Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Integrirc NAD M3
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 17, 2016 11:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim, da @fjaka ni misli samih aparatur temveĆØ se je negativno opredelil do samega prostora, ki se tudi meni zdi nekako sterilen brez vsake domaĆØnosti. Ko bi vsaj na stene dali kaÅ”ne solidne akte ali pa v kot kip Venere......Izgleda bolj kot avdiofilski bunker XXI. stoletja.


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 17, 2016 11:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

naprave, gor dol...niti jih vidim, niti poznam...prostor je za une lepe, bele srajĆØke k imajo zapenjanje odzadaj... Laughing

raje gledam @ducar@jevo fotko....ĆØeprav naprave poznam....tudi ĆØe ih ne bi bilo, bi se bolj poĆØutil...
_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 17, 2016 11:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP

VeĆØina ima že v naprej "narejena prepriĆØanja" o napravi, tako, da vsaj malo objektivnosti takoj splava po vodi...
Malo jih je , da so imeli res naprave prav za sliŔat pa ajde "kritika, pohvale", tako pa letijo izjave o "bruhanju" itd. Laughing Cool

Ajka, pa dajmo objektivno, lahko pri tebi naredimo test 1:1, pripelji od nekje Karan, jaz pripeljem svoja j***a, pa Å”e kaj damo lahko za zdraven, pa zaveso ĆØez..."blind test" pa da sliÅ”imo to ĆØudo od muzike... Wink
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 17, 2016 13:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jacoby je napisal/a:
ajka je napisal/a:
LP

VeĆØina ima že v naprej "narejena prepriĆØanja" o napravi, tako, da vsaj malo objektivnosti takoj splava po vodi...
Malo jih je , da so imeli res naprave prav za sliŔat pa ajde "kritika, pohvale", tako pa letijo izjave o "bruhanju" itd. Laughing Cool

Ajka, pa dajmo objektivno, lahko pri tebi naredimo test 1:1, pripelji od nekje Karan, jaz pripeljem svoja j***a, pa Å”e kaj damo lahko za zdraven, pa zaveso ĆØez..."blind test" pa da sliÅ”imo to ĆØudo od muzike... Wink


LP
To sem že pisal, ne moreÅ” primerjat "domaĆØe projekte" s "tovarniÅ”kimi", ki so že na trgu...
Objektivna primerjava pride lahko na start, ko tvoj domaĆØ projekt dobi "blagovno znamko" z vsemi "kalkulacijami" , da ga lahko "cenimo" v kateri "razred spada" ...
PS.:Zavesa ni potrebna, za zaveso se ponavadi skrivajo "nepoŔtene nameŔtaljke" Rolling Eyes Wink

Pardon, smo Ŕli spet ven s teme, oziroma v "temo" Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 18, 2016 10:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
jacoby je napisal/a:
ajka je napisal/a:
LP

VeĆØina ima že v naprej "narejena prepriĆØanja" o napravi, tako, da vsaj malo objektivnosti takoj splava po vodi...
Malo jih je , da so imeli res naprave prav za sliŔat pa ajde "kritika, pohvale", tako pa letijo izjave o "bruhanju" itd. Laughing Cool

Ajka, pa dajmo objektivno, lahko pri tebi naredimo test 1:1, pripelji od nekje Karan, jaz pripeljem svoja j***a, pa Å”e kaj damo lahko za zdraven, pa zaveso ĆØez..."blind test" pa da sliÅ”imo to ĆØudo od muzike... Wink


LP
To sem že pisal, ne moreÅ” primerjat "domaĆØe projekte" s "tovarniÅ”kimi", ki so že na trgu...
Objektivna primerjava pride lahko na start, ko tvoj domaĆØ projekt dobi "blagovno znamko" z vsemi "kalkulacijami" , da ga lahko "cenimo" v kateri "razred spada" ...
PS.:Zavesa ni potrebna, za zaveso se ponavadi skrivajo "nepoŔtene nameŔtaljke" Rolling Eyes Wink


Tako je, za vsako poÅ”teno komercialno primerjavo je potrebno zadeve postavit na isti imenovalec in jih v tej luĆØi tudi primerjat.

V kolikor pa besedo komercialno zamenjamo z besedo realno (isti imenovalec ni veĆØ explicitno potreben, je že zajet v zamenjani besedi), je pa ĆØisto vseeno, ĆØe nekaj ustvaril svizec, polde ali ajnÅ”tajn, z maÅ”no ali brez, z imenom ali ne. V audiu je pomembna le resnica izhoda iz primerjane komponente napram vhodu, vsaka drugaĆØna pomembnost je le marketing. V audiu, ki služi vernosti reprodukcije.

So pa Å”e drugaĆØni audiji, seveda...

@glinik
narest ĆØim veĆØ primerjav na skupnem imenovalcu->domaĆØem znanem sistemu, ne delati zakljuĆØkov s pomoĆØjo dr. gugla

Citiram:
Citiram:
HIFRIK je napisal/a:
Meni ni "sedel", sem preŔaltal nazaj na Vincenta


Lahko poveÅ” v kakÅ”nih okoliÅ”ĆØinah. Veliko je odvisno kam to vklopiÅ”.
V principu se lahko za ĆØisto vsak ojaĆØevalec najde sisteme v katerih se ne obnese tako dobro kot kak drugi model.


se zelo strinjam s tem vpraÅ”anjem, pogreÅ”am odgovor, ki bi bil @glinik-u konkretno v pomoĆØ.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
glinik



Pridružen/-a: Pon Avg 2010 16:09
Prispevkov: 172
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 11, 2016 14:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da malo obudim temo ...

Sem imel doma NAD S300 in ... lahko bi rekel, kot en forumaŔ prej - ni mi sedel, je najlepŔe povedano.

PosluŔal tudi Moona 340 - dal dober prvi vtis! Žal ti ga ne posodijo domov, kjer bi lahko naredil kakŔno boljŔo reklamo.

Problem je seveda v $ Very Happy Smo že v rangu nekaj 1000 EUR !

Nekih bližnjic ni na vidiku Mad

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 16, 2016 10:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe že debatiraÅ” o integrircih, je ocena NAD-a nekorektna. Sem ga veĆØkrat sliÅ”al in nimam pripomb, seveda glede na konstrukcijo. Vedno je zvok odvisen od zvoĆØnikov in korektnega kablovja. Tudi Moon ima MC/MM na ĆØipe, kar je sicer najtiÅ”ja varianta, je pa brez življenja. Je varianta zamenjave s kakÅ”nimi strupenimi ĆØipi na mesto 5534/2, se pa SMD težko predeluje in pa OPA847 se težko dobi, morebiti na Bursone. Bi se pa dalo narediti svojo kartico na JFETe diskretno. Obenem je konĆØna na bipolarce, kar nikoli ni tako resolutivno kot FET-i ali lampe, razen ĆØe ga ne žgeÅ” na 1A mirovnega toka in na 1kW napajanju, pa Å”e material pazljivo izbranih bipolarcev ne sme biti kitajc. Tisti, ki se s tem ukvarjate, veste o ĆØem je govora. Dejansko je 4,5kā‚¬ preveĆØ. Brez zamere.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
glinik



Pridružen/-a: Pon Avg 2010 16:09
Prispevkov: 172
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 16, 2016 19:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nisem vedel, da je nekorektno, ĆØe izjavis, da ti neka komponenta ne sede.

Saj nismo v Severni Koreji ...

Lp Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 18, 2016 08:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

glinik je napisal/a:
Da malo obudim temo ...

Sem imel doma NAD S300 in ... lahko bi rekel, kot en forumaŔ prej - ni mi sedel, je najlepŔe povedano.

PosluŔal tudi Moona 340 - dal dober prvi vtis! Žal ti ga ne posodijo domov, kjer bi lahko naredil kakŔno boljŔo reklamo.

Problem je seveda v $ Very Happy Smo že v rangu nekaj 1000 EUR !

Nekih bližnjic ni na vidiku Mad

LP

Tema je NAD M3.
Skozi to debato nekako nisem naÅ”el rdeĆØe niti, pa sem Å”el pogledat zgodovino tvojih prispevkov in mi je sedaj malo bolj jasno. V bistvu že pet let iÅ”ĆØeÅ” poceni alternativo za Gryphon. Ob tem sem opazil, da ti je Karan zlezel pod kožo in je prisoten v ozadju skoraj ves ta ĆØas. Izpade kot da rabiÅ” potrditev, da drugi niso boljÅ”i, da bi brez slabe vesti poteÅ”il željo po njem.

Jaz se nebi oziral na okolico: ĆØe te nekaj tako dolgo mika - presekaj ta avdijski vozel in si ga privoÅ”ĆØi.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 18, 2016 19:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

NAD je NAD, ma bilo kakÅ”na kopija Gryphona, enostavno ni statusni simbol, da lahko povabljenega audiofila prepiĆØaÅ” v nasprotnem Laughing
Mam kolega ima NADa-Gryphona je frustriran zaradi tega, ker se že kar ponavlja ko omenja to navezo Rolling Eyes Laughing Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
glinik



Pridružen/-a: Pon Avg 2010 16:09
Prispevkov: 172
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 18, 2016 23:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
glinik je napisal/a:
Da malo obudim temo ...

Sem imel doma NAD S300 in ... lahko bi rekel, kot en forumaŔ prej - ni mi sedel, je najlepŔe povedano.

PosluŔal tudi Moona 340 - dal dober prvi vtis! Žal ti ga ne posodijo domov, kjer bi lahko naredil kakŔno boljŔo reklamo.

Problem je seveda v $ Very Happy Smo že v rangu nekaj 1000 EUR !

Nekih bližnjic ni na vidiku Mad

LP

Tema je NAD M3.
Skozi to debato nekako nisem naÅ”el rdeĆØe niti, pa sem Å”el pogledat zgodovino tvojih prispevkov in mi je sedaj malo bolj jasno. V bistvu že pet let iÅ”ĆØeÅ” poceni alternativo za Gryphon. Ob tem sem opazil, da ti je Karan zlezel pod kožo in je prisoten v ozadju skoraj ves ta ĆØas. Izpade kot da rabiÅ” potrditev, da drugi niso boljÅ”i, da bi brez slabe vesti poteÅ”il željo po njem.

Jaz se nebi oziral na okolico: ĆØe te nekaj tako dolgo mika - presekaj ta avdijski vozel in si ga privoÅ”ĆØi.


Nekaj bo na tem hehe. Malo za dogajanje, malo za firbec, da vidim kakÅ”ne so alternative in kaj novega - paĆØ stara bolezen Smile

Preko foruma sem npr. priÅ”el do Moona, tako da nismo klatli prazno slamo Smile A ne iÅ”ĆØemo vsi neko bližnjico za doseganje ciljev? Smile

Brez skrbi, ne iÅ”ĆØem porditve na forumu od "virtualni prijateljev" imam za to resniĆØne Wink Sem vedno odprt za nove stvari, zato "tukaj težim" o alternativah oz. dobrih "maÅ”inah" in z leti sem jih nekaj le naÅ”el ... ne bom sedaj delal reklame.

Zame statusni simbol ne predstavljajo te stvari, ampak resnici na ljubo (ĆØe se že moram vrniti na NADa) kljub doloĆØenim reÅ”itvam Gryphona, NAD enostavno ne zveni na takÅ”nem nivoju.

Over and out Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe