Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Napajalnik modifikacija
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 03, 2018 13:17    Naslov sporočila: Napajalnik modifikacija Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Včasih je bilo na diy sekciji precej več dogajanja z modifikacijami, od skvizov, dacev, napajalnikov, zdaj se mi zdi pa da je kar vse zamrlo.
Ali je še kdo na relaciji Ljubljana-Celje, ki še dela predelave, izboljšave audio naprav?

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 03, 2018 14:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen Audiomarka

Odkar je tendenca imeti (ponavadi negativno in ignorantsko) mnenje o vsaki želji po razumevanju delovanja tehnike in želji po izboljšavi tovarniških finančnih rezov pri proizvodnji, se volja po javnem izpostavljanju na to temo nezadržno manjša. Ne misliti, da je malo takih, ki se lotijo in največkrat zelo uspešno naredijo predelave, a se to raje pove med prijatelji, kot pa da bi se javno izpostavljali tistim, ki imajo mnenje o vsem, četudi ne vejo, o čem se piše.

Predlagam, da napišeš konkretne želje o nadgradnji, se bo morda oglasil kdo z relacije LJ-CE, morda celo od dlje.

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 03, 2018 19:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz imam samo eno malenkost. Nič kaj zanimivega. Gre za menjavo enega regulatorja napetosti. Če se prav spomnim imam zdaj 12V izhodno rabil bi pa 5V, da spravim raspberry pi na linearni napajalnik. Trenutno ga moram imet priklopljenega na zunanji napajalnik od telefona in bi bilo bolje na linearnem od daca, kjer je še en izhod frej.
Glede na podvojene cene in načrtno zniževanje kvalitete vhodnih sestavnih delov, ki gredo v audio komponente nižjih in srednjih cenovnih razredov, bi človek pričakoval več tovrstnega dogajanja, ampak ...
No saj je tudi drugače forum kar precej okrnjen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 04, 2018 00:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nisem ravno neki genijalec v elektroniki, a enostavno priti na 5V z višje napetosti lahko narediš z 7805 regulatorjem (zadnji dve številki pomenita napetost na izhodu regulatorja)
https://i.stack.imgur.com/YXRCy.png
Verjetno dovolj tokovno zmogljiv za Raspberry.
Višjo efektivnost imajo DC-DC konverterji, nekateri so nastavljivi, drugi so namenski za 5V izhoda. Primer enostavnega konverterja za avtomobile:
https://www.bing.com/images/search?q=dc-dc%20car%20converter%205V

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 04, 2018 00:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ce sta ti blizu francoscina ali anglescina, pisi na audiophonics.fr in ti bodo sigurno znali povedat kaj je najelegantnejsa resitev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 04, 2018 11:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja hvala, jasno mi je, da je treba zamenjat regulator.
http://si.farnell.com/on-semiconductor/lm7805ct/ic-v-reg-5-0v-7805-to-220-3/dp/1102157 Ta je verjetno že kar idealen.
http://si.farnell.com/stmicroelectronics/l78s05cv/ic-v-reg-5-0v-78s05-to-220-3/dp/9756086
Al pa tale za ziher.

Največ mislim, da je lahko 2,5A. Pomembno je da ni preveč odstopanj napetosti, da se ne skuri.

Bolj je problem, da jaz sam ne bom šel lotat tiste tri pine na plato in odlotavat iz nje starega, ker bom kaj zahacal Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 04, 2018 22:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če sem prav razumel se gre za linearni napajalnik, ki se uporablja za DAC na 12V izhodu. Ta napajalnik ima še en 12V izhod, na katerega bi se priklopilo vezje za 5V, da bi se ga uporabilo za Raspberry. Predvidevam da oba izhoda uporabljata eno vezje, kar pomeni nič lotanja po tem 12V vezju.
Obe navedeni varianti se vežeta na 12V izhod in iz njiju dobimo 5V, možno kako desetinko več ali manj, a precej stabilno. Eno varianto sestavimo sami, druga pa je že sestavljena in montirana v škatlici.
Podobno delujejo napajalniki za računalnike. Zadnja generacija pretvori 230V na zelo tokovno močnih 12V, iz tega pa preko dveh DC-DC konverterjev še na potrebnih dodatnih 5V in 3,3V.

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 04, 2018 23:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne ne nič lotanja po vezju ni. Maš 5 regulatorjev na hladilnem telesu za razne namene... Vse kar je treba naredit je tega ta frej odlotat in prilotat enega s 5V izhoda.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 05, 2018 11:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav.
5v napajalnik ni dovolj za optimalno delovanje....mimogrede rpi2 in 3 delata tudi do 5,7V če pa je večjo odstopanje pa zaščitni mosfet prekine povezavo. na vhodu je še dioda ki pobere 0,3...0,4V tako da je bolje mogoče 5,3 kot 5V če se iz usb vtikačev kaj napaja ...če ne ni problema. Kolk se spomnim vsi pomembni deli delajo na 3,3V in 1.8V.
Sicer pa prava zadeva je odstranitev switching reg iz rpija in nardit vse z linearnimi reg torej 5V, 3,3V in 1.8V in ste že bližje nenervoznemu polnemu zvoku. ...je še pa en regulator, ki ni tolk pomemben ker je za napajanje hdmi čipa. Če pa vs skupaj date na 5V baterijo pa je zmaga za mali denar.
Na zvok vplivajo tud playerji in nastavitve ....jaz uporabljam moode audio.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 05, 2018 16:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za nasvet. Ne vem če sem videl kakega 5.3 v. Je pa samo spominska kartica na njem, internet kabel in USB i2s pretvornik. Ne vem kje se ta napaja, ampak nekih silnih potreb ni. Trenutno je priklopljen na GSM polnilec, koliko točno je voltaze, ne vem, 5v in 1,5 a mislim da pise. Eventuelno lahko še pretvornik odklopim, ampak, direkt i2s signal se ni najbolje obnesel z volumio. Klikanje... USB je kar nuja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 05, 2018 18:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav,
Nekako ne razumem vsega kar si napisal....usb i2s kartica...kaj bi naj to bilo???
*Ne vem če sem videl kak 5,3V regulator*...saj pa obstajajo nastavljivi na željeno napetost.
Volumio je bil tud leto dni nazaj na mojem piju pa sem tud imel težave in sem pristal kasneje na moode. Najbolj dodelan je itak Rune, ampak je plačljiv.
Če se gremo kaj je najbolje ...rpi -i2s isolator reclocker-i2s dober dac in dobra izhodnja stopnja v enem ohišju. Če je to v redu narejeno, ne rabiš več. V hi-endu je še kaj druga, je pa porihtan rpi best buy.
Tako nekako je izgledal prototip. torej 5V 2A regulator ter 1A 3,3V in 1A 1,8V.

vir baterija napolnjena okol 5,7V
To je bila še prva verzija ko je bil 5V regulator kot preregulator. Kasneje sem prevezal in so se vsi regulatorji napajali iz ene točke in iput -rpi masa je bila ločena preko common choke. Več dinamike in bolj poln zvok.
Če imaš diy žilico in nimaš napajalnikov potem je bil pred kratkim dobavljiv Mezzanine napajalnik http://www.ldovr.com/product-p/mpower.htm ne se veselit 25usd je prazna ploščica Smile
pač brez spajkalnika ne bo šlo. Tud odlotat stare reg ne bo šlo tak lahko kot sem tud sam mislil a bo šlo.
Če ti ni do teh fint, pa nabavi iFi Ipower 5V, tud ok zadeva.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 05, 2018 19:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kartica je spominska, na usbju je pa pretvornik USB audio v i2s in potem gre i2s v dac. Lahko rečem tudi USB dac.
Rabim nasvet kako odlotat stari regulator in zlotat novega oz. še boljše rabim nekoga, ki bo to upedenal... Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 05, 2018 20:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DAVOR je napisal/a:
Pozdrav,
Nekako ne razumem vsega kar si napisal....usb i2s kartica...kaj bi naj to bilo???
*Ne vem če sem videl kak 5,3V regulator*...saj pa obstajajo nastavljivi na željeno napetost.
Volumio je bil tud leto dni nazaj na mojem piju pa sem tud imel težave in sem pristal kasneje na moode. Najbolj dodelan je itak Rune, ampak je plačljiv.
Če se gremo kaj je najbolje ...rpi -i2s isolator reclocker-i2s dober dac in dobra izhodnja stopnja v enem ohišju. Če je to v redu narejeno, ne rabiš več. V hi-endu je še kaj druga, je pa porihtan rpi best buy.
Tako nekako je izgledal prototip. torej 5V 2A regulator ter 1A 3,3V in 1A 1,8V.

vir baterija napolnjena okol 5,7V
To je bila še prva verzija ko je bil 5V regulator kot preregulator. Kasneje sem prevezal in so se vsi regulatorji napajali iz ene točke in iput -rpi masa je bila ločena preko common choke. Več dinamike in bolj poln zvok.
Če imaš diy žilico in nimaš napajalnikov potem je bil pred kratkim dobavljiv Mezzanine napajalnik http://www.ldovr.com/product-p/mpower.htm ne se veselit 25usd je prazna ploščica Smile
pač brez spajkalnika ne bo šlo. Tud odlotat stare reg ne bo šlo tak lahko kot sem tud sam mislil a bo šlo.
Če ti ni do teh fint, pa nabavi iFi Ipower 5V, tud ok zadeva.


Bravo Davorin Cool
Kdor zna, ta zna a ne Wink
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 07, 2018 21:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo to me zanima. Kateri so tisti ki znajo na relaciji Lj - Celje. Men se zdi da so mrknili. Nben se ne ukvarja več s tem. Ni glih videt novih izdelkov in predelav...
No pa sej verjetno en regulator bi moral znat zamenjat vsak serviser elektronike ali se motim?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 08, 2018 18:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tisti na relaciji LJ-CE so se ti že pred tednom javili, pa nimaš volje za odgovor ali žal ne bereš pošte.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe