Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Poliranje kroma
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 12, 2017 22:43    Naslov sporočila: Poliranje kroma Odgovori s citatom

Živjo.
Na kromiranih delih mojih Tannoyev imam par površinskih praskic. Rad bi jih spoliral s kakšno od past. Malce sem poguglal in našel Autosol, Purol, Sonax, Meguiars. Ampak ne vem koliko abrazivne kaj so, ker torej rabim ne samo da se bo svetilo, ampak da še te drobne praskice ven spoliram, kot pri poliranju avtolaka recimo. Oz. spet ne preveč granulirana pasta da ne bom potem zmatiral vse skupaj.
Ali ima kdo kaj izkušenj da bi mi svetoval točno katera pasta bi bila najbolj primerna.
Tenks, peace
Gašper
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 12, 2017 23:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz z Purolom nebi. Se mi zdi kar preveč grob. Čeprav ravno gledam pa gor piše za kovine: baker, medenina, krom, cink, nikl, aluminij. Ostalih, ki jih navajaš ne poznam. Bi pa probal s kakšno fino tekočo za začetek. Pa probaj na kakšnem drugem kromiranem izdelku, ki ga ni škoda. Pazi tudi, da ne pritiskaš premočno z vato seveda.

Smo pa polirali tudi z zobno pasto, ki pa zna bit tudi zelo groba.
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 12, 2017 23:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa tut jest sm za Purol bral da je kr grob, zato pa iscem nasvete da nam zaf* Najdu sm zejle se Turtlewax, kjer pise da je rahlo abrazivna. Valda bom pa ja najprej spodej na nogicah probou.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 13, 2017 08:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če imaš možnost uporabi to, je zelo nežna in mišljena kot čistilna in zaključna politura za vse barvna kovine.
Purol skoraj zagotovo ne bi uporabil, ker je pregrob. Odvisno je seveda na kaj je nanešen krom in kako debel je, zato uporabi raje nekaj nežnega.

_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 13, 2017 10:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo sem prespal zadevo, ker se mi najboljše ideje itak porodijo med spanjem. Bom probal vse tele zadeve na tem kromiranem lončku. Po filingu mi je pa še najbolj všeč tista reč od Mr. za steklokeramiko.


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 13, 2017 12:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tenks Berni, sam kar vidm pr nas take paste ni, so pa ene druge Mothers. Nč, bom počakal Emila da vse tole sproba Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 13, 2017 14:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP
Zelo ekološko, s čisto glino, po možnosti "kaolin", se čisti koža, steklo, občutljive keramične, kovinske površine Rolling Eyes Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 13, 2017 14:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zglino bos odstranil nesnago s povrsine in okside, samih prask pa po mojem ne bos odpravil. Osebno bi poskusil s kaksno 3M za Profi uporabo,....pojdi do kaksnega licarja pa ga prosi za info/nasvet/free sample
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
stormsonic



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 2:00
Prispevkov: 764
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 13, 2017 15:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

S Purolom boš naredil mat površino. Kot je predlagal Berni, krom & alu polirna pasta. Jaz kromirane dele poliram s Sonax Chrome & Alupaste.
_________________
My DMM will go only to 10, maybe your DMM can go to 11?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 13, 2017 16:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fantje, a ste vi sploh uporabljali kaj od naštetega?
Purol je ok, samo ga ne smeš pustiti da grize,,,takoj po mazanju začet s poliranjem...vse bo črno...velika hitrost (Dremel ali kaj podobnega) in po eni rundi vse skupaj večkrat na roko dodatno spolirat in seveda menjavat tkanino...sicer s kromom nimam izkušnje...medenina se sijaji kot pasja j***a...
poizkusi z zeleno avto polish pasto...
nikakor ne uporabljaj Amway Home Metal Cleaner....
tudi zobno pasto ne, je abrazivna...to ti lahko vsak zobni tehnik svetuje...
pri samem poliranju je bistvena hitrost in kvaliteta polirne glave...a nimaš nobenega avtolakirerja v bližini?
kolega je spoliral ves krom na starem kolesu zelo uspešno...samo ga moram vprašat kaj je uporabil....
toliko....

drugače, če imaš rise jih nobena pasta ne bo spravila ven...mogoče smirkov papir, 2500 in več...potem poliranje...papir ne namakat v vodi, ker potem bolj grize...najboljše če ga prej na eni podlagi malo potrošiš...in poliraj ali brusi zmeraj v isti smeri, ne levo desno, gor dol...še to, zaščiti ostale dele, ker umazana pasta pri hitrosti leti na vse strani...in boš imel dodatno delo za pucanje...včasih brez uspeha...HOWGH....
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 13, 2017 19:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No bom še jaz dodal, saj sem bil 4 leta v *ličarskih vodah*.
Pri kromiranih izdelkih so velik problem globinske praske. Če je praska zarezana vse do bakra ... namreč vsaka kromirana stvar je vedno najprej pobakrena nato kromirana, potem jaz ne bi uporabljal abrazivnih zadev, ker se bo praska samo razširla. Torej z lupo preveri če se vidi že bakreni nanos in potem naprej.
Torej poliranje obvezno strojno, z roko ne bo lepega rezultata, ker tiz roko pritiskaš nenenakomerno, prepočasi in z neenakomerno silo, potem pa dobiš takoimenovane kolobarje ki se vidijo pri temnih avtih.
Torej glede na število in globino prask je ena pot - *groba*,* srednja* in sijaj zaščitna polirna pasta. Recimo 3 M je meni kr dobra za zmeren denar...imaš še druge profi kot so menzerna itd (imaš tud cenejši Silco, Automagic, mequiaris, ampak jih ne poznam razen Automagica, od njih imam zeleno srednjo in polish wax). Obstaja recimo 3m TRIZACT vse v enem ampak je treba vseeno uporabit še fino pasto...poliranje izključno strojno. Vsaka pasta ima svoj polirno gobo, torej za 3 paste 3 polirne gobe. Ker ostanejo abrazivni delci v gobi. Za zadnjo priporočam nazobčano polirno gobo ki ne daje hologramov. Če so lise pregloboke za polirano pasto potem brušenje z vodobrusnim 3000 ali trizact mehko gobico Trizact hookit p3000.
Ne vem kako velike dele boš poliral ampak ne uporabi dremla. Polira se z hitrostmi 600-800.....max 3000vobratov za fino polish pasto in gobo primerne velikost. Dremel je prehiter. Dremel ima gobice horizontalne in poliraš z enim delom če me razumeš...polirna goba je v obliki valja. Če nisi previden dobiš spolirano površino kot morje ko pogledaš podrobno. Ker na enem mestu držiš predolgo in rahlo zabrusi material.Take gobe so primerne za brušenje kakih robov komponent ali podobnega ne pa ravnih refeksnih površin. Razen če so tvoji deli res mali, in je delo filigransko.
Za poliranje je še nekaj fint ampak to je na hitro razloženo.
Nekaj podobnega sem uporabil, ko sem poliral trafo, ki je sicer iz rostfreja ampak podobno občutljiv.

_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 13, 2017 19:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa še moja današnja ekspertiza. Najprej je potrebno vedeti da poliranje kromanih izdelkov ne moremo kar primerjati s poliranjem medenine, aluminija...Dekorativno kromiranje je namreč postopek, pri katerem se na prevleko iz niklja naloži sloj dekorativnega kroma debeline samo od 0,3 do 0,5 µm. Ima pa nanos kroma izredno trdoto in je odporen proti udarcem. Popolnoma druga zgodba kot aluminij.



To pa so moje današnje izkušnje abrazivnosti od najmanjše (na levi) do največje (na desni).
Silicone Glanze je sicer izredno malo abraziven samo ima pa veliko prisotnega silikona in mislim, da je bolj namenjen kot zaščita oziroma, da se stvar lepo sveti. Vsaj na kromu ni nekega efekta v smislu poliranja.

Brillwax. No tale mi je bil še najbolj všeč. Je zelo masten ne pa tekoč kot prvi od Amwaya. Vsebuje najbrž tudi kakšen silikon kot zaščito, polira pa tudi.

Jolly bolj kot ne klasična tekoča polirna pasta.

Mr. Muscolo za steklokeramiko in zobna pasta sta kar "tukaj-tukaj" zelo primerljivi. Lahko bi rekel morda, da je zobna pasta vseeno bolj groba. Bogi zobje:)

Purol je definitivno bolj grob in hitro lahko postane kromirana površina takšna čudna mat tako, da jo moraš potem popravlat. Saj za kakšne kromirane auspuhe je najbrž super ne pa za kakšne dekorativne predmete. Jo pa sam uporabljam za Al. gramofonske krožnike, za plexi pokrove pa že ne.

Sem pa vse poliral z vato in na koncu s fino staro nogavico.

Takšnih grobih odrgnin na robu dna lončka ne spraviš ven.

_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 13, 2017 19:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No kot prvo je potrebno vzeti v obzir, da bo @habo poliral krom na takšnih zvočnikih in ne moraš kar s kakšnimi mašinami plesat orog njih. Že tako bi jaz prej stične površine zaščitil s širokim ličarskim selotejpom.


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 13, 2017 21:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, za tele zvočnike gre, torej površine niso ravne in velike in dvomim da bi polirna mašina prišla v poštev, ker je pač preokorna. Bolj sem mislil ročno oz. sedaj razmišljam morda kakšen polirni kolut (spet jih je en kup) za na akuvijačnik + pasta? Dremla, torej mašine ne bi šel kupovat posebej. Za Sonax krom & alu mi je v eni štacuni že svetoval, ker ima dobre izkušnje in bi za moj primer bilo to ok. Praske niso ekstra globinske, res bolj praskice, lise, ampak nekomu ne bi šle na živce, meni pa Smile Davor hvala, vidim da ti je jasno, zato ti bom poslal zs.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 13, 2017 21:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Odlična stvar prvič:



Drugič:



In bodo v takšnem stanju kot da si jih pravkar odpakiral. Ob tem pa rabiš še pravo krpo in pridne roke ter eno uro časa. Samo se jih ne splača kupovat ker te obe prideta čez 40 eu. Ti lahko pošljem vsake malo če želiš.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe