Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Napajalni kabli

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
speci



Pridružen/-a: Čet Dec 2013 15:02
Prispevkov: 45
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 09, 2018 14:51    Naslov sporočila: Napajalni kabli Odgovori s citatom

Izdelati mislim napajalne kable srebrne žičke teflonski ovoj nato sem pa mislil čez teflon bakreni odklop čez pa bombaž. Faza in nula srebrne zičke za ozemljitev pa navadno bakreno žico kaj mislite o tem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040 414 768
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 09, 2018 16:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@speci:...kaj mislite o tem
-----------------------------------
Kar sem slišal 'srebrnjakov' so bili redki ki niso zvončkljali ali vsaj presvetlo in preveč tanko igrali.
--------------------------------------------------------------------------------------
Pravzaprav, kaj bi rad dosegel?
Manjka se napajalnih kablov od profesionalcev. Mislim da ne 'motajo' žic na slepo, ampak si zastavijo električno gledano natančno določene cilje. Pa tudi oni neredko streljajo mimo.
Ali kaniš narediti bolje ali ceneje - toda glede na kaj - kaj je referenca?

Če bi se pa samo malo igral moraš zelo paziti na svojo varnost, da te ne zdrma ali da se kaj ne začne počasi smoditi kasneje v uporabi.
---------------------------------------------------------------------------------------
DIY pa gre ponavadi tako: 100€ za vtič, drugih 100 za IEC na aparature, pa kable moraš kupiti več kot rabiš, da ne govorimo če prodajajo v kolutih, pa še drugi material (oklop, požirko, štumfo, teflon) še par sto evrića, Rezultat pa za v smeti Embarassed Ker si že po tvojem mnenju na pol poti do uspeha in ker si že toliko investiral - se ne ustaviš - greš naprej in dokupiš še druge žice in ponovno motaš, dokler ne ugotoviš da si porabil eno plačo, rezultata pa od nikoder.
Čemu je to potrebno?
Rabljeni kabli ne dosegajo nekih cen, si jih sposojaš in se na koncu odločiš kaj ti bolj ustreza.
------------------------------
Da se ne bi kdo jezil, vprašanje je bilo kaj si mislimo o tem. Jaz si to mislim.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 09, 2018 16:35    Naslov sporočila: Re: Napajalni kabli Odgovori s citatom

speci je napisal/a:
Izdelati mislim napajalne kable srebrne žičke teflonski ovoj nato sem pa mislil čez teflon bakreni odklop čez pa bombaž. Faza in nula srebrne zičke za ozemljitev pa navadno bakreno žico kaj mislite o tem


LP

Hm, le zakaj potem na vrhu bombaž, če si že uporabil teflon Rolling Eyes Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
speci



Pridružen/-a: Čet Dec 2013 15:02
Prispevkov: 45
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 09, 2018 18:05    Naslov sporočila: napajalni kabli Odgovori s citatom

Vse to imam doma in kaj bi poslabšalo če dam bombaž čez bakreni oplet. Ostalo mi je od zvočniskih kablov pa mi je brez veze metati stran konektorje pa imam furotechove gold.Razmišljal sem tudi o kablh Viablu ali pa Ajkinih samo polj ves material lahko vržem stran.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040 414 768
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 09, 2018 19:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,
najvec, se je in se verjetno se, s kabli in konstrukcijami okvarja mestn pu. Kontaktiraj ga, ziher ima kak koristen nasvet.

Kej velik ne morem pomagat, ker sem naredil samo nekaj kablov iz znore Tempoelectric (trd posrebren baker zavit v teflonu) in na njih montiral nekaj razlicnih tipov Oyaide konektorjev. Smo pisali nekaj glede tega tudi na tem forumu pred leti. V rabi so se danes in so mi fajn. Takrat sem imel za referenco osnovne smeti in pa Oyaide Tunami.

lp, d
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 09, 2018 19:26    Naslov sporočila: Re: Napajalni kabli Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
speci je napisal/a:
Izdelati mislim napajalne kable srebrne žičke teflonski ovoj nato sem pa mislil čez teflon bakreni odklop čez pa bombaž. Faza in nula srebrne zičke za ozemljitev pa navadno bakreno žico kaj mislite o tem


LP

Hm, le zakaj potem na vrhu bombaž, če si že uporabil teflon Rolling Eyes Wink


LP

Bombaž in teflon "konceptualno" ne gre skupaj al "sintetika" ali "natura" ...
Če bi hotel kaj več izvedet kako deluje "natura" moraš raziskat ART-Yamaura kable, vsi novejši kabli s tem konceptom "kopirajo" Yamamura koncept Rolling Eyes Wink


Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 10, 2018 10:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

delfinus je napisal/a:
Hoj,
najvec, se je in se verjetno se, s kabli in konstrukcijami okvarja mestn pu. Kontaktiraj ga, ziher ima kak koristen nasvet.

Kej velik ne morem pomagat, ker sem naredil samo nekaj kablov iz znore Tempoelectric (trd posrebren baker zavit v teflonu) in na njih montiral nekaj razlicnih tipov Oyaide konektorjev. Smo pisali nekaj glede tega tudi na tem forumu pred leti. V rabi so se danes in so mi fajn. Takrat sem imel za referenco osnovne smeti in pa Oyaide Tunami.

lp, d
Oyaide konektorji so odlični do te mere, da dobiš dobro povratno informacijo kaj narejeni kabel "zna"..
Kako bodo sestavine nekega kabla delovale kot celota je popolnoma nemogoče predvideti.

Vsak izdelan kabel je obvezno potrebno preskusiti na več sistemih in tu so Oyaide, Furutech, IeGo konektorji, ki so vsaj srednji razred idealni za vzorčenje kablov.

Na vsak tako razvit kabel se seveda lahko poskusi dat tudi kopije šuko-iec konektorjev, med katerimi se najdejo nekatere, ki dosegajo nekje 50-60% sposobnosti originalov.
Srebrne žice ne zvenijo enako..
Strukturno so odvisne so od metode valjanja in vlečenja in kovanja lotov srebra..
Bombaž in teflon se sonično znata čisto lepo ujet..Odvisno od izvedbe..Nekateri raje uporabljajo silikon cevke..

Baker generalno zveni zelo podobno, ne glede na izvor..

Oklep na power kablu zaduši zvok, če ni domiselno izveden.
Če nimate v okolici nekih motilcev v EL mreži, večina jih-nima, ga lahko koncipirate minimalno in pridobite na transparenci..
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
speci



Pridružen/-a: Čet Dec 2013 15:02
Prispevkov: 45
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 10, 2018 17:38    Naslov sporočila: napajalni kabli Odgovori s citatom

Sem za...u mislil sem silikonske cevke in oplet nato pa bombaža.Mi pa ni čisto jasno nekateri pravijo brez opleta imaš motenje in ti grejo visok tonii drugi pa z opletom ostaneš spet brez visokih tonov Mad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040 414 768
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 10, 2018 22:37    Naslov sporočila: Re: napajalni kabli Odgovori s citatom

speci je napisal/a:
Sem za...u mislil sem silikonske cevke in oplet nato pa bombaža.Mi pa ni čisto jasno nekateri pravijo brez opleta imaš motenje in ti grejo visok tonii drugi pa z opletom ostaneš spet brez visokih tonov Mad


LP
Ni tako "črno belo" Rolling Eyes , nekateri zelo oklopljeni kabli zvenijo "magično", neoklopljeni pa divjaško, robato, neuravnoteženo ...

Lahko pa preizkusiš sam napravit... En kabel; žica, bombaž, papir, oklop celo več od njih ...
Drugi kabel; ista žica, teflon, brez oklopa...
Na oba isti konektorji Rolling Eyes Wink pa da vidiš_slišiš razlike Wink

Seveda so pa tu še variante, ki so povezane z različnimi distančniki, različni materiali polnitev med vodniki, različne medsebojne razdalje med vodniki, oklopom, geometrija itd., nešteto tega, za nešteto različnih rezultatov ... Wink


žica aluminij, veliko izolacij, zvok pa odprt, hiter, dinamičen, transparenten, zelo uravnotežen Rolling Eyes Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 11, 2018 19:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še vedno govorimo o napajalnih kablih?

Surprised
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe