Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Multimedia HI-FI Show 2017
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 12, 2017 08:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

citat iz reportaže: ...Najveća atrakcija sajma bio je Hi-Fi muzej, salon s desecima vintage uređaja, ovo je prostor s najposebnijim ugođajem na sajmu...

Tudi ostali komentarji se mi zdijo kar korektni/precej sovpadajo z mojimi vtisi.
Razlogi za njih pa mi tu pa tam odstopajo a to je manj pomembno.

Fino da še kdo pove, da se problemov reprodukcije (beri nekompatibilnosti naprav med seboj in s prostorom in glasbo) ne da rešiti s kabli.
Tudi marsikateri zvok na sejmu bi drugače izpadel (tako v plus kot minus v določenih parametrih) z drugo kombinacijo posameznih sestavin hifi verige/vključno s prostorom in postavitvijo.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Les Rockets



Pridružen/-a: Tor Nov 2012 14:21
Prispevkov: 36
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 12, 2017 13:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo,

sejma se nisem udeležil, po fotoreportažah sodeč pa izrekam veliko pohvalo ekipi projekta "vintage", bravo fantje !!!
Paša za oči in zagotovo tudi za uho.

Lep pozdrav.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 13, 2017 19:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vintage soba je bila tudi zame, kot posredno udelezenega izredno uspesna pridobitev. Debate o hifiju so na takih srecanjih vse kaj drugega, kot pa pljuvanje!!!!

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
mihamusic



Pridružen/-a: Sre Feb 2015 20:17
Prispevkov: 159
Kraj: Trzin

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 13, 2017 21:46    Naslov sporočila: odg & Ideja Odgovori s citatom

Oj:

Meni je bilo tudi zelo všeč - sicer manj kot lani ,... ampak "vintage soba" je sigurno bila full za nostalgike Wink

Mi je pa nekaj prišlo na misel ob poslušanju sistemov - med sprehodi med sobami,...

Tu poslušamo sisteme, kjer se VSI parametri spreminjajo - oprema/prostor/izvor zvoka.

Morda bi bilo zanimivo, da bi se naredilo nek "skupni/demo/posnetek", recimo 3 minute klasike/jazz-a/vokala/xxx in bi se ga predvajalo eno uro, ponavljajoče v vseh poslušalnicah.

Seveda pride v poštev samo za digitalijo,...

Tako bi imeli poslušalci, ki bi se tisto uro "vrteli" med sobami možnost imeti neko referenčno točko, za primerjavo sistemov,...

Ki je sicer na takih dogodkih popolnoma nemogoča !

LP : MM
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 14, 2017 09:11    Naslov sporočila: Re: odg & Ideja Odgovori s citatom

mihamusic je napisal/a:
Oj:

Meni je bilo tudi zelo všeč - sicer manj kot lani ,... ampak "vintage soba" je sigurno bila full za nostalgike Wink

Mi je pa nekaj prišlo na misel ob poslušanju sistemov - med sprehodi med sobami,...

Tu poslušamo sisteme, kjer se VSI parametri spreminjajo - oprema/prostor/izvor zvoka.

Morda bi bilo zanimivo, da bi se naredilo nek "skupni/demo/posnetek", recimo 3 minute klasike/jazz-a/vokala/xxx in bi se ga predvajalo eno uro, ponavljajoče v vseh poslušalnicah.

Seveda pride v poštev samo za digitalijo,...

Tako bi imeli poslušalci, ki bi se tisto uro "vrteli" med sobami možnost imeti neko referenčno točko, za primerjavo sistemov,...

Ki je sicer na takih dogodkih popolnoma nemogoča !

LP : MM

Na lanskem sejmu v M hotelu se mi je zgodilo nenavadno naključje: v kratkem roku ko sem vstopil v pet demo sob, sem v treh naletel na to skladbo:
https://www.youtube.com/watch?v=gb62b4nLWQU
Zadnja je bila s takrat novimi Bowers&Wilkins 802d3. Hitro je bilo jasno po čem so (dobre) hruške. Ker je to bil že moj drugi obhod v katerem obiščem samo tisto kar me zanima dodatno slišati, sem ipak bil malo presenečen kako jasno so skočile ven razlike v zvoku.

Hja, @mihamusic, Mislim da nihče ne bo pripravljen na tako surovo razkrivanje razlik med sistemi in bolj ali manj posrečenimi postavitvami.

Pa tudi ni potrebe. Naj ostane zavito kot arabsko dekle,...
Hifi je magija za vsakega na svoj način.
Tako namesto posegati po blazno dragih napravah - si zamislimo katere lastnosti hifija hočemo imeti na višjem nivoju in imamo tako svoj košček nebes - področje kjer nam hifi briljira. Na ostalo specifiko se pa navadiš, važno da je v mejah korektnosti.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihamusic



Pridružen/-a: Sre Feb 2015 20:17
Prispevkov: 159
Kraj: Trzin

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 14, 2017 11:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oj Ambasador:

Se strinjam, da bi bili razstavljalci morda skeptični do takega pristopa Smile

Mene pa vseeno zanima primerjava na takih zadevah,... ker če čisto vse spremeniš iz sobe v sobo, se res nimaš na nič "naslonit",...

Zdajle pa oprem še novo temo za današnji sejem,...

LP : MM
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bullitt



Pridružen/-a: Sob Dec 2014 22:14
Prispevkov: 1

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 15, 2017 10:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni, rad bi pohvalil sobo Audio by Hari zelo dober zvok sistema navdušen sem predvsem nad gramofonom in zvočniki, ampak še najbolj bi izpostavil sobo Audio Mir s svojim zvokom res lepega masivnega gramofona ,mislim prava popestritev sejma v M-u, no samo toliko od moje malenkosti, lep pozdrav še naprej in lepo nedeljo vsem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
TUTTI



Pridružen/-a: Tor Mar 2010 19:56
Prispevkov: 265
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 20, 2017 09:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsem obiskovalcem sejma se najlepše zahvaljujemo za vaš obisk in verjamemo, da je vsak med vami našel nekaj zase.

Prihodnje leto bomo dogajanje na sejmu še popestrili, v vaše in naše skupno zadovoljstvo.

Lep pozdrav
Vaš MHS team Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: +38631665138
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 20, 2017 11:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mihamusic je napisal/a:
Oj Ambasador:

Se strinjam, da bi bili razstavljalci morda skeptični do takega pristopa Smile

Mene pa vseeno zanima primerjava na takih zadevah,... ker če čisto vse spremeniš iz sobe v sobo, se res nimaš na nič "naslonit",...

Zdajle pa oprem še novo temo za današnji sejem,...

LP : MM

Doma samo 20cm dam bolj skupaj zvočnike in je ocena na midbas/bas področju, pa tudi sceni tako različna - da bi v prvem primeru z obema rokama zagrabil tak zvočnik, v drugem pa se praskal po glavi..

Za začetnike sigurno zelo trd oreh razvozlati kaj so pravzaprav slišali. Zato pravim, da je za začetnike skoraj vseeno kaj izberejo - važno samo da jim je demo zvok na prvo uho všečen. S plusi uživa, na minuse se navadi. To je potem odskočna deska da si izostri nadaljni korak.

Za 'drugi krog' pa je dobro vedeti, da menjava v istem cenovnem rangu sliči na menjavo belega konja za črnega Laughing
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 20, 2017 11:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hej,
mal pozno, ampak z veseljem. Kot vsako leto, tudi to leto na sejem v M hotel. Malo smo se sprasevali ali sta v SI res potrebna dva sejma? Kar pa se je na koncu izkazalo, da niti ni tako napacno. Oba sejma sta bila po svoje unikatna in zanimiva, in ce bi vse to bilo koncetrirano na enem bi pomoje bil en dan premalo, da si lahko vse pogledas, se udelezis predavanj in se naposlusas. S frendom sva za ogrevanje zavila v Audio Serum, kje sva se naposlusala

Graham + Mcintosh.



Lepo ogrevanje in prijetno poslusanje. Ce bi ga poslusal pred dvema letoma bi bili zvocniki lepi kandidati za v kosarico.

Preskok na ezoteriko Estelon XA + Boulder amplifikacija in streamer + pre Primaluna na lampah.



Pa skok na sejem, v M hotel.
Zacetek z Vintage sobo, kjer res pohvale vsem, ki so sodelovali pri pripravi. Nisem pricakoval, da bo na ogled toliko naprav in zvocnikov. Mislim, da najbolje organizirana soba in predstavljeno s srcem. Lepo, da je bila na voljo dovolj velika soba.



Tudi velecenjeni Cizeki so bili na voljo za poslusanje.
Lepo in presentljivo dobro za zvocnike te dimenzije. Malce odrolono zgoraj, ampak rajsi poslusam to, kot pa steklenost in sikavost. Verjetno bi v boljsem in manjsem prostoru, z manjsim razmakom delovali se boljse. Zanimivo bi bilo slisati tudi Fostexe, hkrati s Cizeki skupaj, pomoje bi lahko bila to kar zelo zanimiva in kontraverzna kombinacija. Ce bi ze izbiral med Fostex in Cizeki, bi se odlocil za Cizeke. Boljsi timber instrumentov.





Kar se pa tice prezentacij in sistemov pa sta mi bila vsec dva sistema.

Ubiq Audio z Ubiq One Special Edition in Ubiq amplifikacijo in streamerjem. Super, zivo, brez naprezanja in zelo dinamicno. Sem uskocil dvakrat in so se potrdili kot moj top izbor sejma. Vsekakor pa nasvet upravljalcu glasnosti. Ni potreba po konstantni bombardaciji in sokiranju z visoko jakostjo zvoka, ker se lepse in boljse igrajo tudi na normalni jakosti.









Second best pa sistem baziran na Sonus Faber + Audio Research amplifikaciji


Nekaj zanimivih sistemov. MARS audio z njihovo DIY produkcijo.


Blumenhofer, potencial, poznan ze od prej, a zal prevroca soba, tako da si nisem uspel dobiti ene zakljucne ocene



Prototipi slusalk Erzticha. Sploh zelo obetavno za njihov top model in model en rang nizje.



Pear Audio sobo sem verjetno v silni guzvi popoldneva zal zgresil, ceprav sem si zelel slisat njihov sistem z gramofoni.

Za zakljucek dneva pa se skok v Vklop in demonstracija najvecjih Sigminih zvocnikov z Ubiq Audio amplifikacijo. Tako veliko, da imas lahko v enem zvocniku spalnico, v drugem pa dnevno.



Zvokovno pa, orgle fantasticno, ampak na trenutko preveliko slikanje insturmentov in vokalov. Ce bi imel na voljo te Sigme in Ubiq Audio One, bi rajsi izbral Ubiq Audio One, z ostankom denarja pa si zgradim luksuzno hiso Smile.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
leko1



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 20:13
Prispevkov: 43
Kraj: tržič

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 20, 2017 23:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem zakaj sem po tolikih letih presenečen glede komentarjev vezanih na sejemske prirereditve.Nekateri pisci izražajo nekkakšno pasivnost,nekateri poslušajo z očmi,nekateri pa hvalijo samo tisto kar poznajo.Prav tako dobivam občutek,da je na forumu veliko ljudi z nazivom dr.,pa čeprav imajo le osnovno izobrazbo.Prav tako imam občutek,da pozabljamo prvinski namen glasbe,naj vas spomnim ,gre za uživanje in razbremenitev in nikakor za seciranje le te.

Pohvalil bi organizatorja sejma za njegov trud,prav tako pa tudi Mateja ,kateri j v obilici slik predstavil sejemsko dogajanje.

Ne glejte glasbe,poslušajte jo in poskušajte uživati............lp
_________________
Blagor siromakom, ki ne vedo da so.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 21, 2017 01:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V glasbi se ne uživa na hifi sejmu. Za to so koncerti. Hifi sejem je drug biznis. No mogoče gredo nekateri na agra sejem uživat v kmečkem življenju, na sejem prokolic pa uživat na morju Very Happy

Nazadnje urejal/a Audiomarka Sob Okt 21, 2017 11:13; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 21, 2017 08:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

leko1 je napisal/a:
Ne vem zakaj sem po tolikih letih presenečen glede komentarjev vezanih na sejemske prirereditve.Nekateri pisci izražajo nekkakšno pasivnost,nekateri poslušajo z očmi,nekateri pa hvalijo samo tisto kar poznajo.Prav tako dobivam občutek,da je na forumu veliko ljudi z nazivom dr.,pa čeprav imajo le osnovno izobrazbo.Prav tako imam občutek,da pozabljamo prvinski namen glasbe,naj vas spomnim ,gre za uživanje in razbremenitev in nikakor za seciranje le te.

Pohvalil bi organizatorja sejma za njegov trud,prav tako pa tudi Mateja ,kateri je v obilici slik predstavil sejemsko dogajanje.

No vidiš mene pa preseneča ta tvoj komentar oz. kako pozorno si sploh pregledal prispevke ali pa morda, če nisi kar generalno zgrešil spletne strani. Lepo ter seveda tudi upravičeno, da si pohvalil organizatorja ter Mateja in njegovo poročilo (verjetno si tukaj mislil M&S). Te pa samo sprašujem koliko fotografij je Matej tukaj naložil na tem forum. Vidiš tako se pa jaz osebno sprašujem zakaj sem se sploh trudil na strani 9 ter v sobi 103 tudi s to tvojo "lesenjačo."
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
leko1



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 20:13
Prispevkov: 43
Kraj: tržič

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 21, 2017 21:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja Nek_do,tudi tebe moram pohvaliti za fotke,hkrati ti pa sporočam,da nisem nič zgrešil,le ti nisi razumel,kaj sem hotel povedati,pa nič zato,vsak ima svoje veselje,še naprej ti želim veliko strokovnega komentiranja.Samo še to,ali kdo vas velikih komentatorjev lahko ali upa povedati,kako ima doma sestavljen sistem,predvidevam,da so sistemi vrhunski in tudi vrhunsko predvajajo glasbo.
_________________
Blagor siromakom, ki ne vedo da so.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
leko1



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 20:13
Prispevkov: 43
Kraj: tržič

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 22, 2017 14:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
V glasbi se ne uživa na hifi sejmu. Za to so koncerti. Hifi sejem je drug biznis. No mogoče gredo nekateri na agra sejem uživat v kmečkem življenju, na sejem prokolic pa uživat na morju Very Happy




Tudi na sejmu lahko uživaš,le zafrustriran ne smeš biti ali kako drugače obremenjen,sem pa mišljenja,da so sejmi za ogledovanje novosti,za strokovne ocene ali bolje rečeno všečnostne ocene pa je potrebno poiskati primerne poslušalnice.

Vidim pa da imaš tudi izkušnje z agro sejmi,tam so ljudje verjetno bolj sproščeni.
_________________
Blagor siromakom, ki ne vedo da so.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Naslednja
Stran 11 od 13

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe