Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

FM transmitter
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Avto HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 02, 2009 08:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam imam tudi Mondeo in vgradnja radia ni noben problem, pri tvojem A6 pa je, ne reĆØem niĆØ.
Saj ne da prepriĆØujem tja v tri dni, saj mi je vseeno kaj daste notri, ampak bo bolje igral aftermarket radio, tudi sami original zvoĆØniki bodo zaigrali.
Cena maske je 10ā‚¬, iso konektor tudi nekaj takega, pa rabljen radio 50-150ā‚¬ (odvisno od želja) in je zvok stopnico viÅ”je kot original ozvoĆØenje, stane Å”e vedno veĆØ kot transmitter, ampak izgleda v redu.

Sem tega sprobal kar veliko in vem koliko razlike je samo v menjavi radia.

Primer:

http://cgi.ebay.com.sg/SOPORTE-RADIO-FORD-FOCUS-MONDEO-FACIA-ADAPTOR-FASCIA_W0QQitemZ360138528124QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_186?hash=item53d9edd57c&_trksid=p4634.c0.m14&_trkparms=%7C301%3A0%7C293%3A1%7C294%3A30

Iso konektor se pa dobi pri vsakem monterju avtoakustike.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 02, 2009 08:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

krokar,

kaj pa adapter?
Pri STAL elektroniku sem pred 6 leti nabavil adapter za Sonyjev MD changer (100 ā‚¬). Stvar deluje popolnoma enako, kot tovarniÅ”ki CD changer, adapter poskrbi le za kompatibilnost prikljuĆØkov (obstajajo tudi adapterji za Alpine, Kenwood ... ipd).
Takole zgleda vgradnja:
www.ge39.com/minidisc.htm

In Å”e nekaj veĆØjih slik:
http://www.ge39.com/galerije/minidisc/minidisc/index.html

PrejÅ”nji mesec je prijatelj za 8 let star BMW kupil Dension Gateway (180 ā‚¬, prav tako STAL), ki prav tako simulira delovanje originalnega changerja, vendar namesto changerja enostavno prikljuĆØiÅ” USB kljuĆØ z mp3ji. Prikazuje tudi ID3 tage.

Prednost omenjenih reÅ”itev je seveda ta, da ohraniÅ” OEM look - kar je tudi meni prvotnega pomena. To, da aftermarket radii igrajo bolje, morda velja za kakÅ”na nižjerazredna vozila, v premijskem razredu pa so v veĆØini primerov vgrajene zelo solidne komponente. Sploh ob doplaĆØilu (Bose, HK ...).

Gotovo obstaja tudi adapter za Ipod (ĆØez lužo prav gotovo), ĆØeprav sem Å”e vedno skeptiĆØen glede trditve, da nova Å”estica ne bi predvajala mp3jev. Pri "bavarskih sosedih" je ta možnost na voljo že od leta 2004 - seveda z nadgradnjo softwarea na pooblaÅ”ĆØenem servisu.

FM modulator sem pred leti preizkusil in to definitivno ni to.


Nazadnje urejal/a gerchy Tor Jun 02, 2009 08:58; skupaj popravljeno 3 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 02, 2009 08:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DrugaĆØe ima pa punca v avtu tale radio:

http://www.mimovrste.com/artikel/1300062113/avtoradio-alpine-cde-104bti

Za teh dobrih dvesto evrov pravi Bluetooth z zunanjim mikrofonom, parrot, ki velja za najboljÅ”e, dela res odliĆØno, ni primerjave s tistimi ki imajo vgrajen mikrofon v radiu, priložen i-pod kabel za v predal, aux, usb kateri mi je do sedaj prebral vse kljuĆØe...

Nadgradnja vredna res vsakega centa, skoraj toliko stane samo Bluetooth posamiĆØno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 02, 2009 08:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gerchy je napisal/a:
Prednost omenjenih reÅ”itev je seveda ta, da ohraniÅ” OEM look - kar je tudi meni prvotnega pomena. To, da aftermarket radii igrajo bolje, morda velja za kakÅ”na nižjerazredna vozila, v premijskem razredu pa so v veĆØini primerov vgrajene zelo solidne komponente. Sploh ob doplaĆØilu (Bose, HK ...).

Sam jih nisem sliÅ”al veliko, ampak so mi kolegi pravili da je veĆØina teh visoko zveneĆØih sistemov vgrajenih v avtomobile zgolj plaĆØevanje znaĆØke na avtomobilu, s tem da so doplaĆØila enormna, govorimo o tisoĆØih evrov, za pol cene sem prepriĆØan vsak mojster avtoakustike v Sloveniji postavi veliko boljÅ”i sistem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 02, 2009 09:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Numb je napisal/a:
Sam jih nisem sliÅ”al veliko, ampak so mi kolegi pravili da je veĆØina teh visoko zveneĆØih sistemov vgrajenih v avtomobile zgolj plaĆØevanje znaĆØke na avtomobilu, s tem da so doplaĆØila enormna, govorimo o tisoĆØih evrov, za pol cene sem prepriĆØan vsak mojster avtoakustike v Sloveniji postavi veliko boljÅ”i sistem.

Ja, doplaĆØila so v veĆØini res velika. Tudi drži, da bi za isti denar skoraj gotovo dobil kakovostnejÅ”e komponente, ampak pri nekaterih predelava paĆØ ni opcija. Se tudi strinjam, da za par tisoĆØ ā‚¬ zvok ni premosorazmeren z zneskom, so pa ponekod vseeno vgrajene res dobre komponente (recimo kabli, tunerji ...), pa tudi to na žalost ne jamĆØi vedno dobrega zvoka.

Za moj okus se pri priljubljenem modelu najbolj obnese osnovni audio sistem, ki sem ga povsem preprosto nadgradil - kar je pravzaprav zanimivo, da 6 osnovnih 40W zvoĆØnikov reproducira bolj ĆØist in naraven zvok, kot pa 14 dražjih - vkljuĆØno z dvema wooferjema, precej moĆØnemu ojaĆØevalniku in procesorski (DSP) enoti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 02, 2009 09:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni je sploh neumnost taka koliĆØina zvoĆØnikov v avtu. In baje sploh v vw-ju baje original zvoĆØniki odliĆØno igrajo ĆØe jih priklopimo na spodobno moĆØ, recimo najcenejÅ”i ojaĆØevalnik. V osnovi pa pa slabo.
Saj je isto kot v domaĆØem sistemu, zvoĆØnik paĆØ zahtevo vsaj snovno moĆØ da zaigra.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Soundfreak



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 14:38
Prispevkov: 492
Kraj: Okolica Ribnice

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 02, 2009 09:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Od "originalnih" audio sistemov trenutno na tržiÅ”ĆØu se daaaaaleĆØ najbolje obnese B&O sistem v Audijih (verjetno tudi v drugih znamkah)! Seveda, kot je bilo že prej reĆØeno, ob enormnem doplaĆØilu! Ampak kdor bo hotel izredno kvaliteten zvok na vseh nivojih glasnosti bo paĆØ plaĆØal big bucks za tale bombonĆØek!

http://news.softpedia.com/news/The-Bang-Olufsen-Audi-A5-Coupe-48766.shtml[url][/url]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 02, 2009 11:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moram reĆØi, da sem za reÅ”itvijo za A6 gledal tudi po e-bayih, a brez uspeha.ƈisto novi modeli niso problem, saj so vsi prikljuĆØki že "on board", pa tudi starejÅ”i modeli (pred 2003) imajo reÅ”itve.Problem pa so tile med letnikom 2004-2007.Tudi ĆØe bi recimo naÅ”el reÅ”itev za HW, bi bila ta teoretiĆØna, saj brez ustreznega SW vsega skupaj ne moreÅ” upravljati.
Tolažim se vsaj s tem, da je zvok sistema res dober in se sprijazniŔ s tem, da s sabo jemljeŔ kolekcijo glasbenih CD-jev(ti se Ŕe za povrhu tudi precej nerodno in zamudno menjajo).
Ko pa sem imel opravka z BMW5 z osnovnim audiom, pa je bil Å”e zvok za takÅ”no limuzino sramotno zaniĆØ.Pokazalo pa se je, da je naknadna zamenjava sistema praktiĆØno nemogoĆØa iin je bil drugi glavni razlog, da sem se od avta poslovil.
Nasproti temu pa mi v Cliu dela JVC radio z USB prikljuĆØkom, imam pa dodatno Å”e subwoofer tubo(ta je kakovostna), ki jo poganja niĆØ hud ojaĆØevalnik in vsa stvar Å”pila kot bog!
V glavnem:transmitter bom kupil, ker drag res ni, pa bo kar bo! Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 02, 2009 21:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kar se tiĆØe transmitterja, sem uporabljal model Kensington Liquid FM Deluxe, ker ima priklop za iPod in ga tudi napaja... ƈe ima avtoradio tudi podporo za RDS, potem lahko na zaslonu vidiÅ” tudi naslov pesmi in izvajalca... Zvok je bil Å”e kar v redu. Je pa slabÅ”e "lovil" v službenem Renault Megane, medtem ko je v domaĆØem Volvu V70 delal odliĆØno... Je pa tako ali tako znano, da ima Volvo vrhunski audio sistem. Potem pa sem v Megane vgradil Alpine avtoradio z kablom za iPod. To je navkljub vsemu najboljÅ”a kombinacija. Sicer ima ta radio tudi stereo jack 3,5 mm vhod, ki ga lahko povežeÅ” z kablom na izhod iPod-a za sluÅ”alke, a je bil zvok nekoliko slabÅ”i. TakÅ”ne so moje izkuÅ”nje. Seveda pa to velja le za iPod, drugih zadev nisem uporabljal...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 03, 2009 10:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ni sicer ĆØisto v sklopu teme, a vseeno:
Omenil si odliĆØen zvok v Volvu.Izgleda, da to velja kar za Skandinavce na sploÅ”no.Kako je igral serijski Harman Kardon sistem v mojem bivÅ”em SAAB-u 9.5, je bila ĆØista poezija!
Zato firmo kot je BMW Å”e manj razumem, da serijsko dobavlja sistem, ki bi se ga sramovala tudi kakÅ”na osnovna Kia!In ker vsega skupaj ne moreÅ” zamenjati brez stroÅ”ka vsaj 1500ā‚¬(Å”e to le delno), ti je dober zvok Å”el za vselej rakom žvižgat!
ƈlovek res žaluje za ĆØasi, ko je lahko radie menjal kot se mu je zljubilo! Evil or Very Mad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 03, 2009 10:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Je kdo sliÅ”al najviÅ”jo serijo ozvoĆØenja v volvu? Mene prav mika enkrat, pa ne poznam nikogar ki bi to mel. So pa notri Dynaudio zvoĆØniki.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 03, 2009 11:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

SliÅ”al in kaj naj reĆØem. Za "serijsko" ozvoĆØenje igra nadpovpreĆØno dobro, a vseeno se ne more primerjati s kakÅ”no konkretno montažo. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 03, 2009 11:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dynaudio ali obiĆØajno? Ker mislim da imajo samo viÅ”je S serije to možnost, XC ali V pa nimajo te opcije.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alenvprekrŔku



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 14:09
Prispevkov: 890
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 03, 2009 11:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

merhy je napisal/a:
daaaaaleĆØ najbolje obnese B&O sistem


Sem jih ( B&O ), vpraŔal za vgradnjo njihovega sistema v mojo Dacijo. Wink
Prijazno so mi odgovorili da to ni možno.
_________________
B&O Fan in audiofil z OKM!
... it's not just about what your equipment does, it's about how it makes you feel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 03, 2009 11:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Laughing Svaka ĆØast.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Avto HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 2 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe