Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Smiselnost priklopa stereo ojačevalnika v surround sistem

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
peri



Pridružen/-a: Tor Avg 2012 11:13
Prispevkov: 88
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 16, 2016 20:54    Naslov sporočila: Smiselnost priklopa stereo ojačevalnika v surround sistem Odgovori s citatom

Zdravo, dolgo me že ni bilo tu gori. Rabim spet eno informacijo.
Imam namreč hišni kino 7.1 AV recaiver Onkyo tx-nr 616 in Dali zensor 7. Zadeva lepo laufa, rad bi pa probal na prednja dva dalija priklopit kak stereo ojačevalec, prek pre- out. Zai pa nevem kaki ojačevalec bi bil primeren za te zvočnike. A mi lahko kaj gdo predlaga in kaj vse potrebujem za priklop z resiverjem.
Zanima me tudi a je to sploh smiselno, se bo poznalo na zvoku in koliko kaj stane to. Pa še to pri tem integriranem stereoojačevalniku se neda subvoferja zravn gnat ali bo ga zraven poganjal resiver na katerega je sedaj priklopljen.
_________________
Onkyo TX-NR616, DALI Zensor 7 5.0, Focal sib1, Subwofer JAMO 650.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 17, 2016 08:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vse to je bolj ali manj razlozeno v tej temi, ampak ker je ogromna na kratko:

- namen taksne prikljucitve je, da izboljsas stereo in ga poslusas neodvisno od A/V receiverja. A/V receiver je namrec popolnoma ugasnjen, ko poslusas stereo glasbo A/V receiver ni faktor v verigi;
- uporabljas zgolj samo en par zvocniskih kablov, ki so prikljuceni med stereo ojacevalcem in main zvocniki;
- potrebujes stereo ojacevalec s HT bypassom. Kar nekaj jih je v temi zgoraj. Sam uporabljam Gryphon Callisto 2200;
- dodatno rabis zgolj samo se stereo RCA konektorje, da povezes iz pre out na receiverju na HT bypass input na ojacevalcu. Slednji vhod ima lahko razlicna poimenovanja;
- glede povezave subwooferja. Sam imam dva RELa in je mogoce, da ju uporabljam v stereo kot tudi HT navezavi. V HT konfiguraciji signal potuje preko RCA kabla iz receiverja na sub;
Pri stereo konfiguraciji pa je sub s stereo ojacevalcem povezan preko speak-on konektorja oz. zvocniskega kabla, ki sem ga naredil sam. Povezava je: zvocniki izhodi na stereo ojacevalcu na speak-on vhod na subu. REL imam dvojne kontrole za High Level in Low Level, tako da imam tudi dvojne nastavitve za oba dva tipa priklopov (razlicni frekvencni rezi in glasnost).

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
peri



Pridružen/-a: Tor Avg 2012 11:13
Prispevkov: 88
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 17, 2016 09:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala Delfinus veliko si mi že pomagal. Bom premislil.
Samo še nekaj. Potem ta dva ojačevalca povežem pek preout. Ta dva zvočnika, ki bi jih rad priklopil na stereo imam zdaj prikloplena v resiver. Pol jih morem zaj odklopit in priklopit na stereoojačevalec isto velja verjetno za sub. A za stereo morem imet kakšne druge kable ali jih priklopim z temi istimi navadnimi bakrenimi.
Zanima me kako se pol celotna zadeva obnaša pri stereo načinu in surround sistemu.
A pol če hočem spet uporabljat ta dva zvočnika in sub za prostorski zvok ne rabim nič več preklaplat kaj se kablov tiče. Bo AV resiver prevzel sprednja fronta in sub prek stereo ojačevalca.
Če je to tak potem pri stereo načinu imaš vklopljen samo stereo ojačevalec in je AV izklopljen (ali to pomeni funkcija Pure Audio) ali popolno izklopljen AV.
Pri prostorskem zvoku pa sta prižgana oba ojačevalca ali je stereo izklopljen.
Verjetno sem vseskup malo pomešal, bi prosil, če mi lahko preprosto laično gdo to razloži.
_________________
Onkyo TX-NR616, DALI Zensor 7 5.0, Focal sib1, Subwofer JAMO 650.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 17, 2016 11:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

peri je napisal/a:
Hvala Delfinus veliko si mi že pomagal. Bom premislil.
Samo še nekaj. Potem ta dva ojačevalca povežem pek preout. Ta dva zvočnika, ki bi jih rad priklopil na stereo imam zdaj prikloplena v resiver. Pol jih morem zaj odklopit in priklopit na stereoojačevalec

Da in Da

peri je napisal/a:
isto velja verjetno za sub. A za stereo morem imet kakšne druge kable ali jih priklopim z temi istimi navadnimi bakrenimi.

Ti imas Jamo 650, ki ima High Level input (zvocniske konektorje) in Low Level input (RCA). Preveri najprej, ce imas lahko oboje hkrati povezano. Preveri na kakem Jamo forumu, ce je pri Jamotu to mogoce uporabljati. Ce je mogoce, potem povezes z navadnim zvocniskim kablom stereo ojacevalec (zvocniski izhodi) in Sub (high level inputi). A/V receiver in SUB pa tako kot ga imas ze sedaj (z RCA kablom).
Ce hkratna raba High Level in Low level povezave iz zaradi kakrsnegakoli razloga ni mogoca, potem povezi sub preko high level inputov in zvocniskimi izhodi na stereo ojacevalcu. Kabel je navaden stereo zvocniski. Seveda pa v tem primeru to ne bo optimalno za zvok ob filmih, ker bos moral skonfigurirati A/V receiver tako, da suba-a ni in da A/V receiver sub signal posilja na main L+R zvocnike.

REL in se kak drug sub to omogoca. Prednost RELa pa je se ta, da lahko za High Level input in Low Level input nastavim frekvenco reza in glasnost za High Level in Low Level posebej in neodvisno.

peri je napisal/a:
Zanima me kako se pol celotna zadeva obnaša pri stereo načinu in surround sistemu.
A pol če hočem spet uporabljat ta dva zvočnika in sub za prostorski zvok ne rabim nič več preklaplat kaj se kablov tiče. Bo AV resiver prevzel sprednja fronta in sub prek stereo ojačevalca.

Ne rabis nic preklapljat kablov v takem primeru.
Ko bos gledal filme bos imel vkljucen tako A/V receiver kot stereo ojacevalec. Signal bo iz A/V receiverja potoval preko L/R pre-out na receiverju na L/R HT bypass input na stereo ojacevalcu od tu pa naprej na main zvocnike. SUB bo prejel signal iz receiverja preko RCA kabla.
Ko bos poslusal glasbo bo A/V receiver izklopljen, ker ga ne rabis. Signal bo potoval iz npr. CDja direktno na stereo ojacevalec in potem iz stereo ojacevalca na zvocnike. Sub je povezan z zvocniskim kablom z zvocniskimi izhodi na stereo ojacevalcu in tako bo tudi prejel signal.

Ce imas vprasanje ali imas lahko hkrati prikljucene main zvocnike in aktivni sub na istem zvocniskem izhodu stereo ojacevalca. DA, lahko imas. Aktivni Sub ne predstavlja nobenega dodatnega bremena za stereo ojacevalec.

peri je napisal/a:
Če je to tak potem pri stereo načinu imaš vklopljen samo stereo ojačevalec in je AV izklopljen (ali to pomeni funkcija Pure Audio) ali popolno izklopljen AV.

DA. Ko zelis poslusat glasbo iz CDja, gramofona... imas vkljucen zgolj samo stereo ojacevalec (A/V receiver je off). To ni nobena funkcija stereo ojacevalca, to je zgolj uporaba stereo ojacevalca na popolnoma navaden nacin. Signal potuje preko predojacevalne stopnje na koncno stopnjo in od tu na zvocniske izhode na ojacevalcu. Volume kontrola je aktivna na stereo ojacevalcu.
HT bypass input na stereo ojacevalcu je zgolj moznost ojacevalca, da preskoci predojacevalno stopnjo, ko le tega povezes z npr. A/V receiverjem. Volume kontrola je v tem primeru aktivna samo na A/V receiverju. Z volume kontrolo na stereo ojacevalcu ne mores upravljati. Stereo ojacevalec deluje kot ojacevalna koncna stopnja.

peri je napisal/a:
Pri prostorskem zvoku pa sta prižgana oba ojačevalca ali je stereo izklopljen.

Pri gledanju filmov (prostorski zvok) sta prizgana oba A/V receiver + stereo ojacevalec.

Upam, da ti je sedaj malo bolj jasno,
lp, D.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
peri



Pridružen/-a: Tor Avg 2012 11:13
Prispevkov: 88
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 17, 2016 15:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala Delfinus super si mi to razčlenjeno odgovoril. Ko se bom odločil za integrirca še bom povprašal če mi kaj nebo jasno. Zdaj še bo samo odvisno od financ in na podlagi tega pol izberem ojačevalec.
_________________
Onkyo TX-NR616, DALI Zensor 7 5.0, Focal sib1, Subwofer JAMO 650.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe