Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

E-bay in Pay Pal??
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 17, 2015 16:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav

kontaktiral me je nekdo iz Škotske,ki se zanima za nakup subwooferja.Glede cene in drugih stvari sva se zmenila sedaj pa bi mi rad plačal prek paypala.
Glede na to,da nimam izkušenj z paypalom me zanima ali sem lahko ''nategnjen''?

Zadnji mail,ki mi ga je poslal je ta

i am ok with your price, give me your paypal email so i can proceed
with the payment and i will be responsible for all transportation
charges to my home in Scotland, and I will be adding the 5% PayPal
surcharge to the total amount i will be paying you. So i will be
paying directly into your PayPal account without any delay, and i hope
you have a PayPal account. If you have one already, just send me the
email address to send the payment to, which is the email address you
use for it or you can send me a PayPal money request, so once i
receive the details i will go ahead with the payment and then i will
contact my shipping agent after you get the payment and i will be
responsible for all transportation charges. I will need your home
address for the merchandise to be Picked Up by the Shipping Company
and other necessary things

So kindly get back to me with this details bellow
for the payment

Paypal Name
PayPal Email address
Total Cost
Phone Number
Home Address for pick-up

JE tu kaj sumljivega?
NEkje sem prebral,da lahko nekdo lahko reče,da paketa ni prejel in mu potem paypal vrne denar in jaz v tem primeru ostanem brez vsega...

hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 17, 2015 16:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da natega je mozna in zelo verjetna. Sploh, ce vsiljeno zahteva, da bo organiziral prevoz sam po svoji kurirski sluzbi. Sam moras imeti kontrolo nad posiljanjem in tudi papirje pri roki, ki jih dobis od njih. Subwoofer se mora tudi skoraj da nujno posiljat z zavarovanjem, ker gre za tezko in delikatno robo in je transport zelo rizicen.
Tudi kupec mora izkazati poznavalski interes za robo, ki jo kupuje in zanimanje. V nasportnem primeru sam tretiram vse kot natego. Sicer pa potipaj, ce ti je pripravljen nakazati preko PayPala kot gift. V tem primeru, ne more zahtevati povracila.

Tule je nekaj semplov, kako delujejo prevaranti

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 17, 2015 17:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To je 100% nateg.
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 03, 2015 18:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Natanko danes pa praznuje Ebay dvajseti rojstni dan. Kot je znano je bil 3.septembra 1995 ustanovljen AuctionWeb page, njegov oče pa je bil 28 letni Pierre Omidyar, ki je kasneje praktično čez noč postal milijarder. V prodajo je bil takoj dan tudi predmet, ki je bil prodan takoj drugi dan. In kateri je bil najdražji predmet prodan preko Ebaya?


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kalimero



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 21:25
Prispevkov: 283
Kraj: Šmartno pri Litiji

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 06, 2015 23:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:
Natanko danes pa praznuje Ebay dvajseti rojstni dan. Kot je znano je bil 3.septembra 1995 ustanovljen AuctionWeb page, njegov oče pa je bil 28 letni Pierre Omidyar, ki je kasneje praktično čez noč postal milijarder. V prodajo je bil takoj dan tudi predmet, ki je bil prodan takoj drugi dan. In kateri je bil najdražji predmet prodan preko Ebaya?



evo, spisek 12 najdražjih predmetov:

http://myfirstclasslife.com/lists/12-most-expensive-things-ever-sold-on-ebay/
_________________
www.marsaudio.eu - zastopnik za Jantzen Audio in Fountek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040758875
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 26, 2016 16:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ni sicer ebay...
Danes sem naročil ene TIV pri kitajcih in plačal 24$, kar mi je paypal pretvoril v 22,14€.
Moj predhodnji nakup s približno enakim zneskom se je končal še z vsemi dajatvami, plačilom storitve, pošiljanja...ker je bil račun za nekaj centov višji od 22€.
So bili na carini zelo dosledni, kar jim sicer ne očitam, saj je to njihovo delo, me je pa pogrela hitrost carinske pošte. Zgolj za carinjenje so porabili dva dni več kot potuje 200g paket s trackingom prek HK post. Oz če smo natančni 16 dni !!!
Poročam, ko dobim obvestilo in upam da bo tokrat kaj drugače.
LP Jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lumpi



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 11:23
Prispevkov: 46
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 23, 2016 22:15    Naslov sporočila: Nakup preko uship.com Odgovori s citatom

Zdravo,

Ali je kdo že opravil nakup preko www.uShip.com.

Bojda deluje na podoben princip kot paypal?

1. Prodajalec pošlje zahtevek za plačilo.
2. Kupec plača zahtevani znesek in prodajalec dobi samo "kodo" plačila.
3. Prodajalec pošlje robo, kupec jo prejme.
4. Kupec ima 72 ur , da potrdi kodo plačila ali pa vrne robo.

Meni se to zdi zelo dobro zamišljeno ,če v resnici deluje?

Zanima me ali ima kdo iskušnje s tem načinom kupovanja oziroma ali uporabljate plačila preko Amazona.

Meni je paypal še vedno naj varnejši način in imam pozitivne iskušnje tako pri nakupih kot prodaji.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Stran 8 od 8

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe