Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Internetni radio
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 16, 2011 16:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V principu ne spada ravno v kontekst tele teme, a vseeno!
Sam imam internetni radio Scott.Kar se tiče konfiguriranja in nato kakovosti sprejemanja postaj nimam kaj pripomnit.Najbolj v bistvu moti že pod rahlim kotom praktično nevidni display.Mi pa kar naenkrat več ne da muksa iz sebe(tudi na slušalkah ne!), čeprav v ozadju vse laufa kot mora.Po mojem je še v garanciji(kupljen pri BigBangu), a vseeno sem malce preverjal kako je kaj s ponudbo podobnih naprav.
Tako sem trčil na Sangean WFT-1, ki izgleda, da je kar v redu naprava, tudi po testih.No, pa ni poanta v tem!
Res smo Slovenci kot narod trčeni in ni čudno, da je vse kot je! Embarassed Pri nas se naprava namreč prodaja po 400€, medtem ko je v Nemčiji cena v razponu od 186-224€!!!Ne morem reči drugega kot da si Slovenci iz Slovencev delamo norca!Ali je mogoče, da kdo pade na take ponudbe?!
Sploh je opazit, da skušajo nekateri stvari, ki še niso širše osvojene, prodajati po dvojni ceni.Vse v stilu, da je bolje enega nategnit kot pa petim pošteno prodat!
Kar pa se tiče PC SW predvajalnikov, pa sam že leta dolgo prisegam na Screamer!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 16, 2011 19:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vintagesonic je napisal/a:
before je napisal/a:
Če bi mi uspelo predvajati tudi ti postaji, potem bi se lahko znebil analognega tunerja, tako pa... Tema dvema postajama se ne nočem odpovedati.


Kvaliteto analognega FM sprejemnika boš nadomestil z max. kvaliteto bitrate prenosa MP3?

Večina naših in tujih postaj v povprečju oddaja internetni radio z bitrate prenosom 128 kbps ali celo nižje. Le redke so ki si privoščijo 192 kbps. No ja, če imaš antenski vhod FM sprejemnika priključen na izvor naših vrlih kabelskih operaterjev, ki jim je kvaliteta signala zvoka zadnja briga, te na nek način celo razumem Crying or Very sad


Radio doma poslušam zelo poredko in še takrat mi služi bolj kot zvočna kulisa pri opravljanju vsakdanji stvari. Nek nivo kvalitete že mora biti, a bi se zlahka odpovedal dobremu staremu analognemu FM sprejemniku. Obstajajo pa tudi (v glavnem tuje) radijske postaje z zelo spodobno kvaliteto zvoka, kot so na primer postaje iz skupine "Jazz Radio".
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 16, 2011 19:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V tej analogiji je veliko neke nostalgije, je pa FM za mene en navaden kakec!Možnosti, ki jih nudi internetni radio so prav nepregledne!Pri zadnjih najmanj 5 receiverjih, ki sem jih imel ali imam, tunerja še preizkusil nisem, ker mi je povsem brez veze!Pa sem stara generacija, da se razumemo! Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 17, 2011 08:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Preko T-2 optike, poslušam Swiss Jazz, brez nepotrebnaga govorjenja, izbor glasbe pa res 1x, kot nekoč val202 Braneta Rončela. Poskusite, priporočam!

ps. ni potrebno, da je TV prižgan!
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
klement



Pridružen/-a: Pon Okt 2009 15:15
Prispevkov: 73
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 18, 2011 16:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.internet-radio-guide.net/

http://192kbps.internet-radio-guide.net/radio-stations/320-kbps.html

(postaje lahko filtriraš po različnih bitratih...)

je pa moja izkušnja, da če radijska postaja že v osnovi "spušča kvalitetne zapise" na splet, so lahko tudi nižji bitrati izredno solidni za poslušat

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špilferderber



Pridružen/-a: Čet Dec 2009 1:24
Prispevkov: 775

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 23, 2013 08:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pubeci, imate kakšno novo priporočilo za dobre e-radijske postaje? kaj poslušate?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mcnaget



Pridružen/-a: Čet Nov 2012 12:28
Prispevkov: 144
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 23, 2013 08:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Špilferderber je napisal/a:
pubeci, imate kakšno novo priporočilo za dobre e-radijske postaje? kaj poslušate?


sky fm smooth jazz
80 exitos

lpz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stormsonic



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 2:00
Prispevkov: 764
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 23, 2013 22:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

M2 Analog
_________________
My DMM will go only to 10, maybe your DMM can go to 11?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
galop



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 15:05
Prispevkov: 536
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 24, 2013 14:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

radio študent
_________________
vintage , Diy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 19, 2016 15:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da malo obudimo temo:

Katero dobro internetno radijsko postajo s klasično in jazz glasbo poslušate.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
valyx



Pridružen/-a: Pon Feb 2013 15:32
Prispevkov: 4
Kraj: SG

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 28, 2017 13:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://dance90.tk/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041264477
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
Stran 4 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe