Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

brnenje med predvajanjem

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domaèi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
april



Pridružen/-a: Sre Okt 2008 14:34
Prispevkov: 22
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 06, 2009 12:44    Naslov sporočila: brnenje med predvajanjem Odgovori s citatom

Spet ena tezava, ki mi ni jasna, kako bi jo odpravil. Tezava ima, ko sem povezal zvok iz raèunalnika na reciver - sedaj je pa med glasbo ogromno brnenja.
Ali mogoèe kdo ve kako odpraviti brnenje? Crying or Very sad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Ĺ kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 06, 2009 13:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V nastavitvah vse nepotrebne stvari oznaèi z mute.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 06, 2009 14:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja seveda Pestilence, to bo pa res pomagalo:)
Imaš receiver povezan na isti razdelilec (štrom) kot raèunalnik? Pri kabelski (recimo kabelska povezana na receiver) se je obièajno dodal nek vmesnik s kondenzatorji in je to stvar poštimal. Lahko probaš preko optike, èe jo imaš oz. nabaviš Music Streamer pri Kuzmi:) Torej malo se igraj s priklopom receiverja i raèunalnika na isto dozo.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Ĺ kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 06, 2009 14:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

trancedeejay je napisal/a:
Ja seveda Pestilence, to bo pa res pomagalo:

Ni treba bit sarkastièen.
Veliko uporabnikov ima vklopljen mic-in, ter +20db boost med nastavitvami. To velikokrat tako brni da se tišjih prehodov v glasbi sploh ne sliši med predvajalnjem. Ko to izkljuèiš stvari manj šumijo. Vsaj pri meni je bilo tako.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
april



Pridružen/-a: Sre Okt 2008 14:34
Prispevkov: 22
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 06, 2009 16:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moram reèi da sem probal vse kar ste mi svetovali pa niè bolje. Celo izklopil sem raèunalnik iz vtiènice ven in priklopil v zvoèno kartico pa je zaèelo ravno tako brneti.
Na resiverju sem praktièno probal vse vhode in povsod ista pesem. Ja nekje sem zasledil da bi bili lahko kabli, ampak ne vem kako, èe so èisto novi.., paè vse kaže da ne bo šlo
Embarassed
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 06, 2009 16:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mogoèe ima pa zvoèna kartica toliko šuma na izhodu? Katero zvoèno pa imaš?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
lesinar



Pridružen/-a: Čet Jan 2009 19:28
Prispevkov: 106
Kraj: koper

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 06, 2009 20:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

imel sem isti problem...malo sem se poigral z novo zvoèno ki ni inegrurana na matièni in vseeno bi ti svetoval da preveriš èe nima morda elektriènega toka na konektorjih zvoène kartice mic audio out audio in....preveri sem že imel ta problem.......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 06, 2009 22:53    Naslov sporočila: Re: brnenje med predvajanjem Odgovori s citatom

april je napisal/a:
Ali mogoèe kdo ve kako odpraviti brnenje? Crying or Very sad


V primeru, da vzrok brnenja ni posamezna naprava (njena okvara), kar se testira s popolnoma loèenim priklopom od ostalih naprav, je vzrok interferenèni (zanèni) tok omrežne frekvence 50 Hz na nepravilno izvedenih ozemljitvenih oz. masnih povezavah. Rolling Eyes

Z metodo dedukcije (postopnega izloèanja) doloèimo problematièno masno oz. ozemljitveno povezavo neke naprave in jo s pomoèjo pravilno izvedene ozemljitve oz. galvanske loèitve spet vkljuèimo v sistem. Idea

Velikokrat je vzrok za brum antenska masna povezava, razlièni ozemljitveni potenciali na omrežnih vtiènicah in veèkratne (podvojene) masne povezave, ki povzroèijo zanène tokove omrežne frekvence. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domaèi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe