Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

HD TV (plazma, lcd, led lcd, oled...)
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 88, 89, 90, 91  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
snifix



Pridružen/-a: Pon Sep 2009 20:31
Prispevkov: 208
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 01, 2017 16:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dr.sah je napisal/a:
Mene pa mika OLED Sony KD 65A1; pa me zanima če ima kdo izkušnje z njim in kako se obnese proti LG OLED?

Ker sem nehal vlagati v muziko, je čas za nov tv.


Povej kdaj boš prodajal Golden Ears-e Smile ?

lp, Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 02, 2017 21:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A jih prideš iskat?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snifix



Pridružen/-a: Pon Sep 2009 20:31
Prispevkov: 208
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 02, 2017 21:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Daj mi prosim ceno na zs

Lp, Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 02, 2017 22:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri nastavljanju barv, kontrasta in barvnega štiha se je nabolje zanesti na svojo pamet. Najbolj nujno pa je paziti, da se pri prvem zagonu izbere varianto Normal in ne Demo, ki naj bi bila namenjena, da žari s pretiravanjem v trgovini z močno osvetlitvijo. Na mojem LG 60˝ 4K sem potem ene dva dni eksperimentiral razne osvetlitve, kontraste, črnino itd. na več kanalih in nato utrdil neko sredino. Na oddajanje signala itak nimaš vpliva. Barve ne smejo biti oprane, ne pa tudi nenaravno žive ali celo fosforoscentne, mera je nujna. Res sem to počel 40 let v službi, imeli smo tudi naprave za skeniranje monitorja, kalibracijo sivega ravnovesja itd. Samo tam je šlo za to, da si videl enak barvni obseg in štih na monitorju kot potem v tisku, da ni prišel na prvo stran cajtenga kakšen pohan Triglav, vijoličasto nebo, siv sneg ali nemogoča polt obraza.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
strumf666



Pridružen/-a: Sob Feb 2011 3:14
Prispevkov: 217
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 04, 2017 21:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pamet ima bias, zato prodajajo kalibratorje, če si se pripravljen vsaj malo poglobit v to področje; drugače je bolje ali pustit pri miru ali najet storitev.
Dosti cenejših TV-jev ima tudi precej okorne nastavitve.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 06, 2017 00:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dr.sah je napisal/a:
danes sem kupil Sony OLED, nisem si mogel pomagati.

Imam pa vprašanje, se kdo ukvarja z profi kalibracijo televizorja, in koliko to stane?



Pozdrav

pa ni prisotnega nič ''straha'' zaradi tako pogosto opevanih težav zaradi burn ina na OLEDih..?

Mene zaradi teh stvari bolj vleče k nakupu KD-65ZD9..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 06, 2017 09:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aleksander je napisal/a:
dr.sah je napisal/a:
danes sem kupil Sony OLED, nisem si mogel pomagati.

Imam pa vprašanje, se kdo ukvarja z profi kalibracijo televizorja, in koliko to stane?



Pozdrav

pa ni prisotnega nič ''straha'' zaradi tako pogosto opevanih težav zaradi burn ina na OLEDih..?

Mene zaradi teh stvari bolj vleče k nakupu KD-65ZD9..

Hiiiii - zdaj si me prestrašil. Kaj niso to isto opozarjali za plazme in še prej za katodne stare televizorje?
Pismo, že sedem let imam plazmo, ajej kaj bo to.
Kako pa burn in izgleda? - da pogledam ...
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 06, 2017 14:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dokupil garancijo, skupaj 7l, po tem pa bo itak čas za menjavo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 06, 2017 15:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dr.sah je napisal/a:
dokupil garancijo, skupaj 7l, po tem pa bo itak čas za menjavo.

ma se hecam...
Edini burn in sem videl na IBM katodnih monitorjih v službi (pred desetletji), ko je isti prikaz svetil na ekranih po 8 ur dnevno leta in leta.
Stvar bi bila za vzeti v obzir ako bi to uporabljal na letališču za monitor ali podobno.
Pa če bi gledal en in isti kanal non stop - bi počasi vžgalo znak. Pa še to je vprašanje, ker imajo televizorji že od začetkov plazme narejeno tako, da sliko nezaznavno premikajo piksel po piksel malo naokoli, da se tako ublaži eventuelne učinke stalno istih znakov na ekranu.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 06, 2017 16:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
dr.sah je napisal/a:
dokupil garancijo, skupaj 7l, po tem pa bo itak čas za menjavo.

ma se hecam...
Edini burn in sem videl na IBM katodnih monitorjih v službi (pred desetletji), ko je isti prikaz svetil na ekranih po 8 ur dnevno leta in leta.
Stvar bi bila za vzeti v obzir ako bi to uporabljal na letališču za monitor ali podobno.
Pa če bi gledal en in isti kanal non stop - bi počasi vžgalo znak. Pa še to je vprašanje, ker imajo televizorji že od začetkov plazme narejeno tako, da sliko nezaznavno premikajo piksel po piksel malo naokoli, da se tako ublaži eventuelne učinke stalno istih znakov na ekranu.


Ni tako nedolžna zadeva ta''burn in''..MEnda je že po parih tednih uporabe prišlo do težav..Sploh ,če se ekran uporablja tudi kot ekran zaPC ali pa gaming,kjer slika dostikrat stoji v kakem kotu..Sicer imam tudi sam plazmo in nisem nikoli imel težav pa vendar..So forumi polni teh primerov na OLED TVjih..
Sem pred nakupon in sem se tudi sam takoj zagledal v OLED,ker je še najbližje po kvaliteti plazmam pa me je to malo odbilo..KAj pa vem..?!

Tud hudič ,da daš 3K€+ za tv in da maš potem kaj vžgano gor se mi lih utrga:)

Pa še to je ,da garancija tega ne poklriva..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
vidCAL



Pridružen/-a: Čet Jan 2016 13:39
Prispevkov: 5
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 06, 2017 22:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dr.sah je napisal/a:
danes sem kupil Sony OLED, nisem si mogel pomagati.

Imam pa vprašanje, se kdo ukvarja z profi kalibracijo televizorja, in koliko to stane?


Zdravo, v kolikor te zanima kalibracija me lahko kontaktiraš www.vidcal.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041606184
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 07, 2017 09:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@aleksander: se strinjam, vseeno pa je za običajnega uporabnika strah odveč. Za vžgati v ekran mora biti fino nabita svetloba+kontrast in slika mora dolgo časa ostati statična.
Na igrice nisem niti pomislil (kot resen mož Laughing ).

No, tudi če igraš verjetno ni problem - samo da to ni ure in ure in potem še pustiš tv s tisto sliko - ma moraš biti res šampion.
Če gre za otroke, potem je smotrno za gaming pustiti doma dosedanji LCD - ali stresti še tisto stotko ali dve za enega rabljenega.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
strumf666



Pridružen/-a: Sob Feb 2011 3:14
Prispevkov: 217
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 07, 2017 15:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi pri igranju se da vžgat sliko, če je zaslon res občutljiv; dosti iger ima precej statični meni, torej, greš v meni, da je igra na pavzi in na (podaljšano) kosilo, npr.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
teep



Pridružen/-a: Pon Mar 2017 8:46
Prispevkov: 1
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 07, 2017 22:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ko je ravno govora o burn-in-u;

https://www.rtings.com/tv/learn/permanent-image-retention-burn-in-lcd-oled
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 07, 2017 22:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

teep je napisal/a:
Ko je ravno govora o burn-in-u;

https://www.rtings.com/tv/learn/permanent-image-retention-burn-in-lcd-oled



Ja težava je in ostaja na oled..baje niti Sony A1 ni izjema pri tem..Sem ga pa šel pogledat v živo in OLED slika na A1 in pa na OLED LG serije 7 je fascinantna..Res treba videt v živo-FANTASTIČNO.Poseka vse kar se da videt danes..Mogoče samo od Panasinic OLED je v tem rangu vendar občutno dražji.

Če ne bi bilo teh težav ,ki najverjetneje ne bodo nikoli odpravljene bi se takoj odločil za A1 ali pa mogoče LG7,ki je nekaj cenejši in bistvene razlike v sliki nisem videl.
Mogoče je celo smiselno počakat,da z 2018 Sony da ven še kak OLED in počakati,če je stvar kaj izpopolnjena..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 88, 89, 90, 91  Naslednja
Stran 89 od 91

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe