Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Audiophile Linux - operacijski sistem za audiofile
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 14, 2015 11:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tomazb je napisal/a:
nov linux si bootal preko usb-ja al si kar povozu stare? dual boota pri linuxih sam še nisem počel, se sploh dela to?


Za instalacijo Linuxa AP V3.1 velja poseben postopek, ki je opisan tu:

http://www.ap-linux.com/documentation/install-instructions-v3-0/

namesto V3.0 potegneš dol 3.1

http://www.ap-linux.com/download/


Za to instalacijo potrebuješ prazen disk brez particij. Kako se da, če se da, naknadno ustvarjati nove particije na istem disku in nameščati gor druge OS-e, nisem raziskoval.

Sam sem enostavno izklopil obstoječi disk, priključil enega starega in nanj po navodilih instaliral V3.1. Po končani instalaciji sem na na drug sata slot priključil še prvotni hdd in mi sedaj dual boot dela, ampak preko boot options v biosu.

Drugače pa razni Linuxi lepo delajo v dual botu tudi na istem disku, ampak ta verzija pa v osnovi ni predvidena za to
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomazb



Pridružen/-a: Tor Sep 2012 20:34
Prispevkov: 29
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 16, 2015 09:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

malce neugodno v biosu izbirat boot sekvenco... bom najdu kje kak disk pa najprej ap, pol pa poskusu še kak drug linux gor dodat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 16, 2015 10:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NCC2000 je napisal/a:
tomazb je napisal/a:
nov linux si bootal preko usb-ja al si kar povozu stare? dual boota pri linuxih sam še nisem počel, se sploh dela to?


Za instalacijo Linuxa AP V3.1 velja poseben postopek, ki je opisan tu:

http://www.ap-linux.com/documentation/install-instructions-v3-0/

namesto V3.0 potegneš dol 3.1

http://www.ap-linux.com/download/


Za to instalacijo potrebuješ prazen disk brez particij. Kako se da, če se da, naknadno ustvarjati nove particije na istem disku in nameščati gor druge OS-e, nisem raziskoval.

Sam sem enostavno izklopil obstoječi disk, priključil enega starega in nanj po navodilih instaliral V3.1. Po končani instalaciji sem na na drug sata slot priključil še prvotni hdd in mi sedaj dual boot dela, ampak preko boot options v biosu.

Drugače pa razni Linuxi lepo delajo v dual botu tudi na istem disku, ampak ta verzija pa v osnovi ni predvidena za to
Včeraj sva poslušala Petrov Linux based sistem in sistem definitivno prepriča z muzikaličnostjo in resolutnimi presežniki, močjo, absolutno kontrolo tranzijentov, dinamiko, bas kontrolo, globino, višino, širino, če je tako posneto(soba je bila manjša omejitev, ampak slišalo se je, da sistem premore več vsega kot se "spodobi").
Razni USB based gadgeti in NASi mu sežejo na pol poti do jajc, napram njim deluje-edini pravi izraz, ki se ga spomnim je-brezkompromisno.
In brezkompromisen je tudi celoten (on demand narejen)Petrov sistem(z izjemo stružnice), drugače presežnikov ne bi bilo..

Peter je "zakrivil", da bom(upam, da z njegovo pomočjo) sestavil Linux for Audio based PC in nanj inštaliral Slim devices(Logitech) Media server za SBja.
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomazb



Pridružen/-a: Tor Sep 2012 20:34
Prispevkov: 29
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 16, 2015 13:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

se strinjam, rezultati so, pa še zanimive igračke za deževne dni so tile htpc-ji in podobne žvali Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 17, 2015 22:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Brez zamere, ma se mi smilite!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 17, 2015 23:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa da me ne boste križali, zakaj to mislim! Zato, ker digitalija je za pozabit v tej obliki kot jo danes poznamo. Še hifi ne sodi v domeno high enda, če ni analogen. Mi je žal, in se bo verjetno usulo en kup pizdarij, ma jaz stojim za tem, da digitalno je tema za šmrkavce.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 17, 2015 23:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa zopet, da nadaljujem, zakaj tako mislim in sem trdno prepričan da imam prav? Zato, ker sem te analogne stvari imel po rokah in se z njimi ubadal po dolgem in počez. Digitalne, ne da sem jih imel nebroj, ma dovolj, da lahko rečem, da v temi bluzite. Digitalno je lahko samo memory card iz katerega povlečeš tisto kar te interesira. Digitalnega hifi-ja ni!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 17, 2015 23:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

In da malo bolj spravljivo nadaljujemo. Tako kot v naših analognih časih, tako se tudi danes v digitalnih najdejo entuzijasti, ki hočejo več. Mi smo takrat od novih tehnologij pričakovali nekaj več. Žalostno je, da se nove, mlade generacij morajo obračat po nasvete nam zahojenim....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 18, 2015 06:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CASTOR je napisal/a:
Pa da me ne boste križali, zakaj to mislim! Zato, ker digitalija je za pozabit v tej obliki kot jo danes poznamo. Še hifi ne sodi v domeno high enda, če ni analogen. Mi je žal, in se bo verjetno usulo en kup pizdarij, ma jaz stojim za tem, da digitalno je tema za šmrkavce.


Ja saj tudi mi "šmrkavci" bi z veseljem imeli "analogno" opremo, sam kaj ko pravite, da za spodobno opremo nimamo €€€ Wink oz. z drugimi besedami, da moraš kr pošteno odšteti za gramofon in ostalo, če hočeš da bo "špilalo".
Sem slišal "analogno" in priznam da ima nekaj kar lahko mi "digitalisti" samo sanjamo, pa vendar se tudi v digi hifiju da uživat, samo prav mora biti postavljeno vse skupaj. Pravzaprav še kako dobro lahko igra.

LP,
Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 20, 2015 09:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CASTOR je napisal/a:
In da malo bolj spravljivo nadaljujemo. Tako kot v naših analognih časih, tako se tudi danes v digitalnih najdejo entuzijasti, ki hočejo več. Mi smo takrat od novih tehnologij pričakovali nekaj več. Žalostno je, da se nove, mlade generacij morajo obračat po nasvete nam zahojenim....
Linux for audio(LFA, da bo krajše) in Slim devices sta napredni svetovni open source code tehnološki platformi v katerih sodeluje že več kot dekado "staro in mlado".

Vsi proizvajalci streamerjev danes črpajo iz Slim devices tehnologij in še dolgo bojo. Saj drugih virov-sploh ni.

Primerjati software vgrajen v digi gadgete in CDPje, z Linuxovim, je kot bi primerjal družinski avto z formulo 1.

Na Linuxu for audio kot tudi na dobrem streamerju, se sliši posnetke digitalizirane z gramofonov tako dobro, da brez napora ločiš zvok ene gramofonske glave-ročke-gramofona od drugih. Poleg tega pa slišiš tudi mehanske šume gramofona.

Slišni presežnik pa je seveda dinamika digi signala, ki je slišno boljša napram dinamiki analognega signala.

Tudi zato je primerjat gramofon z digi viri enako nesmiselno kot nekoč, ko so primerjali CDPje z gramofoni.

In če je CDP še imel pomanjkljivosti, ki so bile lastnikom gramofonov v veselje, teh pri LFA in top streamerjih preprosto ni.

Zakaj? Vsak soliden digi vir premore dinamiko, ki je gramofon nima. Zato navdušijo na prvo poslušanje..Zaradi preprostosti zasnove in softwara pa mu manjka "organskega zvoka".
Kar pa je seveda z raznimi software in hardware nadgradnjami, ki jih komaj delno "izkoriščeni" hitro se razvijajoči današnji(in včerajšnji, če se znamo poglobit v bistveno) svet "digija"premore, možno doseči in preseči.

Pri vrhunski streamerjih in LFA, pa je t.i. organski zvok zaradi vrhunske digi tehnološke platforme samo vprašanje nastavitev, kar kaže da zanju velja enako pravilo kot za vse vrhunsko zasnovane zadeve..

Ker pa so oboji, LFA in streamerji rezultat Open source razvoja, so dostopni vsem in vsakomur in še najmanj tistim z debelimi denarnicami.

Zato vse do sedaj še ni bilo audio proizvajalca, ki bi se mu splačalo ponuditi tako kompleksen vrhunski paket digi tehnologije, preprosto zato, ker se mu taka investicija, ki terja veliko znanja uporabnikov in stalnega sledenja razvoju tehnologije z pomočjo svojega in predvsem z pomočjo znanja soudeleženih, ponavadi še naprednejših uporabnikov tehnologije, nikoli ne bi povrnila..
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 20, 2015 14:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tomazb je napisal/a:
malce neugodno v biosu izbirat boot sekvenco... bom najdu kje kak disk pa najprej ap, pol pa poskusu še kak drug linux gor dodat.


Ali ob zagonu pc-ja pritisneš F11 (no, odvisno od biosa) in izbereš boot disk ali izbereš boot disk iz menuja sistema, tu neke velike razlike ni. Bolj je škoda porabit cel disk za APL...

A vseeno, sporoči, če se boš tega lotil in poročaj, kako ti je uspelo, meni bi tovrstna informacija čisto prav prišla.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 20, 2015 15:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CASTOR je napisal/a:
Pa da me ne boste križali, zakaj to mislim! Zato, ker digitalija je za pozabit v tej obliki kot jo danes poznamo. Še hifi ne sodi v domeno high enda, če ni analogen. Mi je žal, in se bo verjetno usulo en kup pizdarij, ma jaz stojim za tem, da digitalno je tema za šmrkavce.


Se strinjam, da ta tema v osnovi bolj sodi v DIY poglavje, kot sem.

@off topic

PC kot predvajalnik glasbe z uporabo AP linux-a (ali katerega drugega operacijskega sistema) ne bo nikoli mogel fasat nalepke HighEnd, ker je tovrstno etiketiranje v domeni povsem drugih sfer.

Šmrkavec je pa vsak audiofil, mlad ali star, digitalen ali analogen. Vsak brska po peskovniku in tam išče iglo, pa čeprav dobro ve, da igle v peskovniku sploh ni...

@end of off topic
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomazb



Pridružen/-a: Tor Sep 2012 20:34
Prispevkov: 29
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 21, 2015 08:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NCC2000 je napisal/a:
A vseeno, sporoči, če se boš tega lotil in poročaj, kako ti je uspelo, meni bi tovrstna informacija čisto prav prišla.


trenutno mam na razpolago samo en dodaten primeren disk, ki ga pa uporabljam za drugo začasno zadevo. ko se sprostita disk in moja draga (trenutno menja barvo obraza na rdeče ko začnem kej po pc-ju šraufat) se zapodim v zadevo in javim rezultate Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 17, 2017 17:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Le informacija za vse tiste, ki bi namesto brezkončnega in brezciljnega filozofiranja tudi kaj poizkusili v praksi: izšel je novi Linux AP V4.

Več o njem, vključno z navodili za instalacijo pa na tem linku.

EDIT: če bi kdo tole mogoče poizkusil, pa se mu zdi prekomplicirnano, ako bo želja, bom pomagal, če bom znal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomazb



Pridružen/-a: Tor Sep 2012 20:34
Prispevkov: 29
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 19, 2017 23:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

prejsnji verziji se nisem posvetil, sploh ko sem slisal da se razmislja o novi... sedaj imam gor 4, stvar dela, bere z NAS-a,... za kaj vec pa ni prava ura.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe