Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Integrirc NAD M3
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
glinik



Pridružen/-a: Pon Avg 2010 16:09
Prispevkov: 172
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 14, 2016 22:58    Naslov sporočila: Integrirc NAD M3 Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

je morda kdo slišal to mrcino v živo, v tujini se eden prodaja za "dober" denar. Na kakšnem nivoju igra?

Hvala in LP!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 15, 2016 07:59    Naslov sporočila: Re: Integrirc NAD M3 Odgovori s citatom

glinik je napisal/a:
Pozdravljeni,

je morda kdo slišal to mrcino v živo, v tujini se eden prodaja za "dober" denar. Na kakšnem nivoju igra?

Hvala in LP!

megleno...
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 15, 2016 08:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

M3 sem slišal pred leti v Minhnu na sejmu.
Tisto, česar se spomnim je to, da sem ostal paraliziran kako dobro se je slišalo. M3 ojačevalec skupaj z M5 playerjem in Dynaudio C1 kao mini zvočniki. Zvok pa velik, 3D, se mi kar ni šlo proč od tam. Nisem bil edini, tudi moji kolegi, ki so bili ob drugem času tam, so povedali isto.
Od takrat mi je C1 zamenjal SonusFaberja na moji privatni top listi mini zvočnikov.

Zasluge za tak zvok so bile bolj na relaciji zvočnik-akustika prostora, sigurno pa ta NAD M3 ni ovira za dosego res dobrega sounda.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
glinik



Pridružen/-a: Pon Avg 2010 16:09
Prispevkov: 172
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 15, 2016 10:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hmm, precej različni mnenji Smile

Nekakor iščem družbo in ekonomičnejšo rešitev elitnemu krgu integrircev, kot so Gryphon, Karan itd ... Smile

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
HIFRIK



Pridružen/-a: Tor Feb 2009 20:40
Prispevkov: 418
Kraj: M.Sobota

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 15, 2016 15:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni ni "sedel", sem prešaltal nazaj na Vincenta Very Happy
_________________
Greetings from The Humungus! The Lord Humungus! The Warrior of the Wasteland! The Ayatollah of Rock and Rolla!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
andrej



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 17:47
Prispevkov: 121
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 15, 2016 16:24    Naslov sporočila: NAD S300 Odgovori s citatom

Morda predhodnik - NAD S300? Cena niha od 600-900€, odvisno od sreče.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 15, 2016 17:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HIFRIK je napisal/a:
Meni ni "sedel", sem prešaltal nazaj na Vincenta Very Happy

Lahko poveš v kakšnih okoliščinah. Veliko je odvisno kam to vklopiš.
V principu se lahko za čisto vsak ojačevalec najde sisteme v katerih se ne obnese tako dobro kot kak drugi model.
-----------------------------------------------------------------------------------------
Osebno sem pristaš nakupa modelov, ki so veliko let v proizvodnji in žanjejo priznanja. Pomeni da je preizkušeno in brez pasti. Potem pa se vztraja v iskanju preostalih članov druščine sistema od kablov naprej. Dokler ne zaigra.
Po mojih izkušnjah je pomemben izvor zvoka, ki mora biti na nivoju. Posebej sem opazil pri CD playerjih da skoraj ni srednje klase. Ali mešaš tam spodaj ali preskočiš na pravi nivo. Ne more (pa tudi po moje ni prav) ojačevalec narediti tisto, kar ne pride do njega. Na cenen player lahko menjavaš ojačevalce za boljše, a rezultat se ne bo veliko spreminjal. Je tudi logično, ker se boljšost sliši skozi povečano resolucijo, sposobnost predvajanja nizkih signalov (ambienca, izzvenevanje, teksture zvokov), ki če ne pridejo do njega, tudi naprej ne more..
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gero



Pridružen/-a: Sob Dec 2011 15:03
Prispevkov: 196

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 15, 2016 20:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

glinik je napisal/a:
Hmm, precej različni mnenji Smile

Nekakor iščem družbo in ekonomičnejšo rešitev elitnemu krgu integrircev, kot so Gryphon, Karan itd ... Smile

LP


Tej omenjeni eliti NAD ni dorastel, poglej okoli Simaudio, rabljeni so cenovno ugodni, recimo i3.3 in višje.

http://www.theabsolutesound.com/articles/simaudio-moon-i33-integrated-amplifier-cd33-cd-player-tas-198/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
glinik



Pridružen/-a: Pon Avg 2010 16:09
Prispevkov: 172
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 15, 2016 23:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja hvala za komentarje ...

Eno zadevo sem opazil pri "resnejših" integrircih, kar seveda ni merilo Smile:

Frequency Response
2Hz - 90kHz (+0/-3dB)

in Damping Factor, tukaj je npr. Karan neverjeten

Če so tile podatki dobri, je zadeva v "odrasli" ligi Smile Smile Seveda ga ni nad slušnim testom, da se razumemo.

Recimo podatki NAD S300:

Specifications

Power output: 100 watts per channel into 8Ω (stereo)

Frequency response: 20Hz to 20kHz

Damping factor: 110

Input sensitivity: 350mV (line)

Dimensions: 450 x 160 x 400mm

Weight: 25.5kg

Razen mase, ni nič kaj ko bi se lahko zadeva posebej pohvalila. Bo držalo, kar ste rekli Smile

In še Karan KAI:

True differential (balanced) circuit
Frequency response DC - 300kHz +0, -3 dB
S/N ratio better than -112dB
Damping Factor better than 1800 at 8 Ohms, 20Hz - 20kHz
RMS Power 180/300W into 8/4 Ohms
(balanced circuit, 3 line inputs, RCA + XLR inputs and outputs, WBT connectors, etc.)
Remote Volume Control
Dimensions 500 x 90 x 340 mm (19.7 x 3.6 x 13.4 inch) W x H x D
Net weight 28kg (62lbs)

Ipak določene razlike Smile

Sem bil že na vezi z ALS avdio, venda mi je prijazen gospodič priznal, da nekih bližnjic z razvojem tehnologije ni mogoče pričakovati. Za dober zvok je potrebno ipak krepko v žep seči Sad

Hvala in LP!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 16, 2016 07:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

glinik je napisal/a:
Ja hvala za komentarje ...

Eno zadevo sem opazil pri "resnejših" integrircih, kar seveda ni merilo Smile:
Frequency Response
2Hz - 90kHz (+0/-3dB)
in Damping Factor, tukaj je npr. Karan neverjeten
Če so tile podatki dobri, je zadeva v "odrasli" ligi Smile Smile Seveda ga ni nad slušnim testom, da se razumemo.
Razen mase, ni nič kaj ko bi se lahko zadeva posebej pohvalila. Bo držalo, kar ste rekli Smile

In še Karan KAI:
True differential (balanced) circuit (če imaš balanced pre. sicer BV)
Frequency response DC - 300kHz +0, -3 dB
S/N ratio better than -112dB
Damping Factor better than 1800 at 8 Ohms, 20Hz - 20kHz
RMS Power 180/300W into 8/4 Ohms
(balanced circuit, 3 line inputs, RCA + XLR inputs and outputs, WBT connectors, etc.)
Remote Volume Control
Dimensions 500 x 90 x 340 mm (19.7 x 3.6 x 13.4 inch) W x H x D
Net weight 28kg (62lbs)
Ipak določene razlike Smile
Sem bil že na vezi z ALS avdio, venda mi je prijazen gospodič priznal, da nekih bližnjic z razvojem tehnologije ni mogoče pričakovati. Za dober zvok je potrebno ipak krepko v žep seči Sad
Hvala in LP!

Karan je nekako melanholičen, malo zrnat, in nima PRAT-a.(ala CJ)
Je zero-feedback, in ne verjamam, da podatek o damping faktorju drži, dokler ga sam ne bi izmeril. Sicer je visok damping zaželjen, če imaš problematične zvočnike, o zvoku pa ne pove prav dosti.
300KHz ni noben presežek, 20let star Harman(2000DEM) integr. gre do 220Khz.
Svoj koncept ojač. sem omejil na 500Khz zaradi varnosti.
Precej Karanov se je v SLO prodalo naprej, ali odklopilo iz sistema, na trgu pa se valjajo tudi po par let, eni in isti kosi, relativno poceni, glede na MSRP. Jaz ga ne bi kupil nikoli.
Probaj Accuphase, sam to ni jurčka... Wink
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
glinik



Pridružen/-a: Pon Avg 2010 16:09
Prispevkov: 172
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 16, 2016 08:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem imel Karana doma in pri kolegu (stari maček), in moram priznat, da je na oba naredil precej dober vtis. Če bi ga dobil za dober denar, ne bi dolgo razmišljal.

Torej bo potrebno Accuphasa in Moona slišat Wink

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 16, 2016 16:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP



Končaš razmišljat o HI-FIju, samo muzika Rolling Eyes Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 16, 2016 20:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP



Končaš razmišljat o HI-FIju, samo muzika Rolling Eyes Wink


Čo...kupanjo....veš kaj si mislim o tej fotki....
na bruhanje mi gre....v ta prostor bi se vsedel če bi me prisilililililiilili.... Rolling Eyes Wink
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 16, 2016 21:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom


_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 17, 2016 10:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Večina ima že v naprej "narejena prepričanja" o napravi, tako, da vsaj malo objektivnosti takoj splava po vodi...
Malo jih je , da so imeli res naprave prav za slišat pa ajde "kritika, pohvale", tako pa letijo izjave o "bruhanju" itd. Laughing Cool
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe