati dobrega je pa problem. Bas ni bum bum bum močni udarci. Bas je dober nizek ki potegne diha z instrumenti in je samo tedaj slišen in občuten točno tam kjer je na posnetku, in koga ni morajo enote nenudoma utihniti. To je bas.


Jas sem za mene že našel odličen bas oz. beri zvočnike, samo prekratek sem , tudi za rabljene; Sonus Faber Aida, Lilium, Magico Q5, Audio Solutions Overture in Vantage , Dypazon Dinamys, Davis Acoustics Dream Karla.Dynaudio Evidence. To so moje preference, kako mora zvočnik v domačem prostoru igrati. Dosegljivi a bi jih moral slišati bi bili Sonus Faber Amati (Homage ali Futura) pa Stradivari Homage. Za mene vse tole bolje igra kot Bowers 800 D3.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: 041 331 474
mzi.perx



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 0:06
Prispevkov: 160
Kraj: PIRAN

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 19, 2018 09:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

coldplay33 je napisal/a:
longplay je napisal/a:
Ti boš zelo dolgo iskal odličen bas in mislim da ga ne boš našel ker primerjati koncerte kako kaj zveni tam in doma je nesmisel. Tam visi dol iz zraka eno navadno hreščanje kot je to v stožicah, in na Dunaju in vsepovsod imajo isto. To ni za poslušat sem bil na Dunaju in je isto kot v Stožicah zanič eno samo drenje in kilowati moči. Najboljše v živo brez ozvočenja. Če ne znaš slišati dobrega je pa problem. Bas ni bum bum bum močni udarci. Bas je dober nizek ki potegne diha z instrumenti in je samo tedaj slišen in občuten točno tam kjer je na posnetku, in koga ni morajo enote nenudoma utihniti. To je bas.


Jas sem za mene že našel odličen bas oz. beri zvočnike, samo prekratek sem , tudi za rabljene; Sonus Faber Aida, Lilium, Magico Q5, Audio Solutions Overture in Vantage , Dypazon Dinamys, Davis Acoustics Dream Karla.Dynaudio Evidence. To so moje preference, kako mora zvočnik v domačem prostoru igrati. Dosegljivi a bi jih moral slišati bi bili Sonus Faber Amati (Homage ali Futura) pa Stradivari Homage. Za mene vse tole bolje igra kot Bowers 800 D3.


Ste šel Opera Tebaldi poslušat ? Pred leti je bil v eni od nemških reviji dober test Opera Tebaldi in Sonus Faber Amati. Skoraj v vseh pogledih so dali prednosti Tebaldiju, če se prav spomnim, še najbolj v basih !

Pozdrav, lep dan
_________________
MZI.PERX
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: -
coldplay33



Pridružen/-a: Pet Nov 2014 13:49
Prispevkov: 107
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 19, 2018 10:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

[quote="mzi.perx"]
coldplay33 je napisal/a:
[quote
Ste šel Opera Tebaldi poslušat ? Pred leti je bil v eni od nemških reviji dober test Opera Tebaldi in Sonus Faber Amati. Skoraj v vseh pogledih so dali prednosti Tebaldiju, če se prav spomnim, še najbolj v basih !

Pozdrav, lep dan


Še ne, pa imam namen ko bom tam blizu. V kateri reviji pa je bil ta test ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: 041 331 474
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 39, 40, 41  Naslednja
Stran 21 od 41

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe