Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

ZvoĆØniki

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Gnilius



Pridružen/-a: Sob Jun 2008 23:24
Prispevkov: 2
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 28, 2008 23:28    Naslov sporočila: ZvoĆØniki Odgovori s citatom

Ne vem ĆØist kam tole uvrstit upam da sm dau prau:P.Rad bi si kupu zvoĆØnike za u sobo, približno 14m2 veliko.Neki sm geldu z-5450 sam me je strah zarad zvocne da mam preslabo pa nimam glih dost kesa. Zanima me tut a se mi u taki mali sobi sploh splaca met 5.1 sistem.A bo razvil sploh taprau zvok? Pa tut, ĆØe je kle kak glasbenik, ĆØe sluĆØajn ve a se zraun teh zvoĆØnikou spilat na bobne tko da bi se muske kej culo?K sm razmislu ce se mi bol splaca mogoce uzet kak uredu 2.0 sistem ane pa deje mocnej pa posebi fers pa zvocniki??
Zelim si met mocn in srednje kvalitetn (nerabm glih uno najvisjo kvaliteto) zvok za musko, filme in igranje bobnov ob glasbi. Se pod 500eu al pa 400 da kej dobit???
Hvala za odgovore ze u naprej.
lp Matija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xray80



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 19:01
Prispevkov: 291
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 28, 2008 23:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ajoj kaj si Å”priĆØal slovenÅ”ĆØino. Very Happy Ti bom kar jaz odgovoril ker poznam svet hifi-ja, hometheater ter zelo dobro pc zvoĆØnike. Jaz ti svetujem da kupiÅ” Altec Lansing mx5021. Gre za eden izmed najkvalitetnejÅ”ih pc zvoĆØnikov. Je 2.1 sistem. Doma ga imam in ga ne iskoristim niti 50% glasnosti v sobi 24 kvadratov. Logiteche-z5500 imam tudi v tej sobi, so moĆØnejÅ”i, vendar slabÅ”e kvalitete kot mx-5021. Za hifi sistem pa je cca 500 eurov minimum, lahko pa kupiÅ” rabljeno robo to bom pa prepustil, drugim bolj izkuÅ”enim forumaÅ”ev, da ti pomagajo. Za home theater sistem pa imaÅ” definitivno premalo denarja. Kar se tiĆØe zvoĆØne, pa Å”e zmeraj jo lahko kasneje kupiÅ”, ko zbereÅ” dovolj denarja. Se pa definitivno pozna razliko. Svetujem ti vsaj kak Creative Audigy2, ĆØe pa je dovolj denarja creative sb x-fi extreme music. Sklepam da boÅ” uglavnem vrtel mp3-je na pcju. Mx5021+audigy2 bo prava izbira.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 29, 2008 09:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ob kateremkoli od teh kompletov boŔ bolj težko igral bobne.

Ne Logitech, ne Altec Lansing pa nista slaba, odvisno kateri ti bolj prijetno zveni. Logitechi so malo trÅ”i, ter manj detajlirani. Nekaterim pa je to vÅ”eĆØ.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gnilius



Pridružen/-a: Sob Jun 2008 23:24
Prispevkov: 2
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 29, 2008 09:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo. Sry sam se mi res ne da slovnicno klele pisat hehe:P.
Hvala za odgovor.Sm pogledu omenjene zvocnike-http://www.mimovrste.com/artikel/1900016118/komplet-zvocnikov-21-altec-lansing-mx5021-crni
sam ne vem ne delujejo glih mocni. A ni pol bols ce uzamem z- 5450?
mislm sej so mocnejsi ane?
pa zanima me se neki. Dans sm probu utaknt leptopa u domaci kino sistem.in ze takoj ob dotiku vhodov je zacel ful brencat??A je to zarad zvocne? al je kak drug problem?
( sry res se mi ne da pravilno pisat:S)
Lp Matija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xray80



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 19:01
Prispevkov: 291
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 29, 2008 10:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz imam doma logitechova sistema z-560 ter z 5500 oba imata thx certificat ter ponujajo obilico moĆØi. Z-560 naj bi imel 400 w rms z-5500 pa kar 505 w rms-ja. Zdej ĆØe je to res ne bomo tu debatirali, ker verjetno res ni, paĆØ take podatke navaja logitech. Mx-xi navajajo 90 w rms-ja vendar verjemi, da je za tvojo sobo veĆØ kot preveĆØ, s tem da je vsaj meni kvaliteta na viÅ”jem nivoju kot logitechovi. ƈe pa misliÅ” nabijat kako techno muziko potem pa je boljÅ”e poseĆØi po logitech. Zlasti sub je zelo moĆØan. Jaz moje ne iskoristim niti do 30%. Govorim o z-5500. Z- 5450 so bolj Å”voh. Vse je odvisno kaj hoĆØeÅ” imet. Meni je bolj pomembna kvaliteta kot pa glasnost sistema.
http://www.mimovrste.com/artikel/1900016118/komplet-zvocnikov-21-altec-lansing-mx5021-crni?img_id=16832
Na tem naslovu spodaj imaÅ” vtise dveh uporabnikov, bi rekel da njihove trditve Å”e kako držijo. NajboljÅ”a pc kombinacija vsaj zame mx5021+Xfi extreme music+mp3ji v najviÅ”ji kakovosti ĆØe se da 320kbps, seveda ĆØe odmislimo flac, ape format
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Orpheus999



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 9:44
Prispevkov: 127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 01, 2008 09:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hmmm, mislim da lahko 2.1 in5.1 sisteme kar pozabiÅ”, ĆØe bodo zraven bobni.
Napisal si, da je soba 14m2... Bi lahko napisal Ŕe dimenzije sobe (v,Ŕ,g)?
ManjÅ”e sobice je treba kar precej izolirati, ker imaÅ” takoj precej moĆØen feedback. Predlagam ti, da si nabaviÅ” raje kakÅ”en ojaĆØevalec srednjega kak.
razreda in malo boljÅ”e audio zvoĆØnike, ali pa ,Å”e bolje, kupiÅ” manjÅ”o konĆØno stopnjo in centralno ozvoĆØenje. ƈe je soba podolgovata, daj bobne v sredino sobe in zvoĆØnika v zgornja kota, levo in desno. Nosilci za zvoĆØnike naj bodo
zvoĆØno izolirani, prav tako pa tudi doberÅ”en del stene,kjer so zvoĆØniki.
Nabavi si debel kosmat tepih, ki bo Å”el po celi sobi, potem pa pridejo na vrsto Å”e akustiĆØni paneli. LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
madox



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 10:36
Prispevkov: 22

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 02, 2008 12:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mene pa zinama, ĆØe bi kaj reÅ”il zadevo s kakÅ”no zelo prosojno peno, ki bi jo dal v bas luknjo. Zakaj?
Dogaja se mi, da pri doloĆØenih skladbah malo zabobni basovec.
Trenutni ojaĆØevalec je malenkost preÅ”voh za moje zvoĆØnike in mu bas malo zapleÅ”e (ni trd bas).
Probal sem že z enim dual mono ojaĆØevalcem, ki pa je odliĆØno poganjal bas in ni bil bobneĆØ.
Trenutno nimam namena kupovati moĆØnejÅ”i ojaĆØevalec, da bi reÅ”il to zadevo.
Ima kdo kake izkuÅ”nje s tem ali mi priporoĆØate kaj drugega?

Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AUDIOEXPERT



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 15:50
Prispevkov: 407
Kraj: CELJE

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 02, 2008 13:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://intertechnik.de/index.html/JTI2bmF2aWQlM0QxNzY4JTI2bGFuZyUzRGRlJTI2c2lkJTNEbjQ4NmI2MzVlYTQzYTAlMjZzaWQlM0RuNDg2YjYzNWVhNDNhMCUyNmIlM0Q=.html?basis=16&detail=4359&suchwort=

To polnilo lahko dobiŔ pri meni v trgovini,cena je 3,5 EUR/paket za cca 20l Ŕkatlo !

DrugaĆØe pa lahko kupiÅ” aktivno kretnico,ki jo lahkjo priklopiÅ” na tvoj amp !

VidiÅ” jo lahko na moji strani:

www.kranjec-audio.com

lp
BoŔtjan
_________________
TRGOVINA AUDIOEXPERT V CELJU !
www.audioexpert.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040 557 500
madox



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 10:36
Prispevkov: 22

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 02, 2008 18:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A to polnilo kakor razumem bi moral spraviti v notranjost zvoĆØnika na obstojeĆØo peno, ki je že notri?
Jaz sem mislu, da bo jo dal v bas luknjo kot majo npr. B&W zvoĆØniki.
A maÅ” kej tazga?

Za kretnico bi pa vpraŔu, kaj konkretno bi pridobil s kretnico.
Bol kontroliran bas al samo na kretnici obrneÅ” gumb in dobiÅ” manj basa skozi luknjo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe