Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Slušalkarski sistemi
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 24, 25, 26  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 09, 2018 20:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

glinik je napisal/a:
Pozdravljeni vsi skupaj. Po nekaj letih bom nekaj vprašal - kako čas mine Wink

Ker se dober hi-fi sistem (za moj okus) žal prične nad 5 mestno cifro (predvsem kadar slišiš kakšne RAIDHO zvočnike) je logično, da bom še precej dolgo časasa le sanjal o teh stvareh ...

Alternativa je jasno kakšen slušarkarski sistem ... Slušalke gledam nekje v rangu 100-220 EUR - AKG recimo 550 MK2, MK3 ali 712 ... . Želja je, da enostvano priklopiš na rač. ali telefon in šibaj Polde ... Vseeno opažam, da je še skoraj nujno potreben ojačevalec, da se dobi normalen zvok.

Kaj predlagate, kakšen komplet bi bil tukaj best buy?


Hvala in LP,
Glinik


Ce vprasas mene, bi na tvojem mestu za zacetek nabavil HD 650. Kot prvo so med bolj udobnimi, zvok je neagresiven, niso tezke.... Univerzalna zadeva, kjer ne mors falit.

Have a nice day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 09, 2018 23:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HD650 so precej temnega zvoka in potrebujejo amp. S svetlim ampom bo v redu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 08, 2018 13:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

3000ES je napisal/a:
Za intermezzo in oddih:













Sem pa jaz mislil, da sem fanatik, ker imam 3 slušalke pa 3 predojačevalce za slušalke:)
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
3000ES



Pridružen/-a: Sre Jul 2012 8:19
Prispevkov: 228
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 08, 2018 21:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

trancedeejay je napisal/a:


Sem pa jaz mislil, da sem fanatik, ker imam 3 slušalke pa 3 predojačevalce za slušalke:)
Have a nice Day

Matt


Brez skrbi. Še vedno si na "varni strani" in daleč od fanatika. Very Happy

V resnici je to le kakšna polovica zbirke. Manjka še nekaj naglavnih in vse IEM slušalke.
In-Ear-Monitor mi ergonomsko ne odgovarjajo, jih pa dobiš pri vsakem Sony Walkman-u. V redu. Zakaj pa ne ?
Potisk šuma pri žični povezavi IEM slušalk in Walkman-ov deluje. Komur odgovarjajo, naj jih mirno uporabi.
Osebno me je - zgolj za preverbo - zanimala brezžična povezava med Walkman-i in slušalkami.
Zato sem si tudi omislil prve brezžične SONY-MDR1000X.
Sony-jev LDAC algoritem - 990 kbps namesto standardnih 328 kbps - ni slab.
Zadeva je, skupaj z zelo uporabnim potiskom šuma, poslušljiva.
Je pa res, da so na vseh mojih Walkman-ih zapisi izključno v WAV formatu.
MP3 ? Kaj je to MP3 ? Very Happy

(P.S. Brez panike. "Stari prdci" še vedno prisegamo na "žica je žica". Very Happy )


Nazadnje urejal/a 3000ES Tor Maj 08, 2018 23:39; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snifix



Pridružen/-a: Pon Sep 2009 20:31
Prispevkov: 208
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 08, 2018 22:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

3000ES je napisal/a:
trancedeejay je napisal/a:


Sem pa jaz mislil, da sem fanatik, ker imam 3 slušalke pa 3 predojačevalce za slušalke:)
Have a nice Day

Matt


Brez skrbi. Še vedno si na "varni strani" in daleč od fanatika. Very Happy

V resnici je to le kakšna polovica zbirke. Manjka še nekaj naglavnih in vse IEM slušalke.
In-Ear-Monitor mi ergonomsko ne odgovarjajo, jih pa dobiš pri vsakem Sony Walkman-u. V redu. Zakaj pa ne ?
Potisk šuma pri žični povezavi IEM slušalk in Walkman-ov deluje. Komur odgovarjajo, naj jih mirno uporabi.
Osebno me je - zgolj za preverbo - zanimala brezžična povezava med Walkman-i in slušalkami.
Zato sem si tudi omislil prve brezžične SONY-MDR1000X.
Sony-jev LDAC algoritem - 990 kbps namesto standardnih 328 kbps - ni slab.
Zadeva je, skupaj z zelo uporabnim potiskom šuma, poslušljiva.
Je pa res, da so na vseh Walkman-ih zapisi izključno v WAV formatu.
MP3 ? Kaj je to MP3 ? Very Happy

(P.S. Brez panike. "Stari prdci" še vedno prisegamo na "žica je žica". Very Happy )


Živio,

lahko malo opišeš tvoje izkušnje z SONY-MDR1000X - tudi mene matrajo Smile. Si morda že sprobal noise canceling?

Hvala in lep pozdrav, Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
3000ES



Pridružen/-a: Sre Jul 2012 8:19
Prispevkov: 228
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 08, 2018 23:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

snifix je napisal/a:


Živio,

lahko malo opišeš tvoje izkušnje z SONY-MDR1000X - tudi mene matrajo Smile. Si morda že sprobal noise canceling?

Hvala in lep pozdrav, Matej


Prijazen ženski glas ti ob pritisku na gumb NC, na spodnjem robu slušalk, pove "Noise Canceling On" ali "Noise Canceling Off". Ob "NC On" televizije, na normalni sobni jakosti, ne boš več slišal. Zadeva deluje.
Če te gobezdanje na televiziji vseeno zanima, lahko z dlanjo pokriješ desno školjko in v trenutku dobiš zvok iz okolice. Zaradi vgrajenega mikrofona.
Desna školjka ima tudi funkcije za povečevanje ali zmanjševanje glasnosti (gor-dol, s prstom) in preskokov med glasbenimi zapisi (naprej-nazaj, s prstom).
Glede na to, da imajo slušalke še cel kup drugih nastavitev - vsaj v povezavi s Sony Walkman-i - ti močno priporočam branje navodil pred nakupom. Omisli si navodila, dostopna na spletu, in jih pazljivo preberi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snifix



Pridružen/-a: Pon Sep 2009 20:31
Prispevkov: 208
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 09, 2018 16:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede na to, da imas dvojne 1000ke, bi se enih odrekel Smile

Lp, Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
3000ES



Pridružen/-a: Sre Jul 2012 8:19
Prispevkov: 228
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 09, 2018 20:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

snifix je napisal/a:
Glede na to, da imas dvojne 1000ke, bi se enih odrekel Smile

Lp, Matej


Če imaš v mislih zadnjo fotografijo z dvema Walkman-oma, sta na njej dva para MDR-100aap. Navadne žične slušalke, brez dodatnih funkcij. Je pa res, da so na prvi pogled podobne MDR-1000X. Te imam le ene in so črne.
MDR-1000X izdelujejo le v dveh barvah, črni in beige, za razliko od MDR-100aap, ki so na voljo v petih barvah. Tako kot tudi Walkman-i NWA-25/NWA-25HN.

http://img.bfmtv.com/c/1256/708/945/7f0539c603a187f54f5a2ba2633eb.jpg
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benz220d



Pridružen/-a: Čet Jul 2012 20:37
Prispevkov: 237
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 10, 2019 13:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo,

Trenutno sem na AKG K712 skušalkah in sem zadovoljen z zvokom, kupujem pa in ear slušalke ima kdo izkušnje s Shure SE535 modelom?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Joya2islam



Pridružen/-a: Čet Feb 2018 8:28
Prispevkov: 7
Kraj: Felafeldia

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 07, 2019 16:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Viktor je napisal/a:
Živjo z moje strani.
Jaz poslušam slušalke že dobrih 5 let recimo v razmeri proti 2-channel sistemu (kakor včasih slušalkarji poimenujejo zvočniške sisteme) približno 85% : 15% neobveznega in audiofilskega poslušanja.

Da ne razglabam preveč, po moje ti je kritično izbrati sistem - open vs. close headphones. V primeru da poslušaš ene resne odprte slušalke z ustrezno amplifikacijo, ki se med seboj ujamejo, ne boš nikoli zadovoljen z zaprtimi slušalkami, kar pomeni, da boš ti slišal okolico ter da okolica bo slišila kaj poslušaš, kar je nujna žrtev.

Zamenjal sem enih 35-40 slušalk v teh 5-ih letih, da se jih več ne spomnim vseh. Vsaj deset jih ima moj sin - prelilo v njegov boudoir. Tudi zdaj jih imam 6. Ojačevalnikov ne morem niti prešteti.
Preveč osebno bi bilo karkoli natančnejšega svetovati.
Nujno je biti zelo aktiven na head-fi forumu. Baza znanja, kakršne ni na nobenem spletnem naslovu "zvočniškega" hifi sistema.

Navaditi se moraš, da boš menjal OGROMNO reči, da prideš do sistema, ki ti bo všeč. Ponavadi je vsem slušalkarjem end sistem Stax (najpogosteje 009) z različnimi ojačevalniki, kar pa stane ogromno denarja (evo: https://www.staxusa.com/stax-sr-009.html ). Ampak težko je priti do tega nivoja.

Slušalke so takšna droga, da boš popolnoma zasvojen.
Nekaj povsem drugačnega od običajne "tebi" referenčne zvočniške prezentacije. 2x več detajlov, 2x več vsega.
Pa ti je ful všeč vrniti se na malo zvočnkiške glasbe.

Kratki odgovori:
1. Custom wired headphones: različne slušalke različno odgovarjajo na menjavo kablovja. Tiste, ki zanesljivo dobro reagirajo so Sennheiser (imel sem vse modele, vključujoči tudi 800-tke, ki preveč režejo skozi kožo, abnormno so analitične), tudi sedaj imam 2 modela (595 in HD650) te druge pa s kabli, ki je dražji od slušal za dobrih 25%. In nobenih Sennheserjev, recimo nimam rad v tej meri kolikor so mi všeč dražji Grado modeli. Ti pa niso niti do kolen Audezeu ali Hifiman slašalkam (od HE-500 navzgor, buranije ne poslušam sploh).
Ponavadi reagirajo slušalke na menjavo kabla manj kot reagirajo na menjavo izvora (DACa) in interkonektov ter ojačevalnikov. Kaj pomenijo kabli boš razkril šele zdaj, če že nisi kaj testiral na slušalkah. Od kadar poslušam na slušalke se pomembnost interkonektov in digitalnih kablov in še posebej USB-SPDIF konvertejev dvignila do nebes. To končno slišiš. Slišiš kar si plačal, ne da bi sebe prepričeval, da nekaj zveni boljše ali slabše.

2. Osebno nimam nič proti adapterjem. Ampak, ponavadi dražje slušalke (desktop) imajo adapterček za portable, vendar se en general ne pričakuje, da jih boš poslušal na ta način. Tega nikoli nisem ni sprobal. Za na pot imam a IEMs in jih poslušam s prenosnim ojačevalnikom. Tle lahko debatiramo, ampak po moje je nesmiselno o tem debatirat. Ne boš poslušal, recimo, Senn HD600 ali HD800 direkt na vhod iPoda/iPada ali podobno. Vmes boš že imel ojačevalnik, ki je portable, in ki ponavadi ima mali jack, takrat ga lahko uporabiš, ampak tukaj itak bo trpel soundstage, ki bo bistveno ožji, splošni užitek pa bo ohranjen (reciva, če vzameva ALO audio).
Balansirani terminali slušalk (2 izvedbi sta, ena 2 x 3-pinski XLR moški, druga 1 x 4-pinski moški XLR) lahko prinesejo boljše rezultate, ampak moraš imeti ustrezen ojačevalnik (recimo Bryston ali Schiit Mjolnir, ki ima samo XLR vhode).

Tole je moj majhen input. Ogrooomno je nasvetov na head-fiju. Štartaj tam! Tam je norišnica!

What are IEM headphones?
_________________
I like ti write for different forums. Check my new article on https://reviewsdone.com/.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 07, 2019 17:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://en.m.wikipedia.org/wiki/In-ear_monitor
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mac



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 15:19
Prispevkov: 108
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 08, 2019 15:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Joya2islam je napisal/a:

What are IEM headphones?


In Ear Monitoring; izraz prihaja iz muzičarskih krogov, kjer ear budsi nadomeščajo črne kište na odru. Primer https://en-de.sennheiser.com/wireless-in-ear-monitor-system-live-sound-ew-iem-g4 Od takih affordable modelov, do visokega ranga, s custom narejenimi odlitki za ušesa...

Edit: spregledal pejšen post
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 01, 2019 15:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo,

iščem čim boljše slušalke ki lepo igrajo brez dodatnega ojačevalca (telefon, tablica..)

Mi ostane še kaj boljšega kot HD599?

Budget ni strogo določen, najraje pa pod 200€, odprte zaprte ni važno, fino je če so udobne.

Grado sem že imel pa bi probal še kaj drugega.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 01, 2019 21:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pestilence. je napisal/a:
Zdravo,

iščem čim boljše slušalke ki lepo igrajo brez dodatnega ojačevalca (telefon, tablica..)

Mi ostane še kaj boljšega kot HD599?

Budget ni strogo določen, najraje pa pod 200€, odprte zaprte ni važno, fino je če so udobne.

Grado sem že imel pa bi probal še kaj drugega.


https://www.head-fi.org/

tukaj boš našel ogromno materiala...tem..
tudi kaj rabljenega kvalitetnega se da kupiti.

lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 05, 2019 21:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Forume sem prebrskal, slišat je težko kaj, tako da so na poti Philips Fidelio X2, pa da vidimo kaj bo.

Za 599 sem se bal da bodo prelahke na basu
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 24, 25, 26  Naslednja
Stran 19 od 26

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe