Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kako predvajati glasbo na različnih napravah

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
twom



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 21:47
Prispevkov: 221
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 29, 2016 11:26    Naslov sporočila: Kako predvajati glasbo na različnih napravah Odgovori s citatom

Zbirko glasbe imam na Synology NAS z iTunes serverjem.
Imam Mac mini, iPad, iPhone.

Na iPadu imam app Remote, tako da lahko upravljam z iTunes na Macu, kar pa mi nič ne pomaga ker ni blizu HiFija.

Iščem App s katero bi lahko predvajal glasbo shranjeno na NASu na svoji tablici ali telefonu. Lahko tudi kakšen drug predlog.

Lp,
Peter
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blazheny



Pridružen/-a: Pon Mar 2011 0:50
Prispevkov: 212
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 29, 2016 14:09    Naslov sporočila: Re: Kako predvajati glasbo na različnih napravah Odgovori s citatom

Je kakšen poseben razlog, da vgrajena iOS Apple Music aplikacija ni zadosti?

Z njo se enostavno priklopiš na Remote knjižnico (NAS) in jo predvajaš lokalno na telefonu/tablici.

Tule:
https://support.apple.com/en-us/HT202190

Kako boš pa speljal muziko iz telefona/tablice na hifi je pa drugo vprašanje. Poceni možnost je Apple TV in potlej nanjo z Apple Remote aplikacije prek Airplaya iz NAS iTunes serverja (oziroma Maca, ker Synology implementacija iTunes pomojem Airplaya nima), samo Airplay je bolj tako-tako po zvoku. Druga poceni možnost je kakšen novejši CD plejer, ki ima USB vhod in podporo za iPod/iPhone, pa potlej nanj z Apple kablom pripelješ telefon/tablico, ki je konektana na Remote knjižnico. Zvokovno je ta varianta dosti boljša.

LpB


peter_nn je napisal/a:
Zbirko glasbe imam na Synology NAS z iTunes serverjem.
Imam Mac mini, iPad, iPhone.

Na iPadu imam app Remote, tako da lahko upravljam z iTunes na Macu, kar pa mi nič ne pomaga ker ni blizu HiFija.

Iščem App s katero bi lahko predvajal glasbo shranjeno na NASu na svoji tablici ali telefonu. Lahko tudi kakšen drug predlog.

Lp,
Peter
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 29, 2016 14:24    Naslov sporočila: Re: Kako predvajati glasbo na različnih napravah Odgovori s citatom

peter_nn je napisal/a:
Zbirko glasbe imam na Synology NAS z iTunes serverjem.
Imam Mac mini, iPad, iPhone.

Na iPadu imam app Remote, tako da lahko upravljam z iTunes na Macu, kar pa mi nič ne pomaga ker ni blizu HiFija.

Iščem App s katero bi lahko predvajal glasbo shranjeno na NASu na svoji tablici ali telefonu. Lahko tudi kakšen drug predlog.

Lp,
Peter


Če ne boš predvajalnika in "daljinca" skupno omrežil, potem medsebojno ne moreta komunicirat. Žično ali brezzžično.

Če sem prav razumel vprašanje, da MAC (kot prevajalnik) nima mrežne povezave z "daljincem" na ipodu ali iphonu..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
twom



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 21:47
Prispevkov: 221
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 29, 2016 14:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem izgleda premalo natančno napisal...

Na iPadu (ali iPhonu) bi rad predvajal glasbo direktno z NASa, ostalo naj bo izključeno.

Na NASu teče Synologijev iTunes server (vprašanje koliko je kompatibilen) in iščem client, ne remote (Music na tablici)...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
twom



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 21:47
Prispevkov: 221
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 29, 2016 15:03    Naslov sporočila: Re: Kako predvajati glasbo na različnih napravah Odgovori s citatom

blazheny je napisal/a:
Z njo se enostavno priklopiš na Remote knjižnico (NAS) in jo predvajaš lokalno na telefonu/tablici.
V Music nisem našel nastavitev za povezavo na NAS iTunes server. Domnevam da mora biti vključen Mac za Home Share, kar se mi zdi pa butasto...

Za povezavo na HiFi uporabljam kar Bluetooth povezavo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blazheny



Pridružen/-a: Pon Mar 2011 0:50
Prispevkov: 212
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 29, 2016 15:21    Naslov sporočila: Re: Kako predvajati glasbo na različnih napravah Odgovori s citatom

Preberi link, ki sem ti ga prilepil.

Na NAS-u mora teči iTunes server implementacija z Bonjourjem.

Na iOS-u mora biti nastavljen Home Share z istim Apple ID-jem kot na NAS-u (v Settings/Music).

Potlej v Music aplikaciji samo tapkneš na Artist (puščica dol) in izbereš Home Sharing in oddaljeno knjižnico na NAS-u.

Je pa res, da je nova verzija Music aplikacije hroščata... včasih je tole delalo kot šus, zdaj pa bolj meh. Dostikrat pomaga, če se v Settings/Music izpišeš in spet vpišeš v Home Sharing.

LpB

peter_nn je napisal/a:
V Music nisem našel nastavitev za povezavo na NAS iTunes server. Domnevam da mora biti vključen Mac za Home Share, kar se mi zdi pa butasto...

Za povezavo na HiFi uporabljam kar Bluetooth povezavo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe