Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kolikšen delež % ste dali za posamezen sklop HI-FI sistema?
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mihamusic



Pridružen/-a: Sre Feb 2015 20:17
Prispevkov: 159
Kraj: Trzin

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 06, 2016 21:34    Naslov sporočila: Kolikšen delež % ste dali za posamezen sklop HI-FI sistema? Odgovori s citatom

Hoj:

Nakupa svoje opreme se seveda nisem lotil na ta način, samo ravno berem nek članek na (http://audiophilereview.com) pa sem za hec pogledal koliko sem jaz namenil za posamezne zadeve:

Zvočniki 31%
amps 24%
izvori (3) 30%
kabli/ps/omarica 15%

Kaj pa vi ?

LP : MM
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 06, 2016 22:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zvočniki: 13%
Integrirani ojačevalec z DAC: 68%
Izvor (1, gramofon): 17%
Kabli: 2%

Dvomim, da ima še kdo tako čudno razmerje. Razz
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 06, 2016 23:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glavni sistem pri meni nov stane nekaj čez 11.000€:

izvor zvoka: 27% (gramofon 18%, glavica 5%, elektronska regulacija motorja 5%)

phono stage: 14%
ojačevalec: 22%

zvočniki: 22%
kabli: 15%

Elektronika vodi s 36%, če pa prištejem še motorsko regulacijo pridem na 41%. Če pa phono stage prištejem izvoru zvoka, potem pa ta pride na 41%.

Mi je bilo zabavno poračunati, da vidim kakšna so razmerja. Je pa varljiva postavka gramofon, ker sem ga sam naredil - v prodaji ne bi šlo skozi niti približno tako poceni. Tako ima dejansko izvor zvoka glavni poudarek.
.............................................................................................................................
Seveda nisem dal v račun 'rezervno klop', ki vsebuje dodatne ojačevalce, phono stage lastne izdelave in vintage PS Audio, dodatne glavice, rezervni gramofon, vintage lampaški tuner Leak, 2 CD playerja (Onkyo, Philips), pa še Blaupunkt Bremen na svojem napajalniku itd..
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 07, 2016 07:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V mojem sistemu so daleč najdražji "del" vtiči in vtičnice in kabli in vsi deli raznih predelav, v to so všteti tudi stroški predelav, ki so mi jih naredili prijatelji. Odlični vtiči stanejo nekje od 100EUR kos navzgor. Očitno je njihova cena vezana na japonske plače.
Za Japonce so poceni, v USA in EU pa dosti manj..Prinesejo, vsaka, kak % boljši zvok.
Cilj je bil, da se moji kabli lahko kosajo z najboljšimi, ne glede na ceno in da imajo svoj "karakter", zato nisem šparal pri materijalu zanje...To jim kar lepo uspeva. Tudi po dolgih urah poslušanja ne povzročajo niti malo "listening fatigue", ampak nasprotno. Še kar vabijo k uživanju v muziki.

Po formuli Rogerja Skoffa je za 10%no izboljšanje zvoka "dozorelega", ne začetniškega audio sistema, potrebno odbrenkat 10 kratno vrednost sistema. Po tej formuli so vtiči in vtičnice in kabli poceni napram kopijam. Za doseči optimum sem jih moral preizkusit res veliko.
Vse skupaj blizu 3500EUR in še kar raste..

Od komponent je najdražji vir zvoka. Music server+DAC. 25%...
Nato zvočniki. 20%
Ojačevalci, 20%, ker pa je v pripravi še en ojačevalec, bo teh 20% še rastlo....
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 07, 2016 14:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če v sistem vključim samo en izvor zvoka so procenti taki:
-CD player - 17%
-končna + predojač. - 39%
-zvočniki - 24%
-kabli + letev 20%

Da je razmerje cen čim bolj pravilno sem v izračun vnesel kataloške cene novih komponent.
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 07, 2016 15:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne glede na to, da je gramofon iz domače delavnice, je delež v skupnem znesku precej visok, 42%. V to je všteto: baza z motorjem,ročka,interno ožičenje,odjemna doza, povezovalni kabli in predojačevalec. Na ojačevalec odpade 23%,zvočniki 23%, na vse ostale dodatke 12%, elektro vodniki, povezovalni kabli, podstavki, omarice, stojala, pribor za čiščenje in ostale nujnosti; budget ca 11000€.
lp,
GP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 07, 2016 20:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Navajanje deleža je lahko zelo zavajajoče.

Npr. za sobo 15 m2 rabimo enako kaliteten izvor(e), predojačevalec in kable kot v polovico večji, zvočniki in končna stopnja pa so v večji bistveno dražji, da dobimo podobno kvaliteto zvoka.
S tem se tudi porušijo razmerja.

V še enkrat večji sobi pa je zvočnik do 2/3 dražji, končna stopnja pa kakšno polovico.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 07, 2016 23:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Tako kot pravi CK, delež je lahko zavajajoč ...
Če uporabim "cenejši sistem" v istem prostoru je razmerje cca 25% izvor-ojačevalec-zvočniki-kabli v prostoru, ki je akustično opremljen za ceno vseh komponent skupaj...
Če pa uporabim dražji sistem pa se razmerje popolnoma poruši na račun ojačevalcev in zvočnika, prostor pa ostane enak Rolling Eyes Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 08, 2016 17:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ck je napisal/a:
Navajanje deleža je lahko zelo zavajajoče.

Npr. za sobo 15 m2 rabimo enako kaliteten izvor(e), predojačevalec in kable kot v polovico večji, zvočniki in končna stopnja pa so v večji bistveno dražji, da dobimo podobno kvaliteto zvoka.
S tem se tudi porušijo razmerja.

V še enkrat večji sobi pa je zvočnik do 2/3 dražji, končna stopnja pa kakšno polovico.

Nisi povedal svojega deleža.
-------------------------------------------------------------------------------------
Modrovanja o procentih so vedno zavajajoča, se strinjam - še posebej v dražjih sistemih ni optimum enak kot v cenejših. Pa digi ni enak analognemu. Bolj merodajni so procenti tistih, ki že dolgo niso nič menjali v sistemu (=so dolgo zadovoljni).

A - glej ga zlomka - @goldprof ima skoraj identične procente z mojimi, ob istem budgetu, baza pa je doma narejen gramofon kot pri meni.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihamusic



Pridružen/-a: Sre Feb 2015 20:17
Prispevkov: 159
Kraj: Trzin

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 08, 2016 21:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj:

Osebno mislim, da se nikakor ne da postavljati tu nekih pravil,... Prav tako izjemno redki kupujejo cel sistem "na enkrat", da bi lahko sploh teoretično lahko sledili nekim pravilom/smernicam,...

Mene je čisto tako informativno zanimalo vaše mnenje/izkušnje/dejansko stanje Smile

Če bi se osebno res lotil "iz nule",... bi dal zelo velik % zvočnikom,... osebno mislim da so zvočniki in njihova umestitev v prostoru daleč najbolj odločujoč faktor v končni kvaliteti zvoka.

Kakor koli že je logična trditev "garbage in, garbage out" - je pa kvaliteta izvorov/ojačevalcev danes že tako velika (srednji/visoki razred), da je to neprimerljivo z zvočniki,...

IMHO,... Wink

LP : MM
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slinch



Pridružen/-a: Ned Jul 2009 16:17
Prispevkov: 467
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 09, 2016 00:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zakaj pa ne

glede na ceno novega:

gramofon+glava 35%
phono 3%
dac 7%
amp 20%
zvočniki 28%
kabli 7%

glede na plačan znesek:

gramofon+glava 44%
phono 2%
dac 16%
amp 17%
zvočniki 17%
kabli 4%

(glavni setup, HT zadev nisem upošteval)
(če dodam še glasbene medijie, potem je celoten setup 10%)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 09, 2016 19:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mene bolj kot odstotek zanima kaj imate doma.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gero



Pridružen/-a: Sob Dec 2011 15:03
Prispevkov: 196

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 10, 2016 10:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dr.sah je napisal/a:
Mene bolj kot odstotek zanima kaj imate doma.


Malo sutra... Very Happy Laughing Laughing Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihamusic



Pridružen/-a: Sre Feb 2015 20:17
Prispevkov: 159
Kraj: Trzin

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 10, 2016 19:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dr.sah - jaz imam gramofon, pa CD, pa streamer,... pa predojačevalec, pa ojačevalec,... pa ene 2 zvočnika,... pa ornk špagete od kablov zadaj Wink

LP : MM
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 10, 2016 22:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede na to da ni poleg naslovov, bo kdo težko kaj odnesel.

Če pa je težko povedati, pa tudi prav.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe