Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

RTR - kolutni snemalnik prihaja nazaj...?
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
simonceli



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 8:36
Prispevkov: 195
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 30, 2016 18:54    Naslov sporočila: RTR - kolutni snemalnik prihaja nazaj...? Odgovori s citatom

...kdo drug naj nadaljuje zgodbo, kot ReVox:

http://1001hifi.blogspot.si/2016/05/the-new-2017-revox.html

http://www.analogarts.net/


Shocked
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfreak86



Pridružen/-a: Pon Okt 2013 21:57
Prispevkov: 298
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 01, 2016 11:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zadnji čas, da se začne vrhunski inženiring spet namenjati analogni hi-fi tehniki. Zadnjih trideset let je bil namenjen zgolj digitalni tehnologiji, ki nas je pripeljala v dobo idiotizma, kjer mnogo ljudi glasbe sploh ne posluša več, le tipkajo po tablici.
_________________
Vinyl forever!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 01, 2016 12:19    Naslov sporočila: Re: RTR - kolutni snemalnik prihaja nazaj...? Odgovori s citatom

simonceli je napisal/a:
...kdo drug naj nadaljuje zgodbo, kot ReVox:

http://1001hifi.blogspot.si/2016/05/the-new-2017-revox.html

http://www.analogarts.net/


Shocked


LP

Z veseljem bodo "audiofili pograbili" staro-nov medij Cool
Ali pa samo še ena tržna niša za "dinarčke pobirat"

Poglejte si koliko stane en "kolutek analogije", sitnica Laughing

http://www.annebisson.com/en/store/
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Vinylfreak86



Pridružen/-a: Pon Okt 2013 21:57
Prispevkov: 298
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 01, 2016 15:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Stvari so drage, vendar so pri kolutarjih verjetno ciljna populacija bolj profesionalni studiji kot audiofili. Nekako ne moreš zgrešiti zvoka, ki je bil svojčas v studiju posnet na Studerje in podobne vrhunske zadeve. Tisti, ki se s tem ukvarjajo rpofesionalno imajo trenutno na izbiro le "starčke" iz sedemdesetih let, katerim je potrebno obnoviti glave in ležaje, kar tudi ni poceni.
_________________
Vinyl forever!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simonceli



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 8:36
Prispevkov: 195
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 01, 2016 23:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danes sem poslušal tole.

Kratek opis, ker sem še vedno pod vplivom; SACD resolucija, s dodano žličko vegete, da ne prasketa in ni tečno.

Noro...

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simonceli



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 8:36
Prispevkov: 195
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 02, 2016 00:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Slika poslušanega materijala dodana Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 02, 2016 11:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se mi zdi da je to bolj imidž poteza za dosego višje cene komercialnega programa Revoxa.
Nič narobe. Vedno so obstajali ljubitelji te sorte naprav.

Studiji pa ne verjamem - vseskozi imajo na voljo Nagro, ki je ipak višjega ranga. Za tahude analogne masterje pa pridejo v poštev obnovljeni Studerji in to tisti iz zgodnješega obdobja (50-leta). Tako je razlagal Giulio Cesare Ricci na letošnjem Minhenskem sejmu - on da snema vsak projekt - vzporedno tako analogno kot digitalno. Tako so masterji za long play narejeni na popolnoma analogni liniji, digitalni pa z digitalno tehniko.
Ob tem je poudaril, da so mu nezamenljivi ravno ta stari Studerji. Ma to sem že povedal - kako prevajalki ni šlo z jezika Studer, pa je Giulio komično pripomnil - ja, Štrudel, ja. Mi pa v smeh..
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfreak86



Pridružen/-a: Pon Okt 2013 21:57
Prispevkov: 298
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 02, 2016 16:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se pravi stari Studerji so bolj kvalitetni od novejših? Zanimivo. Tanki iz petdesetih. Smile

Ne dela Nagra samo digitalnih kolutarjev? Saj ti so verjetno kvalitativno zelo blizu analognim. So pa verjetno bolj praktični za uporabo in kasneje obdelavo zvoka.
_________________
Vinyl forever!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 02, 2016 17:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

a ni to tema o reel to reel snemalcih...novi in stari
kaj je to Nagra digitalni kolutar???... Confused ...DAT?!?...ne spomnem se da bi se Nagra s tem ukvarjala....nisem na tekočem, se opravičujem...prosim za kako dodatno informacijo...
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfreak86



Pridružen/-a: Pon Okt 2013 21:57
Prispevkov: 298
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 02, 2016 17:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj sem ostal pri temi. Smo že debatirali enkrat o digitalnih in analognih reel to reel snemalcih. DAT je kaseta če jaz kaj vem, tisto res ne paše v to temo.

Fjaka, nekaj takega: https://www.youtube.com/watch?v=4PahaguvBkQ
_________________
Vinyl forever!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 02, 2016 18:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vinylfreak86 je napisal/a:
Saj sem ostal pri temi. Smo že debatirali enkrat o digitalnih in analognih reel to reel snemalcih. DAT je kaseta če jaz kaj vem, tisto res ne paše v to temo.

Fjaka, nekaj takega: https://www.youtube.com/watch?v=4PahaguvBkQ


ti imaš kot izkušen, zmeraj odgovor na vsa vprašanja...ne zanimajo me experimenti, o tem bi se dalo pogovarjat....

še enkrat...kaj je to "Nagra digitalni kolutar"?...simple qu, simple answ....kje in gdaj je bil narejen...funkcija?!?...

pa še to me zanima, kje in gdaj ste debatirali o tem...namesto toytuba bi mi dal povezavo na AK...

pa ne mi spet rečt da samo tebe napadam

Kar se tiče DAT kasete, malo si preberi na kakšen način je posneta...če ste že pr digital recordingu....

opravičilo @simonceli@u za OT
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 02, 2016 19:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.nagraaudio.com/timelinr/nagra-d/
http://www.bing.com/images/search?q=nagra+d&FORM=HDRSC2

Oprostite, jaz Nagre še nikoli nisem videl v studiju, na terenih pa že, saj je to terenski snemalnik.

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfreak86



Pridružen/-a: Pon Okt 2013 21:57
Prispevkov: 298
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 02, 2016 20:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fjaka je napisal/a:

ti imaš kot izkušen, zmeraj odgovor na vsa vprašanja...ne zanimajo me experimenti, o tem bi se dalo pogovarjat....

še enkrat...kaj je to "Nagra digitalni kolutar"?


Nisem rekel, da imam odgovor na vsa vprašanja. En post pod tabo ti ponuja odgovor. Saj kolutarjev je več formatov, niso vsi tisti nepremični navpični.

Lej, če prodajajo poleg analognih izdaj na traku tudi digitalne izdaje na traku, potem je meni logika, da moraš imeti kolutar z glavo in nekakšnim procesorjem, ki to lahko prebere. Če bom jaz vstavil digitalni trak v svoj kasetnik, ne bo z zvokom nič. DAT sem že videl, natančnega delovanja pa ne poznam, ker me niti ne interesira.
_________________
Vinyl forever!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 02, 2016 20:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

lix je napisal/a:

Oprostite, jaz Nagre še nikoli nisem videl v studiju, na terenih pa že, saj je to terenski snemalnik.
lix

Načeloma je to res, da so Nagre reporterske. Dejstvo pa je tudi, da so Nagro T-Audio kot najboljši kolutar ever kar uporabljali v studijih, če so imeli to "srečo", da so jo imeli. Že zaradi svojega glamurja.

Klik


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 03, 2016 09:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

je, Hitchcock jo je uporabljal v studiu... Laughing ...

pa še tisti ki ste bolj noter, mi povejte koliko od vseh Nagra so stereo?...IVs, še kakšna?

drugače pa DAT pomeni digital audio tape...bi te moglo zanimat za kaj gre, glede na tvojo audio razgledanost...
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 1 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe