Pomo pogostih vpraanjPomo pogostih vpraanj   IiIi   Seznam lanovSeznam lanov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporoilPrijava za pregled zasebnih sporoil   PrijavaPrijava 

Je vinil prihodnost fiziènega formata?
Pojdi na stran Prejnja  1, 2, 3 ... 53, 54, 55 ... 67, 68, 69  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporoilo
ducar



Pridruen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 26, 2017 13:42    Naslov sporoila: Odgovori s citatom

Vinylfreak86 je napisal/a:
Èe smo èisto iskreni, je razvoj spleta in digitalnih tehnologij glavno gonilo renesanse vinila in ne obratno. Brez spleta, spletnih trgovin in forumov, bi bila gramofonska plošèa in gramofon dosti težje dostopna in tudi novi uporabniki bi težko prišli do kvalitetnih nasvetov. S pomoèjo sodobne tehnologije lahko kupuješ vinilke in gramofone iz drugih držav in to lahko narediš kar preko telefona. V èasu Jugoslavije si bil odvisen od lokalne ponudbe in jugoslovanske produkcije, kar je pomenilo omejen krog izvajalcev in slabo kvaliteto pressinga. Da o jugoslovanskih gramofonih ne zgubljamo besed. Po razpadu SFRJ pa v Sloveniji praktièno ni bilo možno kupiti dostojnega gramofona, kaj šele novih plošè.

V èasu, sicer pofukane Juge, je bilo v meseèniku Ðubox nebroj naslovov, v glavnem angleških, kjer si lahko kupoval plate. In to smo delali! Še veè, v nekdanji in zdajšnji štacuni naproti poletnega avditorija ljubljanskih Križank, je bilo moè kupiti veliko od èuvene Melodije in Hungaratona ter Eterne. In tudi to smo delali. Bilo je ðabe, danes se pa taisto štanco, plaèuje s faktorjem 10.
In na koncu še tale cvetka. Na Ðuboksu sem bil izžreban in tako je moj naslov prišel do nekega lakotnika po zahodni demokraciji z otoka Krim in mi je ponudil kar si poželim v zameno za Atom heart mother ( za moj okus edino omembe vredno delo rozastih ). Ta album ga je koštal komplet plošè s posnetki gospoda dirigenta Mravinskega ( po krivici premalo izpostavljen ).
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo
ck



Pridruen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 26, 2017 17:15    Naslov sporoila: Odgovori s citatom

NI
(dgovor na naslov teme)

V bivši Jugi se je dalo plate dobiti tudi iz tujine ali pa na koncu Celovške ali Tržaške, sem in tja pa tudi v naših štacunah (kaj pametnega). Pa zato nismo cele dneve jokali ali pa preklinjali politikov, kot jih danes, ko je vsega dovolj (razen denarja) Laughing .

Z glasbo smo se ukvarjali veè kot sedaj, ko se ukvarjamo s tem, kateri dosegljiv posnetek ima bit veè ali manj, pa kdo ima daljšega,.....

Ko smo že pri rozastih in Mamah. Jaz sem svojo (LP) kupil v Gorici kakih 40 let nazaj. Imam tudi CD (original-jasno), poslušam pa njegov rip preko serverja. Tako to gre. Èe hoèem obujati spomine, pa v roke vzamem LP (album) in si ga pogledam.

Mlajše generacije komaj vedo kaj je LP, pa še tu so razoèarani ko jim poveš, da se ga ne da direkt zripat z gramofona (nekateri novejši so izuzeti). Redki od njih bodo posegli pa tej "kamenodobni" tehnologiji.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo
Vinylfreak86



Pridruen/-a: Pon Okt 2013 21:57
Prispevkov: 298
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 26, 2017 17:57    Naslov sporoila: Odgovori s citatom

No ja. Jaz sem mlajša generacija, ki me v èasu vaših nakupovanj plošè in opreme ni bilo še nikjer, pa doma poslušam le vinilke. In ja, tudi še mlajše generacije, tiste rojene ob koncu 90. let se da navdušiti za vinilke. Potrebujejo le pravega mentorja. Smile
_________________
Vinyl forever!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo
vintagesonic



Pridruen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 26, 2017 18:20    Naslov sporoila: Odgovori s citatom

Vinylfreak86 je napisal/a:
No ja. Jaz sem mlajša generacija, ki me v èasu vaših nakupovanj plošè in opreme ni bilo še nikjer, pa doma poslušam le vinilke. In ja, tudi še mlajše generacije, tiste rojene ob koncu 90. let se da navdušiti za vinilke. Potrebujejo le pravega mentorja. Smile


Pohvalno. Zelo pohvalno.

Ampak boš najbrž priznal, da si dandanašnji žal prej izjema kot pravilo.

Jaz imam obèutek da nas/vas lahko prej ocenjujem v promilah, kot v procentih splošne populacije konzumentov glasbe.

Èe se motim, še toliko bolje zame. Torej še nismo na pragu izumrtja.

Na podroèju klasiènih analognih R2R smo definitivno blizu roba prepada. Žal. Jaz se s tem definitivno ne obremenjujem, ker vložek v to tehnologijo ne ocenjujem zgolj iz finanènega aspekta.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo
ambasador



Pridruen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 26, 2017 20:07    Naslov sporoila: Odgovori s citatom

http://www.pasadenanow.com/main/vinyl-record-sales-climb-to-25-year-high/#.WNgCj1Xygs4
Strumno naprej!
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo
NCC2000



Pridruen/-a: et Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 26, 2017 21:56    Naslov sporoila: Odgovori s citatom

Vinylfreak86 je napisal/a:
.....Da o jugoslovanskih gramofonih ne zgubljamo besed. Po razpadu SFRJ pa v Sloveniji praktièno ni bilo možno kupiti dostojnega gramofona, kaj šele novih plošè.


Se ne strinjam èisto s to trditvijo.. skoraj vsa proizvodnja v slo takrat je pocrkala, ampak pri kuzmi se pa je vedno dalo dobiti veè kot dostojen gramofon, kar nam je lahko v èast..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo
Vinylfreak86



Pridruen/-a: Pon Okt 2013 21:57
Prispevkov: 298
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 26, 2017 22:18    Naslov sporoila: Odgovori s citatom

vintagesonic je napisal/a:


Ampak boš najbrž priznal, da si dandanašnji žal prej izjema kot pravilo.

Jaz imam obèutek da nas/vas lahko prej ocenjujem v promilah, kot v procentih splošne populacije konzumentov glasbe.



Se strinjam, v Sloveniji sem izjema. Mi je pa uspelo navdušiti nekaj ljudi. V tujini pa mladi, ki poslušajo vinil niso taka izjema, ne na vzhodu (bivša ZSSR) ne na zahodu (Nemèija, VB, ZDA, Kanada, itd.)
_________________
Vinyl forever!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo
Vinylfreak86



Pridruen/-a: Pon Okt 2013 21:57
Prispevkov: 298
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 26, 2017 22:20    Naslov sporoila: Odgovori s citatom

NCC2000 je napisal/a:
Vinylfreak86 je napisal/a:
.....Da o jugoslovanskih gramofonih ne zgubljamo besed. Po razpadu SFRJ pa v Sloveniji praktièno ni bilo možno kupiti dostojnega gramofona, kaj šele novih plošè.


Se ne strinjam èisto s to trditvijo.. skoraj vsa proizvodnja v slo takrat je pocrkala, ampak pri kuzmi se pa je vedno dalo dobiti veè kot dostojen gramofon, kar nam je lahko v èast..


Dobro, Kuzma je neka druga liga. Finanèno nedostopna povpreènemu potrošniku. V mislih sem imel kvalitetne gramofone masovne produkcije.
_________________
Vinyl forever!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo
vintagesonic



Pridruen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 27, 2017 00:52    Naslov sporoila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
http://www.pasadenanow.com/main/vinyl-record-sales-climb-to-25-year-high/#.WNgCj1Xygs4
Strumno naprej!


Ambasador

Vedno boš lahko na internetu izlušèil èlanke, ki omenjeno problematiko obravnavajo na naèin, kot jo obravnava prièujoèi èlanek.

Ob tem pa seveda zamolèijo veèino ostalih dejstev.

Audiofili in ljubitelji glasbe so imeli na razpolago praktièno 20 let, da so skoraj popolnoma zastonj skopirali celotno glasbeno produkcijo, ki jih je zanimala in še nekaj dodatne, ki jih sploh ni zanimala in jih bo mogoèe v prihodnosti.

Ne bodimo bolj papežki od papeža in si priznajmo, da nam je bilo vse ponujeno na pladnju. Ali imamo obraz in si upamo priznati, da je bila veèina materiala "nelegalno prekopirana" iz raznih piratebay-ev, isohunt-ov in podobnih P2P zastonjkarskih serverjev? Nekaj èasa se z omenjeno legalnostjo sploh nihèe ni ukvarjal.

Koliko forumašev tega foruma je pred 10 leti legalno kupilo zvoène datoteke na uradnih serverjih, ki so ponujali licenène kopije? Si upamo priznati? Si upajo priznati tudi uradni distributerji in prodajalci hi-Fi opreme, ki so recimo razstavljali v Hotelu M na multimediji? Koliko jih je imelo licenène programe glasbenih datotek? Lahko da so mogoèe imeli kakšen procent ali dva vsebin zaradi boljšega obèutka. Zakaj takšna predpostavka? Zato, ker si težko predstavljam, kolikšen bi bil strošek nakupa vsebine enega TB diska, tudi èe bi bile na njemu samo Hi-RES datoteke. Sami si lahko izraèunate tak strošek, èe vzamete v roke kalkulator in izvedete nekaj osnovnih matematiènih operacij.

Ko imaš na hard disku nekaj terabajtov datotek razliènih formatov in kvalitete glasbenih datotek, ni nobene potrebe po nekem masovnem nakupu novega materiala. Èe imaš recimo peto Bethovnovo simfonijo v 15 izvedbah jo najbrž ni potrebno imeti v 21 izvedbah. Kdaj boš pa vse to preposlušal?

Èe govorimo o produkciji klasiènega jazza je veèina vrhunskih izvedb po vsej verjetnosti že davno posneta, zato so novejše produkcije samo še dodana vrednost.

Podobno je tudi s produkcijo starega popa, rocka, itd.

V letih ko se je nadzor nad piratskim kopiranjem zaostril, so se dejanski situaciji prilagodili tudi ponudniki.

Èe potegnem analogijo z video produkcijo in tovrstno ponudbo priznam, da tudi meni dandanes ne pade na pamet, da bi še kopiral piratske kopije filmov na diske iz enega samega razloga. Postali smo na nek naèin preveè razvajeni. Mnogo enostavneje je kupiti paket na Netflixu in vse imaš na dosegu roke. Dobesedno. Celo na daljincu veèine novejših TV sprejemnikov je tipka Netflix ali Google-Play. In to je to. Za nekaj evrov meseène naroènine imaš na razpolago paleto raznovrstnih legalnih filmov. V zadnjem èasu tudi že v 4K kvaliteti. Kdo še danes kupuje video DVD-je?

Podobna zgodba je tudi na podroèju licenc za windowse na raèunalnikih.

Tudi na glasbenem podroèju bo kmalu enako. Zakaj bi kupovali fiziène nosilce, èe dobiš podobno vsebino in kvaliteto v "oblaku"?

Za tiste, ki jim/nam je vinil pri srcu, bo po vsej verjetnosti še vedno na razpolago. Mogoèe se bo proizvodnja celo malce poveèevala, vendar iz povsem drugih vzrokov.

V tem smislu se že ponavljam in še enkrat objavljam zapis bogomirja, ki bi ga lako skoraj kuvertiral za naslednjih 10 let

bogomir 4051 je napisal/a:
Èez nekaj let bo vsa glasba strimana iz oblakov, v vseh možnih formatih. Bodisi za sprotno plaèilo, ali pa kot naroènina.


Èe potegnem vzporednico s profesionalno studijsko opremo. Tudi na tem podroèju so zelo podobni trendi. Vedno se bo našlo nekaj studijev, ki bo propagirano analogno produkcijo, v kakršnikoli obliki paè že bo. Nihèe od lastnikov tovrstnih studijev si ne upa javno napisati, kakšni so stroški obratovanja in vzdrževanja takšnega studia. Èe je to intuziazem posameznikov, tudi jaz stojim za njimi. Hvala bogu da se najdejo takšni. Ni pa to trend, ki bo zavrl razvoj digitalne tehnologije,

Za Kuzmo in njemu sliène proizvajalce se po vsej verjetnosti ni potrebno bati. Na policah lastnikov vinilnilk se nahaja na stotine miljonov plošè, ki zagotovo ne bodo odšle na smetišèe. Le zakaj bi odšle? Lastniki se bodo mogoèe generacijsko menjali, vendar plošèe bodo zagotovo ostale.



Nekaj podobnega je tudi s knjigami. Ali se danes proda manj pohištva s knjižnimi policami, kljub temu da je veliko "materialna" na internetu? Doloèeno število stanovanj je danes resnièno opremljeno minimalistièno, vendar zaradi tega knjige ne romajo na smetišèe. Ponavadi samo menjajo lastnika.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo
ambasador



Pridruen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 27, 2017 07:44    Naslov sporoila: Odgovori s citatom

Morda je pa glasbena industrija uvidela, da si je žagala vejo na kateri je sedela.
Uvajati predrago in nedoreèeno tehnologijo je tudi po mojem mnenju bila velika napaka. Zdribljali so sami sebe in par generacij avdiofilov. Slednji so sicer imeli na voljo veèjo izbiro - je pa res, da zadnjih 20 let mladina ni imela za njih aktualne glasbe na vinilkah.
Sedaj imajo priliko nadaljevati kjer so 'zabušili'. Mladina je LP oèitno spet sprejela, sedaj je vrsta na politiki ponudbe.

Se strinjam, da se marsikaj zamolèi po èlankih, pa tudi je res, da ne moreš vsega vseobsežno navajati v vsakem èlanku.
Tako je morda prehitra rast prodaje LP zašla v zanko , da so cene poskoèile iz preprostega razloga ker proizvodnja ne dohaja povpraševanja. In kar je še bolj nevarno, da se popušèa pri kakovosti vinila (preveè odtisov z eno matrico, preveè recikliranega materiala v vinilu, prekratki èasi za odtis). V to zanko nekakovosti so že padli v 70-letih, takrat sicer zaradi tega, da so èimbolj znižali stroške izdelave.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo
joztom



Pridruen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 27, 2017 12:04    Naslov sporoila: Odgovori s citatom

Kdor ima staro zbirko plošè, je zmagal. Hudo dvomim, da so sodobni ponatisi iz original mastrov. Tudi nekdanje kvalitete nekaterih vrhunskih založb verjetno ni veè na samem izdelovalnem nivoju, pa ne pomaga propaganda na 180g.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo
Vinylfreak86



Pridruen/-a: Pon Okt 2013 21:57
Prispevkov: 298
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 27, 2017 12:58    Naslov sporoila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
Kdor ima staro zbirko plošè, je zmagal.


Odvisno katero in v kakšnem stanju. Imam stare jugotonke, RTB, melodiyo, italijanske izdaje in veèino od tega je le za v smeti. Sploh èe gor postaviš eliptièno iglo, katastrofa. Medtem ko se nove plošèe slišijo odlièno, tudi tiste "digital remastered".
_________________
Vinyl forever!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo
epic



Pridruen/-a: Sob Nov 2009 15:12
Prispevkov: 188
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 27, 2017 17:27    Naslov sporoila: Odgovori s citatom

Vinylfreak:
Odvisno katero in v kakšnem stanju. Imam stare jugotonke, RTB, melodiyo, italijanske izdaje in veèino od tega je le za v smeti. Sploh èe gor postaviš eliptièno iglo, katastrofa. Medtem ko se nove plošèe slišijo odlièno, tudi tiste "digital remastered".

Zdaj pa imamo - veèen, nenadomestljiv oh-in sploh medij, pa je - za v smeti?? In dalje - novodobni vinil igra bolje od starega? Hm, se pa bojim, da je slednje moè prebrati le na prièujoèem forumu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo
Vinylfreak86



Pridruen/-a: Pon Okt 2013 21:57
Prispevkov: 298
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 27, 2017 20:47    Naslov sporoila: Odgovori s citatom

Jaz ne govorim o tem, da je posamezna vinilka veèna, ni. Za kapitalistièno produkcijo je vinilka idealen format, ker se obrabi. Vinil je veèen kot medij, to pa je nekaj drugega.

Ah daj no, primerjaj jugotonovo šajbo z novo 180g vinilko, že po videzu je velika razlika. Da o sovjetski, bolgarski itd. reciklirani plastiki ne govorimo. Kar je ostalo od sovjetske melodije so preše, ki so jih v zadnjih letih pokupili nemški izdelovalci gramofonskih plošè, zaradi porasta povpraševanja. Sama ruska Melodija pa izdelavo svojih novih plošè zaupa Nemcem. Ironija paè.
_________________
Vinyl forever!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo
DAVOR



Pridruen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 03, 2017 14:25    Naslov sporoila: Odgovori s citatom

Pozdrav.

Nekaj na temo... èišèenje gramofonskih plošè z razliènimi metodami, èistili...
https://www.youtube.com/watch?v=ER2z0D586yc

Sam se se preprièal, kako velike so razlike v kvaliteti zvoka med razliènimi naèini èišèenja gramofonskih plošè. Po pravici povedano sem bil zelo preseneèen nad rezultati. Med neoèišèeno plošèo in oèišèeno je bila kot da bi zamenjal intrekonekt ali zamenjal iglo za par klas boljšo.
Èe koga zanima prezentacija razliènih naèinov èišèenja še z slušnega podroèja, me lahko kontaktira na ZS.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo MSN Messenger - naslov
Pokai sporoila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray asovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni as
Pojdi na stran Prejnja  1, 2, 3 ... 53, 54, 55 ... 67, 68, 69  Naslednja
Stran 54 od 69

 
Pojdi na:  
Ne, ne more dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne more odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne more urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne more brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne more glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe