Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Ebay - bidanje
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2018 21:27    Naslov sporočila: Ebay - bidanje Odgovori s citatom

Do sedaj sem na ebay kupoval samo za fiksni znesek brez avkcije. Sedaj pa bi rad kupil izdelek kjer je potrebna licitacija.

Na netu sem našel ponudbo sniper-jev. Zanima pa me naslednje:

1.)Ali "sniper" lahko dobi avkcijo, če ponudiš višjo maksimalno ceno, kot jo je pripravljena oseba z sniperjem (ali se sniper lahko vrine v avtomatsko bidanje) ?

2.) Ali je praksa, da te "sniper" potegne navzgor na tvoj maksimum (te prebida) potem pa ga prodajalec zavrne (te navleče na maksimum) ?

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2018 16:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zakonitosti sniperskega bidanja so popolnoma iste kot "ročnega" bidanja v zadnjih sekundah avkcije. Razlika je le v tem, da ti ni potrebno v zadnjih sekundah-minutah dežurat ob računalniku. Je pa potrebno pazit, ker nekateri sniperji "ne primejo" na artikle še prav posebno na nemškem ebayu, katerih prodajalci nimajo opcije pošiljanja v tujino.

Drugo bolj pomembno opozorilo pa je, da je predvsem na nemškem ebayu vse več in več natege. Od tega, da ima skoraj že vsak enega do dva "prijatelja", ki umetno višata ceno. Drugo še slabše pa je, da nekateri po plačilu izdelka enostavno le tega ne pošljejo, izbrišejo ebay račun itd. in v kolikor si plačal direktno na njegov trans. račun preko SEPE in ne preko Paypala si pogorel na celi črti. Za taka plačila nimaš nobene garancije. Skratka pazi od koga ter za koliko kupuješ. Spremljaj podobne artikle nekaj časa preden se odločiš za nakup.
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2018 17:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala, pa da vidimo.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2018 18:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sniperjev nisem nikoli uporabljal, ce sem imel cas sem pa bil ob PCju in cakal zakljucek licitacije. Oddajam nekje 3s pred iztekom in to s ceno, ki sem jo pripravljen max. placati za izdelek. Seveda je koncna cena, ce zmagam manj kot to. Ce me pa outbidajo pa tut ni problem, ker vec kot tolko nisem bil pripravljen placat.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 07, 2018 00:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:
Zakonitosti sniperskega bidanja so popolnoma iste kot "ročnega" bidanja v zadnjih sekundah avkcije. Razlika je le v tem, da ti ni potrebno v zadnjih sekundah-minutah dežurat ob računalniku. Je pa potrebno pazit, ker nekateri sniperji "ne primejo" na artikle še prav posebno na nemškem ebayu, katerih prodajalci nimajo opcije pošiljanja v tujino.

Drugo bolj pomembno opozorilo pa je, da je predvsem na nemškem ebayu vse več in več natege. Od tega, da ima skoraj že vsak enega do dva "prijatelja", ki umetno višata ceno. Drugo še slabše pa je, da nekateri po plačilu izdelka enostavno le tega ne pošljejo, izbrišejo ebay račun itd. in v kolikor si plačal direktno na njegov trans. račun preko SEPE in ne preko Paypala si pogorel na celi črti. Za taka plačila nimaš nobene garancije. Skratka pazi od koga ter za koliko kupuješ. Spremljaj podobne artikle nekaj časa preden se odločiš za nakup.


približno mi je jasno kako funkcionira snajper...sem ga že doživel v živo...da bi bilo kakšnega natega okoli tega ne vem...ne uporabljam ga....bidanje ali licitiranje je kot ruleta...čista kocka....včasih zadeva ne gre za "buy it now", potem se proda za večjo ceno v drugi rundi....sam, če licitiram, spremljam aukcijo do konca....primerno ceno kresnem v zadnjih 5ih sekundah....če gre gre, če ne pa ko ga yebe....
okoli natege pa tako....spremljal sem aukcijo za Nakam. kasetar, našega sotrpina Ljubljačana...5krat je zavrnil izbidano ceno....očitno ni bil zadovoljen s prodajno ceno...kako mu je to uspelo, ne vem....pod istim nickom.....tako da natega ni...če ne štejem njegovo nepošteno igro in nateg okoli prodaje... si pripravljen za eno stvar plačati toliko in toliko, ni natega....tvoj problem....to da ekipa ima ekipo, ki jim umetno viša ceno je res... tudi sam sem frendu višal ceno...kaj se je zgodilo naprej ne vem, in me ne zanima.....samo kje je meja....zadevo sem že opazil....žal v zgodovini bidanja ne vidiš več gdo sodeuje v aukciji....samo neke šifre so....če prav vidiš katera šifra sodeluje kolikokrat....
kar se tiče plačevanja...absolutno podpiram PayPal, čeprav nimam slabih izkušenj z "uberweisungom" iliti bank transferom.....moj pristop je tak: tudi na drugi strani žice so ljudje....cca. 2000 + feedback....juhuuuuu... Laughing ...samo še kruh ne kupujem na Ebayu....

lahko pa povem da se je iz te igre zgodilo tudi prijateljstvo...Japonec me je povabil na lov za platami v Tokyo....Anglež, ki je bil v SLO kot turist je poslal zadevo preden je dobil plačilo...isto pr Nemcih....preden karkoli kupim, pošljem massage...če ni odgovora, pozabi....ponavadi je.....
po drugi strani če kupuješ drago zadevo, se vsedeš v avto in greš na pot....stane te manj kot shipping.....
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mutolay



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 16:15
Prispevkov: 21
Kraj: fara

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 07, 2018 16:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz kar takoj bidam končno ceno-kolikor se mi pač zdi smiselno ponuditi za izdelek. Če je vse ok, ponavadi tudi dobim. Paziti je treba, da je na koncu naveden "buyer protection" kar dosti oglasov tega nima. Enkrat sem dobil uničen izdelek od takega prodajalca-sploh ni odgovoril, z ebaya pa so mi samo sporočili, da ni kritja. Ker pa sem plačal prek paypala sem tam sprožil postopek in dobil vrnjen denar.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 08, 2018 23:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Največ je vredno, da zanesljiva slovenska kurirska firma skoraj vse večje kose prevzame v Nemčiji in dostavi do vrat domov. Primer je pomivalni stroj, ki ga dobiš za cca 70€ v Ljubljano.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 08, 2018 23:59    Naslov sporočila: Re: Ebay - bidanje Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:
Do sedaj sem na ebay kupoval samo za fiksni znesek brez avkcije. Sedaj pa bi rad kupil izdelek kjer je potrebna licitacija.

Na netu sem našel ponudbo sniper-jev. Zanima pa me naslednje:

1.)Ali "sniper" lahko dobi avkcijo, če ponudiš višjo maksimalno ceno, kot jo je pripravljena oseba z sniperjem (ali se sniper lahko vrine v avtomatsko bidanje) ?


NE

submat50 je napisal/a:
2.) Ali je praksa, da te "sniper" potegne navzgor na tvoj maksimum (te prebida) potem pa ga prodajalec zavrne (te navleče na maksimum) ?

lp


Prodajalec lahko zavrne kupca iz dovoljenih razlogov skladno s pravili poslovanja na Ebay-u. Sniper, ne sniper, nima veze. Dobitna cena na licitaciji je tista, ki je en korak višja od druge najvišje cene, četudi si ti svojo maximalno ceno nabil za 100 korakov višjo..

Če prvič bidaš, sploh če misliš čakat do zadnjega trenutka pred iztekom časa, bodi pozoren na dejstvo, da moraš svojo max. ceno potrditi dva krat (2x). Potreniraj na željenem izdelku z nekim manjšim zneskom, da vidiš, kako to gre. Moje mnenje, sniper app le takrat, ko ne moreš biti zraven, pa na vodi čutiš, da brez ornk bida v zadnjih sekundah ne bo uspeha.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 09, 2018 00:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

"Prodajalec lahko zavrne kupca iz dovoljenih razlogov skladno s pravili poslovanja na Ebay-u. Sniper, ne sniper, nima veze. Dobitna cena na licitaciji je tista, ki je en korak višja od druge najvišje cene, četudi si ti svojo maximalno ceno nabil za 100 korakov višjo.."

ne vidim razloga da bi prodajalec zavrnil kupca...če je shipping world wide...
tvoj drugi stavek pa ne razumem najboljše...

to da lastno ceno potrjuješ 2x ni nič takega...to sta samo dva klika v "eni" sekundi...
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 09, 2018 00:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fjaka je napisal/a:
"Prodajalec lahko zavrne kupca iz dovoljenih razlogov skladno s pravili poslovanja na Ebay-u. Sniper, ne sniper, nima veze. Dobitna cena na licitaciji je tista, ki je en korak višja od druge najvišje cene, četudi si ti svojo maximalno ceno nabil za 100 korakov višjo.."

ne vidim razloga da bi prodajalec zavrnil kupca...če je shipping world wide...
tvoj drugi stavek pa ne razumem najboljše...

to da lastno ceno potrjuješ 2x ni nič takega...to sta samo dva klika v "eni" sekundi...


Zavrnitev .. recimo ni plačila ... (

2x potrditi ceno res ni nič takega, a če tega ne veš, ko počneš to prvič, kar bo počel OP, pa bidaš last seconds, gre lahko licitacija papa, četudi imaš v mislih višjo znesek. Se je že zgodilo, zato sem napleskal. Razumeš, @fjaka?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 09, 2018 00:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

"Dobitna cena na licitaciji je tista, ki je en korak višja od druge najvišje cene, četudi si ti svojo maximalno ceno nabil za 100 korakov višjo.."

ne, ne razumem...dobitna cena na vsaki licitaciji je tista ki je najvišja...že stoletje...
če pa odkloniš nakup, prodajalec lahko ponudi nakup drugemu najvišjemu...simple...
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 09, 2018 02:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa saj ni treba vseha razumet. Tudi tega ne, da odklonitev kupca od nakupa na Ebay-u prodajalec z lahkoto tudi zavrne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 09, 2018 02:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NCC2000 je napisal/a:
Pa saj ni treba vseha razumet. Tudi tega ne, da odklonitev kupca od nakupa na Ebay-u prodajalec z lahkoto tudi zavrne.


lej kolega, a govoriš, pišeš, iz izkušenj ali napamet...to, kar govoriš je res, samo kaj se lahko zgodi...te bo sodno preganjal?...ti bo napisal negativen feedback?...ne more, že dogo ne...torej???
s takimi izjavami samo zavajaš publiko...
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 09, 2018 02:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Upam, da ebay čimprej uvede rubriko s hitro pokvarljivimi prehrambenimi izdelki..

OP-ju opravičilo za nekaj vsebinsko oftopic nebuloz.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slinch



Pridružen/-a: Ned Jul 2009 16:17
Prispevkov: 467
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2018 18:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fjaka je napisal/a:
NCC2000 je napisal/a:
Pa saj ni treba vseha razumet. Tudi tega ne, da odklonitev kupca od nakupa na Ebay-u prodajalec z lahkoto tudi zavrne.


lej kolega, a govoriš, pišeš, iz izkušenj ali napamet...to, kar govoriš je res, samo kaj se lahko zgodi...te bo sodno preganjal?...ti bo napisal negativen feedback?...ne more, že dogo ne...torej???
s takimi izjavami samo zavajaš publiko...


dobiš "unpaid item strike", po treh takih ostaneš brez računa

nekaterim je to kar huda kazen
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe