Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nakup gramofona

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
arinjo



Pridružen/-a: Pon Mar 2018 16:20
Prispevkov: 2
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2018 16:27    Naslov sporočila: Nakup gramofona Odgovori s citatom

Pozdravljeni,


na vas se obračam s prošnjo za pomoč pri nakupu gramofona za rojstnodnevno darilo.

Slavljenec ima doma zvočnike Logitech Z623, 2.1 (https://www.mimovrste.com/kompleti-zvocnikov/logitech-zvocniki-z623-21).

Kot totalen laik vem samo to, da potrebujemo za gramofon še nek predojačevalec ali nekaj podobnega ter da imamo budgeta do 400€ recimo. Smile

Bi mi lahko svetovali, kaj bi se splačalo kupit? Sicer ima v načrtu nekoč tudi nakup kakšnega boljšega zvočnega sistema, tako da bi bili veseli nečesa, kar bi se dalo priklopit tudi na boljše zvočnike nekoč, če je to opcija.


Že vnaprej hvala za odgovore!

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2018 18:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Iz prispevka ni razvidno, ali slavljenec ima tudi kakšen ojačevalnik oz. s čem poganje te zvočnike. Vsota 400 € za gramofon, ki bi bil tudi za v bodoče kot "nosilec" sistema, ni ravno nevem kaj, bolj kaže, da bi lahko nekdo v konči fazi bil razočaran.
Pa ajde, predpostavimo, da slavljenec ima neki integrirani ojačevalnik. Na domačem tržišču dobiš Rego, ProJect, AudioTechnica, recimo Thorens pa še kakšnega bi se našlo. Osebno bi izbral Rego.
Tako, 400€ za gramofon in neko odjemno dozo, običajno je že na gramofonu kakšna Ortofonka ali pa AT možno tudi kaj drugega. Zdaj je še vprašanje ali slavljenčev ojačevalnik ima phono vhod. Če ga nima, za to potrebuješ vsaj 100€(NAD,Cambridge,ProJect...)
Vse navedeno je samo približek tvojemu budgetu. Na trgu dobiš tudi nekaj iz druge roke preko oglasa, pa malo pobrskaj. Nikar ne razočaraj slavljenca!

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2018 19:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

GoldProf je napisal/a:
Iz prispevka ni razvidno, ali slavljenec ima tudi kakšen ojačevalnik oz. s čem poganje te zvočnike. Vsota 400 € za gramofon, ki bi bil tudi za v bodoče kot "nosilec" sistema, ni ravno nevem kaj, bolj kaže, da bi lahko nekdo v konči fazi bil razočaran.
Pa ajde, predpostavimo, da slavljenec ima neki integrirani ojačevalnik. Na domačem tržišču dobiš Rego, ProJect, AudioTechnica, recimo Thorens pa še kakšnega bi se našlo. Osebno bi izbral Rego.
Tako, 400€ za gramofon in neko odjemno dozo, običajno je že na gramofonu kakšna Ortofonka ali pa AT možno tudi kaj drugega. Zdaj je še vprašanje ali slavljenčev ojačevalnik ima phono vhod. Če ga nima, za to potrebuješ vsaj 100€(NAD,Cambridge,ProJect...)
Vse navedeno je samo približek tvojemu budgetu. Na trgu dobiš tudi nekaj iz druge roke preko oglasa, pa malo pobrskaj. Nikar ne razočaraj slavljenca!

lp


Logitech Z623 so aktivni računalniški zvočniki.


lp
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2018 20:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Predlagam AT, se jih dobi z znižano ceno, predstavljajo odličen vstop v poslušanje vinila, imajo vgrajen RIAA predojačevalnik in USB na povezavo z računalnikom.

https://www.ceneje.si/Izdelek/5000516/avdio-video/glasbena-oprema/dj-oprema/audio-technica-dj-gramofon-at-lp120usb-hc
ali v črni barvi
http://shop.audiopro.si/index.php?id_product=20995&controller=product

Se direktno poveže na računalniške zvočnike in dela brez problema. Tudi kasneje, če in ko se sestavi ves sistem, bo še vedno na dobrem kvalitetnem nivoju.

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2018 21:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

žal, ne gre.... Confused ....edino če ti nekdo ponudi zadevo, ki se jo hoče znebiti....
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2018 22:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

....
Logitech Z623 so aktivni računalniški zvočniki.

Se opravičujem, se bolje razumem na klasične stereo ojačevalnike in zvočnike!

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2018 09:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se pridružujem mnenju @lix-a.
Kupite mu AudioTechnico AT-LP120. Ima vgrajen phono in tudi opremljen je s spodobno glavico. Slavljenec bo skakal do stropa od radosti, ker mašina izgleda pravi stroj in ima vse - od stroboskopa, fine regulacije hitrosti, phono ojačanje, .. do lučke za osvetlitev plošče in je direct drive. Pa niti 300€ ne stane za 11kg teže! Za razliko do 400 mu dokupite LP plošče.

Priklopi se direkt kamorkoli samo da je gumb za glasnost.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
arinjo



Pridružen/-a: Pon Mar 2018 16:20
Prispevkov: 2
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2018 11:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala vsem za odgovore, predloge in nasvete.

Sem klicala še v Sonus Art, mi je prodajalec svetoval tole zadevo, mislim, da bomo šli kar v nakup tega, kaj menite? https://sonusart.si/audio-technica-lp-5-gramofon.html
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Scallywag



Pridružen/-a: Pet Nov 2018 20:48
Prispevkov: 1
Kraj: Šentjernej

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 23, 2018 20:56    Naslov sporočila: Gramofon Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Jaz sem nabavil gramofon zraven sem kupil še Behringer PP400 predojačevalec in ADAM A5X zvočnike.

Ko priklopim prek predojačevalca zvočnike na gramofon, je glasba zelo tiha in pa zvok hrešči. Če pravilno razumem se hreščanje pojavlja zaradi neozemljenosti gramofona.

Zanima me zakaj je zvok zelo tih, in kako naj najbolje ozemljim gramofon?

Hvala za odgovore

Scallywag
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 24, 2018 08:56    Naslov sporočila: Re: Gramofon Odgovori s citatom

Scallywag je napisal/a:
Pozdravljeni,

Jaz sem nabavil gramofon zraven sem kupil še Behringer PP400 predojačevalec in ADAM A5X zvočnike.

Ko priklopim prek predojačevalca zvočnike na gramofon, je glasba zelo tiha in pa zvok hrešči. Če pravilno razumem se hreščanje pojavlja zaradi neozemljenosti gramofona.

Zanima me zakaj je zvok zelo tih, in kako naj najbolje ozemljim gramofon?

Hvala za odgovore

Scallywag


Najbrž je problem v tem, da niti gramofon, niti predojačevalnik nimata "phono predojačevalnika"! Ker gramofonski signal potrebuje še dodatno ojačanje.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
errhec



Pridružen/-a: Sre Avg 2013 7:41
Prispevkov: 11
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 24, 2018 09:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

P400 je gramofonski predojačevalec.
Ima tudi GND priklop, se pojavlja brum ali hreščanje?
Kot vidim ima tudi priklop za slušalke, je tudi tam zvok tih?
Imaš možnost priključiti gramofon na drug ojačevalec z gramofonskim vhodom?

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 24, 2018 11:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kateri gramofon in katera glava ???
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe