Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Hi-Fi Ljubljana AV Show 2017 - Zvok z razgledom
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, sreĆØanja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mihamusic



Pridružen/-a: Sre Feb 2015 20:17
Prispevkov: 159
Kraj: Trzin

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 14, 2017 12:02    Naslov sporočila: Hi-Fi Ljubljana AV Show 2017 - Zvok z razgledom Odgovori s citatom

Hoj:

Bom pa jaz odprl tole - sem se ravno vrnil,...

Imeniten dogodek, tudi ta - Ŕkoda, da ni en sejem spomladi, en pa jeseni,...

Moji vtisi:

- najbolj meni vÅ”eĆØen/presentljiv zvok je bil pri Audio Note

- Piega & Boulder je seveda krasno - vendar morda ne toliko, kot bi priĆØakoval za to ceno,...

- ATC - katastrofa ("nasilno" - si ne predstavljam to posluŔati doma,...) - vsak komad (ene 5 sem jih posluŔal) - ali je bilo pa kaj narobe nastavljeno (?)

- Kuzma + oprema - tudi zelo fino ! - ni pa imel Reference gramofona Sad((

Vsekakor vredno obiska !

LP : MM
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 14, 2017 19:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni so pa uniĆØili vikend oz mesec. NamreĆØ spodaj sem se zaljubil v LG Oled tv W7, sedaj si razbijam glavo kje to ugodno dobiti. Barabe!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ZivkoF



Pridružen/-a: Sre Dec 2011 12:26
Prispevkov: 16
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 14, 2017 19:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dr.sah je napisal/a:
Meni so pa uniĆØili vikend oz mesec. NamreĆØ spodaj sem se zaljubil v LG Oled tv W7, sedaj si razbijam glavo kje to ugodno dobiti. Barabe!



Na idealo.de sem videl ta LG Oled W7 prejÅ”nji teden za 3.999 EUR samo mislim, da so ga že prodali. Do novega leta bodo cene Å”e padle. LG planira za leto 2018 nove Oled panele, ker letoÅ”nji 2017 paneli so isti kot leta 2016 samo elektronika je druga. LG menja panele na vsaki 2 leti in za leto 2018 so predvideni novi 12 bitni paneli z drugaĆØnim sistemom prikazovanje bele barve, zato bo tudi elektriĆØna poraba nižja - se splaĆØa poĆØakati vsaj do prvega tedna v januarja 2018, ko bo sejem CES 2018 v Las Vegasu in bodo predstavili LG, Panasonic, Samsung, Sony in drugi proizvajalci modele za leto 2018.
_________________
ZivkoF
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 14, 2017 20:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

U hvala, v nemĆØiji se kje najde za 3300 in dalje, ĆØeprav bi potem moral doma improvizirati z montažo, no, upam da se strasti umirjijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tma



Pridružen/-a: Pet Nov 2010 3:06
Prispevkov: 635
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 14, 2017 20:27    Naslov sporočila: Re: Hi-Fi zvok z razgledom Odgovori s citatom

mihamusic je napisal/a:
Hoj:

Bom pa jaz odprl tole - sem se ravno vrnil,...

Imeniten dogodek, tudi ta - Ŕkoda, da ni en sejem spomladi, en pa jeseni,...

Moji vtisi:

- najbolj meni vÅ”eĆØen/presentljiv zvok je bil pri Audio Note

- Piega & Boulder je seveda krasno - vendar morda ne toliko, kot bi priĆØakoval za to ceno,...

- ATC - katastrofa ("nasilno" - si ne predstavljam to posluŔati doma,...) - vsak komad (ene 5 sem jih posluŔal) - ali je bilo pa kaj narobe nastavljeno (?)

- Kuzma + oprema - tudi zelo fino ! - ni pa imel Reference gramofona Sad((

Vsekakor vredno obiska !

LP : MM



Å e dobro, da so okusi razliĆØni in zato imamo tudi razliĆØne proizvajalce z razliĆØnimi zvoĆØnimi podpisi.

Mene pa je najbolj razoĆØarala Piega-Boulder kombinacija ter ravno Audio Note.

Kuzma - digitalni sistem Ŕe nekako - analogni pa "mrtva priroda"...

Canyon - pri Simonu mi je bil bistveno bolj vÅ”eĆØ lanski setup.

Najbolj pa so mi bila vÅ”eĆØ oba Intek sistema ter Naim...

LP, T
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 15, 2017 10:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni je bilo najbolj vÅ”eĆØ predavanje Janeza Križaja SluÅ”ni placebo in psihoakustika. Pradavanje Kuzme, ki to ni bilo (odgovarjal je na vpraÅ”anja), je bilo tudi zanimivo.

Je bilo pa kar veliko ljudi in poslediĆØno slab in vroĆØ zrak.

Sem za hec dal Audio-Technica ATH-MSR7 sluÅ”alke gor, ker jih imam, pa je bil glasba ĆØisto popaĆØena. KakÅ”no sramoto delajo dobrim sluÅ”alkam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 15, 2017 20:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi jaz sem si vzel kar nekaj ĆØasa ob mizi z Audio Technica proizvodi. Res je bil izbor glasbenega formata neprimeren za kvalitetno predstavitev, pa sem zaprosil, ĆØe bi lahko lastnoposneti kljuĆØek vklopili v notebook. PosluÅ”al sem predvsem ATH-M70x sluÅ”alke namenjene monitoringu. ƈe malo odmislim dejstvo, da jih je za silo poganjal ojaĆØevalĆØek v notebooku, je to sluÅ”alka kakrÅ”nih se redko najde. Izjemen tonalni balans in dinamika sta me prepriĆØali v manj kot minuti. ƈe ne bi že imel takih, zaradi katerih sem nehal iskati, bi definitivno izbral to sluÅ”alko. MogoĆØe pa nekoĆØ, za imeti Å”e "drugo opcijo".

Plus z moje strani Ŕe za Audio Note in Canyon Simona.

lix
_________________
"Ne moreÅ” dobiti pudinga, ĆØe ne pojeÅ” mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihamusic



Pridružen/-a: Sre Feb 2015 20:17
Prispevkov: 159
Kraj: Trzin

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 15, 2017 20:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen LightBit:

Mene je tudi zanimalo ono predavanje o placebu, pa se žal nisem mogel udeležiti,...
Se ti da v nekaj stavkih povzeti glavne zadeve ?

Bi verjetno bilo interesantno tule za kako debato,...

Hvala vnaprej !

LP : MM
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 15, 2017 21:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mihamusic je napisal/a:

Mene je tudi zanimalo ono predavanje o placebu, pa se žal nisem mogel udeležiti,...
Se ti da v nekaj stavkih povzeti glavne zadeve ?

Bi verjetno bilo interesantno tule za kako debato,...

Govor je bil o tem kako možgani dojemajo zvok iz vseh informacij, ki jih imajo.
Pokazal nam je tale video: https://www.youtube.com/watch?v=G-lN8vWm3m0
Rekel je, da je sluh bolj MIDI sampler, kot mikrofon. Da možgani prepoznajo zvok in predvajajo sample iz spomina. Povedal je tudi da z slepimi testi izbirajo mikrofon za snemanje vokala.

Å e nekaj primerov:
- OjaĆØevalci v srebrnem ohiÅ”ju imajo svetlejÅ”i zvok.
- Dragi zlati kabli imajo boljŔi zvok, zato ker vemo da smo dali veliko denarja.

KakÅ”na bi bila debata pa ne vem, ker je veliko audiofilov prepriĆØanih da sliÅ”ijo razlike v kablih in kondenzatorjih. Na obeh HI-FI showih je bilo polno placebo izdelkov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihamusic



Pridružen/-a: Sre Feb 2015 20:17
Prispevkov: 159
Kraj: Trzin

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 15, 2017 22:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jo !

Zelo cool video ! Res neverjetno,... Smile

Tule smo se že malo dotaknili tem o izgledu/zvoku - in meni se tudi nekako zdi, da ĆØe bi posluÅ”alec imel pred seboj en ojaĆØevalec "resnega izgleda" in enega rožnatega, s cofki/okroglega,... bi to zagotovo vplivalo na njegovo dojemanje Wink

Bolj resno pa - zadeva s kabli, ki je bila precej kotroverzna v 80-ih in se to nekako vleĆØe do danes (v nekaterih krogih) - test je IZJEMNO enostaven:

Ne poĆØni ga v družbi ali v Hi-Fi trgovini,... naredi si ga doma - sam s seboj,... brez vseh sugestij/vplivov,... in nobenemu ne povej za rezultate Smile

Rezultat je lahko samo - ali boÅ” za relativno "malo" denarja dobil malo boljÅ”i zvok - ali pa ne boÅ” opazil razlike in boÅ” privarĆØeval to "malo" denarja.

p.s. meni je bil najbolj presenetljiv test 230V kablov Wink

LP : MM
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
neodym4



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 20:00
Prispevkov: 3
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 15, 2017 22:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimiv dogodek, dobro da se letos ĆØasovno ni pokrival z drugim in sem se lahko udeležil obeh v polni meri. Moji pomembnejÅ”i vtisi:
- Intek - zame zmagovalec dogodka. ATCji so igrali odliĆØno, prav tako Triangle.
- Audio Serum - zanimivo sliÅ”ati kaj takega, žal so sistem ovirali slabo pritrjeni paneli v stropu, ki so že ob malo veĆØji glasnosti moteĆØe vibrirali. Piegini zvoĆØniki se res zdijo, kot da imajo neskonĆØno moĆØi, kar se za njih v kombinaciji s tako konĆØno stopnjo seveda tudi priĆØakuje.
- Kuzma - dober zvok kot vedno, tudi tukaj so bili stropni paneli moteĆØi, na analognem sistemu bi morda lahko Å”e malo razÅ”irili glasbeni repertoar.
- ƈotar - zanimiv sistem, žal so bili sosedi preglasni, ĆØe bi se nahajal v 13. nadstropju bi mu namenil precej veĆØ ĆØasa.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 16, 2017 10:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No pa Å”e moja ocena oziroma izbor s tega sejma. Seveda je do neke mere v prvih ocenah precej kontraverzen, sicer pa tak kot se meni pritiĆØe.

Za naj "sistem" sem izbral 2500 l akvariji tropskih ribic v preddverju hotela.




Absolutno prvo mesto DJ-a sejma gre starosti tega poklica Draganu BuliĆØu.




Za naslov naj hostese sejma pa sem v veliki dilemi, ali bi ga dodelil romantiki ali pa resnobnosti. Tako, da to odloĆØitev prepuÅ”ĆØam vam dragi soforumaÅ”i.



_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 16, 2017 11:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ups. Pa Å”e tole sem pozabil. Za tiste, ki se spraÅ”ujete ali je vinyl prihodnost fiziĆØnega formata? SodeĆØ po fotki s sejma je odgovor vsekakor pritrdilen.


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 16, 2017 11:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

"joÅ” jedan proĆ°e dan, uzburkan ko more....duž pustih ulica, svjetiljke veĆØ gore...."



in to je to za ta denar...
_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 16, 2017 13:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fjaka je napisal/a:
"joÅ” jedan proĆ°e dan, uzburkan ko more....duž pustih ulica, svjetiljke veĆØ gore...."

Pa nadaljujmo v tem stilu v zadovoljstvo kustosa Samota:

Sa novim jutrom
sve ce isto biti
ja to dobro znam
do novog susreta
sa vama, dovidjenja.

Nek' zvuci pesme te
ispunjeni setom Bouldera i Piege
sada mirno plove.......


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, sreĆØanja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe