Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Strokovna pomoč pri namestitvi hišnega kina v novi hiši
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
simonceli



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 8:36
Prispevkov: 195
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 08, 2017 21:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ksz:

apliciram praktično vsem, razen odpiralcu teme;

Kdaj ste, če sploh ste, imeli tak projekt dejansko izpeljati...? Kolikor berem...nikoli, razen na internetu ( je ena svetla izjema ).

Avtorju predlagam, naj me kontaktira.

lp
S
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 08, 2017 22:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Laughing
kar tako naprej
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 08, 2017 22:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simonceli je napisal/a:
Kdaj ste, če sploh ste, imeli tak projekt dejansko izpeljati...?

Prvega pred 21 leti, zadnji (7.2.4.) je tik pred koncem. Predzadnji, pred dvema letoma, je bil podoben temu, zato imam še v spominu nabor ustreznih zvočnikov. Sicer nisem trgovec, kot kdo morda zmotno misli. Wink

Drugače pa predstavi svoje predloge javno, po moje ne bo nihče jezen. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
klasicni



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 2:49
Prispevkov: 59
Kraj: Slovenske Konjice

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 09, 2017 15:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz se vseskozi zavedam, da je moj prostor daleč od idealnega za željeno postavitev prostorskega zvoka... pravzaprav sem celo razmišljal da zvočnike prodal in imel res samo kak stereo. Glede na to da me kabli res ne stanjo celo premoženje, bom pa vseeno naredil neko predpripravo za prostorski zvok (kar se moram odločit do jutri).

Poleg neidealnega prostora imam še seveda dodatne omejitve... kot npr. dva mala otroka ki sta zelo aktivna, velika prehodnost dela ob kaminu... kar je tudi razlog da sem najprej razmišljal o zvočniku v steno zraven kamina, sedaj se pa toliko bolj navdušil za zvočnika na steno nad oknom pri jedilni mizi, kjer vem da ne bosta nikogar motila.

V glavnem glede na mojo željo, da bi rad imel vsaj malo prostorskega zvoka, ne iščem idealov, kaj priporočate:
1. Da naredim sistem 5.1 namesto 5.1.2 oz. 5.1.4?
2. Če ja... kje naj bosta satelita, glede na opisano (meni bi bila ljubše na steni nad oknom pri jedilni mizi)?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 09, 2017 16:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Naredi potem 5.1.2, za rezervo pa lahko pustiš kabla ob kaminu in nasproti za kasnejši 5.1.4 ali 7.1.2. Pa morda kje pod kavčem dva para kablov za možnost zvočnikov na stojalih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ZivkoF



Pridružen/-a: Sre Dec 2011 12:26
Prispevkov: 16
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 10, 2017 12:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simonceli je napisal/a:
ksz:

apliciram praktično vsem, razen odpiralcu teme;

Kdaj ste, če sploh ste, imeli tak projekt dejansko izpeljati...? Kolikor berem...nikoli, razen na internetu ( je ena svetla izjema ).

Avtorju predlagam, naj me kontaktira.

lp
S


Tudi v Sloveniji postavljamo 7.4.4 - ravnokar v delu!






_________________
ZivkoF
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 10, 2017 14:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen ZivkoF

Sicer overkill za tako sobo a pozdravljam uporabo profesionalne audio opreme. Dinamike zagotovo ne bo manjkalo.
Profi komponente v veliko bolj ženskim očem primerni obliki bi predlagal tudi klasičnemu, dinamike polna kapa, sevalnik kot cca 60 stopinj je dosti manj alergičen na stekleme površine in kotne postavitve. Woofer 12" in colski visokotonec na trobljici s čim nižjim rezom. Večkrat probano.

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 10, 2017 20:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Laughing
eni ste res na hece
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Mark



Pridružen/-a: Pon Jul 2017 22:19
Prispevkov: 11
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 10, 2017 22:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Morda naslednji zvocniki, ki jih tudi sam uporabljam za hisni kino:

http://cornered.dk/consumer/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
Stran 4 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe